Skocz do zawartości
Aktywista

Progreso.pl Vs. Iq.pl

Polecane posty

Witam! Znajomy ostatnio zapytał mnie - co warto wybrać progreso.pl czy iq.pl... nie wiedziałem co mu poradzić bo dobrze wiemy, że obie firmy są poważne, ale do meritum...

 

Gość ma kwote ~250 zł, potrzebuje hostingu dostarczanego przez _poważną_firme_ (nie chodzi tu tylko o wielkość co o podejście do klienta). Powiedziałem mu, że Progreso ma przewage w 2-óch kwestiach: Dostęp do SSH oraz darmową domenę.

 

Padło pytanie odnośnie maszyn jakie wykorzystują te firmy - o ile w przypadku IQ.pl wiadomo, że są to Dell'e to w przypadku Progreso jest nieco słabiej (P III?). Tutaj pojawia się pewien problem - jego autorski cms [używający zend'a który na i365.pl muli się potwornie - a na imn.pl - śmiga aż miło] i zastanawia nas kwestia tego czy progreso udźwignie tego twora.

 

Tak więc krótko i na temat: Progreso czy IQ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wchodzą w grę tylko te 2 firmy, najlepiej niech znajomy założy konto testowe i przez 14 dni sprawdzi jak działa jego CMS. A np. 10 dnia konta testowego niech zadzwoni do obu firm i porozmawia nt. obciążenia jakie generuje jego serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprzerwany dostęp do naszych zasobów możliwy jest dzięki unikalnemu systemowi spiętych siecią 1 Gbit dziesięciu serwerów firmy Dell
Wysoka jakość sprzętu przekłada się na ciągłość procesów biznesowych naszych klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na serwery DELL PowerEdge wyposażone w dwa procesory Intel Xeon, dwa dyski twarde SCSI o pojemności 73 GB i 2 GB pamięci operacyjnej.
Pytanie wiec: skad wziales PIII? Co prawda przypominam sobie, ze Adam kiedys wspominal, ze progreso na nich smiga. Ale to chyba bylo dosyc dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, kto powiedział, że serwery na P3 to słabe maszyny? Umieszcza się na nich odpowiednią liczbę klientów i śmiga. Sam bym chciał być szczęśliwym posiadaczem takiego serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd?

xyz@p9:~$ cat /proc/cpuinfo

processor : 0

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 8

model name : Pentium III (Coppermine)

stepping : 6

cpu MHz : 797.543

cache size : 256 KB

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 2

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse

bogomips : 1592.52

 

Ktoś ( °K°) całkiem ostatnio na forum.optymalizacja.com wspomniał, że jeżeli z czymś są problemy na nazwa.pl to na progreso.pl nawet się tego nie postawi (a nazwa.pl radziła sobie z tym cms'em przyzwoicie :( ). Gdyby progreso.pl miał tylko Dell'a to nie było by pewnie tej rozmowy. ;]

 

Ah, nie uważam, że PIII dyskwalifikuje progreso, ale skoro piszą, że mają Dell to czemu jest PIII - to tylko kwestia wyjaśnienia a nie stwierdzenie, ze PIII to badziew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P3 to chyba jedne z najepszych jednostek jakie wyszły na rynek, więc:

 

1. nie ma się co martwić, że upychają na nie tyle, ile na mocniejsze maszyny

2. sprzęt jest dobry, sprawny, czemu nie skorzystać z niego?

 

Na progreso nie będziesz narzekał, na IQ też nie, ale są subiektywne oceny, dlatego okres testowy rozwieje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile sam nic przeciwko PIII nie mam, to jezeli kupilbym konto w Progreso (po tym jak przeczytalem na ich stronie jakie to wspaniale procesory i jakie fajne dyski maja) a by sie okazalo, ze maszyna smiga na PIII to bym sie poczul, delikatnie mowiac, nie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
O ile sam nic przeciwko PIII nie mam, to jezeli kupilbym konto w Progreso (po tym jak przeczytalem na ich stronie jakie to wspaniale procesory i jakie fajne dyski maja) a by sie okazalo, ze maszyna smiga na PIII to bym sie poczul, delikatnie mowiac, nie fajnie.

 

Jest tak - swego czasu hostowalismy sie w USA - tam smigalismy tylko i wylacznie na kilku dual xeonach 2,4 - 3,0, 2GB ram i 2 x 73GB SCSI. Potem (ok. poltorej roku temu) zaczelismy przenosiny do Polski i tu trzymamy wszystko na 2 x PIII od 800 do 1,4Ghz, 1,5-2GB ECC RAM i 2 x 73 - 146GB SCSI 10k rpm. Wszystko smiga na elementach 100% serwerowych (zreszta glownie po to byl stworzony pIII - do zastosowan desktopowych tanszy byl celeron tualatin ktory nie roznil sie niczym poza tym ze nie moglbyc wykorzystywany w plytach dwuprocesorowych).

 

Jezeli naprawde uwazasz, ze na 2 x pIII czulbys sie "nie fajnie" to widac ze nie masz pojecia o wydajnosci procesorow :) P4 / xeon to architektura netburst. To, ze nie jest to dobra technologia swiadczy chociazby to, ze Intel z niej zupelnie zrezygnowal. Nowe procesory core duo to architektura pIII, nie pIV ! Oczywiscie poprawiona, ale mimo wszystko. Pozatym jaka jest roznica jezeli na dual xeonie jest 400 kont, a na dual pIII 200 kont ? Robilismy sporo testow wydajnosci i nasze obecne pIII sa tylko ok polowe slabsze od dual xeonow. Co nie zmienia ze wydajnosc utrzymywanych tutaj stron jest *identyczna*. Kiedys jak mielismy jeszcze serwerownie w Jastrzebiu - na miejscu, robilismy rozne testy porownawcze P4 VS Celeron Tualatin (czyli dokladnie pIII tylko ze "single cpu") - p4 1,6@2.0 Ghz byl gorszy (SIC!!) od tualatina 1,1 Ghz!

 

Takze naprawde nie ma obawy o sprawnosc tego sprzetu :)

pozdr.

 

 

Progreso na stronie http://www.progreso.pl/o-nas.html pisze o 10 maszynach Dell.

Serwer p5.progreso.pl to Pentium III, ile więc jest serwerów p3 a ile dell'a ?

 

Della bylo 10 sztuk (wlaczajac w to 2 x serwer poczty + serwer backupowy) w USA. W tej chwili zostaly tylko dwie maszyny w USA (niedlugo przeniesiemy je do Polski).

 

PIII (dual PIII zaznaczam!) jest w tej chwili w Polsce w GTSie 10 sztuk. Do konca roku bedzie w sumie 15, bo odpalamy pare nowosci.

pozdr.

 

 

stronie jakie to wspaniale procesory i jakie fajne dyski maja)

 

Dyski mamy identyczne jak w Dellach :) Coprawda kontrolery sa troche slabsze ale to rowniez nie ma najmniejszego znaczenia - jedynie transfer maksymalny jest nizszy, a ten *nigdy* w zastosowaniach webhostingowych nie jest wykorzystywany (tylko jakbys kopiowal blok po bloku z dysku na dysk bylaby spora roznica). W webhostingu wykorzystanie powyzej 30-40MB/sek jest niemozliwe - zbyt duzo jest odwolan do roznych fragmentow dyskow - tu liczy sie tylko i wylacznie czas dostepu, glowica lata "tam i spowrotem", dlatego ograniczenie szybkosci kontrolera tak naprawde nie jest zadnym ograniczeniem.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie kilku mniejszych serwerów ma jeszcze inny plus, a jest nim bezpieczeństwo. W razie awarii cierpi mniejsza liczba użytkowników, a naprawa czy przywracanie kopii odbywa się sprawniej na mniejszym serwerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sebak...to nie tak, to wszystko zależy na czym polega awaria, jaki jest dokładnie sprzęt... wgrywanie backupów po awarii dysku przeważnie odbywa sie z innego hdd.. więc to nie robi większej różnicy. Pozatym, co masz namyśli 'mniejszy' server? Chodzi Ci o wydajność? Procki? Jeżeli awarii ulega usługa, to się ją naprawia i względność lepszego czy gorszego servera ma tu w sumie spore znaczenie, gdyż chodzi tu o szybkość kompilacji usługi, jeżeli należy ją ponownie wgrać, co zdaża sie... raz na 100 ;-) Bo przeważnie jest to błąd w konfiguracji. To tyle. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli naprawde uwazasz, ze na 2 x pIII czulbys sie "nie fajnie" to widac ze nie masz pojecia o wydajnosci procesorow :)
Nie czytasz uwaznie :) Wyraznie napisalem, ze nie mam nic do PIII. Chodzi mi o pisanie o tym, ze uzywacie Xeonow, ktore przez ogol spoleczenstwa sa uwazane za 100x lepsze od PIII, a faktycznie uzywacie PIII :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@sebak...to nie tak, to wszystko zależy na czym polega awaria, jaki jest dokładnie sprzęt... wgrywanie backupów po awarii dysku przeważnie odbywa sie z innego hdd.. więc to nie robi większej różnicy. Pozatym, co masz namyśli 'mniejszy' server? Chodzi Ci o wydajność? Procki? Jeżeli awarii ulega usługa, to się ją naprawia i względność lepszego czy gorszego servera ma tu w sumie spore znaczenie, gdyż chodzi tu o szybkość kompilacji usługi, jeżeli należy ją ponownie wgrać, co zdaża sie... raz na 100 ;-) Bo przeważnie jest to błąd w konfiguracji. To tyle. Pozdr.

z tego co zrozumiałem, Sebakowi chodziło po prostu o to, że mniejszy serwer (mniejsza liczba użytkowników) jeśli padnie, to mniejsza liczba użytkowników przy tym ucierpi, nie chodziło tu o dane techniczne, moc itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WereWolf - dokładnie o to mi chodziło co napisałeś, w przypadku kiedy z sprzętem coś się dzieje, to o wiele łatwiej odpowiadać i być na bieżąco z mniejszą ilością klientów. Można wtedy do każdego mieć bardziej indywidualne podejście. Wszystkie niedogodności jak i możliwe awarie, lub też włamania odnoszą się do mniejszej liczby osób, czy też łatwiej wykryć nieprawidłowe działanie serwera przy mniejszej liczbie osób z niego korzystających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Nie czytasz uwaznie :) Wyraznie napisalem, ze nie mam nic do PIII. Chodzi mi o pisanie o tym, ze uzywacie Xeonow, ktore przez ogol spoleczenstwa sa uwazane za 100x lepsze od PIII, a faktycznie uzywacie PIII :)

 

Uzywamy i Xeonow i pIII, jak tylko skonczymy proces migracji notka na stronie na pewno sie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P. Adamie - jeszcze raz podkreśle to - nie mam _nic_ przeciwko PIV, nie uznaje, że są gorsze - po prostu chciałem wyjaśnić sprawę z jakiego sprzętu korzystacie :)

 

Nie mniej - wszyscy skupiliśmy się na jednej rzeczy - na maszynach (przecież trzeba było wyjaśnić :) ) a nie na pytaniu: Progreso.pl czy IQ.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Heh ale czemu obracają nazwą firmy "dell" przecież oni tylko wypuszczają sprzęt oparty na platformach pentium/xeon etc.

Kiedyś też mieli pentium III w swoich serwerach, choć z tego co się orientuje to progreso ma na compaq'ach. Rozwiazanie jest to na pewno dobre ale ma w sumie jeden minus to stary sprzęt który ciężko znaleźć w przypadku awarii.

Choć oni pewnie robiąc te testy zabezpieczyli sięi przed tym.

Więc chyba nie ma obaw, dwa hostingi o podobnych poziomach. Zostaje tylko wybrać bardziej odpowiadający gustom po bezpłatnym okresie próbnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Rozwiazanie jest to na pewno dobre ale ma w sumie jeden minus to stary sprzęt który ciężko znaleźć w przypadku awarii.

 

Jest odwrotnie - do proliantow jest tyle czesci zapasowych, ze glowa boli! Kazda rzecz "luzem" mamy minimum x3 na zapas (plyty glowne, wiatraki, procesory, zasilacze, dyski, karty remote). Zobacz: http://search.ebay.com/search/search.dll?c...itSearch=Search - nie ma elementu tego prolianta ktorego bys nie kupil. Tak to juz jest - jak komus cos w tym sprzecie pada to nie oplaca sie go sprzedawac w calosci - bo nikt nie kupi (wlasnie z obawy, ze to markowy serwer i sie bedzie trzeba nakombinowac z poskladaniem go w calosc) i sprzedaje sie na czesci za b. atrakcyjne ceny. Szczegolnie ze to serwery o wys. 1U, gdzie nie wsadzisz zadnego innego elementu ktory nie jest do tego modelu dedykowany.

 

Ale juz koncze, bo faktycznie zboczylismy lekko z tematu - chetnie bym kiedys zrobil jakies konkretne testy porownawcze wydajnosci obu platform w webhostingu, bo czuje ze temat sie jeszcze bedzie powtarzal :) Pamietajcie - Xeony sa lepsze tylko w jednym od pIII - w zjadaniu pradu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy moja opinia odnośnie procesorów bedzie obiektywna ale napisze. Kiedyś chciałem sprawdzić jak to jest na prawde z tym porównaniem Pentium3 oraz Pentium4. Postawiłem sobie na linuxie serwer w domu. Zainstalowałem apacha, mysql. itd. Nie jestem super znawcą linuxów, ale skonfigurowałem serwer w miarę dobrze. Sztucznie generowałem ruch na serwerze. Uruchomiłem procesoro i pamięciożerne skrypty w php. To znaczy te skrypty nic pożytecznego nie robiły ale obciązały procka i pamięć. Pierwsza konfiguracja: Pentium 3 - 1000Mhz, 256 Ramu, dysk zwykły ata100. Druga konfiguracja: Pentium IV 2,4Ghz, 256DDR. I powiem tyle. Procek Pentium3 był tak samo wydajny jak Pantium 4. Minimalnie Pantium 4 był szybszy(praktycznie to samo) jak musiał dużo korzystać z ramu. Ale myślę ża to zasługa szybszych pamięci. Do mojego serwera w domu wybralbym Pentium3 - tańszy i mniej prądu pobiera, mniej się grzeje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam: Nie ma nic złego w P3 - zwłaszcza, jeśli jest to sprzęt oparty na dobrych dyskach (w Progreso są to naprawdę niezłe Seagate Cheetah 10K RPM z tego co pamiętam :)) ale... wprowadzanie klientów w błąd to już inna sprawa. Jeśli już nie macie Delli to po co pisać o tym na stronie - IMHO lepiej w ogóle wywalić te informacje jeśli wstydzicie się swoich PIII albo boicie się maili od dzieci w stylu "co to za serwery - ja mam Athlona 4200@5600 i GeForce FX 10,000 na PCIExpress pod biurkiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... wszystko na 2 x PIII od 800 do 1,4Ghz, 1,5-2GB ECC RAM...

Mozna prosic o dokladna rozpiske, ktory serwer ma akurat 800 a ktory 1,4GHz, ktory 1,5GB a ktory 2GB Ramu? Mozna to nawet na firmowej stronie umiescic. Im wiecej danych tym lepiej.

 

Od siebie dodam do dyskusji, ze Progreso jest bardziej elastyczne od IQ i jakby to ujac mysli "bardziej zyciowo" jak KredytBank ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od siebie dodam do dyskusji, ze Progreso jest bardziej elastyczne od IQ i jakby to ujac mysli "bardziej zyciowo" jak KredytBank :)

 

No cuz nie kazdy jest z gumy ...

;)

 

W czym jest / byl problem ?

 

Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna prosic o dokladna rozpiske, ktory serwer ma akurat 800 a ktory 1,4GHz, ktory 1,5GB a ktory 2GB Ramu? Mozna to nawet na firmowej stronie umiescic. Im wiecej danych tym lepiej.

Ale po co? Dla klientów takie informacje są bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×