Skocz do zawartości
Gość pzebracki

[pomoc] Serwer Dedykowany

Polecane posty

Och, jeśli to smek to uciekaj jak najszybciej.. myślałem, że to oferta bezpośrednio z unitedcolo.de..

 

Jak dla mnie oferty warte rozpatrzenia dodatkowo dla Ciebie:

http://www.ovh.pl/produits/superplan2007.xml - bardzo dobra maszyna, RAID, duży wybór dystrybucji i paneli w cenie, support po Polsku

 

https://www.1paket.com/neu/english/rootserver.html - budżetowa serwerownia niemiecka, obsługa i możliwości porównywalne z NetDirekt, ale masz Confixxa w cenie.

 

W obu firmach nie płacisz za setup ani inne cuda. Omijasz też zbędnych pośredników :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

http://www.hetzner.de/rootserver_en.html DS 5000 bardzo mi sie podoba, ale 100 euro setup :P , szczerze powiem ze juz nie mam pomyslu na dedyka, jedynie o czym jeszcze mysle to live net

 

AMD Athlon 3000+

80GB

1 GB RAM

750 GB transferu miesięcznie

Pelna administracja

Direct Admin

 

juz wiecej pomyslu nie mam :/ noi zeby oczywiscie byly w dobrej cenie , max 250 zl brutto msc :/ :P jezeli ktos ma jeszze dobre firmy, sprawdzone prosze pisac dawac linka, komentowac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orginalnie ta maszyna kosztuje 50 euro :P

 

Opłata instalacyjna to 101 euro przy umowie miesięcznej... Możesz zapłacić za 6 mc z góry i masz setup free...

 

Mam u nich dwa serwery więc nie mogę narzekać, spisują się całkiem dobrze. Można dokupić kontroler RAID za 101 euro, co jest dużym plusem. Mają dość szybki support, co im się chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shive, ten serwer w Webperoni kosztuje 40 euro miesięcznie więc licząc jeszcze 10 euro za licencje na DA i tak LiveNet trochę na tym zarabia. Kwestia czy tyle, żeby należycie dbać o ten serwer..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

zapomnialem dopisac, przy umowie na rok :/ a na msn. to 300 zl :/ przepraszam za nie dociagniecie :P ale mysle ze to duzo nie zmienia ?

i tez jestem ciekaw czy sa osoby ktore maja serv w livenecie ?

oczywisce narazie livenet z webperoni ciegnie servy

 

>W tej chwili w serwerowni webperoni, za 6 miesięcy został by skonfigurowany

>taki sam sprzęt w naszej serwerowni.

 

 

http://www.webperoni.de/index.php?menu=por...89c728fa862dc33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich cenach nie spodziewałbym się rurek lepszych niż tych, które można dostać w serwerydedykowane.pl za porównywalna cenę, bo cudów niestety nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Ja tam zostaję przy hetznerze.

 

 

100 euro setup :/ chyba jezeli bylbys zainteresowany to moze na pół wexmiemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hehe :(

 

a cos ta temat

 

http://www.bigserwer.pl/

 

i

 

 

Serwer Linux "XS"

 

- CPU: Intel Celeron 2,6 Ghz

- RAM: 512 MB

- Dysk: 60GB

- Traffic na m-c: 2000 GB

- System: Suse Linux 9.x

- Łacze do Switcha: 100 Mbit

- Łacze serwerowni do sieci: 6 GBit/s

- Serwerownia: Düsseldorf / Niemcy

 

Cena: 200 zł/m-c

+ 200 zł setup

 

tyle ze bym chcial 1 GB ramu ... ale co na temat samej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

przede wszytkim sie kieruje cena, a co do serwerow dedykowanych hehe nie bede ukrywal, ale jestem bardzo zmieszany :) nie to ze nie wiem co chce, ale to ze duzo jest ofert i bardzo ciezko (jak dlamnie ) analizowac , przemyslacwyliczac itd, poprostu szukam najlepszego rozwiaznia, lecz cos czuje ze w kolko sie krece :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, co chwila zmieniasz decyzje... Jak nie chcesz płacić 'setup' to bierz livenet, a jak Cię stać to hetzner....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Heh, co chwila zmieniasz decyzje... Jak nie chcesz płacić 'setup' to bierz livenet, a jak Cię stać to hetzner....

 

za sam setup 100 euro to duzo, tym bardziej ze mam grupke ludzi ktore sie kladaja :) i wszytko musze z nimi przedyskutowac i podjac odp decyzje a ja mam grupke 5 -6 osob ktore po by sie skladaly a teraz sobie policz ile za pierwszy msc w hetzner trzeby zaplacic hmm ok 613 zl , takze widzisz, nie mam łatwego zadania, a oferta w hetzner jest bardzo dobra, tylko znow powtarzam setup osłabia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeniosą dane na serwery w polsce i podepną pod takiej klasy jak w serwerydedykowane, to już lepiej wziąć dedyka w niemczech, czasy będą znacznie lepsze.

 

Poza tym przestań narzekać, 100 euro to jest żadna kasa jeśli chcesz się na serio opierać na dedyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dostałem maila i już odpowiadam. Tylko niestety nie jest to serwer dedykowany tylko vps, a nie jest ani trochę obciążony.

 

Cpu(s): 4.1% user, 1.8% system, 0.0% nice, 94.1% idle

pamieci 325MB (25 free + 300 cached) wolnej z 757MB.

 

Jeśli jakieś inne dane to proszę napiszcie konkretnie gdyż specjalistą nie jestem.

 

Jeśli chodzi o wydajność do ipb jest dobrze zaprojektowane. Czas generowania strony zmniejszył się z tego co pamiętam o jakieś 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fobi: Niektóre systemy wirtualizacji pokazują tylko obciążenie generowane przez danego VPSa. :(

Możesz dać wynik:

cat /proc/user_beancounters

no i zaspokoić naszą ciekawość...

uname -a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
1. miesiac w hetzner kosztowal mnie 550zl - 138E

 

 

ktory dedyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×