Skocz do zawartości
Gość pzebracki

[pomoc] Serwer Dedykowany

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam ;)

 

Pczytałem troszke o serwerach dedykowanych i i spodobaly mi sie oferty takie jak

http://www.puretec.pl/28.htm

https://www.server4you.de/de/d/showplan.php?products=0

 

ale chcialbym jeszcze jakies poprzegladac, oco mi konkretnie chodzi ? o dedyka gdzie pingi by było max 50 - 60 ms MAX, na co mi dedyk ? wiec chcialbym odpalic na nim pare serverow gier i teamspeak dla www.gameshield.eu

na server do gry to wiem ze potrzeba min. 1 GBramu noi jeszcze sie rozchodzi o miesieczny limit, ogolnie nie nie wiem ile taki przykladowy servik do gry moze limitu ciagnac, noi pozostaje jeszcze moj fundusz hmm mysle ze250 - 300 zł MAX na miesiac :D

 

takze czekam na maly help w tej sprawie :D

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livenet.pl - spytaj się, nie mają na stronie głównej oferty ale dobry kontakt z adminem :D

Z którym? bo do jednego z nich dzwonię już 4-ty dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na prawdę nie wiem w czym wy macie problem, ja kontakt mam ciągle. Coś nie tak, w bardzo krótkim czasie reagują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z którym? bo do jednego z nich dzwonię już 4-ty dzień ;)

częściej bywa tutaj niż pod telefonem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

wyslalem maial do bok@livenet.pl o serwery dedykowane ;)

 

a co do http://puretec.pl/28.htm - pakiet pierwszy za 194 zl ...

ile spokojnie pociagnie servow gier ? myslem nad CS , FEAR, i moze aao ew. quake 3 lub cod 2 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego za 194zl i pingi ostatnio w szczycie z tepsy rosna kilkakrotnie ;] nie wiem czy czekac az cos sie zmieni czy zmieniac na cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

podajcie ipki z trgo pakietu za 194 zl ... puszcze pinga na te servy ( moj net to vectra.pl )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Badanie 80.86.83.56 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 80.86.83.56: bajtów=32 czas=86ms TTL=56
Odpowiedź z 80.86.83.56: bajtów=32 czas=54ms TTL=56
Odpowiedź z 80.86.83.56: bajtów=32 czas=59ms TTL=56
Odpowiedź z 80.86.83.56: bajtów=32 czas=70ms TTL=56

 

a co do http://www.puretec.pl/28.htm , jakies wady ? zalety ? bardzo prosze o komentarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalety:

Cena

 

Wady:

Przed wykupieniem pisalem do nich maila dostalem odpowiedz po kilku dniach. Po zakupieniu napisalem maila w sprawie duzych pingow i sie odpowiedzi nie doczekalem za kilka dni przyszla faktura z tego samego adresu.

W szczycie (powiedzmy 18-23) pingi z tepsy sa kosmicznie i ginie mi 10-20% pakietow nie wiem czy tak bylo od zawsze i czy to sie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

a co myslicie o http://livenet.pl

 

troche po mailowalem noi czego sie dowiedzialem

 

AMD Athlon 3000+

80GB RAID 1

1 GB RAM

750 GB transferu miesięcznie

Pelna administracja

Direct Admin

 

Pytalem sie o zjechanie z ceny, oczywiscie za to co wyzej napisalem miesiecznie 280 zl , server na 100 mb laczy ( w polsce )

a jezeli chodzi o spuszczenie z ceny to jeśli wezme umowe na rok i oplate

instalacyjna

 

co uwazacie na temat tej firmy etc :huh: prosze o wszytkie za i przeciw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest to serwer w Polsce. Po parametrach powiedziałbym że to Webperoni.de :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To łącze w tej cenie jest w Polsce nie realne. Panel DA raczej wyklucza webperoni.de chyba że zainstalują go oddzielnie i mają jakaś muliti licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ups przegapiłem jeden watek w mailu ...

 

W tej chwili w serwerowni webperoni, za 6 miesięcy został by skonfigurowany 
taki sam sprzęt w naszej serwerowni.

 

 

ale to chyba nie jest źle ? tak mi sie wydaje ? czy sa na tym jakies straty ?

co myslicie ogolnie o webperoni? czekam na opinie

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają własną licencje na DA, przy zakupie powyżej 19 sztuk dla osób zajmujących się sprzedażą serwerów są b. atrakcyjne zniżki:)

 

Jeśli chodzi o ich własną serwerownię, to podobno ma być na wysokim poziomie i zarazem z atrakcyjnymi cenami, jak będzie zobaczmy. W każdym razie warto czekać :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja trochę powiem o livenet.pl, jestem klientem :)

 

Serwery dedykowane są na umowę 6 miesięcy (jest to problem, ale po paru miesiącach można sobie dokupić troszkę jabłek, ramu itp :)) Przeczytałem że jeśli DA to wykluczacie webperoni.de :huh: dobre bo akurat mam panel DA i serwer jest w webperoni.de.

 

Co do serwerowni livenet.pl to ma być, ale kiedy to tylko zależy od TPSA kiedy postawią kabelki :) Ale jak admin powiedział w jakich cenach będą serwery to dam na msze za livenet.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

noi kurcze mam dylemat .puretec.pl a live.net

bo tak , reasumuje troszke

 

firma puretec.pl :

jak dla mnie zalety :

- cena

- mozliwosc platnosci w systemie co miesiecznym

 

 

wady :

-prawdopodobienstwo wysokich pingow

- cytat kolegi breji

Przed wykupieniem pisalem do nich maila dostalem odpowiedz po kilku dniach. Po zakupieniu napisalem maila w sprawie duzych pingow i sie odpowiedzi nie doczekalem za kilka dni przyszla faktura z tego samego adresu.
W szczycie (powiedzmy 18-23) pingi z tepsy sa kosmicznie i ginie mi 10-20% pakietow nie wiem czy tak bylo od zawsze i czy to sie zmieni.

- nie chcialbym miec takiej syt. bo to naprawde denerwujace itepe ..

 

-

 

 

* livenet

zalety

- bardzo dobry kontakt z adm. na odpisanie na meila nie wiem czy cekalem dluzej niz 30 min .. a w miedzy tym czasie nie sprawdzalem poczty ...

-

 

wady:

- nie wiem moze źle to jakos przyjołem do siebie, ale ta sama konfguracja serva wieksza kasa..

- przy dobrej znizce ( 230 miesiecznie ) wymagana jest umowa na rok , w tym przez 1 6 mies. jade na osprzecie jaki wyzej podalem, a przez drogie 6 miechow update do "zdecydowanie" lepszej maszyny ( Dyski SATA II

zewnętrzny kontroler RAID

z pewnością szybszy procesor. )

-

W tej chwili w serwerowni webperoni, za 6 miesięcy został by skonfigurowany
taki sam sprzęt w naszej serwerowni.

- weperoni - ten sam zestaw kosztuje tam 40 euro czyli ok 160 zl ...

 

wiad wyslana meilem

 

- umowa na rok
- pierwsze 6 m-cy 230 PLN
- nastepne 6 m-cy 250 PLN
- koszt instalacji 100 PLN

 

edit :

 

aha co do lokalizacji na dzien dzisiejszy obie firmy maja swoje servy w Niemczech tak ?

 

wydaje mi sie ze pingi beda do 50 ms i zero strat - chyba ze sie myle , a co do DS czyli Direct Admin , nie kumam, w livenet DA jest w cenie ? to przeciez jest dobrze prawda ?

 

Pelna administracja
Direct Admin

 

Mam nadzieje ze nie namieszałem :huh:

 

ale czekam na odpowiedź i moze ma ktos bardziej konkretne argumanety za i przeciz co do obu firm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno pierwsza i druga firma oferuje serwery w webperoni.de, z tym że oferta różni się tylko tym że w pierwszej firmie masz samego dedyka bez administracji i panelu administracyjnego, a w livenet masz podstawową pomoc administratora i licencję na DA. Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hmm na puretec'u jest panel administracyjny

Plesk 30 domen

Confixx 3.2 domeny b.o. , pomoc techniczna HelpDesk noi ma jeszcz pare usług dodatkowych hehehe , ja to juz jestem zakrecony, jak byscie mieli wybierac pomiedzy puratec a livenet , to ktoa firme zdecydowanie byscie wybrali hehe :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×