Skocz do zawartości

Jaki panel?  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki panel jest najlepszy?

    • Linux Plesk
      6
    • Linux cPanel
      5
    • Linux Directadmin
      20
    • Linux Webmin
      2
    • Windows VPS
      1
    • Lxadmin
      0


Polecane posty

Witam,

 

Mój znajomy prosił mnie o poradę. Pracuje w jednym z Państwowych urzędów i muszą wypchnąć pewną kwotę pieniędzy aby się nie zmarnowały (o szczegóły mnie nie pytajcie bo zasada działania polskich urzędów przekracza moje zdolności pojmowania :lol:)

 

Chcą kupić VPSa i mają wybrać jeden z paneli. Który możecie polecić i dlaczego? Chodzi docelowo o użytkownika, który dopiero będzie zaczynał z obsługą itd. więc liczy się "user friendly" i wygoda obsługi.

 

Będą mieli admina do zarządzania niemniej też chcą się na tym uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Pleska. Dlaczego?? Bo nie znam sie nic na obsludze serwerow, a tu wszedlem, 3 godzinki posiedzialem i jakos mam ogolne pojecie na temat funkcjonowania tego panelu. Jezeli kiedys okarze sie w koncu, ze bede potrzebowal tego serwera moze nawet naucze sie jak wgrac strone na niego. Ot taki moj cel :lol:

Pozdrawiam i polecam Plesk - prostota i ladny wyglad :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam DirectAdmin'a :P

 

Najlepiej mi się z nim pracuje :lol: Prosty, przejrzysty, łatwy backup do wykonania, bazy mysql lepiej zakłada się niż w plesku i cpanelu :P

 

Cpanel... ma jeden plus że ma "fantastico de luxe " dzięki czemu osoby które nie umieją instalować skryptów to powinny sobie teoretycznie poradzić :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Direct Admina jest Installatron, jest bogatszy i bardziej intuicyjny od "fantastico de luxe " :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Direct admin. łatwa instalacj. DOstępny po polsku. SPolszczenie można kupic lub ścigąc juz udostępnione. Łatwa obsługa, i szybki. Nawet na słabym sprzecie "poleci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj lxadmin do listy.

Tani (u wielu providerów darmowy), bardzo lekki (8MB uzytej pamieci przy uruchomionych wszystkich uslugach) korzysta z lighttpd itd.

Bardziej intuicyjny niz plesk, szybszy niz cpanel, ladniejszy niz directadmin;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecic DirectAdmin, ponieważ jak dla mnie jest to najwygodniejszy panel.

Tak samo jest z pleskiem, używam go już jakiś okres czasu i jest bardzo dobry.

 

cPanela nie lubię, i nie lubiałem, więc nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale confixx ma prefix_login jako logowanie do mejla.. mi to na maksa np. nie pasuje.. heh.. wolę login@domena.tld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Direct Adminie jest jakieś forum społecznościowe? Chodzi to o dodatkowe langi czy skórki. Ta standardowa w DA trochę odstrasza ;)

 

Na ich forum znajdziesz trochę info na temat skinów (np całkiem przyjemny skin marina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie go odkopalem :P Fajny i tylko 11$. W ogóle to ze skinami lipa :/ Znalazlem tam jeszcze "Vista" ale demo nie dziala. Az sie wierzyc nie chce ze tam tylko 2 skiny umiescili. Chyba ze z nimi to nie taka prosta robota jak ze skinami do for ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×