Skocz do zawartości
sl0wik

Hetzner.de - Wady

Polecane posty

Jak milo, ze jakis porzadny temat o Hetzner :)

Dorzucam swoich kilka groszy:

Otoz jak wyglada sprawa z serwerami manged?? Ma ktos tam takowy?? Zastanawia mnie, czy jezeli wzialbym Hetznera z 100 % backup (fajna cena) to czy bedzie z nim nadal duzo roboty?? (interesuje mnie MS 7000) i druga sprawa, czy ktos ma moze wiecej tam serwerow?? Narzekaja, jezeli ktos ma wiecej i im lacza muli?? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak milo, ze jakis porzadny temat o Hetzner :)

Dorzucam swoich kilka groszy:

Otoz jak wyglada sprawa z serwerami manged?? Ma ktos tam takowy?? Zastanawia mnie, czy jezeli wzialbym Hetznera z 100 % backup (fajna cena) to czy bedzie z nim nadal duzo roboty?? (interesuje mnie MS 7000) i druga sprawa, czy ktos ma moze wiecej tam serwerow?? Narzekaja, jezeli ktos ma wiecej i im lacza muli?? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

wadą serwerów managed jest ograniczenie liczby kont do 5

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wadą serwerów managed jest ograniczenie liczby kont do 5

Czy to naprawde taka wielka wada szczegolnie, jezeli serwer jest tworzony do obslugi jednego projektu, na ktory i tak wstep beda mieli admin plus wlasciciel??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetzner jest ok, kiedy działa :). Niestety gdy jest pad - a w ciągu 3 miesięcy zeszłego roku, kiedy miałem tam 3 maszyny - dwa Athlony X2 4200 i jednego najtańszego AMD'ka zdarzyły się takie 3 - dwa kilkunastominutowe w środku dnia i jeden blisko 10 godzinny (całej serwerowni!), kiedy nie działało dosłownie nic - nie ma co liczyć na jakąś sensowną odpowiedź z supportu (przynajmniej po angielsku) nawet z wykupionym high availabity pack. Dowiesz się jedynie czegoś w rodzaju "będzie działać jak to naprawimy" Dość długo czeka się także u nich na serwery (zależnie od szczęscia, czasem do tygodnia). Niestety, jeśli chodzi o tanie serwerownie niemieckie to taki smutny standard :). Jednak jak już wszystko działa jest bardzo dobrze (łacza wydajne, sprzęt niezły, choć kontrolery RAID 3ware fatalne - resync po resecie na obciążonej maszynie trwa kilka godzin). W ofercie managed dodatkowo straszy jeszcze ten "Red Hat 7.0" - obojętnie czego by oni mu tam nie zaktualizowali to system bez supportu od kilku dobrych lat - trochę tak jak opierać profesjonalny samochód wyścigowy o zawieszenie Fiata 125p..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w hetzner.de kilka serwerow na rozne rzeczy i wszystko chodzi bardzo dobrze po jednej z awarii dostalem od nich w ramach rekompensaty 100 mbps na wszystkie moje serwer unlimited. Co do strony www jest wersja po angielsku wiec nie rozumiem dlaczego niektorzy ludzie tutaj pisza iz 'nie rozumia po niemiecku' support jest bardzo dobry, uptime na maszynach po 200 dni wiec wszystko jest jak najlepiej poza awaria ktora byla w prawie polowie niemczech nie bylo zadnych innych awarii, moze tylko dla mnie jako iz jako ktos kto ma 100 mbps unlimited jestem w innej czesci serwerowni - nie w tej gdzie wszyscy co maja normalne dedyki. Lacze chodzi bardzo dobrze i naprawde spisuje sie swietnie niskie pingi i dobry routing. Ogolnie nie ma co narzekac - tylko polecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy tam 3 maszyny (+kilka klienci, ktorym robimy managment)

Pierwsza zamowiona via system online. Kolejne na email - jedna po 2h od mejla byla juz postawina; druga po ok. 12-24h. Fajny panelik z dodatkowymi opcjami, statystykami, rescue i platnosciami (fakturki, ew. zaleglosci). Jak ktos placi karta i np. nei ma zaladowanej - wiec "jest na minusie" bo nie zeszlo z karty - pisze na adminie jaki minus, nic nie wylaczaja. jak dluzej to trwa - informuja mejlem.

 

Uptime jak na razie 100% (212 dni 1 serw, drugi 180, inne mlode - 30dni).

Szybkosc - na tym stoi m.in. gamecenter.pl (na platformie lighttpd+eacc).

 

Mi po Angielsku odpisuje pani Sandra, oczywiscie czasami leca po Niemiecku (z innych dzialow).

Na szczescie mamy w firmie osobe plynnie wladajaca tym jezykiem : >.

 

Odpukac, ze nic sie nie wydarzy never ever:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zasadniczo z Hetznera jestem zadowolony, serwer postawili w 5 h (włącznie z podpięciem KVM) chodził tez ladnie... no ale wczoraj troche "posiwiałem" o ~16.30 kompletne utracenie kontaktu z serwerem ~18.18 2 krotna próba restartu przez stronę nic się nie działo. Mogłem sobie pozwolić na czekanie do dziś, o 8:00 patrze chodzi :) W logach nic groźnego nie ma i wygląda jakby o 6:40-50 kombinowali z netem (sporo up/down sieciówki).

Zero jakiejkolwiek informacji z supportu więc napisałem do nich około 9, że wydaje mi się że pad był po ich stronie, że jeśli tak to warto by było wysłać jakiegoś maila z informacją. Szybko dostałem odpowiedź, że switch się zwalił i gościu musiał wymienić.

Szkoda tylko, że tyle h to trwało :/ (choć w sumie 20 min od rozpoczęcia "godzin urzędowania").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejny już ponad 30-sto minutowy pad TPsa(DSL) > hetzner.de ;)

 

== EDIT ==

Po niecałej godzinie ruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w końcu z pasmem w hetzner? Wszyscy mówili, że po przekroczeniu 1TB wystarczy kliknąć w panelu i odblokowuje się 100mbit, podczas gdy w cenniku na stronie jasno jest napisane, że po przekroczeniu 1000GB jeśli chce się korzystać z prędkości 100mbit/s, to każdy GB kosztuje 0,09 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest w końcu z pasmem w hetzner? Wszyscy mówili, że po przekroczeniu 1TB wystarczy kliknąć w panelu i odblokowuje się 100mbit, podczas gdy w cenniku na stronie jasno jest napisane, że po przekroczeniu 1000GB jeśli chce się korzystać z prędkości 100mbit/s, to każdy GB kosztuje 0,09 euro.

Było tak, że do niedawna mogłeś otrzymać dodatkowe 250GB - ale niestety zrezygnowali z tego. Na dzień dzisiejszy albo zgadzasz się na ograniczoną przepustowość lub reflektujesz na "Trafficoverusage" i płacisz 9Cent/GB

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że są problemy z grami, jakiś "dziwny QoS". Może ktoś to potwierdzić? Ja mam zamiar postawić serwer gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te nowa podwyżki cen na hetznerze, to jakaś tendencja w hostingu na świecie? Czy może im po prostu koszty tak skoczyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro płataności realizowane są w cyklach miesięcznych, a za dedyki płaci się z góry to na początku każdego miasiąca, a jak masz wówczas pustą karę to następnie w połowie miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te nowa podwyżki cen na hetznerze, to jakaś tendencja w hostingu na świecie? Czy może im po prostu koszty tak skoczyły?

czy ja o czymś nie wiem?

jakie nowe podwyzki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło mu o podwyżkę o 10 euro serwera DS3000 która to nastąpiła z trzy miesiące temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta hetzner-a się bardzo zmieniła nie wiem czy dobrze pamiętam ale ceny wszystkich serwerów poszły do góry i wcześniej miałeś przy zamówieniu 6 adresów ip a teraz masz 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferta hetzner-a się bardzo zmieniła nie wiem czy dobrze pamiętam ale ceny wszystkich serwerów poszły do góry i wcześniej miałeś przy zamówieniu 6 adresów ip a teraz masz 1
Nic sie nie zmienilo. Po prostu patrzysz na zla oferte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra teraz widzę macie rację:) Ale zmienili z deczka nawigację na stronie. :) Dlatego się pomyliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello

Mam teraz suse 10.1 lamp na ds 7000 w hetzner i chcialbym zainstalowac debiana. How to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miła niespodzianka - na plus:

-po złożeniu zamówienia otrzymałem serwer w przeciągu 5h :P ( na jeden z pierwszych czekałem ponad tydzień :P )

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×