Skocz do zawartości
sl0wik

Hetzner.de - Wady

Polecane posty

Od kilku dni szukam dedyka.

Widzialem wiele ofert ale co tu wiele mowic hetzner ma oferte najlepsza.

 

Niedosc ze maszyny sa najlepsze (przykladowo w 1paket.com mam za ta sama cene celeron 3 ghz,160gb hd, 1gb ram co w hetznet X2 4200+ Dual Core,2*300GB, 2 GB ram), to transfer jest duzo wyzszy niz w innych firmach.

W innych firmach na gornej polce widzimy unlimited 10mbps a w hetzner dostajemy 1000gb na 100 mbps i po przekroczeniu limitu dostajemy unlimited 10mbps za cene od 39 euro ;)?

 

Przeciez ten cennik bije o glowe reszte - pytanie tylko gdzie jest haczyk? Dlaczego tam jest tak tanio?

Jakie sa wady hetznera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos bierze na "powaznie" zakup dedyka to dla niego takie koszty sa do przezycia. A dla hetznera jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie ze dzieciaki nie kupia u nich dedyka bo ich poprostu nie stac na sama instalacje. Podejrzewam ze gdyby nie mieli setup 99 euro to mnostwo dzieciakow by kupowalo tam dedyki i momentalnie zaczelyby sie lamenty na wht jaki to hetzner zly, niedobry i wogole bee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ty to widzisz ;)?
Pewnie gdzie indziej... W cenniku maja:
RAID Controller 10 €

EDIT:

E... A moze i ma racje. Chyba do wykupienia dodatkowych opcji jest potrzebny Flexi Pack, ktory kosztuje 15e. Wiec by sie zgadzalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tych kontrolerach co są w standardzie nie postawisz normalnego hardwarowego RAIDa pod Linuxem - płacąc te parę dodatkowych euro dostajesz w miarę profesjonalny kontroler by 3ware - inaczej musisz robić wszystko softwarowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na BSDForums nazywają to trafnie "pseudoraid" - imho znacznie lepiej zrobić to 100% softwarowo, niż na tym chipsecie dziwacznym :(. Zresztą, żeby nie było za różowo - te karty 3Ware 7cośtam Escalade od Hetznera też są na swój sposób fatalne - inicjalizacja RAIDa po twardym resecie przy dużym obciążeniu potrafi trwać 2-3h skutecznie uniemożliwiąjac osiągnięcie sensownej wydajności systemowi. Karty 3Ware z serii 9xxx takich problemów nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie jestem zbyt obeznany z tematem ale dla mnie raid kojazy sie jedynie z pewnym backupem i redundancja.

Moze lepiej robic backupy "manualnie"? Po prostu na jednym hd system na drugim backupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze i nie jestem zbyt obeznany z tematem ale dla mnie raid kojazy sie jedynie z pewnym backupem i redundancja.

Moze lepiej robic backupy "manualnie"? Po prostu na jednym hd system na drugim backupy.

Przeczytaj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze lepiej robic backupy "manualnie"? Po prostu na jednym hd system na drugim backupy.

Cały trick z RAIDem polega na zmniejszeniu prawdopodobieństwa przestoju w pracy serwera

spowodowanym awarią dysku, a także co gorsze, utratą danych.

Co innego jak padnie jedyny dysk na serwerze, a co innego jak masz tych dysków np. 3

połączonych w macierz... zaś system RAIDowy ( sprzętowy/programowy ) "w locie"

zaczyna korzystać z pozostałych 2, no nie? :(

Należy napomnieć, że rozwiązanie takie wcale nie zwalnia z konieczności tworzenia kopii zapasowych!

Resztę wyczytasz z linku, który podesłał P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak jak powiedzialem - backup i redundancja :(
Nie tak jak powiedziales, bo w zaden sposob nie da sie tego osiagnac 'manualnie'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam juz tydzien na aktywacje ;)!! Strasznie sobie leca w...

Pracowałem już na 4-5 maszynach w Hetzner i żadna z nich nie została

oddana do użytku "od ręki". To u nich normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deployment w Hetznerze jest straszliwie wolny (czekałem nawet do dwóch tygodni swojego czasu) - każdy dodatek typu KVM, RAID itd jeszcze dodatkowo przedłuża sprawę. 1paket w dni robocze stawia maszynę w 12-24h, podobnie zresztą jest z innymi niemieckimi serwerowniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałałem maszynkę po ~30 godzinach od wysłania zgłoszenia ;) więc o co Wam chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie a ja wciaz czekam!

Najgorsze jest to ze pytalem ich przed zamowieniem czy to prawda co mowia o dlugim czasie oczekiwania ... powiedzieli ze czas oczekiwania wyniesie 3-4 dni ... zamowienie bylo ponad tydzien temu :[!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie a ja wciaz czekam!

Najgorsze jest to ze pytalem ich przed zamowieniem czy to prawda co mowia o dlugim czasie oczekiwania ... powiedzieli ze czas oczekiwania wyniesie 3-4 dni ... zamowienie bylo ponad tydzien temu :[!

dostałes juz swój serwer?

z tego co gadalem z typem z supportu wszystkie zamowione przed 14.12 juz dzialaja - a moj byl zamowiony 14:( ciekawe ile poczekam??

 

jak juz dziala to pokaz jakas stronke chce zobaczyc jak to szybko smiga.

Jak wrazenia?

 

edit: ja juz dostalem swoj serwer - zamowiony w czwartek okolo 16.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałes juz swój serwer?

z tego co gadalem z typem z supportu wszystkie zamowione przed 14.12 juz dzialaja - a moj byl zamowiony 14:( ciekawe ile poczekam??

 

jak juz dziala to pokaz jakas stronke chce zobaczyc jak to szybko smiga.

Jak wrazenia?

 

edit: ja juz dostalem swoj serwer - zamowiony w czwartek okolo 16.00

 

 

I ze zacytuje Jak wrazenia?

???

 

Jaki maja Panel bo niemoge tego nigdzie znalezc.

Jak wyglada sprzetowy reboot bo napszyklad w easyspeedy jest to wszystko niezle dopracowane ale i opisane a tu nie eidze tych informacji

 

A tak przy okazji z UK mam pingi do

1paket.de 53

easyspeedy.com 50

Hetzner.de 253 i tak caly czas dlaczego?

jak to z polski wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ze zacytuje Jak wrazenia?

???

 

Jaki maja Panel bo niemoge tego nigdzie znalezc.

Jak wyglada sprzetowy reboot bo napszyklad w easyspeedy jest to wszystko niezle dopracowane ale i opisane a tu nie eidze tych informacji

 

A tak przy okazji z UK mam pingi do

1paket.de 53

easyspeedy.com 50

Hetzner.de 253 i tak caly czas dlaczego?

jak to z polski wyglada?

maja panel, ale jeszcze nie robilem zdnego reseta ani nic takiego hetzner.de/robot

ping z neostrady - ok 50ms, z dialnetu 55ms, z sieci polibudy wroclawskiej 30ms.

 

Na razie jestem jeszcze zielony, ale jak uda mi sie w pelni skonfigurowac serwer to cos nie cos udostepnie do jakichs testow.

 

Pozdrawiam

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy sa jakies problemy z hetzner.de od strony faktur i supportu generalnie - czy po angielsku sie dogadam z niemcami? czy i jak wysylaja fakturki do Polski?

 

jak wyglada rejestracja dedyka na ich stronie? trzeba wysylac jakies faxy itp? slyszalem ze niemcy sa strasznie konserwatywni w tym wzgledzie

 

i na koniec - czy placi sie za ustawienie Rev DNsa (w ctn zabulilem 30E)

czy mozna dokupic pamiec do serva - jakos nie moge znalezc opcji

 

z gory dziekuje za praktyczne uwagi osob korzystajacych z hetzner.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×