Skocz do zawartości
ambrozy

Konto Pocztowe Tylko Dla Jednej Domeny

Polecane posty

Witam

 

Chodzi mi o hostingi które oferują możliwość tworzenia konto pocztowych tylko dla jednej domeny

np. mam domenę test.pl i test2.pl i chciałbym założyć dwa osobne konta biuro@test.pl i biuro@test2.pl

 

Przetestowałem już kilka firm: nazwa.pl, progreso.pl jednak one nie dają takiej możliwości

 

Ktoś zna taki hosting?

 

Jaki panel oferuje taką możliwość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych blink.pl

Z droższych serwery.pl

 

Tanie konta za 30 zł sobie podaruj. Szukaj solidnych firm. W home też nie podzielisz poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma MasterNET.pl również ofertuje taką konfigurację jak i bez ograniczeń co do nazw typu: info, biuro,firma,etc.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
no właśnie szkoda że progreso nie oferuje tej funkcjonalności.. kiedys pytałem o to via helpdesk, dostałem odpowiedz że jest w planie ale raczej jako płatna usługa..

 

Nie chce znowu wszczynac burzy i dyskutowac czy to dobre zabezpieczenie przed "reselerami", czy nie - moge tylko potwierdzic ten fakt :P Planujemy uruchomic wieksza liczbe pul loginow, zarzadzalnych w fajny sposob (bedzie je mozna np. grupowac). Ale na pewno bedzie to platne dodatkowo. O szczegolach nie moge pisac - bo sami jeszcze zastanawiamy sie jaki wariant platnosci tu zastosowac.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

adamszendzielorz - nooo to by było coś.. nawet dodatkowo płatne.. albo machnąć coś w klimacie serwery.pl - taka oferta - rozszerzenie normalnego hostingu, który nazwa.pl ma u siebie, a serwery.pl dają "możliwości'.. tylko z ceną nie zajedźcie jak w/w firma :P bo 1200 rocznie bez promocji to ciut tupet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
adamszendzielorz - nooo to by było coś.. nawet dodatkowo płatne.. albo machnąć coś w klimacie serwery.pl - taka oferta - rozszerzenie normalnego hostingu, który nazwa.pl ma u siebie, a serwery.pl dają "możliwości'.. tylko z ceną nie zajedźcie jak w/w firma :P bo 1200 rocznie bez promocji to ciut tupet :P

 

Myslimy raczej o kwotach typu 50 pln / pule (czyli w domysle +50 pln / kazdego dodatkowego "klienta naszego klienta" :P

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam komu przeszkadzają "lewi" resellerzy przeciecz płacą za usługę tyle samo co inni. No chyba że szanujecie tylko klientów typu wizytówka. Przemowcy to chyba nie jest jedyna utrapienie ISP.

 

50PLN * 100 adresów (pakiet serwery pl) = 5000 PLN ?

Wolę jednak serwery pl, Chyba jednak lepiej zbudowac oddzielną ofertę na oddzielnej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Właśnie się zastanawiam komu przeszkadzają "lewi" resellerzy przeciecz płacą za usługę tyle samo co inni. No chyba że szanujecie tylko klientów typu wizytówka. Przemowcy to chyba nie jest jedyna utrapienie ISP.

 

Taka jest nasza specyfikacja i juz. Nieekonomiczne i nieoplacalne byloby robienie reselera z hostingu wirtualnego. Nie mam zamiaru kontynuowac tego tematu tutaj - uzyj szukarki - omawialismy to juz szeroko w innych watkach!

 

50PLN * 100 adrsów (pakiet serwery pl) = 5000

 

Nie wszyscy potrzebuja 100 pul. Niektorym wystarczy np 3 albo 5. Mozliwosc dokupienia pul nie jest aboslutnie zadnym krokiem w celu stworzenia hostingu resellerskiego u nas. To tylko dodatek dla klientow. Z rozmow z wieloma z nich - wiekszosc potrzebowalaby zaledwie kilku (2-5) i ta cene sa w stanie zaakceptowac.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się zastanawiam komu przeszkadzają "lewi" resellerzy przeciecz płacą za usługę tyle samo co inni.

Chodzi o to, że dany klient ma wykupiony serwerek który po cichu "odsprzedaje" jego część koledzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Chodzi o to, że dany klient ma wykupiony serwerek który po cichu "odsprzedaje" jego część koledzę :P

 

Nawet nie chodzi o sam fakt czy robi to po cichu czy nie - my w regulaminie tego nie zabraniamy.

Tak jest skonstruowana nasza oferta i juz :P Gdyby byla pelna pula loginow dla kazdej domeny - serwery bylyby 2-3 razy drozsze, bo tak wynikaloby z prostego rachunku przychod <> koszt <> zysk.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

50zł za pulę? no.. myślę, że w miarę, w miarę.. ale z VATem :P

przecież sprytny webmajster będzie musiał taką pulę dokupić nie 'co klient', bo nie każdy chce kontakt@domena.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@adamszendzielorz pisałem to bardziej w formie przenośni.

Chociaż i tak pula określonych nazw loginów (info,biuro,...) dla domeny nie ma nic wspólnego z rachunkiem kosztów, no chyba, że firma patrzy tylko na swoją kieszeń.

 

Kiedyś nawet słyszałem czy czytałem, że takowe rozwiązanie jest "zmuszaniem" do zakupu następnego konta :P

 

Dla mnie osobiście skrzynki pocztowe na jednym serwerku wirtualnym typu firma@dom1.pl == firma@dom2.pl jest to przestarzały stereotyp z przed 5 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze kolejna zmiana u wielkich usługodawców mogła by zmienić Wasz punkt widzenia. Transferu nie da się już zwiększyć, Pojemności nikt większej nie potrzebuje więc zmiany będą szły w kierunku funkcjonalności i narzędzi do obsługi. Zresztą home już wprowadził pierwszy produkt (kreator www), tyle że to niewypał był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Myślę ze kolejna zmiana u wielkich usługodawców mogła by zmienić Wasz punkt widzenia. Transferu nie da się już zwiększyć, Pojemności nikt większej nie potrzebuje więc zmiany będą szły w kierunku funkcjonalności i narzędzi do obsługi.

 

Masz racje. Ale pomysl co tak naprawde dalo zwiekszenie z dnia na dzien np. transferu - z powiedzmy 100GB do 1000GB rocznie, dla przecietnego uzytkownika ? Wlasciwie nic. Duzy ktory robi wiekszy ruch i tak wie ze potrzebuje dedyka bo shared hosting nie da rady. A maly nie zaczal nagle generowac 10 x wiekszego ruchu :P Dla firm hostingowych - nie ludzmy sie - byl to zabieg raczej czysto marketingowy. Koszty wzrosly niewiele, a przychody owszem. Dlaczego ? Bo ludzie kupuja tam gdzie daja wiecej - nawet jak beda wykorzystywali 10% z tego.

 

A teraz wezmy na patelnie pelne pule loginow. Wprowadzenie ich spowoduje naplyw resellerow roznej masci. Pewnie glownie webmasterow, agencji interaktywnych - Ci moim zdaniem sa do "przekupienia" za 50 pln / pule bo ich klienci za utrzymanie im tez placa i sa to z reguly firmy. Gorzej bedzie z dzieciakami ktore jak juz sprzedadza swoj "hostink" na allegro wyczuja stary-nowy interes. Stary - bo polega na tym samym - sprzedazy hostingu za grosze. Nowy - bo nie trzeba placic za dedyka 100$ / mc, czy za VPSa 30$ / mc, wystarczy przeciez kupic hosting za ~100$ / ROK (czyli 8$ / mc!).

 

Masz jakis pomysl, jak sie przed takimi bronic skuteczniej niz ograniczaniem pul loginow ? Jezeli masz to chetnie wyslucham. My (tj. Progreso) bardzo chetnie damy uzytkownikom pelne pule loginow, pod warunkiem ze nie beda na takim serwerze probowali robic swoich "wielkich" biznesow. Juz widze te aukcje allegro "Hosting w Progreso za 1,99 / rok!" phi :P

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

adamszendzielorz ...hmm.. ale przy transferze 300Gb rocznie to resellera się nie poudaje... a z drugiej strony są stronki - naprawdę wizytówki, dla których chce się jakościowego hostingu, ale przyda się ten "kontakt@..." w różnych domenach oddzielnie.. może po prostu robić limitowany reseller.. że "5 pul loginów, po dwie bazy na pulę, 300 Gb transfer, 5 Gb na dysku, brak wewnętrznego oversellingu (czyli np. możliwość podziału 5 x 1000Mb).. i w cenie tylko trochę większej niż standardowe konto - a nie, jak to serwery.pl i kei.pl (choć tam pozwalają dorzucić określenie zasobów) horrendalnie wyceniły - bo 1200 zł rocznie na 10 klientów to mimo wszystko sporo.. przy transferze 600Gb, czyli tak naprawdę "wizytówkowym z małymi odchyleniami".. ?

 

albo jakoś pakietowo.. że np. pakiet podstawowy za 200zł rocznie.. a potem się dokupuje login + 2Gb miejsca + 20 Gb transferu miesięcznego za stówę rocznie z VAT, czy coś w tym klimacie.. i też to nazwać "pakiet webmajstra".. heh

 

takie konfigurowanie jest fajne... i nie trzeba dawać wszystkiego bez limitu, bo prawdziwy webmaster logicznie z tego korzystający i tak nie założy 60 baz danych, nie postawi 40 serwisów.. przy kalkulacji tej drugiej opcji 200 na początek plus powiedzmy 80 z VAT za pulę i 1 / 10 w parametrach to już się i firmie może opłacić i webmajstrowi.. bo jak będzie miał np. 10 serwisów.. czyli 200 na początek (np. postawi sobie portfolio) i do tego dorzuci 10 serwisów po 80zł to daje kwotę ...1000zł.. czyli tak naprawdę cenę w klimatach kei/serwery... ale nie jest to taki wydatek "na raz" dla tego webmajstra, tylko uzależniony od ilości i zapotrzebowania według klientów..

 

Wiemy, że takie np. Progreso woli sprzedać za 300zł konto firmie, która postawi tam stronkę generującą 1Gb miesięcznie, bo to będzie wizytówka... ale niestety, to chyba się nie uda przy tym, co się dzieje na rynku.. pozwólcie zatem ludziom (webmajstrom) wrzucić 10-15 takich klientów na takie konto.. podbijcie cenę tego konta, ale w zależności od ilości klientów.. "be flexible", że tak powiem.. heh.. to jest trochę to, co było z NASKiem i domenami.. woleli sprzedać dwie domeny za 244zł niż 200 za 10zł.. ale wolny rynek zaczyna się od takich biznesów, uwolnienia cen.. podjęcia ryzyka... i nie chodzi tu o handel spekulacjami.. handel marzeniami, jak to robi nazwa.pl.. bo mogą sobie pozwolić... chyba w hostingu trzeba więcej takiej strefy buforowej, czyli ludzi między firmą hostingową, a klientem końcowym (który ma stronę i nie wie nawet o co chodzi "z tymi serwerami")... niestety, w tę strefę rzuciły się dzieciaki.. no i mamy hostingi za 12zł rocznie w USA.. przez wakacje...

 

nie wiem, kombinuję, czego sam bym potrzebował... a potrzebowałbym konfigu jak w Progreso (SSH + extranet RZĄDZĄ), trochę lepszej wydajności (sam nie odczuwam, bo nie hostuję nic kobylastego, ale żeby nikt nie mógł na webhostingtalk potem pisać, że "Progreso ma małą wydajność bo jedzie na Pentium 3" - nie wnikam, po prostu podpowiadam), ale przy tym możliwości dopłaty właśnie.. ale logicznej dopłaty, a nie, że kupię coś za tysiaka rocznie, a wykorzystam 1/4 tego.. bo na razie nie mam tylu klientów..

 

pewnie mówiąc o takich kwotach, tylu klientach i cenach rzędu 100zł rocznie od klienta za hosting trochę się ośmieszam, ale nie jestem pełnoprawnym freelancerem, bo mam stałą, dzienną pracę.. i co z tego, że stać mnie na VPS-a za sto złotych miesięcznie (choć wykorzystam 1/5 jego zasobów, a może i mniej)... ja wolę dać stówę miesięcznie za mniej niż w Niemczech, ale z Polską jakością... a nikt nie daje mi tego zrobić w Polsce.. bo sorry, ale 50 Giga transferu.. albo marudzenie o zasobach... to polskie firmy mogą sobie wsadzić... wiem, że w Polsce drogo.. ale dajcie chociaż szansę dać Wam zarobić....

 

To jest trochę taka dyskusja w klimacie "VPS-a dla człowieka, nie dla informatyka".. gdzies taki wątek był niedawno... to jest ta nisza.. którą niby próbują serwery.pl/kei coś dłubać, ale to się nie udaje.. bo drogo, bo mimo wszystko mało... bo to nie do końca o to chodzi..

 

uff.. hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę jakieś dziwne podejście w którym klient to najgorsze zło, klient to dzieciak który chciałby jedynie zaszkodzić lub mieć wszystko za grosze. A gdzie w tych kalkulacjach klienci poważni którzy jakby nie patrzeć stanowią większość? Dlaczego interesów ludzi stojących u podstaw bytowania całej firmy się nie uwzględnia?

 

Off-topicując: link . Jeszcze trochę i nie będzie potrzebny hosting. Wbudowany w dysk LAMP lub jakiś AMP, tylko bezpośrednie podpięcie do sieci i można mieć serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
może po prostu robić limitowany reseller.. że "5 pul loginów, po dwie bazy na pulę,

 

Tzn. mamy ograniczyc liczbe mozliwych do zalozenia baz, kont ftp i tak dalej ? Odpada - to dopiero bedzie krzyk :P Lepiej wszystko bez limitu a platne per dodatkowa pula - wieksze mozliwosci dla usera i mniej ograniczen.

 

wizytówka... ale niestety, to chyba się nie uda przy tym, co się dzieje na rynku.. pozwólcie zatem ludziom (webmajstrom) wrzucić 10-15 takich klientów na takie konto.. podbijcie cenę tego konta, ale w zależności od ilości klientów.. "be flexible", że tak powiem.. heh..

 

Toz dlatego chcemy wprowadzic - 1 pula (w domysle 1 klient) = +50 pln :P To niewiele.

 

to jest trochę to, co było z NASKiem i domenami..

 

Zupelnie nietrafiony przyklad. Obsluga jednej domeny w DNSie to koszt paru groszy (o ile), a brali za to 200 pln. W hostingu nie ma takiej marzy ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Off-topicując: link . Jeszcze trochę i nie będzie potrzebny hosting. Wbudowany w dysk LAMP lub jakiś AMP, tylko bezpośrednie podpięcie do sieci i można mieć serwis.

 

Bo oczywiście każdy ma w domu porządne 10mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Bo oczywiście każdy ma w domu porządne 10mbit.

 

I to symetryczne :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

z domenami mi chodzi tak ilościowo.. jak napisałem to o domenach to mi się zapaliło w głowie, że to "tylko głupie DNSy i brak kosztów"...

 

z resztą popieram... no a wiem, że "nieograniczone" to jest jednak ta magia liczb marketingowa... heh

 

50 wygląda świetnie.. do tego nowy EX i webmail i niszczycie serwery.pl / kei ;)))))

nie no.. ciekawe, a transfer by został? w sensie konto za 500 + VAT by trza było kupić dla większego transfu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
50 wygląda świetnie.. do tego nowy EX i webmail i niszczycie serwery.pl / kei :P))))

nie no.. ciekawe, a transfer by został? w sensie konto za 500 + VAT by trza było kupić dla większego transfu?

 

Tak. W serwerze biznes plus bedzie tez prawdopodobnie "na start" troszke wiecej pul - np. 2 lub 3.

 

BTW. Odrazu pisze ze to informacje nieoficjalne i nie stanowia zadnej oferty, prosze nie pisac za 2 miesiace, gdzie te pule w biznes plus obiecane na WHT! ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adam jakie dwa miesiące.. ja bym się już teraz przesiadł.. po co mam do Reichu wysyłać kasę, jak mogę Wam ;)

 

acha.. i dajcie płatności przynajmniej kwartalne?

 

Biznes Plus z 3 pulami i transferem jak jest.. za 500 + VAT na rok, 300+VAT za pół roku i 200+VAT za kwartał... brzmi ochoczo, trochę jak serwery.pl, ale może lepiej... hmm.. trza by to przemyśleć.. heh : )

 

jeszcze jedno małe "ale".. niech to NAPRAWDĘ jedzie na Dell'ach ; )))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
jeszcze jedno małe "ale".. niech to NAPRAWDĘ jedzie na Dell'ach ; )))))))))))))))))))

 

Nie mamy zadnych zastrzezen do wydajnosci naszych maszyn i poki co nie mamy zamiaru ich zmieniac - sprawdzaja sie swietnie ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×