Skocz do zawartości
sl0wik

Hetzner.de - Wady

Polecane posty

Każdy serwer z osobna ma ustalony limit transferu. Ale przy takim ruchu, nie powinieneś dochodzić do 10Mbitów, wiec spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 20 transfer w oparciu o bwm-ng dochodzi do 2.5-3MB - total

tak wiec wydaje mi sie ze jest to 20-24mbit/s, tylko nie wiem jak oni rozróżniaja przychodzący i wychodzący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w ciagu dnia wywalilsmy 50GB ruchu :P

serwis jako tako działał, w dalszym jednak ciagu zastanawiam sie nad zmiana maszny na cos z oferty HE.

jak myslicie co bedzie szybsze - obecne serwer www+php: athlon x2 6000+, 8gb ramu dysk sata plus serwer db, athlon x2 5600+ 6gb ramu i dysk sata spiete w tym samym racku (ping w okolicach 0.15ms) czy może maszynka server max5 z HE: xeon quad core 5405, 8gb ramu dysk sas 3x146 w raid 5.

oczywiscie kasa juz troszke inna ale tez zupelnie inny limit transferu.

 

Jak wyglada sprawa jakosci polaczeń do hetznera a jak do HE?

z góry dzięki za wasza pomoc

yacenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HE ma napewno lepsze łącza, właśnie przyszedł do mnie list od nich (szedł od środy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze mozna placic im przez inteligo ale moj znajomy zakupil u nich dedyka i wlasnie mial duze problemy z platnoscia przez inteligo ...

czy ktos moglby potwierdzic ze nadal mozna kozystac z zwyklej karty visa electron (jaka dostaje sie standardowo do inteligo) do platnosci w hetzner

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kulfi nie ma problemów, po prostu ściągają Ci kase z karty.

 

PS. o płatnościach było już wiele razy więsz może pierw poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Kulfi nie ma problemów, po prostu ściągają Ci kase z karty.

 

PS. o płatnościach było już wiele razy więsz może pierw poszukaj.

tzn przeczytalem topic caly i wyczytalem ze jest ok. ale jeden z znajomych mial problem i musial wyslac przelewem ktory kosztowal go 120 pln

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w hetznerze 3 sztuki ale nie zauważyłem aby coś niepokojącego się działo, klienci też nic nie zgłaszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem z hetznerem, a mianowicie sa sobie 2 serwerki jeden jako app server drugi jako db server, stoja w jednym racku - ip rozni sie nieznacznie,

do tej pory ping miedzy nimi oscylowal w granicach 0.1ms

 

dzis troszke potestowalem i strach mnie ogarnal i znalazlem po czesci przyczyne lagów na moim forum:

oto wynik pinga z app na db server:

621 packets transmitted, 621 received, 0% packet loss, time 621846ms
rtt min/avg/max/mdev = 0.131/0.448/16.846/0.863 ms

co wy na to?

co robic?

 

ludzie sie mi skarza ze forum które do tej pory ładnie działo przy 500 ludziach online i ponad 300 w galerii musza czekac czasem i po 2minuty na załadowanie się strony? monitorowalem load abu serwerów w godzinach 19.30-21 i jest az niepokojaco niski - oscyluje w okolicy 1 wiec kompy nie sa przeciążone a chodza, przepraszam za zwrot - z dupy.

jutro planuje przeniesc jedna z baz danych na server aplikacji zobaczymy co z tego wyjdzie, czuje ze chyba przeniose sie do HE szybciej niz myslalem

 

jakies pomysly co robic? ktos zauwazyl podobne problemy z hetznerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że podana przez Ciebie zmiana czasu przepływu pakietów

nie ma prawa aż tak drastycznie wpływać na płynność w otwieraniu się stron

przy takiej instalacji... wręcz bym zaryzykował stwierdzenie, że czasy nie wzrosły aż tak bardzo

jak na potrzeby tego serwisu, a skoro skutki są jak twierdzisz opłakane,

może to oznaczać iż coś jest od dawna źle skonfigurowane...

działało "na słowo honoru" i przy pierwszej okazji "wykłada się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rtt min/avg/max/mdev = 0.131/0.448/16.846/0.863 ms[/code]

Moze pozna godzina i ja nie rozumiem - ale co tu jest niby nie tak? Czasy sa prawidlowe. Do kilku ms czasow miedzy baza a serwerem www nie powinno w znaczacy sposob wplywac na dzialanie stron (no chyba, ze ktos ma po 1000 zapytan na jedna strone...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapytan z tego co widze to jest na forum okolo 5-7 (jak to przystalo na IPB), w galerii dobijamy do 10-12.

co mi sie nie podoba to fakt ze pojawiaja sie wartosci 10ms i wiecej przy pingu i w momencie kiedy mamy ponad 500osob online to moze one sie jakos blokuja?

nie wiem glupi jestem, do niedawna to działało jak przecinak a od paru dni to tak kiepskawo jest - serwery nie były w zaden sposob modyfikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przeczytaj wartości zwrócone przez ping, które przytoczyłeś. Jak Ci pięknie ertcap zaznaczył, średni czas jaki pakiet potrzebuje na dotarcie do pingowanego hosta wynosi 0.448 ms. Minimalny czas to 0.131 ms a odchylenie standardowe wynosi 0.863 ms. Oznacza to, że połowa wszystkich pingów wykonała się w czasie od 0.131 do 1.311 ms. Najdłuższy ping czekał na odpowiedź 16.846 ms. Ale zważywszy na resztę wyliczeń (niska średnia, niewielkie odchylenie), tych dużych czasów musiało być bardzo niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie gdzie się przykleic,

ale na dniach bedę miał do odstąpienia serwer DS8000, jakby ktoś był chętny to zapraszam na PW, zaznaczam ze chiałbym odzyskac chociaż jakąś cząstke setupu ;)

 

niestety ta maszynka jest dla mnie ciut za słaba, a poza tym chce spróbować innej serwerowni.

 

Pozdrawiam

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo

rozglądam się po ofercie hetznera właśnie, próbowałem namówić znajomego, który ma dzisiaj problem z vpsem na provps.pl (tam nie ma żadnego swapa i nie da się go stworzyć, więc co jakiś czas po prostu vps traci kontakt i trzeba go rebootować przyciskiem z panelu)... no i znajomy mi powiedział, że nie bardzo tego hetznera chce, bo tam athlony są - i bo to się pali. Jakie macie zdanie na ten temat ? przecież chyba umowa na serwer dedykowany obejmuje ewentualna wymiane np. jak się spali procesor - to dają nowe, z tego co pamiętam serwer dedykowany to serwer dzierżawiony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlony sie nie pala:P To ze serwer ulegnie uszkodzeniu, trzeba bfrac pod uwage zawsze niezaleznie od tego czy jest to AMD czy tez intel. Vpsy nie maja swapu, wiec to nie problem z provps. Wiec moze po prostu przejsc na pakiet wiekszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPSy oparte o virtuozzo - mają SWAMP :- ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :- ))

Kurcze zawsze ten błąd popełniam ^^ tak samo zdarza mi się pisać shh zamiast ssh, cóż muszę bardziej uważać na to co piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oblukaj nową ofertę ovh.pl która bije na głowę w tym momencie hetznera ;)

 

Weźmy pod ocenę DS 3000 i KIMSUFI 2008 XL - są w tej samej cenie.

 

W OVH 250GB HDD, w Hetznerze 2x400GB.

W OVH 1+1 IP, w Hetznerze 1+5.

 

W OVH brak limitu, w Hetznerze 1000GB.

W OVH 250GB Backup FTP, w Hetznerze 50GB.

 

Czy to takie bicie na głowę? Sprzęt generalnie lepszy, ale osobiście nie wykorzystałem jeszcze nigdy 1000GB, a 6 adresów IP jest mi niezbędne, więc myślę, że po prostu co kto potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weźmy pod ocenę DS 3000 i KIMSUFI 2008 XL - są w tej samej cenie.

 

W OVH 250GB HDD, w Hetznerze 2x400GB.

W OVH 1+1 IP, w Hetznerze 1+5.

 

W OVH brak limitu, w Hetznerze 1000GB.

W OVH 250GB Backup FTP, w Hetznerze 50GB.

 

Czy to takie bicie na głowę? Sprzęt generalnie lepszy, ale osobiście nie wykorzystałem jeszcze nigdy 1000GB, a 6 adresów IP jest mi niezbędne, więc myślę, że po prostu co kto potrzebuje.

 

Fakt z IP jest marnie w ovh ;/

Ale kolega tam pisał, że nie chce athlon'ów, więc chyba pozostaje tylko ovh w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pakiet KIMSUFI 2008 XXL, będzie pod względem mocy procesora dużo bardziej wydajny niż ostatni Hetzner. Jeśli chodzi o IP, to w przypadku posiadania większej ilości serwerów, można je między sobą przenosić. Inna sprawa, że w OVH nie płacimy za setup, oraz mamy Polski support, dużo lepszą jakość obsługi i szybsze ewentualne wymiany uszkodzonych elementów.

 

Pomijam już, że DS 3000 kosztuje 49 euro, więc wypadało by go porównać z Pakiet KIMSUFI 2008 XXL(55 euro), nie zaś z XL(43 euro)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ja osobiście mam jakaś "sympatie" do hetznera, tylko ostatnio z tymi maszynami i czasem ich składania lekko przesadzili. Choć ovh też złapało te problemy. Te dwie serwerownie są dość równe.

Hetzner pewnie też niedługo zmieni ofertę i też będzie boom.

 

Co do adresów ip w ovh można się jeszcze bawić ipv6, co i tak pewnie w najbliższych latach będzie bardzo popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktos sie zastanawia nad hetznerem i ds8000 to mam jeden nie uzywany od tygodnia wiec moge go odstapic za polowe setupu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×