Skocz do zawartości

michkk

Użytkownicy
  • Zawartość

    52
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O michkk

  • Ranga
    Często na forum
  1. Prawny Właściciel Strony

    Witam. Tak sobie myśle że jeśli jakaś firma chce mieć sklep to może albo zlecić napisanie kodu sklepu internetowego według własnych wymagań albo kupić gotowy sklep(to znaczy licencję na jego użytkowanie) oraz wykonanie grafiki strony, fotek itp. Czas napisania od początku sklepu internetowego to pewnie kilka miesięcy, a wdrożenie gotowego sklepu plus grafika to tak orientacyjnie z tydzień może dwa. Ciekawe czy jakaś firma zgodziłaby się za 1500zł (czas pracy: kilka miesięcy)na pisanie sklepu od początku konkretnie pod jedno zamówienie? Pewnie napisanie pod konkretne zamówienie kosztowałoby z 5000zł albo i więcej, i wtedy właścicielem kodu sklepu byłaby osoba zamawiająca i mogłaby sobie dalej ten sklep sprzedawać innym firmom właśnie po te 1500zl.
  2. Prawny Właściciel Strony

    Witam. Chciałem napisać kilka uwag odnośnie dostępu do kodu źródłowego. Znam kilka aplikacji internetowych które można kupić w postaci skompilowanej, to znaczy że nie będe miał wglądu do kodu źródłowego. Tak samo jak się kupuje jakiś program to się otrzymuje licencje na jego użytkowanie, więc nie dostaje się kodu źródłowego. Na przykład wiele komponentów do programu Delphi do pisania programów można kupić w postaci skompilowanej, a za dostęp do kodu źródłowego trzeba dodatkowo zapłacić. Tak sobie myśle że najlepszym kompromisem jest w przypadku sklepu internetowego spisać umowę sprzedaży sklepu internetowego razem z kodem źródłowym ale z zapiskiem w umowie, że kod źródłowy sklepu nie jest do odsprzedaży. Osobną kwestią jest jak np. jakaś firma zleci napisanie sklepu internetowego(chodzi mi o pisanie od zera całego sklepu tylko dla tej firmy) wtedy np. uzgadniam z tą firmą że firma ta będzie właścicielem kodu sklepu, a więc np. bedzie mogła sobie go dowolnie modyfikować i nawet sprzedawać innym firmom gotowe sklepy. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam
  3. Z tym forum to tylko przykład. Wiem o tym że można postawić strone bez bazy, to oczywiste. Wiem że można zastosować połączenia pconnect ale też są podzielone opinie na ten temat. Moim zdaniem na 600GB transferu, 10 połaczeń to trochę za mało. Powinno być chociaż 50. Ale tak jak mówie jest to moje zdanie. I z chęcią poczytam opinie innych. Jeśli chodzi o strony bez bazy to teraz raczej mało już się takich tworzy. Przynajmniej jesli chodzi o mnie. Na przykład: standard, strona jakiejś firmy: podstrona o firmie, fotki produktów, formularz kontaktowy i aktualności(Właściciel ma swój prosty panel i dodaje sobie aktualności - i takie aktualności już korzystają z bazy, na plikach txt to troche kiepsko sie robi.) Pozdrawiam
  4. Trudno powiedzieć jaka największa strona pójdzie z limitem 10. Chodziło mi poprostu że te 10 stałych połączeń jest niewspółmierne do transferu i miejsca jakie to konto oferuje. Na przykład: stawiasz forum na które wchodzi 200 osób dziennie. Takie forum w dużym przybliżeniu może generować około 10GB transferu miesięcznie. Jeśli na takie forum wchodzi 200 osób dziennie to jest znaczne prawdopodobieństwo że w tym samym czasie(w czesie wykonywania skryptu) kliknie więcej niż 10 osób na raz. Wtedy tej 11stej osobie pojawi się błąd w postaci limitu bazy danych. A co dopiero jakbyś generował takim forum 600GB transferu miesięcznie. Aby wykorzystać transfer 600GB to trzeba pewnie stworzyć stronę typu download. Pozdrawiam.
  5. Witam. Jak dla mnie to tym haczykiem jest ilość połączeń do bazy. Jak dobrze przeczytałem jest tylko 10. Standard to minimum 100.
  6. Progreso.pl Vs. Iq.pl

    Witam, nie wiem czy moja opinia odnośnie procesorów bedzie obiektywna ale napisze. Kiedyś chciałem sprawdzić jak to jest na prawde z tym porównaniem Pentium3 oraz Pentium4. Postawiłem sobie na linuxie serwer w domu. Zainstalowałem apacha, mysql. itd. Nie jestem super znawcą linuxów, ale skonfigurowałem serwer w miarę dobrze. Sztucznie generowałem ruch na serwerze. Uruchomiłem procesoro i pamięciożerne skrypty w php. To znaczy te skrypty nic pożytecznego nie robiły ale obciązały procka i pamięć. Pierwsza konfiguracja: Pentium 3 - 1000Mhz, 256 Ramu, dysk zwykły ata100. Druga konfiguracja: Pentium IV 2,4Ghz, 256DDR. I powiem tyle. Procek Pentium3 był tak samo wydajny jak Pantium 4. Minimalnie Pantium 4 był szybszy(praktycznie to samo) jak musiał dużo korzystać z ramu. Ale myślę ża to zasługa szybszych pamięci. Do mojego serwera w domu wybralbym Pentium3 - tańszy i mniej prądu pobiera, mniej się grzeje. Pozdrawiam.
  7. Chodziło mi o tą ofertę z 1TB transferu. Pozdrawiam
  8. Witam. Nowa oferta Active24, co o tym sądzicie? Warto wykupić serwer? Serwery w Warszawie więc pingi powinne być dobre. Pozdrawiam
  9. Więc podsumowując, łącze się bez problemu z bazą "baza1" jako ''uzytkownik". Teraz tylko SSL i bedzie ok. Pozdrawiam.
  10. Więc teraz mam następny problem. Zmieniłem wpis w kolumnie host z "localhost" na "%" w tabeli "user" dla "uzytkownik". I teraz bez problemu połączyłem się z bazą z poziomu delphi, lokalnie jako "uzytkownik"@"%". Problem w tym że user "uzytkownik" był wcześniej dodany przez panel plesk z prawami dostępu do bazy którą też utworzyłem pleskiem "baza1". Podsumowując, teraz moge połączyć się zdalnie z bazą jako "uzytkownik"@"%" ale jak chce wyświetliść zawartość "baza1" pojawia sie ze nie mam dostepu do tej konkretnej bazy "baza1". Czy może tak być że "uzytkownik"@"%" nie ma praw do "baza1"? Ale przecież wcześniej miał tylko mógł się łączyć jako localhost. Co raz bardziej zaczyna mnie wkurzać ten plesk, pewnie znowu ten plesk poustawiał sobie prawa do bazy "baza1". Sory ża zawracam Wam głowe, ale już prawie wszystko zrobiłem tylko ten ostatni problem jeszcze z dostępem do bazy "baza1" został. Czy znacie może zapytanie do bazy które zwraca do jakich baz użytkownik ma prawa lub jacy użytkownicy mają dostęp do konkretnej bazy? Z góry dzięki za pomoc. Więc sobie sam odpowiem:-) Zalogowany jak admin mysql nadałem prawa "ALL" użytkownikowi "uzytkownik"@"%" wpisując: GRANT ALL ON baza1.* TO 'uzytkownik'@'%' IDENTIFIED BY 'hasło'; Będąc zalogowanym jak 'uzytkownik'@'%' wpisując show databases zobaczyłem tylko bazę "baza1" więc mam nadzieje że z poziomu 'uzytkownik'@'%' nie da się nic zapsuć, usunąć innych baz? wszystkie pozostałe bazy jakie mam na vpsie mają localhost. Czy jednak sie mylę i 'uzytkownik'@'%' może mieć wpływ na inne bazy nieutworzone przez siebie? Ale z tego co wiem to prawa ALL nie dają praw do zmiany praw. Pozdrawiam
  11. Dzięki bellerofont, zrobie sobie kopie to będe na spokojnie modyfikował baze mysql.
  12. No rozumiem, znam najpotrzebniejsze polecenia konsoli mysql, tylko że różne uprawnienia i hasła nadawałem serwerowi mysql zainstalowanemu na moim komputerze lokalnie, a przez ssh jest troche inaczej. Dobra, pierwszy krok już mam za soboą, połączyłem się z bazą wpisując mysql -u admin -p`cat /etc/psa/.psa.shadow`; pojawił się znak zachęty: mysql> wpisałem show databases; i pojawiła się lista baz łącznie z mysql. Teraz następny krok, wpisanie tego "%" aby łączyc sie z każdego ip. Pewnie do jutra wymyśle. Wy taż na pewno jak siedzieliście pierwszy raz przed konsolą to nie wszystko od razu wiedzieliście :-) Rozumiem że da się zrobić kopię bazy mysql za pomoca polecenie dump?
  13. Witam, na stronie hosteurope znalazłem coś takiego: per Kommandozeile (nur Linux): Sie können entweder den Befehl "mysql_setpermission -u admin --password `cat /etc/psa/.psa.shadow`" nutzen, um einen neuen User mit externen Zugriffrechten anzulegen. Folgende Sie den Eingabeaufforderungen und wählen Sie, welche Rechte vergeben werden sollen. Geben Sie bei Host "%" ein. Oder Sie machen dies wie folgt: Loggen Sie sich per SSH auf Ihrem Server ein und führen folgende Befehle aus: mysql -u admin -p`cat /etc/psa/.psa.shadow` mysql update user set host='%' where user="admin"; flush privileges; exit; Für "admin" können Sie natürlich auch einen beliebigen anderen Datenbankbenutzer auswählen. Bitte beachten Sie allerdings, dass Sie den User "admin" nur auf "%" oder "localhost" setzen und nicht auf eine IP beschränken dürfen, da ansonsten Plesk nicht mehr startet! Czy to znaczy że w pliku psa.shadow jest hasło? Pozdrawiam. Z tego co dobrze zrozumiałem jak wpisze host="%" bede miał dostęp z każdego ip do bazy? A jakie polecenie wpisać aby można było dostać się z każdego ip ale tylko do bazy "zamowienia"? Sorry że sie tak pytam, ale boje się że coś skasuje i cały vps nie bedzie działał, więc wole Was się upewnić. Poprostu zawsze pisałem i testowałem skrypty php już na skonfigurowanych kontach www i nie mam w vpsach doświadczenia. Z góry dzięki za pomoc.
  14. To skąd ja mam wiedzieć jakie jest ustawione hasło roota do mysqla? Ja go nie zmieniałem a vpsa mam o 2 tygodni więc bym raczej pamiętał :-). Chyba napisze do hosteurope aby oni "odgadli" hasło. Kurde no chyba zrobie format C: :-)
  15. Wpisałem mysql -u root -p podałem hasło rota i brak dostępu. Jakby była zapora autorska i robiłaby później drop, to mógłbym się połączyć z inną bazą utworzoną w plasku? Chyba nie a łącze się bez problemu z bazami utworzonymi w plesku. Coś mi się zdaje że to chyba coś ten panel Plesk miesza bo przegladając zawartośc katalogu mysql jako root widziałem katalogi psa(plesk) oraz właśnie katalog mysql z plikami bazy danych, oprócz katalogów które miały nazwy takie jak nazwy baz nadane w plesku. Znalazłem w necie coś takiego: mysql -u root -p Password : ********* > grant <przywileje> on <do-czego> to <kto-i-skad> identified by 'hasełko open tekstem'; <przywileje> = ALL bedzie oznaczac pelne uprawnienia <do-czego> = PanaBazaDanych.* bedzie oznazcac wszystkie tabele okreslonej bazy danych <kto-i-skad> - do wyboru do koloru : = username bedzie oznaczac username'a skadkolwiek = usern...@1.2.3.4 oznacza username'a laczacego sie z 1.2.3.4 = usern...@host.domena.net oznacza jak wyzej z host.domena.net Idealną rzeczą byłby nadanie możliwości łączenia się z każdego ip wybranej bazie danych. Ale nawet root nie ma takich uprawnień. Dziwne nie? :-) Dodam że nic nie kombinowałem z iptables i innymi, system jest taki jak dostałem od hosteurope.
×