Skocz do zawartości
edw

Podpinanie Domen A Przypisywanie Do Katalogów.

Polecane posty

Witam,

często w ofertach hostingowych różni się punkt dotyczący dołączania domen.

Raz jest to _podpięcie_domeny_ - np. tylko 3 albo bez ograniczeń.

Czasem _przypisanie_do_katalogów_.

 

Czym to się różni? I ważniejsze chyba - jaki to ma wypływ na sposób obsługi serwisów internetowych, prędkość itd.?

 

Dzięki z góry za odp.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz jest to _podpięcie_domeny_ - np. tylko 3 albo bez ograniczeń.
Możesz podpiąc maksymalnie 3 własne domeny pod serwer
Czasem _przypisanie_do_katalogów_.
Każdą domenę można skierować na dowolny katalog z plikami stron.

 

Wszystko jeszcze zalezy oczywiście od rodzaju panelu administracyjnego np: cPanel, DA, Plesk, a jeszcze inaczej jak hosting posiada autorski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aa:-) dzięki

Gdybyś miał do wyboru te dwa rodzaje, to który byś wybrał i dlaczego? Czy podpinanie jest bardziej skomplikowane dla firmy hostingowej niż przypisywanie do katalogów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa:-) dzięki

Gdybyś miał do wyboru te dwa rodzaje, to który byś wybrał i dlaczego? Czy podpinanie jest bardziej skomplikowane dla firmy hostingowej niż przypisywanie do katalogów?

 

Są 2 pojęcia parkowanie domeny i podczepianie pod katalog.

Pierwsze wskazuje na zawartość innej domeny.

Drugie wskazuje na zawartość katalogu przez ciebie wybranego.

Chyba każdy hosting oferuje oba i tak samo prosto się ustawia w panelu.

 

Jeśli chcesz mieć jedną stronę z 2ma domenami wybierasz parkowanie.

Jeśli chcesz mieć kilka różnych stron na różnych domenach to musisz mieć te strony w oddzielnych katalogach i podczepić pod te katalogi domeny.

 

Także zależy co ci potrzeba to wybierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dalej nie rozumiesz to może powiem ja :)

 

Chcemy mieć serwis o nazwie onet zaczynamy z domeną pl

 

Podpinamy domenę onet.pl

jednak po jakimś czasie mamy zamiar wykupić domenę onet.eu jednak chcielibyśmy żeby wpisując domene onet.eu i onet.pl pokazywała się ta strona ( naszego portalu onet )

 

Jeżeli podepniemy 2gą domene o nazwie "onet.eu" wpisując onet.eu i onet.pl zobaczymy to samo ( domeny odnoszą się do tego samego katalogu ( głównego czyli / lub /public_html/ - zależnie od panelu )

 

Jednak, jeżeli chcemy mieć na tym samym serwerze 2 portale, onet i wp nie możemy zaparkować domeny wp.pl bo wskazywała by na portal onet.pl

 

Dlatego też podpinamy / podczepiamy domenę do innego katalogu , Twoje pliki będziesz wrzucał do (/nazwakatalogu/ lub /public_html/nazwakatalogu/ - zależnie od panelu )

ale użytkownicy nie będą musieli wpisywać wp.pl/nazwakatalogu by zobaczyć stronę portalu wp.pl ponieważ nie jest to zaparkowana domena tylko podpięta właśnie w tym katalogu (nazwakatalogu)

 

Rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Linux tak to wytłumaczyłeś, że ja (choć wiem o co chodzi) to już nic nie rozumiem : )

 

po prostu jak Prohost to opisał.. co tu więcej dodawać? heh choć czasem kto co może zależy od hostingu i panelu.. bo nie wszystko to, co w cepPanelu da się wyklikać w DA i w innych, autorskich panelach...

 

edw jeśli masz jeszcze problem, to musisz konkretniej napisać jaki panel, jaki host... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba każdy hosting oferuje oba i tak samo prosto się ustawia w panelu.

 

Kazdy moze i oferuje, ale niektorzy na przyklad dodatkowe katalogi daja tylko w drozszych planach. Takze warto sie rozgladac :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wiem znacznie więcej. Dzięki.

Pytałem, bo w ofertach hostingu często dezorientowało mnie, że ktoś oferuje 1 podpięcie, a ktoś bez limitu. Dziś widzę, że kto oferuje 1 to traci klientów, ale to już ich sprawa.

 

W tej chwili loguję się na ftp.domena.pl, login, hasło i tu mam httpdocs itd. Tak samo każda domena na tym serwerze.

I tu jest napisane w ofercie: "Możliwość zaparkowania własnych domen - 3"

Domeny znajdują się na serwerze w katalogach /srv/www/vhosts/domena.pl

 

Z kolei na awardspace.com jest tak, ze po połączeniu się przez ftp pojawiają się katalogi:

domena1.pl

domena2.pl

domena3.pl

i w tych katalogach wgrywam index.php, nie ma (nie widać) innych "systemowych" katalogów.

 

W obu hostingach w bardzo podobny sposób dodaję i usuwam domeny z listy w panelu.

 

Ale na czym polega mój dylemat.

Chodzi mi o możliwość zmieniania ustawień dla każdej domeny. Np w domenieA wyłączam php safe mode, ale już domenaB ma mieć włączone safe mode - obie domeny w tej samej firmie hostingowej.

Wcześniej myślałem, że ma to związek właśnie z parkowaniem/podpinaniem, - że przy parkowaniu można zmieniać tego typu ustawienia, a przy podpinaniu do katalogów nie.

 

Dobra mam wrażenie, że wiecie o co chodzi :-)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o możliwość zmieniania ustawień dla każdej domeny. Np w domenieA wyłączam php safe mode, ale już domenaB ma mieć włączone safe mode - obie domeny w tej samej firmie hostingowej.

Wcześniej myślałem, że ma to związek właśnie z parkowaniem/podpinaniem, - że przy parkowaniu można zmieniać tego typu ustawienia, a przy podpinaniu do katalogów nie.

Wszystko zależy od możliwości panelu administracyjnego który jest na danym hostingu.

Jeżeli panel nie posiada danej opcji to pisze się do BOK firmy (przykład: dawne podpinanie domen).

Jedna firma Ci wyłączyc safemode, a druga nie.

Dany panel umożliwa przypisanie każdej domeny pod indywidulany katalog, inny znowu tworzy dziwne aliasy w katalogach domen...

 

Takich możliwości jest jeszcze trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×