Skocz do zawartości
embrion

Prosba Do Klientow Progreso

Polecane posty

Witam,

 

Niebardzo wiedzialem, w ktorym dziale to umiescic, wiec mam nadzieje, ze ten jest do przyjecia ;)

 

Wyglada na to, iz wykupie hosting w Progreso.pl :)

Przypadkiem poczytalem o ich Programe Partnerskim i pomyslalem, ze 5-15% znizki to fajna sprawa, wiec zapytuje.

Kto z tu obecnych jest klientem Progreso i chcialby byc moim polecajacym? Korzysci sa dla nas obu.

Oferty poprosze tutaj lub na priva z informacja jaka znizka wchodzi w gre w ich przypadku.

 

status brązowy - zdobycie od 0 do 2499 punktów w ciągu ostatnich 6 miesięcy - 5% upustu dla poleconych klientów

status srebrny - zdobycie od 2500 do 4999 punktów w ciągu ostatnich 6 miesięcy - 10% upustu dla poleconych klientów

status złoty - zdobycie od 5000 i więcej w ciągu ostatnich 6 miesięcy - 15% upustu dla poleconych klientów

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja nie wiem moze ale chyba owe forum nie jest do takich rzeczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

embrion pisz do progreso, napisz, że jesteś z webhostingtalk i że Sponsi kazał Ci napisać i ładnie spytać, może dadzą Ci 5-10 procent : )

 

ja tak zagadałem i bardzo fajnie się dogadałem (choć ja wziąłem na długo : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

jak ci zależy to pisz na priv, musiałbym tylko odkopać login na progreso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za oferty. Udalo mi sie wkoncu znalezc kodzik na 15% :)acido

Swoja droga, to ciekawe ile juz nabil punktow na tych wszystkich polecanych ;)

Testy IQ Vs Progreso czas zaczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
[/b]Testy IQ Vs Progreso czas zaczac :)

testuj, testuj, jestem ciekaw bo ja bym w drugą stronę zrobił zamianę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testuj, testuj, jestem ciekaw bo ja bym w drugą stronę zrobił zamianę ;)

ja tez chetnie bym poczytał o IQ,al eprzesiadac sie nie mam zamiaru.Przynajmiej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chetnie podziele sie wynikami. Niestety nie beda zbyt rozbudowane, gdyz narazie mam ledwo co zalozone konta testowe w obu serwisach :-)

Ping + traceroute i predkosci down i up jakie osiagam (lacze 12/1Mbit) postne jeszcze dzisiaj.

Ogolnie, to panel admina w Progreso jest miodzio, ale w IQ tez daje rade ;)

Szef krzyczy zeby juz pchac strone firmy w Net, wiec mam malo czasu na wybor hostingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w progreso po kilku miesiącach dalej brak mysql 5. Ostatni news na stronie sprzed pół roku. Widać że dużo działają itd. Z tych dwóch wybrałbym trzecią czyli KEI.pl. Postgresql 8, solidni, super kontakt oraz bardzo wydajne maszyny. Ich panel pewnie co poniektórych nie rzuci na nogi ale funkcjonalny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w progreso po kilku miesiącach dalej brak mysql 5. Ostatni news na stronie sprzed pół roku. Widać że dużo działają itd. Z tych dwóch wybrałbym trzecią czyli KEI.pl. Postgresql 8, solidni, super kontakt oraz bardzo wydajne maszyny. Ich panel pewnie co poniektórych nie rzuci na nogi ale funkcjonalny jest.

 

Dodam tylko, ze oferujemy PostgreSQL w wersji 8.2 MySQL 4.x i 5.x, a nasze serwery takze do najwolniejszych nie naleza:)

 

http://www.iq.pl/onas/serwery/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12mbit na progreso to moze byc za malo, przez wget po 2,5MB/sek osiagalem do Microsoftu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, ze oferujemy PostgreSQL w wersji 8.2

 

Ale nie w pakiecie Basic a dla większości średnich i małych firm to właśnie on będzie odpowiedni. No i jest jeszcze kontrowersyjna kwestia obsługi klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie w pakiecie Basic a dla większości średnich i małych firm to właśnie on będzie odpowiedni. No i jest jeszcze kontrowersyjna kwestia obsługi klienta.

 

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, ze Basic bedzie najbardziej odpowiedni dla firm z sektora MSP. Firma mala to nie tylko prywatna praktyka dentystyczna lub kiosk z warzywami (watpie aby one potrzebowaly PostgreSQL w wersji 8.x), ale takze fimy spelnajace moim zdaniem dosc wysokie kryteria ilosciowe

 

"a/ za małego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w poprzednim roku obrotowym:

1. zatrudniał średniorocznie poniżej 50 pracowników, oraz

2. osiągnął przychód netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nie przekraczający równowartości w złotych 7 mln euro lub suma aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec poprzedniego roku obrotowego nie przekroczyła równowartości w złotych 5 mln euro. można wyodrębnić niezależność przedsiębiorstwa"

 

Latwo sobie policzyc jaka wielkosc beda mialy skrzynki pocztowe pracownikow 30 osobowej firmy o ile zdecyduje sie ona na skorzystanie z oferty 1 GB pakietu BASIC. Moim zdaniem taka firma moze pozwolic sobie na wydatek 30 PLN / miesiac, bo tyle kosztuje Serwer STANDARD 5 GB :)

 

Zgodnie z zasada Polak potrafi ;) sa firmy, ktore beda "oszczedzac" kupujac male konta lub w "niepewnych miejscach", ale chyba nie tedy droga.

 

Co do obslugi klienta i watku ktory przytoczyles, to ja swojego zdania w tym temacie nie zmienilem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o support w IQ to ja jestem bardzo zadowolony - kilka razy pisałem i dzwoniłem i zostałem obsłużony profesjonalnie i szybko. O Progreso się nie wypowiem bo napisałem do nich raptem jednego maila, dostałem odpowiedź w ciągu jakiś 3-4 godzin, więc ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej patrzę na parametry. Chyba można przyjąć że normalna strona bez kilku megowych filmów we flashu na dzień dobry będzie potrzebowała ok. 100MB/5tys odsłon. Czyli z poł miliona odsłon na miesiąc uciągnie najtańszy pakiet. Akurat żeby nawet spory sklep uciągnąć. A skrzynki pocztowe pochłaniają u was miejsce ogólne? Czyli jeżeli zakładam nowy email np. 100MB to zostaje na www 900 czy przydzielane dynamicznie - jak coś otrzymam na pocztę dopiero zajmuje 1GB-x?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardziej patrzę na parametry. Chyba można przyjąć że normalna strona bez kilku megowych filmów we flashu na dzień dobry będzie potrzebowała ok. 100MB/5tys odsłon. Czyli z poł miliona odsłon na miesiąc uciągnie najtańszy pakiet. Akurat żeby nawet spory sklep uciągnąć. A skrzynki pocztowe pochłaniają u was miejsce ogólne? Czyli jeżeli zakładam nowy email np. 100MB to zostaje na www 900 czy przydzielane dynamicznie - jak coś otrzymam na pocztę dopiero zajmuje 1GB-x?

 

Do dyspozycji jest 1 GB. Mozna przydzielic np 500 MB na WWW i 500 MB na poczte. Zakladajac jednego maila 100 MB zabierasz z puli pocztowej 100 MB i zostaje tam 400 MB.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem predkosci UP poprzez FTP i DOWN poprzez FTP i HTTP oraz traceroute.

Do FTP stosowalem FlashFXP, a do HTTP: FlashGet'a (1 watek).

Test przeprowadzono na pliku avi ~54MB

Testowane byly "normalne" konta, nie strony glowne firm.

 

W przypadku wszystkich firm upload byl taki sam: ~115kBps (tutaj juz ograniczalo moje lacze - przypominam 12/1 Mbps)

Co do downloadu i traceroute'a to wyniki ponizej. Dziwi mnie roznica w predkosci pomiedzy FTP i HTTP w przypadku Kei i Active24

=======================

Progreso:

 

HTTP: Average Speed 712.10 KB/s

FTP: Transferred 1 file totaling 53,55 MB in 1 minute 25 seconds (695,9 KB/s)

 

trace: avg: 7ms - 10 hops

=======================

IQ:

 

HTTP: Average Speed 740.97 KB/s

FTP: Transferred 1 file totaling 53,55 MB in 1 minute 15 seconds (730,3 KB/s)

 

trace: avg: 10ms - 8 hops

======================

Kei:

 

HTTP: Average Speed 961.96 KB/s

FTP: Transferred 1 file totaling 53,55 MB in 49,59 seconds (1,13 MB/s)

 

trace: avg: 10ms - 7 hops

========================

Active24:

 

HTTP: Average Speed 761.55 KB/s

FTP: Transferred 1 file totaling 53,55 MB in 50,14 seconds (1,08 MB/s)

 

trace: avg: 6ms - 7 hops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że takie pomiary robione z domowego łącza nie są w gruncie rzeczy miarodajne i mogą służyć jedynie jako subiektywny test z ciekawości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe, zwlaszcza, ze mieszkam bardzo blisko Atmana ;-)

Niemniej transfery jakie JA uzyskuje z danego serwera sa dla mnie wazne.

Co do supportu, to:

Kei odpowiada blyskawicznie,

w IQ musialem troche poczekac na odp (fakt, ze podczas dlugiego weekendu), ale jak juz admin byl przy kompie, to odpowiadal szybko

W Progreso musialem za 1 razem czekac 7h, a teraz juz od 15h cisza...a mam problem.

Czy ktos z Posiadaczy konta na Progreso mial problem z utworzeniem konta FTP o nazwie temp lub tmp ? Mnie system zglasza, ze takie jus istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

w sensie ftp_temp albo ftp_tmp?

tak, nie mogę.. "już istnieje"..

 

może to coś z konfigami wewnętrznymi..

 

a co do kontaktu na progreso to bywa różnie.. fakt, mogliby nad tym popracować, bo ma się dziwne wrażenie, że wraz z przybywaniem klientów nie przybywa ludzi do BOKu.. albo coś w tym klimacie..

 

IQ za megaszybko reaguje... tzn. dawno nic tam nie pisałem, bo ładnie działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z Posiadaczy konta na Progreso mial problem z utworzeniem konta FTP o nazwie temp lub tmp ? Mnie system zglasza, ze takie jus istnieje...

 

w sensie ftp_temp albo ftp_tmp?

tak, nie mogę.. "już istnieje"..

może to coś z konfigami wewnętrznymi..

 

Loginy FTP sa wspólne dla wszystkich użytkownikow serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"klient" CHYBA tez nie dziala... w sumie, to malo ciekawe.

W sumie ten blad juz jako jedyny powstrzymuje mnie przed ich wyborem (z niemozliwoscia ustawienia takich samych loginow w kilku domenach na 1 koncie juz sie jakos pogodzilem), a czasu mam coraz mniej, wiec moze okazac sie, ze wezme IQ lub Kei.

 

Loginy FTP sa wspólne dla wszystkich użytkownikow serwera.

Tego sie obawialem...czas zatem zastanowic sie mocniej nad IQ i Kei. Jest cos jeszcze godnego polecenia, gdzie zamkne sie w 300zl netto z domena .PL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

loginy ftp wspólne? no bez jaj? heh? bez sera... przecież host ftp jest dla danego konta, więc powinno wiedzieć co dla kogo jest.. hmmm

 

ciekawe jakie jeszcze są niespodzianki...heh.. choć to pierwsza taka w progreso..

 

embrion za mało danych podajesz (czego spodziewasz się za 300 PLN? heh)

 

w IQ dodali prefiksy, bo też przez chwilę był taki podobny problem.. np. z bazami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×