Skocz do zawartości
embrion

Prosba Do Klientow Progreso

Polecane posty

loginy ftp wspólne? no bez jaj? heh? bez sera... przecież host ftp jest dla danego konta, więc powinno wiedzieć co dla kogo jest.. hmmm

 

To raczej nie kwestia organizacji, a określonych rozwiązań systemowych w Progreso (każde konto FTP to fizyczny użytkownik systemie, a ten musi mieć unikatową nazwę). Nie chcę ich tu bronić, ale jakie praktyczne ograniczenia niosą z sobą wspólne loginy? Czy jeśli zamiast jednej nazwy nadam drugą, to coś się stanie? Przecież dla samego serwisu to i tak bez znaczenia? Jasne, że mogłoby to być rozwiązane inaczej (wspomniane prefiksy), ale myślę, że oferta Progreso broni się na tyle, że taki (moim zdaniem, może inni uważają inaczej) szczegół nie powinien przesądzać o dyskwalifikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loginy ftp wspólne? no bez jaj? heh? bez sera... przecież host ftp jest dla danego konta, więc powinno wiedzieć co dla kogo jest.. hmmm

 

ciekawe jakie jeszcze są niespodzianki...heh.. choć to pierwsza taka w progreso..

No niestety, pytałem o to jeszcze w listopadzie. Skoro w bazach są dodane prefiksy, chyba nie ma przeszkód by dodać je również w nazwach kont FTP.

 

Osobiście mi to nie przeszkadza, tylko raz spotkałem się z sytuacją kiedy to wybrana przeze mnie nazwa była już zajęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: no shell'a to ma chyba tylko Progreso ;) Spodziewam sie wmiare sprawnego supportu, przyzwoitego uptime i parametrow wielkosc, traffic jak u wymienionych (min 3GB / 300GB). 2-3 bazy SQL. Wszelkie opcje forwardu, catch-all itp. Generalnie, to wiekszosc dobrych firm ma te rzeczy. PHP 4/5 tez powoli standard. Mozliwosc wyboru wersji MySQL juz mniej czesto wystepuje, ale bywa. Fajnym dodatkiem jest mozliwosc zalozenia kont ftp dla userow, ale niefajne jest, ze musza byc unikatowe nazwy.

Unikatowosc loginow dla domen na danym koncie tez jest niefajna.

Fajny za to jest panel Progreso oraz szybkosc supportu, predkosc download'u i pojemnosc konta na Kei :)

 

alien: lubie miec porzadek i np zalozylbym katalog temp i kierowal tam usera temp. Taki ftp dla znajomych jak chca mi cos wrzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Login FTP jakos nie wydaje sie czyms strasznym czy bedzie `ftp_temp` czy `ftp_temp01` ;)

Wkoncu i tak z reguly administrator korzysta z glownego loginu = loginowi konta - a reszte moze sprawdzic w extranecie (mam na mysli czy to na koncu jest 01 czy 02). Natomiast user napewno lepiej zapamieta `ftp_temp01` niz `mojbajeranckilogin_temp` :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez prawda  :)

 

Chyba jednak wezme Progreso, tylko jeszcze dokladniej porownam z Kei...no chyba, ze macie jeszcze jakies inne typy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie no.. żeby nie było - mi to też nie przeszkadza.. : )

 

są inne, małe sprawy, które można by w progreso poprawić... heh ale np. o jednej takiej małej sprawie progreso ma właśnie ode mnie zgłoszenie.. to jak, liczymy czas odpowiedzi? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak, liczymy czas odpowiedzi? : )

 

Jeśli dałeś priorytet zgłoszenia na "1" to już powinna być odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dałem trójeczkę.. też dobrze.. myślę, że do jutra do południa powinno być.. czyż nie? Wiesz.. świadomy user nie będzie d.. truł jedynkami, ew. dwójkami.. normalnie wrzuciłem standard, ale przecież jak bym dał piątkę to nie znaczy, że nie będę płakał jeśli odpowiedzą po tygodniu ;) ..bez przesady...heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OKi dali radę.. wszystko załatwione ;)

 

embrion... jest dobrze z progreso :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×