Skocz do zawartości
Gość

Prowadzisz Swoją Stronkę? Chyba Będzie Trzeba Ją Zarejestrować :)

Polecane posty

A czy z prawnego punktu widzenia 12 czy 13 latek prowadzący blogasek o różnych bzdurach może iść do sądu i przeprowadzić rejestrację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja mam 14 lat i mam stronę. A przecież trudno żebym szedł do więzienia ;) Może to jakaś plotka? Chociaż widziałem informacje na niektórych stronach że jest zarejestrowana w Sądzie Najwyższym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, w Polsce zaczyna się prawdziwa DYKTATURA.

Nie mówię tego tylko w kontekście tej rejestracji stron www, lecz w kontekście wszystkiego, co się dzieje w kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Ja mam 14 lat i mam stronę. A przecież trudno żebym szedł do więzienia :) Może to jakaś plotka? Chociaż widziałem informacje na niektórych stronach że jest zarejestrowana w Sądzie Najwyższym

Więc wydaj jakąś gazetę.. przecież nie mogą Cię osądzić... To kwestia tego samego przepisu ale jeśli chodzi o prawdziwą gazetę to już nie jest takie oczywiste, że byłbyś bezkarny. Póki nie masz 18 lat za Twoje czyny odpowiadają rodzice więc pewnie Ty bezpośrednio nie odczuł byś konsekwencji ale oni tak.

 

Tak, to kolejny przykład na to iż to paranoja. Jak ktoś ma upilnować dziecko żeby to nie założyło bloga, fotogalerii ani nic podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okiem praktyka - ustawa Prawo prasowe pochodzi z roku 1984 z pozniejszymi nowelizacjami. Nie przesadzajmy, ze zaczyna sie dyktatura itp. Ta ustawa jest tak stara, ze po prostu nie nadaza za duchem czasu. Sad musi kierowac sie litera prawa, wiec to orzeczenie odnosi sie do tego co wynika z tej ustawy, a nie do jej sensownosci.

 

A w istocie ustawa jest tak niejasna i nieszczegolowa, ze ciezko w jakis sensowny sposob wyciagac z niej wnioski na temat internetu (niestety jednak bezdyskusyjne jest, ze internet sie do niej kwalifikuje). Wiadomo, ze dla celow rejestracji kluczowa jest czestotliwosc ukazywania sie, czyli aktualizacji. I to nie ulega watpliwosci. Coz, z orzeczenia SN wynika, ze aktualizacja strony o rybkach akwariowych raz do roku kwalifikuje ja do "czasopisma". Sprawa ta przez lata byla bardzo niejasna, SN wydal wyrok, ktory niestety potwierdza obawy, ze to jedyne mozliwe rozstrzygniecie tej sprawy. Dyskusje na temat tej ustawy nie koncentrowaly sie wokol tego co wynika z ustawy, ale raczej czy jest jakas argumentacja by moglo wynikac cos innego.

 

Jedno jest pewne, potrzebna jest jak najszybsza nowelizacja Prawa prasowego, ktore nareszcie w jasny sposob okresli kwesie zwiazane z internetem. Bo o ile non-sensownym pomyslem wydaje sie rejestracja prywatnych stron, tak jest jeszcze wiekszym problemem jest w istocie to, ze kazda taka strona jest prasa (dzienniki i czasopisma sa podzbiorem prasy), a osoby do niej piszace - dziennikarzami. A wiec obowiazuje ich niezaleznosc dziennikarska pod powaznymi sankcjami (co szczegolnie dotyczy redaktora naczelnego). A to oznacza, ze na swojej stronie nie bede mogl napisac, ze wole firme X od firmy Y bo wole i juz.

 

Chore ;-).

 

Czy wie ktos moze czy orzeczenie wydal Sad Najwyzszy w pelnym skladzie (co oznacza obowiazujaca wykladnie prawa) czy w skladzie ograniczonym?

 

Poza tym... Zaczekajmy do uzasadnienia tego wyroku.

 

Pocieszeniem moze byc to, ze znikoma szkodliwosc spoleczna braku rejestracji strony o rybkach akwariowych raczej jest bezdyskusyjna.

 

Póki nie masz 18 lat za Twoje czyny odpowiadają rodzice więc pewnie Ty bezpośrednio nie odczuł byś konsekwencji ale oni tak.

 

AFAIR od 15 rz. w pelni odpowiada sie przed prawem za swoje czyny (jednak przed Sadem Rodzinnym i zwykle - nie zawsze! - w sposob lagodniejszy).

 

Chociaż widziałem informacje na niektórych stronach że jest zarejestrowana w Sądzie Najwyższym

 

Dzienniki i czasopisma rejestrujemy w sadzie wojewodzkim. I niektore serwisy istotnie sa zarejestrowane, bo to, ze np. Onet, Money.pl czy Dziennik Internautow sa prasa jest calkiem logiczne.

 

 

Ja wlasciwie sie ciesze z takiego postanowienia. SN wskazal, ze z ta ustawa jest powaznie cos nie tak i ze Parlament powinien sie nia jak najszybciej zajac. To przeciez pozytywne, bo wczesniej nie robil tego przez dlugie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu od nie wiem ilu dni usiadłem do PC i takie ciekawostki :)) Jak czytam te posty jaka ta Polska ble itp. to się dołuję. Czy do chociaż 1 internauty prokurator zapukał o brak rejestracji ? Nie. Policja nie może forów warezowych zniszczyć, choć to margines w necie, a wy się przejmujecie :)

 

Ja osobiście nie mam zamiaru nigdzie się wybierać zagranicę, chyba że będziemy Białoruś cz. 2 i szczerze jak wyjedziecie zagranicę to więcej będą zarabiać osoby które zostały w Polsce, w skrócie Ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny idiotyczny pomysł osób grzejących wygodne fotele wymyślających coś o czym nie mają zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie odswiezam PP... I z coraz wieksza niecierpliwoscia czekam na uzasadnienie sadu. Przy odpowiedniej ilosci dobrej woli mozna byloby zakwalifikowac strone o rybkach akwariowych, owszem do prasy, ale juz nei do dziennikow i czasopism, a to one podlegaja obowiazkowi rejestracji.

 

Mysle, ze trzeba poczekac na uzasadnienie decyzji SN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak strona jest generowana dynamicznie podczas każdych odwiedzin, to dla nich "jaka jest częstotliwości aktualizacji strony" ? xD

 

A jak strona wejdzie w życie, to wszyscy się przeniosą na serwery do Niemiec :) Polski internet cofnie się w rozwoju na własne życzenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli jestem nieletni to muszę zarejstrować pod dziennik? A jeżeli strona jest na niemickim serwerze, to przecież podlega niemieckiemu prawu więc nie trzeba jej rejestrować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak strona jest generowana dynamicznie podczas każdych odwiedzin, to dla nich "jaka jest częstotliwości aktualizacji strony" ? xD

 

A jak strona wejdzie w życie, to wszyscy się przeniosą na serwery do Niemiec :P Polski internet cofnie się w rozwoju na własne życzenie :/

 

Tu nie chodzi o to gdzie sa serwery, tak jak nie chodzi o to gdzie drukuje sie Gazete Wyborcza ;-).

 

Tym bardziej tez nie chodzi o content dynamiczny. Nie jestem prawnikiem, ale nie sadze by byl wielki problem z wykazaniem, ze komputer (nie produkujacy dziel o charakterze tworczym) nie moze byc dziennikarzem. Aktualizacja beda wiec materialy dodane przez czlowieka, niezaleznie od tego co z nimi zrobi komputer.

 

 

Co do poprzedniego pytania, jak juz wczesniej napisano, nie mozna zarejestrowac prasy nie majac ukonczonego 18 rz.

 

 

Tak czy siak, IMO kompletnie nie ma sie czym przejmowac. Swiat jest taki sam jak byl tydzien temu :-). Z ta roznica, ze ktos moze wreszcie dostrzegl zasadnosc poprawienia ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co będę musiał zrobić, jak nie mam 18? Mam iśc do mamy albo taty i ją poprosić aby mnie zarejestrowała?

A to na jakim serwerze strona się znajduje ma znaczenie. Sam admin hostingu pisał mi że jeżeli strona jest na niemieckim serwerze to podlega tam temu prawu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona tak, a dokladnie jej zawartosc. Ale dla celow samej ustawy PP chodzic bedzie natomiast o wlasciwosc miejscowa siedziby wydawcy lub redaktora naczelnego (tu nie mam pewnosci, raczej wydawcy). Po prostu sposob techniczny propagacji prasy nie jest istotny.

 

Poza tym z ta trecia rowniez nie jest tak latwo. Bowiem popelniajac czyn niedozwolony za pomoca tych serwerow, a przebywajac na terenie RP podlegasz polskiemu prawu. Czyli nie dotyczy to polskiego prawa jesli ta tresc tam lezy na tych serwerach, ale moze dotyczyc w momencie umieszania tej tresci. Inna sprawa, ze zgodnie z prawem zagranicznym ten czyn musialby miec znamiona przestepstwa, aby tamtejsza policja mogla przeprowadzic ewentualne dzialania operacyjne ;-). Ale o ile serwer jest w Unii to nie bedzie to wiekszym problem. Ale to zupelnie pomijajac ten temat.

 

A co do tego kto zarejestruje, no pewnie rodzice... Ale naprawde nie masz wiekszych powodow do zmartwien? ;-). Juz lepiej sie martw czy dochod z AdSense, ktory pewnie masz dzieki tej stronce jest nalezycie rozliczony :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co maja zrobic wlasciciele stron skierowanych w wiekszosci do swoich klientow i pisanych w jezyku angielskim, umieszczonym na zagranicznym serwerze? Ma ktos pojecie jak to rozpatrywac czy musze zaplacic za opinie prawna?:P Polskie prawo czasami mnie dobija..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zaplacic za opinie prawna to zapewne pozostaje Ci sie wybrac do prawnika. Jednak poniewaz prawo prasowe nie ogranicza sie tylko do jezyka polskiego, wiec IMO zmiana jezyka nie ma nic do rzeczy ;-).

 

Ale ludzie, jeszcze raz apeluje o zdrowy rozsadek! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co apelować :| martwy przepis i tyle, nie wyobrażam sobie aby tyle tysięcy stron rejestrować, przecież to nawet nie logiczne więc dyskusja jest zbędna.

 

Bardziej tutaj trzeba się zastanawiać nad lenistwem i głupotą PIS w ważnych i strategicznych dla państwa sprawach, a geniuszem strategi "My naprawiamy państwo, wszystko inne to ZOMO :P"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt, przepisy sa takie niezyciowe i moze faktycznie nie ma sie czym przejmowac. ja dla swietego spokoju jednak pojde do prawnika- lepiej zaplacic prawnikowi niz potem ewentualnie ktos sie przyczepil. Taki to chory u nas system.. Dura lex, sed lex :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko proponuje, poczekaj z pojsciem do prawnika az opublikowane zostanie uzasadnienie wyroku SN. Bo na razie Ci co najwyzej powrozy z fusow :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Mam dla właścicieli hostingów www super ofertę - rejestrujcie stronki za swoich użytkowników jako promocyjny dodatek do konta www :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę żadna strona nie wymaga jeżeli:

 

- hosting jest kupiony w firmie zagranicznej

- domenę osoba kupiła w firmie gdzie siedziba firmy jest w innym kraju nie dotyczy PL, Com.pl itd. dotyczy Eu, com, net

 

 

w takiej sytuacji polska prokuratura nie będzie mogła dobrać się do delikwenta. gdyż firmy odmówią im wydania danych osobowych. natomiast jak ktoś ma stronę na hostingu nazwa.pl czy coś podobnego dane prokuratura zdobędzie w kilka godzin.

 

tak naprawdę już ciągną za niezarejestrowanie Witryny i blogów. a Policja.pl nie jest zarejestrowana a dowiadywałem się że rejestracja w mojej miejscowości kosztuje 100zl to rejestrując 10 stron muszę zapłacić 1000zl :P zapomnijcie o tym ... taki przepis jest tylko po to aby być bo i tak mają ciekawsze rzeczy do roboty niż takie bzdury ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×