Skocz do zawartości

Johnatan

Użytkownicy
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Johnatan

 • Ranga
  Czasami na forum
 1. Witam! Obecnie w hetzner.de posiadam serwer dedykowany, na którym stoi zarówno Apache jak i baza danych. Jako że ostatnio wzrosło jego obciążenie, chcę wynająć kolejną maszynę w tej samej serwerowni. Wtedy na obecnym serwerze działał by Apache, a na nowym MySQL. Niestety, ale nie jest możliwe aby serwery były połączone ze sobą bezpośrednim kablem. Dlatego komunikacja będzie przebiegać przez sieć lokalną serwerowni. Teraz moje pytanie: czy komunikacja między tymi serwerami będzie wystarczająco szybka, i bez opóźnień? Hetzner pisze że ich sprzęt sieciowy jest bardzo dobry (100 % switched network; no collision domains; 100 MBit Fast-Ethernet-Uplink to Switch) . Dodam że wg phpMyAdmin średni ruch na godzinę wynosi: Otrzymane: 2 911 KB, Wysłane: 221 KB. Jak Wy radzicie sobie z połączeniami między maszynami, kiedy musicie dokupić kilka serwerów?
 2. Witam. Czy w Hetzner. de można jakoś wykupić podstawowy i zapasowy serwer DNS? Tzn. chodzi tylko o wpisy dla domeny. U mojego poprzedniego dostawcy był specjalny panel do obsługi tego, zdziwiłem się że Hetzner czegoś takiego nie udostępnił. Co prawda tutaj: http://www.hetzner.de/robot1.html jest informacja o usłudze która nazywa się Nameserver Robot... Ale znowu, czy ta usługa kosztuje 19euro, czy 0.5 euro (ten opis jest strasznie nieczytelny). Jeżeli są tu jacyś klienci Hetzner'a, chętnie dowiem się, jak Wy rozwiązaliście ten problem.
 3. Tak, zwykle rebot całego LAMP pomaga, ale to nie jest wyjście na dłuższą metę. Sprawa ma miejsce w zasadzie codziennie w godzinach szczytu. Dyski - standardowe IDE.
 4. Witam. Mam następujący przypadek: Gdy maszyna ma bardzo duży ruch (te 60 minut szczytu), nagle bardzo zwalnia. Drastycznie (wielokrotnie - nieporównywalnie z ilością osób odwiedzających serwer) skacze ilość uruchomionych wątków MySQL, użycie procesora, IO wait dysku, load avarage, response time, netstat no i SWAP IN / OUT (z tym że nie jest to ciągle użycie SWAP'u, tylko pojedyńcze odchyły 1-3 str./sek., komenda top pokazuje, że w użyciu jest np. 10 MB swapu ). Normalnie rośnie natomiast ilość użytkowników, oraz ilość zapytań mySQL na sekundę. Moja teoria jest taka, że w którymś miejscu serwer po prostu inicjuje za dużo wątków, co sprawia że zaczyna on używać SWAP, co spowalnia go, tak więc musi on zainicjować nowe wątki itd. Czy mam rację? Jak poprawić konfigurację serwera? Czy jeżeli serwer używa SWAP'u, powiedzmy ok. 3 MB, to już jest niedobrze i może to znacząco wpłynąć na jego wydajność?
 5. [opinia] Serwerydedykowane.eu

  Wszystko działa, dobry kontakt, bez zastrzeżeń.
 6. Dzięki za rzeczową i konkretną odpowiedź. Oczywiście mój błąd. Zaraz poprawię żeby nie wprowadzało zamieszania. Jeśli chodzi o drugi przykład z mod_rewrite to chciałbym trochę uściślić. Jest to przykład z http://www.howtoforge.com/configuring_apac...mum_performance i wygląda to tak: Request forwarding can be achieved by using mod_proxy and rewrite_module modules. Suppose there is a lightweight Apache server listening to port 80 and the heavyweight Apache listening on port 8088. Then the following configuration in the lightweight Apache can be used to forward all request except request for images to the heavyweight server. ProxyPassReverse / http://%{HTTP_HOST}:8088/ RewriteEngine on RewriteCond %{REQUEST_URI} !.*\.(gif|png|jpg)$ RewriteRule ^/(.*) http://%{HTTP_HOST}:8088/$1 [P] pozdrawiam
 7. Witam Chciałbym sie poradzić odnośnie kwestii konfiguracji apache do przekazywania treści statycznej do serwera lighttpd. Otóż korzystam z przykładu: http://www.linux.com/articles/51673?tid=118 czyli dodałem moduły LoadModule proxy_module libexec/apache2/mod_proxy.so LoadModule proxy_connect_module libexec/apache2/mod_proxy_connect.so LoadModule proxy_http_module libexec/apache2/mod_proxy_http.so i w pliku httpd.conf wpisałem: ProxyRequests Off ProxyPreserveHost On ProxyPass /obrazki http://127.0.0.1:8080/obrazki ProxyPass /gif http://127.0.0.1:8080/gif ProxyPassReverse / http://127.0.0.1:8080/ W związku z tym mam kilka pytań: 1. Czy przy tych ustawieniach wszystko będzie bezpieczne (ponieważ czytałem ze źle skonfigurowany mod_proxy może być wykorzystany przez hakerów) 2. Na co zwrócić uwagę przy konfiguracji aby móc bezpiecznie używać mod_proxy 3. Czy w takiej konfiguracji lighhtd będzie narażony na ataki? ( czyli czy powinienem dbać o jego zabezpieczanie i aktualizację) 4. Czy warto instalować w lighttpd mod_mem_cache?. Czy jeszcze jakieś moduły powinienem zainstalować ? 5. Znlazłem też przykład z użyciem mod_rewrite. Jakie będą różnice konfigurując apache w ten sposób. No i które rozwiązanie będzie lepsze? dzieki i pozdrawiam
 8. Hetzner.de - Wady

  Te nowa podwyżki cen na hetznerze, to jakaś tendencja w hostingu na świecie? Czy może im po prostu koszty tak skoczyły?
 9. Zend Optimizer - Czy Wymagany Jest Zend Encoder?

  Tak, widziałem porównania, eAccelerator jest rzeczywiście lepszy.
 10. Witam. Czy zaraz po instalacji Zend Optimizera skrypty będą działać szybciej? Czy muszą być zakodowane Zend Encoderem aby się szybciej wykonywać?
 11. Dzięki, szybkie i zwięzłe odpowiedzi .
 12. Witam. Szukam jakiegoś najprostszego w instalacji monitora obciążenia RAM / CPU. Zależy mi na tym, aby pokazywał np. wykres obciążenia RAM i CPU z ostatnich 24 godzin i robił to przez przeglądarkę. Używam SuSE 10.x i Apache 2.x. Coś polecacie?
 13. Bezpieczny Katalog Dla Uploadu

  O to chodziło, dzięki
 14. Bezpieczny Katalog Dla Uploadu

  Ale czy nie istnieje takie rozwiązanie, aby powiedzieć Apache: pliki z tego katalogu traktuj jak zwykłe pliki, nie przetwarzaj ich, tylko ew. pozwalaj je pobierać?
×