Skocz do zawartości
SebastianO

Livenet.pl - Dedyk

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć co sądziecie o ofercie serwerów dedykowanych LiveNetu. Oferte mają ubogą, ale podobno można dostać więcej na maila.

Jak to jest z tą pełną administracją ? Nic mnie nie obchodzi (na maila dostałem info, że tak).

Dodatkowo ostatnio otworzyli własną serwerownie i podobno przenieśli się do Polski. Czy ktoś miał tam kiedyś serwer i mógłby się wypowiedzieć ?

 

Za wszystkie odpowiedzie z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Pełna oferta znajduje sie pdf-ie pod adresem

 

http://livenet.pl/oferta2.pdf

 

Niebawem zostanie to przelane na stronę, pierwsze dedyki będą jutro przenoszone, od przyszłego tygodnia będzie można testować sprzęt przez 7 dni.

 

Zamówienia poprzez e-mail, WWW lub infolinie 0-801-80-80-20 (od 15 października)

 

Pozdrawiam, Grzegorz Łyżwiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

^^

Spotkali się posiadacze hostingowi i oto tak "godoli".

 

btw.Polecam zmienić ofertę ,ponieważ wynika z niej co innego niż "zapewne" miało być przekazane.

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna oferta znajduje sie pdf-ie pod adresem

W ofercie nie jest napisane ile kosztuje dodatkowy transfer po przekroczeniu bazowego limitu w przypadku serwerów dedykowanych. Chyba dajecie możliwość dokupienia transferu?

Miło by również było gdybyście trochę przybliżyli trochę informacji na temat Waszego DC, zabezpieczenia jakie posiadacie na wypadek różnych awarii, łącza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie...

Często się słyszy jak firma lub pracownik mówi:

Serwery zlokalizowane są w naszej profesjonalnej serwerowni...
a po pewnym czasie na świat wychodzi, iż firma takowa kolokuje tylko serwery np. w jakieś sieci czy wynajętych pomieszczeniach w których znajdują się również obce maszyny.

A skoro się mówi "własna serwerownia" to chyba oczywistym jest, iż mowa o całkowicie własnych pomieszczeniach (budynku), sprzęcie, bezpośredniej dzierżawy łącz, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez juz po ofercie wyraznie widac, ze te serwery znajduja sie poza granicami naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p,

Livenet ma własną serwerownie w Sosnowcu, więc nie trafiłeś ; ).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@p,

Livenet ma własną serwerownie w Sosnowcu, więc nie trafiłeś ; ).

I oferuja 500GB @ 100mbps + serwer + 'administracje' + DA za 155zl? Jakos wierzyc mi sie nie chce, ze te serwery znajduja sie w Sosnowcu (co nie wyklucza tego, ze sie myle :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może 100 mbps jest do operatorów dostępnych przez pl-ixa, a neostradowcy idą przez jakiś uroczy level3 : ). Obecne serwery LiveNetu stoją na Exatelu. Może mają tam jakieś bardzo dobre warunki (przy wykupieniu jakiś 100 mbps można z Exatelem zejść do 80 zł netto za mbps bez TPSA więc kto tam wie)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I oferuja 500GB @ 100mbps + serwer + 'administracje' + DA za 155zl? Jakos wierzyc mi sie nie chce, ze te serwery znajduja sie w Sosnowcu (co nie wyklucza tego, ze sie myle :D ).

Z tego co wiem, to się mylisz, ale czarno to wszystko widzę,

gdyż ta oferta przeczy podstawowym prawom matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego to negujecie ? Właśnie czytając forum po spojrzeniu na te ceny wydała mi się niemożliwa taka oferta. Jednak gdzieś się się doczytałem, że LiveNet prowadzi 30 dedyków (jeśli się mylę, to przepraszam za wprowadzanie w błąd). I nigdzie nie znalazłem złej opinii na temat serwerów dedykowanych w LiveNet. Dlatego też postanowiłem się zapytać.

 

Wiem, że LiveNet odsprzedaje panele DA i oferuje do swoich dedyków. Więc może mają jakąś bardzo atrakcyjną cenę ? Może nie każdy zjada u nich 80-90% dostępnego transferu. Mi np. jest potrzebny dedyk + na tą chwile z 50-80 giga miesięcznie. Może tędy droga ?

 

Osobiście jestem zainteresowany, jednak chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o DC. Jakiś opis, fotki, etc.

 

Pozdrawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za zainteresowanie

 

Wiem ze oferta wydaje się być nie realna, zapewniam wszystkich ze jest odpowiednio skalkulowana, na stale będzie wprowadzona w ciągu miesiąca, w ostatecznej ofercie będzie 6 modeli serwerów + opcja create.

 

Osoby zainteresowane działaniem tego wszystkiego zapraszam na bok@livenet.pl

 

Mogę skonfigurować prosty serwerek, i można sprawdzić działanie systemu do auto instalacji serwerów, to było ideą tego przedsięwzięcia :D

 

Zapewne znacie panele z niemieckich serwerowni, nasz jest właśnie wzorowany na takim projekcie, a na nowy serwer od zamówienia czeka się 15 minut.

 

Jeśli chodzi o samo DC to jest w trakcie doposażenia w sprzęt, na razie stoi 7 szaf 42 U i kilka serwerów klientów którzy nie mogli czekać dłużej. Zasilanie zapewniają 2 niezależne od siebie linie energetyczne oraz UPS-y dla zniwelowania ewentualnych przepiec w sieci, połączenie z Internetem stanowi dzierżawiony 24 włóknowy światłowód poprowadzony bezpośrednio z centrum wymiany ruchu w Katowicach, trwa budowa drogi awaryjnej na wypadek awarii jednej nitki, mamy możliwość bez kosztowego podpięcia każdego operatora działającego w kraju. Niebawem do Exatela dojdzie ATM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o sprecyzowanie poziomu managed oferowanych serwerów. Jaki to jest konkretnie zakres? Czy osoba nie znająca się kompletnie na administracji serwera może taki serwer zakupić bo tak rozumiem przez pojęcie "managed" że wszystkimi kwestiami konfiguracji i doglądania usług zajmą się Państwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze oferta wydaje się być nie realna, zapewniam wszystkich ze jest odpowiednio skalkulowana, na stale będzie wprowadzona w ciągu miesiąca, w ostatecznej ofercie będzie 6 modeli serwerów + opcja create.
A mi sie nadal wydaje, ze bedziecie musieli predzej czy pozniej wprowadzic podwyzki :D

Nie mniej jednak zycze powodzenia :)

 

a można jakieś IP do pingowania ?;]
Moze livenet.pl (82.177.192.1)? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak maja DC w Sosnowcu to może pozwolą mi na wycieczke bo własnie mieszkam w sosnowcu zrobie zdjęcia i wam pokaże ;) i ocenie ;) ale nie wiem czy sie livenet na to zgodzi :)

 

 

 

 

P.S

DC miało być w budynku PKP informatyka w samym centrum miasta tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o sprecyzowanie poziomu managed oferowanych serwerów. Jaki to jest konkretnie zakres? Czy osoba nie znająca się kompletnie na administracji serwera może taki serwer zakupić bo tak rozumiem przez pojęcie "managed" że wszystkimi kwestiami konfiguracji i doglądania usług zajmą się Państwo?

 

 

W ofercie nie ma nigdzie slowa "managed"

 

Jest natomiast dokladnie sprecyzowany support ktory mozna nazwac managed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wy cały czas opiekujecie sie wszystkim i wasz klient nie musi sie niczego bać ze mu apache padnie czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerowni nie miało być w PKP informatyka, miała być w PKP ale w drugim końcu tego budynku, czyli dworzec główny, a konkretnie to w piwnicy tego budynku, zrezygnowałem z tego pomysłu po 4 miesiącach przepychanek z urzędnikami i pracownikami PKP energetyka którzy nie spełnili wcześniejszej obietnicy o podwójnym zasilaniu, co więcej nie mieli możliwości podłączenia więcej niż 40 KW co przeważyło...

 

Do serwerowni zapraszam, zdjęć nie musisz robić bo znajda sie na stronie za ok tydzień - dwa, najpierw musze tam wszystko poustawiać odpowiednio ;) Przed wizyta zapraszam do biura, Wieżowiec ARL, teatralna 9, piętro 10-te, pok 1009 - 1015, zapraszam w okolicach weekendu

 

Ten sam system który instaluje serwery, cały czas monitoruje większość usług na serwerze, monitoring można dowolnie włączyć lub wyłączyć dla konkretnego serwera i usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×