Skocz do zawartości
Mich@ł

Wydajny Serwer Dedykowany

Polecane posty

Niestety zbliża się ta wiekopomna chwila w której będę zmuszony przejść na serwer dedykowany (szczerze mówiąc wcale mi nie spieszno :P ),

 

A więc tak Mój serwis www.statusek.pl generuje miesięcznie ponad 200GB transferu, średnio 21k unikalnych użytkowników dziennie (liczba waha się od 18-27k) i tu zaczynają się schodki. Aktualnie korzystam z dwóch serwerów w nazwa.pl ( Active i Active Pro). Na jednym serwerze jest grafika a na drugim skrypt, niestety ważność kont już mi się kończy niedługo, poza tym stąpam po cienkim lodzie z uwagi na to że przekraczam dość znacznie miesięczny limit transferu.

 

Serwis jest oparty na skrypcie MyGAD 1.5 (z mod rewrite), skrypt korzysta dość znacznie z bazy MySQL (pobiera opisy z bazy). W serwisie potrafi być do 200 osób online.

 

Skrypt raczej nie zabija serwera z uwagi na to że nazwa.pl nie wypowiedziała mi umowy a jak wiadomo był okres gdy pozbywali się serwisów ktore obciążaja serwer.

 

A więc poszukuje jakiegoś dedyka który wytrzyma obciążenie takiego serwisu. Na serwerze stały by również fora phpBB by Przemo jedno 3,5k userów i 80k postów a drugie mniejsze 1k userów i 7k postów.

 

Myślę nad jakimś serwerem w DE (poprzez pośrednika z uwagi na to że nie znm niemieckiego a mój angielski jest dośc kiepski) lub w PL (tyle że tutaj do serwerów do 250 zł dają łącze 5Mb/s a więc za mało).

 

Jaki byście mi polecili serwer w cenie do 250 zł miesiecznie?

Dodatkowo wymagałbym faktury VAT abym mógł sobie wliczyć serwer w koszty firmy :)

 

Aha może ktoś ma do sprzedania dożywotnią licencje na DA :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mich@ł: gdzie w Polsce dostałeś 5 mbps za 250 zł/miesięcznie? :P

 

Co do serwera, to jeśli potrzebujesz faktury spróbuj z exportal.pl, które pośredniczy sprzedaży NetDirekt.de. Załapiesz się w tej cenie na Pentium4 1,6 z 512 MB RAM. Na początek pewnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patryk, miałem na myśli celeronka w SD i serwery START100 w OVH.

 

Dla mnie 5Mb/s to za mało bo przy dużym ruchu np od 20-22 łącze by się zapychało.

 

W sumie nie zależy mi na dużym transferze (1GB spokojnie wystarczy i jeszcze spory zapas zostanie) tylko na łączu 100Mb/s

 

Zastanawiam się nad ta ofertą:

http://www.puretec.pl/28.htm

RS 201

 

W sumie tylko 750 GB transferu no ale na początek na pewno wystarczy. Tylko jak to jest z ta fakturą VAT 19%, rozumiem że jest to faktura wystawiana poprzez niemiecka firmę a więc będę mógł taka fakturke wliczyć w koszty (nie mam NIPu EU)?

 

@Przemysław, a czy licencja zezwala na zmiane adresu IP serwera? I czy np w przyszłości mógłbym sprzedać tą licencje (pytanie teoretyczne)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@patryk, miałem na myśli celeronka w SD i serwery START100 w OVH.

 

ovh to niemcy.. 5mbit to na pewno za malo na taki serwis w szczycie. Po co ma byc przylagowany.

 

 

W sumie nie zależy mi na dużym transferze (1GB spokojnie wystarczy i jeszcze spory zapas zostanie) tylko na łączu 100Mb/s

 

1GB? miales na mysli 1TB?

 

 

Tylko jak to jest z ta fakturą VAT 19%, rozumiem że jest to faktura wystawiana poprzez niemiecka firmę a więc będę mógł taka fakturke wliczyć w koszty (nie mam NIPu EU)?

 

Z faktura to nie wiem, bo to za małe koszta w ogóle dla mnie.

 

 

@patryk , a exportal ma support? :P On (czyli admin) tak rzadko siedzi przed tym ekranem, ze tak jakby go nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovh to niemcy..

hmmm wydawało mi sie ze OVH korzysta właśnie z jakijs polskiej sewerowni

1GB? miales na mysli 1TB?

dokładnie. Tak to jest gdy pisze sie temat w nocy ;)

 

@patryk , a exportal ma support? :) On (czyli admin) tak rzadko siedzi przed tym ekranem, ze tak jakby go nie bylo.

exportal ma ok support :) miałem u nich kiedyś serwerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH - Francja, można dostać IP z polskiej puli. Co do exportal się nie wypowiadam na temat supportu bo nie mam większych doświadczeń ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mich@ł a jak u ciebie z konsolą. Bo jak nie masz pojęcia o tym to dedyk cię przerośnie. Albo dolicz 100 miesięcznie na administrację serwerem. Swoją drogą nie wiedziałem ze można przekroczyć miesięczny transfer w nazwa.pl tym bardziej ze jest rozliczany rocznie. Jeśli go przekroczyłeś to nie martw się, wyślą ci fakturę za niego :-)

 

PS. Strasznie mylisz pojęcia.

 

Z na prawde tanich rozwiązań to może http://www.serwerydedykowane.de/ + zarządzanie maszyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Przemysław, a czy licencja zezwala na zmiane adresu IP serwera? I czy np w przyszłości mógłbym sprzedać tą licencje (pytanie teoretyczne)?

Licencja pozwala na nieograniczoną liczbę zmian adresu IP. Licencja stanie się Twoją własnością, a co za tym idzie możliwa będzie jej dalsza odsprzedaż.

 

ovh to niemcy..
AFAIK Francja, ale mają Polski oddział (wystawiają faktury VAT 22%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomi, co do mojej znajomosci konsoli to jest ona dość kiepska bo z linuxem dość mało mialem do czynienia (tzn troche poleceń znam). No ale dedyk to też nie aż taki potwór ;) Miałem dedyka przez dwa miesiące i jakoś przeżyłem ;P Fakt że to było dość sporo nerwów z uwagi na to że ktoś się może włamać itd no ale jakoś dałem rade :)

 

Konfigurować dedyka również sam nie zamierzam, jak już to kogoś do tego wynajmę. Aby zainstalował wszystko + optymalizacja + zabezpieczenie.

 

Co do wynajęcia administratora to również rozważałem taką możliwość.

 

Co do SD.DE to moze rozwiązania i tanie no ale transfer 200GB/miesiecznie to stanowczo za mało :)

 

Jak na razie to chyba najlepszym rozwiązaniem było by puretec.pl lub jeszcze ta oferta mnie zaciekawiła:

http://allegro.pl/item182244289_serwer_ded...5D_efuturo.html

 

@Przemysław, rozważę Twoja ofertę.

 

 

Swoją drogą nie wiedziałem ze można przekroczyć miesięczny transfer w nazwa.pl tym bardziej ze jest rozliczany rocznie. Jeśli go przekroczyłeś to nie martw się, wyślą ci fakturę za niego :-)

A można ;P W regulaminie jest że możesz zużywać maksymalnie 200% normy miesięcznej i wtedy przepinają cię na łącze 1Mb/s :)

 

Ja aktualnie na dwóch kontach wykorzystuje około 160-170% normy czyli o te 60-70% za dużo (na każdym koncie). a więc nic mi nie pozostaje jak przenieść się gdzie indziej, bo nawet nie mogę rozwijać bardziej serwisu z uwagi że na 1Mb/s obsłżenie np 100 obob online to bedzie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na to www.exportal.pl jak chcesz polski kontakt, i polskie fakturki zawsze na czas ;-) - trochę sobie dorzucają marży ale miałem serwer przez rok u nich, i zawsze dało się zadzwonić i szybko załatwić każdy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem już kiedyś z usług exportal.pl i również byłem zadowolony ;)

 

Aktualnie zdecyduję się chyba na tą oferte:

http://allegro.pl/item182244289_serwer_ded...5D_efuturo.html

 

AMD Sempron 2600+

1024 MB RAM

80 GB HDD

500GB transfer

Link 8,6 Gbit

1 adres IP

 

I chyba do kupie 2 IP na DNSy (no chyba że darmowe są dobre, co o tym myslicie?) i konto backup 10GB w SD (w sumie więcej GB powierzchni nie będzie potrzebne).

 

Myślę że taka konfiguracja spokojnie wystarczy na moje serwisy :)

 

Temat o serwerowni w której stoi ten dedyk (nigdzie na forum nie było o niej żadnego info więc założyłem topic)

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=8077

 

Na razie ma jeszcze lekkie watpliwości czy dobrze robie lokując się w niemczech z uwagi na to że cały ruch czerpie z polski. Głównie neostrada a więc czy nie będą mieli problemów z dostepem do strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam konta backup w SD, miałem tam kiedyś konto. 2 razy straciłem backup po czym zrezygnowałem z ich usług...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam backup w SD od ponad pol roku i nie mialem zadnych problemow...

5mb/s to dla ciebie zdecydowanie za malo

u mnie idzie 3-4mb/s wiec musisz miec lacze minimum 10mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast zmieniać serwer dodaj na dobry początek kompresję gzip - sporo na tym zaoszczędzisz. Gdybyś wyrzucił z kodu takie kwiatki jak: <td style="width: 10px; text-align:center;"> powtarzane n razy też być zyskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że FAST IT to ta serwerownia ;P

 

Noone, moron co do kodu strony to jest on dość stary bo ma już półtora roku ;) Wątpie aby to miało w moim przypadku jakiś wiekszy wpływ na transfer aczkolwiek zamierzam to poprawić aby było zgodne ze standardami W3C :)

 

A co do backupu nie za bardzo rozumiem jak backup może zniknąć z konta w SD. Przecież oni za to odpowiadają i po to są te konta...

 

A jaka jest alternatywa dla kont backupowych :)? Byle w polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie znika. Logowałeś się na konto a tam nie ma backupu :] Logowałeś się dwa dni później i był :]

 

Badziewny kod ma w Twoim przypadku duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do serwera dedykowanego:

Mogę zaproponować dedyka z limitem 300 GB w cenie 370 zł miesięcznie, a byłby to w tej cenie dedyk wraz Direct Adminem. Lokalizacja; Polska-Wrocław. Marka serwera: IBM x330, dwa procesory 1 GB RAM. Łącza: dwa niezależne: TKTelekom i ATM S.A. , spięte protokołem BGP. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę: http://www.sisco.com.pl/hosting-dedykowane.html

Co do cen - wiaodmo, że dla uczestników Forum daję ekstra propozycje cenowe, dlatego na ceny standardowe nie patrz.

 

Możliwe byłoby też konto resellerskie na mocnej maszynie - to by wychodziło istotnie taniej:

http://www.sisco.com.pl/hosting-da.html

 

Panel również Direcr Admin. Tam moge zaproponować konto z odpowiednimi limitami,

choć wszystko zależy od tego, czy Twoje rozwiązania nie zabiją maszyny. Jeśli by za bardzo

dogięły serwer - to zostaje dedyk lub - także możliwy - VPS: http://www.sisco.com.pl/hosting-vps.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak wygląda z kompresją: 25kB->5kB, css: 5kB->500B = ~25kB oszczędności na kodzie strony głównej * załóżmy te 21000 jej odsłon na dzień = 15GB/miesiąc mniej transferuna samej stronie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A plik css nie jest przypadkiem pobierany tylko raz do pamięci?

 

Noone, a znasz może jakąś strone gdzie moża poczytać o zastosowani gzip(jak się stosuję tą biblioteke)?

 

Artur Pajkert, szukam jakieoś tańszego rozwiązania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem przykład dla strony głównej która z założenia jest odwiedzana przez nowych userów którzy jeszcze nie mają nic w cache. Jak się rozkłada - nie wiem, Twoja strona, Twoje statystyki.

 

W kodzie: ob_start("ob_gzhandler") albo w php.ini: zlib.output_compression, albo przez flagi .htaccess pewnie coś w stylu php_flag zlib.output_compression on

 

edit: Stronę znam - php.net ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×