Skocz do zawartości
ambrozy

Konto Pocztowe Tylko Dla Jednej Domeny

Polecane posty

Piszcie co chcecie, ja tylko powtórzę moje zdanie (kilka postów wyżej) na temat dozwolonych pól loginów dla kont email:

to było dobre 5 lat temu (tak miało 99% usługodawców), teraz mamy zupełnie inne czasy i nie jest to nic innego jak stanie w miejscu ;)

 

W mojej firmie MasterNET.pl 95% klientów nie wykorzystuje możliwości tworzenia oddzienych skrzynek pocztowych "dla kolegów i osób trzecich" a nawet chwalą sobie takową konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
W mojej firmie MasterNET.pl 95% klientów nie wykorzystuje możliwości tworzenia oddzienych skrzynek pocztowych "dla kolegów i osób trzecich" a nawet chwalą sobie takową konfigurację.

 

Przypomnij sie w tym temacie za rok, jak troche Ci klientow przybedzie. Zobaczymy jakie beda opinie i jakie wtedy bedziesz mial o tym zdanie ;)

Poki co nie ma sensu dyskutowac - nie widze Cie nawet na top100 (tylko bez obrazania - stwierdzam fakt).

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomnij sie w tym temacie za rok, jak troche Ci klientow przybedzie. Zobaczymy jakie beda opinie i jakie wtedy bedziesz mial o tym zdanie :P
Ok, ?aden problem.
Poki co nie ma sensu dyskutowac - nie widze Cie nawet na top100 (tylko bez obrazania - stwierdzam fakt).

pozdr.

Problem w tym, ?e sam si? dziwie dlaczego mojej firmy tam jeszcze nie ma (w systemie jest grubo ponad 400 dzia?aj?cych domeny via NASK) :P ale wcale si? nie przejmuje tym, ?e nie ma mojej firmy w top100.

Ja si? wcale nie obra?am bo po co, z jakiego powodu?

 

Tak wi?c mo?e zako?czymy ten w?tek o puli dozwolonych loginów na najbli?szy rok ;)

(ka?dy ma swoje indywidualne zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Problem w tym, że sam się dziwie dlaczego mojej firmy tam jeszcze nie ma (w systemie jest grubo ponad 400 działających domeny via NASK) ;) ale wcale się nie przejmuje tym, że nie ma mojej firmy w top100.

 

http://top100.pl/about.php

 

Musisz podeslac wszystkie zarejestrowane domeny, NASK niestety poki co odcial top100 od dostepu do bazy domen.

 

Ja się wcale nie obrażam bo po co, z jakiego powodu?

Tak więc może zakończymy ten wątek o póli dozwolonych loginów na najbliższy ok :P

 

OK! Zycze Ci zebym sie mylil :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://top100.pl/about.php

Musisz podeslac wszystkie zarejestrowane domeny, NASK niestety poki co odcial top100 od dostepu do bazy domen.

Oj Adamku... takich rzeczy mi na szczęście? nie musisz tłumaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Oj Adamku... takich rzeczy mi na szczęście? nie musisz tłumaczyć ;)

 

OK ok, ide spac :P

Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo oczywiście każdy ma w domu porządne 10mbit.

I dlatego raczej miałem na myśli zastąpienie zwyczajnego hostingu z serwerami oferowany przez usługodawcę punktami gdzie użytkownik przychodzi sobie z takim urządzonkiem i podłącza się do sieci. Ale to dywagacje. Kto wie jak będzie wyglądał internet za kilkanaście lat. Jakby nie patrzeć inet jest młodzieńcem a jak bardzo się rozwinął. Spójrzcie od strony technologii: dyski pamięciowe, telefony komórkowe mocniejsze niż pecety kilka lat temu z pamięcią większą niż niektóre obecne pc domowe, postępująca w ogromnym stopniu miniaturyzacja. Wkrótce wchodzą na rynek ekrany oled które na pewno znajdą zastosowanie w tel. i aparatach fotograficznych. Lepszy obraz może wymusić telefonię wideo co za tym idzie szybsze łącza - przecież już teraz można Mbity odbierać. Za kilkanaście lat może nie będzie typowych pecetów czy laptopów a jakieś zmodyfikowane pda służące jako telefon, komputer (także serwer), programator lodówki itp. z dostępem do super szybkiej sieci z większości miejsc na ziemi. Już teraz istnieją przecież wyświetlane klawiatury, brakuje jeszcze wyświetlania obrazu 3D i na co komu duża buda gdzieś przy nogach. Ale to oczywiście przyszłość i rozważania jak może wyglądać świat za kilka (co najmniej 10) lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie podłączanie urządzonka do sieci nazywa się kolokacja i wymyślono to już bardzo dawno temu. Zastosowanie typu "przychodzę i podłączam sobie jakieś tam urządzonko na jakiś tam czas" nie ma żadnego sensu - nikt poważny nie będzie z tego korzystał a dla mniej poważnych są darmowe serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz jakis pomysl, jak sie przed takimi bronic skuteczniej niz ograniczaniem pul loginow ?

 

Przecież można się bronić ilością FTP(max: 1-2 sztuki), Freelancerom nie będzie to przeszkadzało. A odsprzedaż kont nie będzie możliwa bo bez ftp to nie jest realne. W końcu kreujecie się na hosting dla webmasterów i wymagających klientów. Nie ma co ich odstraszać.

 

Ilość kont i mail można ograniczyć quotą minimalną kont @ np min 100 MB via e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie podłączanie urządzonka do sieci nazywa się kolokacja i wymyślono to już bardzo dawno temu.

E tam ;)

 

Zastosowanie typu "przychodzę i podłączam sobie jakieś tam urządzonko na jakiś tam czas" nie ma żadnego sensu - nikt poważny nie będzie z tego korzystał a dla mniej poważnych są darmowe serwery.

Po co komu hotspot w bibliotekach, szkołach, kawiarniach jeżeli praktycznie każdy może za niewielkie pieniądze mieć internet w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co komu hotspot w bibliotekach, szkołach, kawiarniach jeżeli praktycznie każdy może za niewielkie pieniądze mieć internet w domu?

 

ROTFL. Czekam na tanią ofertę symetryka 4mbit ze SLA i bezpośrednim stykiem do TP.

 

Chyba, że na Twój serwisik wystarczy osiedlowe 256kbit niedziałające przez 20% czasu, ale wtedy to raczej nie mamy o czym gadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież można się bronić ilością FTP(max: 1-2 sztuki), Freelancerom nie będzie to przeszkadzało.

Ale może to przeszkadzać klientom. Znam firmy, które korzystają z kilku FTP:

- do obsługi całości;

- do obsługi wybranych części serwisu (dla współpracowników)

- do uploadowania plików przesyłanych do firmy (żeby nie słać mailem);

- do ściągania plików dla współpracowników / kontrahentów (żeby nie słać mailem).

 

Nawet przy pominięciu uoploadu i downloadu możesz mieć wykorzystywanych 5-10 kont FTP.

 

A odsprzedaż kont nie będzie możliwa bo bez ftp to nie jest realne.

Przy 3 kontach FTP to już jest realne. Kupujesz Biznes za 500 złociszy, sprzedajesz trzem firmom po 200 złotych i masz stówę do przodu. To niewiele, ale jak masz więcej klientów, to możesz takie zachowania mnożyć w nieskończoność.

 

Ilość kont i mail można ograniczyć quotą minimalną kont @ np min 100 MB via e-mail.

W imię czego? Dla siebie mam konto 20MB, dla współpracowników po 5MB. Przy 10 współpracownikach musiałbym stracić 1GB miejsca na dysku na konta mailowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×