Skocz do zawartości
Dice

Miejsce Na Spore Forum Ipb - Gdzie?

Polecane posty

Witam,

 

Mam spory dylemat i problem. Padło dość spore forum IPB. Mam dostęp do domeny oraz export całej strony i bazy forum. Chcę je przywrócić. Od razu zaznaczę, iż nie jestem biegły w tych kwestiach i coś co Wam - profesjonalistom może się wydać oczywiste dla mnie niekoniecznie takie będzie.

 

Problem mam z hostingiem pod to forum, wiem, że forum obciąża hosta niemiłosiernie, a tu powstaje dodatkowy problem - rozmiar, sama exportowana baza zajmuje 600 Mb. Forum liczy ponad 150 Użytkowników. Nie znam niestety ilości odwiedzin.

 

Uprzejmie proszę Was o rady gdzie moge takie "coś" umieścić, albo na co zwracać uwagę przy zakupie hostingu.

 

Pozdrawiam,

Damian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Tutaj bardzo ważny jest dla mnie budżet - idzie to z mojej kieszeni. Czy mógłbyś polecić coś z rozsądną ceną a wystarczającego do tego forum?

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za zainteresowanie,

Damian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Tutaj bardzo ważny jest dla mnie budżet - idzie to z mojej kieszeni. Czy mógłbyś polecić coś z rozsądną ceną a wystarczającego do tego forum?

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za zainteresowanie,

Damian.

 

rozsadna, czy nierozsadna, ale tanio ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wiem ile to kosztuje.

 

Tutaj: http://serwerydedykowane.pl/ są jakieś z 1GB Ramu za 299 zł/ miesiąc.

 

Ja chcę wydać jak najmniej, ale jeśli powiecie mi, że na mniej nie mam co liczyć to się z tym pogodzę.

 

Czy na tym najtańszym będzie totalna tragedia? Czy może mogę sobie pozwolić na najslabszy serwer i potem dokupić mu np. RAMu?

 

Z góry dzięki Panowie!

 

Pozdrawiam,

Damian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady ;) Po pierwsze, nie bierz w SD. Po drugie, aż 300 nie musisz płacić, wystarczy 200zł/m-c. Nie wiem jak inni, ja polecam hetzner.de, w tym miesiącu uptime 100%, w zeszłym 99,93%.

 

Ale podałeś tak mało danych, że nie jestem pewny, czy koniecznie potrzebujesz dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za linka już czytam...

 

Jakie dane potrzebujesz? Sam ich powiem szczerze nie mam za wiele. Wczoraj dostałem DVD z backupem i dostep do domeny... znam ilość USERów (powyżej 150), rozmiar backupu (600Mb), skrypt (IPB) no i tematykę.

 

Co konkretnego nam trzeba?

 

Pozdrawiam,

Damian.

 

Ps. hetzner.de ma obsługe in English? Z Niemieckim wymięknę :-/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale liczba userów (150) to jest przecież bardzo bardzo malutkie forum - po co dedyk? Może miałeś na myśli userów online?

 

Z hetznerem spokojnie dogadasz się po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w sumie liczba userów jest mała, ale wielkość backupu mnie przeraziła... Jak serwer będzie miał trzepać 600 Mb bazę co wciśnięcie szukaj, to wymięknie...

 

Myślałem, żeby wbić się po cichu na zwykły hosting (wirtualny serwer) np. na 3it :-) ... I zobaczyć co będzie się działo.

 

Jak myślisz?

 

Pozdrawiam,

Damian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 zarejestrowanych użytkowników uciągnie chyba dowolny tani hosting. Postaraj się choć trochę i podaj liczbę postów na forum, liczbę userów online itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie liczba userów jest mała, ale wielkość backupu mnie przeraziła... Jak serwer będzie miał trzepać 600 Mb bazę co wciśnięcie szukaj, to wymięknie...

 

Bez przesady :-). Serwery bazodanowe pisza ludzie z glowa. Nie bez powodu tworzy sie chociazby indeksy :-). 600 MB to nie tak z nowu wiele, zalezy jaka struktura danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co tam trzymasz, ze baza ma az 600 mb?

 

Forum ma ładnych pare lat...

 

Shive postaram sie te dane zdobyć...

 

Dzięki za całą pomoc!

 

Pozdrawiam,

Damian.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Witam ponownie,

 

Podzwoniłem i uzyskałem parę informacji, które absolutnie zmieniają postać rzeczy. Okazuje się, że kompletnie się nie zrozumiałem z osobą, która mi to przekazywała.

 

Forum ma:

9600 userów ogółem

120-150 userów on-line średnio

ilość postów jest astronomiczna :-)

 

Zablokowany jest kod IMG - forum jedynie posiada emotki.

 

Myślę, że bez dobrego dedyka się nie obejdzie.

 

Damian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to polecam hetzner.de :] Przy takim ruchu wstawiasz sobie byle google adsense, kupujesz porządny serwer i w kieszeni zostaje jeszcze z 2k miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś biegły w tych sprawach to proponuje ci znależć dobrego administratora bo na dedyku długo nie pojedziesz bez niego nie mówiąc o setupie.

 

Pozatym nie wiem po co dedyk.

U nas bez problemu hostujemy np. http://www.9adauae.com/vb/index.php

152 online

watkow: 33752

464,544 postow

13,271 uzytkownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie jesteś biegły w tych sprawach to proponuje ci znależć dobrego administratora bo na dedyku długo nie pojedziesz bez niego nie mówiąc o setupie.

 

Pozatym nie wiem po co dedyk.

U nas bez problemu hostujemy np. http://www.9adauae.com/vb/index.php

152 online

watkow: 33752

464,544 postow

13,271 uzytkownikow

 

No to sugerujesz, ze "Medium" starczy? :-)... Jeśli tak, to chętnie skorzystam.

 

Pozdrawiam,

Damian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sugerujesz, ze "Medium" starczy? :-)... Jeśli tak, to chętnie skorzystam.

 

Pozdrawiam,

Damian.

 

Nie wiem jak jest z ipb bo tego u nas chyba nikt nie stawiał - zawsze jest 2 tygodnie testu i można sprawdzić jak to lata.

Jeśli naprawdę tak bardzo ciężkie jest to można się dogadać na jakiś semi-dedicated plan - drożej niż normalny hosting ale napewno taniej niż dedyk i nie trzeba admina.

Jeśli nie jest inne niż to forum co podałem to spokojnie na shared polata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IPB jest bardzo dobrym skryptem, więc jest nadzieja...

 

Myślę, że masz klienta. Zacznę od Medium, a jak będzie "nie-halo" to podejmiemy dialog.

 

Bardzo się cieszę.

 

Pozdrawiam,

Damian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IPB jest bardzo dobrym skryptem, więc jest nadzieja...

 

Myślę, że masz klienta. Zacznę od Medium, a jak będzie "nie-halo" to podejmiemy dialog.

 

Bardzo się cieszę.

 

Pozdrawiam,

Damian.

 

Ok. Jak wrzucisz pliki to uploadnij .sql na ftp i skontaktuj się z pomocą techniczną co by ci tą bazę odtworzyli bo przy takiej wielkości sam tego nie zrobisz pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytasz w moich myślach...miałem o to prosić :-) ... W weekend zacznę działać pewnie.

 

BBBBBAARDZO dziękuję.

 

Pozdrawiam wszystkich mi pomocnych i czytelników posta też ;-).

Damian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z takim forum poszukaj kogos kto sie zna na tym skrypcie i troche na marketingu

sam takiej bazy nie wgrasz a ci co sie znaja maja ruzne myki na to

znam sie na phpbb2 by przemo tylko niestety wiec ci nie pomoge ale najlepiej znajdz kogos kto za % od zyskow bedzie sie tym opiekowal (administracja serwerem + opieka nad forum + wrzucanie reklam)

jak juz ktos napisal mozna z tego cos niecos wyciagnac wiec mysle ze chetnego znajdziesz ;)

(tylko szukaj takiego co juz ma cos duzego i sie zna na rzeczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×