Skocz do zawartości
Ignition

Czy Ktoś Wie Co Się Dzieje Z Only.pl ?

Polecane posty

Naszą reakcją na spadek jakości usług serwerowni Warszawskiej jest jak najszybsze przeniesienie się z niej...

Z ciekawosci: do kolejnej czyli gdanskiej (tez Superhostu)? Czy tez planujecie zupelnie cos innego?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, źle przeczytałem, późno było ;)

 

etrcap najprawdopodobniej do serwerowni Gdańskiej tak jak wcześniej pisałem do specjalnego pokoju :) Obecnie mamy tam serwer i różnica w uptime jest nieporównywalna, a serv1 i tak trzeba przenieść na lepszy sprzęt.

 

Niestety w Polsce nikt nie świadczy w takiej cenie lepszej jakości usług niż SD, musicie pamiętać, że jesteśmy hostingiem budżetowym i nie możemy sobie pozwolić na najwyższe standardy w takich cenach jakie oferujemy.

 

Jako ciekawostkę mogę tutaj podać, że mamy w planie otworzyć własną serwerownie aby mieć stałą kontrolę nad maszynami, ta niezależność sprawi, że jakość naszych usług na pewno znacznie pójdzie w górę ponieważ obecnie jest ona wynikiem niekompetencji firm pośrednich... :) Na to niestety będzie trzeba jeszcze poczekać z 3 lata... Do tego czasu będziemy mieć także w pełni funkcjonalny panel autorski pod FreeBSD z takimi opcjami jak wildcard itp. których nie spotyka się w innych panelach. Mam nadzieje, że będziecie nas wspierać duchowo w tej ciężkiej drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na to niestety będzie trzeba jeszcze poczekać z 3 lata... Do tego czasu będziemy mieć także w pełni funkcjonalny panel autorski pod FreeBSD z takimi opcjami jak wildcard itp. których nie spotyka się w innych panelach. Mam nadzieje, że będziecie nas wspierać duchowo w tej ciężkiej drodze ;)

 

No to bedzie drugie Home.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety w Polsce nikt nie świadczy w takiej cenie lepszej jakości usług niż SD, musicie pamiętać, że jesteśmy hostingiem budżetowym i nie możemy sobie pozwolić na najwyższe standardy w takich cenach jakie oferujemy.

Patrzac sie na ceny na etin.pl to nie jest az tak zle.

Na przyklad w Gdansku:

Szafa w CTO (slynny juz "Zieleniak" ;)) - 800 zl miesiecznie

1Mbit bez Tepsy (tak jak macie w SD) - ~140zl

1Mbit z Tepsa - ~180zl

 

To nie sa az tak wysokie ceny.

 

Strzelam, ze w PAZIMie (tam byscie mieli najprawdopodobniej najblizej) dostalibyscie podobne warunki.

 

W Polsce, u normalnych operatorow :) lacza potrafia chodzic po kilka miesiecy bez najmniejszego problemu :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzac sie na ceny na etin.pl to nie jest az tak zle.

 

Niestety marka promowana na etin.pl właśnie z racji na cenę jest najgorzej rozwijającą się marką ;) Po nowym roku w końcu całość zostanie scalona w jeden system i jedną markę, zmienią się także oferty i cały system zarządzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmienią się także oferty i cały system zarządzania.

 

tzn.? Podniesiecie ceny ?

moim zdaniem powinnisice je bardziej zróznicowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta będzie faktycznie bardziej zróżnicowana, jednak korzystniejsza dla klientów i bardziej dostosowana do obecnej sytuacji na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferta będzie faktycznie bardziej zróżnicowana, jednak korzystniejsza dla klientów i bardziej dostosowana do obecnej sytuacji na rynku.

 

Tzn. serwery beda przeniesione tam gdzie obecnie jest Maniak.pl ? mam tam strone i od jakiegos czasu strona sie slamazarzy , ping jest 2X wiekszy niz był ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, będzie to nowe pomieszczenie z trzema niezależnymi łączami. Odnośnie serwera s2 sprawa zwiększonych pingów jest już wyjaśniana.

 

Pozdrawiam,

Kamil Matysik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie serwera s2 sprawa zwiększonych pingów jest już wyjaśniana.

 

może wyjasniona ale zwiekszone Pingi i zamulona strona została ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje, bo tracerty i pingi działają, ale ładowanie strony w przeglądarce, ani poczta - to już nie. Sprawdziłem na dwóch łączach - autocom.pl i z komórki (Era). Chodzi mi o Only.pl. ;)

Ten problem (najpierw zauważyłem z pocztą) chyba jakoś wyskoczył zaraz po Nowym Roku.

Jakby ktoś mojego bełkotu nie zrozumiał, to podaję załączniki (łącze autocom/astrowe)

 

only-www.png

only-ping.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślij im Support Ticket.

Wygląda na to ze apache/server powinien być reboot'ed.

 

Inne strony hostowane na tym IP tez nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyślij im Support Ticket.

 

Ciekawe jak :) only.pl i etin.pl też nie chodzi.

 

Inne strony hostowane na tym IP tez nie działają.

 

No właśnie. Chyba nie muszę nic wysyłać, bo widziałem człowieka z only.pl czytającego ten wątek :)

Trzeba czekać aż się uporają...

 

8	16 ms	17 ms	16 ms  xnet-lim.wix.net.pl [195.85.195.30]
 9	15 ms	12 ms	14 ms  80.50.230.66
10	55 ms	37 ms	38 ms  212.73.253.203
11	 *	 212.73.253.203  raporty: Host docelowy jest nieosiągalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pff... Nawet nie wiem co tutaj napisac... Moze BZDURY?

 

Zapewne Xeon'y z serii 5300. Google Ci przestalo dzialac? :)

 

A czy napisal, ze serwer bedzie bezposrednio wpiety w swiatlowody? Jak juz sie chcesz czepiac, to z sensem...

 

A co ma 5 do 10? Oprocz RAID'a w nazwie oczywiscie? Poza tym 5 > 10 :)

 

Jakbys wiedzial na jakiej zasadzie dzialaja te RAID'y to bys wiedzial, ze to o czym piszesz w normalnych warunkach (czyt. sprawne kontrolery i dyski) jest niemozliwe.

 

zadne bzdury

 

raid5 jest wolniejszy od raid1 - raid 10 jest szybszy od obu

dla mnie raid5 jest zbyt wolny zeby go uzywac i my uzywamy tylko raid1 i raid10 chociaz to wiecej kosztuje.

 

raid 5 < raid1 < raid 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie od wczesnych godzin rannych trwa awaria serwera s1. Niestety pomimo natychmiastowego powiadomienia o tym fakcie serwerowni do tej pory nie możemy doczekać się stosownej reakcji. Obiecano nam, iż jeszcze dziś otrzymamy dostęp do serwera, mimo wszystko konta są sukcesywnie odzyskiwane z backupów i aktywowane na serwerze alternatywnym. Tak więc część kont już działa.

 

Najprawdopodobniej tak drastyczny spadek jakości usług serwerowni przez który ostatnimi czasy nasza jakość obniża się, zaskutkuje podjęciem decyzji o zakończeniu współpracy. Prowadzimy rozmowy z alternatywnymi dostawcami i wszystko wskazuje na to, że skorzystamy z jednej ofert.

 

Na ten moment mogę jedynie serdecznie przeprosić za zaistniałe problemy i zapewnić, iż będziemy dążyć do drastycznego podniesienia, ostatnio zaniżonej nie z naszej winy jakości usług.

 

Rozumiem, iż takie tłumaczenie może nie być wystarczające dla naszych klientów, dlatego też jeszcze raz przepraszam.

 

Pozdrawiam,

Kamil Matysik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie od wczesnych godzin rannych trwa awaria serwera s1. Niestety pomimo natychmiastowego powiadomienia o tym fakcie serwerowni do tej pory nie możemy doczekać się stosownej reakcji [...]

Rozumiem, iż takie tłumaczenie może nie być wystarczające dla naszych klientów, dlatego też jeszcze raz przepraszam.

Pozdrawiam,

Kamil Matysik

 

W sumie to Cię rozumiem i tym bardziej nie chciałbym być w Twojej skórze - trzeba świecić oczami za to, że jakieś Angole dały dupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba te 'polskie angole'.. O ile pamiętam to serwery only.pl są w SH...

Ja się tam nie znam - z jednej strony widzę "WARSAW-CUSTOMER-LINKS2", ale dalej jest

Level (3) Communications

100 Leman Street

London E1 8EU

phone: +44-20-7864-4444

trouble: 24 Hour Call +44-08000-927-729

 

Może ktoś tam zadzwoni i spyta "ŁOZAAAP?!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Etin, Only ale i Maniak.pl ( ten sam własciciel ) działa fatalnie od kilku tygodni . dzisiaj miałem Uwaga PING 295 ms ... a strona sie ładowała 20 sek... , zaczynam sie zastanawiac czy aby serwer do Mozambiku nie został przeniesiony ... chociaz pewnie stamtad by szybciej chodził .... robi sie po porostu do bani ...

obecnie normą jest PING 70 ms poprzednio 30 ... o czym pisałem miesiac temu , sprawa miała byc wyjsniona jak widac zacimniło sie maksymalnie ... i z dnia na dzien jest corac gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wolniejsze działanie serwera s2 było spowodowane wgrywaniem na niego części kont z s1. Jest to stan przejściowy. Zgadzam się, że niestety nie wszystko jest tak jak być powinno... jak już wspomniałem w poprzednim poście, aktywnie będziemy temu przeciwdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się tam nie znam - z jednej strony widzę "WARSAW-CUSTOMER-LINKS2", ale dalej jest

Level (3) Communications

100 Leman Street

London E1 8EU

phone: +44-20-7864-4444

trouble: 24 Hour Call +44-08000-927-729

 

Może ktoś tam zadzwoni i spyta "ŁOZAAAP?!" :)

Tia... bo to jest tak, że niby serwery są w polsce ale pakiety lecą przez "połowe świata" :)

PS. z tego co widać, to już serwer działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C:\DOCUME~1\ZAP>ping only.pl

Ping request could not find host only.pl. Please check the name and try again.

 

C:\DOCUME~1\ZAP>ping etin.pl

Ping request could not find host etin.pl. Please check the name and try again.

 

tylko ja tak mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C:\DOCUME~1\ZAP>ping only.pl

Ping request could not find host only.pl. Please check the name and try again.

 

C:\DOCUME~1\ZAP>ping etin.pl

Ping request could not find host etin.pl. Please check the name and try again.

 

tylko ja tak mam?

Tak to juz jest jak sie wszystkie NSy w jednym miejscu trzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to juz jest jak sie wszystkie NSy w jednym miejscu trzyma :)

 

W tej chwili wygląda, że szewc bez butów - w tej chwili nie działa Only i Etin, ale ku mojemu zdziwieniu działa strona tam hostowana - 195.114.1.83 = Prosperita, Gdynia, Superhost?

Więc (z mojego egoistycznego punktu widzenia) jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×