Skocz do zawartości
exe

Malutki Problem

Polecane posty

Witam

Zamulił mi serwer i chcę restart zrobić całego serwera. Mam serwer w netdirect i mam panel kontrolny i mam Server-Tools > restart . I mam pytanie czy wystarczy go kliknąć i od razu się wszystko poustawia, czy trzeba jeszcze coś wpisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha ok zrobione :angry: Kurcze myślałem że administracja nie jest ciężka, po miesiącu uważam że bez jakiegoś guru nie da rady :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co Ty. Ja miałem crash course w tydzień i dałem sobie radę ze wszystkim to ty też dasz radę :angry: Teraz po ponad pół roku już jest spoko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po jakimś czasie zrobią Ci reboot

Mi zawsze od razu się resetował, bez niczyjej pomocy.

Po kliknięciu 'reset' serwer jest dostępny po ~3 minutach.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnie bywa. Czasem robią praktycznie od razu, czasem czekasz. Zależy od szczęścia :angry:

Święta prawda.

Czasami nie zdąże wypalić paierosa, a serwer już ma uptime 0 minutes.

Innym razem mógłbym książkę napisać, aczkolwiek nie korzystam z tych usług zbyt często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, znacie jakąś dobrą książkę która uczy od podstaw administracji serwerem. Głównie chodzi o proste rzeczy takie jak konfiguracja dns-ów, zabezpieczenia, przerzucanie baz danych czy nawet ustawianie wildcarda :) System w jakim chciałbym się specjalizować to centos :angry:

 

Głównie chodzi mi o ugruntowanie mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hymm... co prawda jadę na debianie (i tam i na desktopie) ale kupiłem sobie na początek w Helionie:

 

1. Linux: Receptury

2. Linux, Serwery, Bezpieczństwo

 

Obie dość przydatne, polecam, ale najlepiej wpadnij do jakiegoś empiku i przewertuj sam. Z reguły zaczynasz może od książek, ale później tak i tak przerzucisz się na tutoriale z neta bo nie będziesz miał wyboru jak coś się spierrozwali :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OffTopic, ale muszę się już spytać w sprawie dodatkowej wiedzy :angry:

 

Moja wiedza z Linuxa jest podstawowa - umiem się w nim poruszać i kilka koment znam :) nic więcej

 

Czy te książki w miarę poszerzą moją widzę na temat administacji serwerów dydykowanych i typu VPS ? Zaawansowana znajomość pingwina wymagana, czy w miarę dobrze dla początkujacych jest tam to opisane?! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie raczej kup słownik. Późnej zainstaluj lokalnie linucha i pobaw się trochę. Pierwsza z wymienionych przeze mnie książek będzie OK, ale jeśli nie nauczysz się świetnie poruszać po googlu i czytać obcojęzyczne dokumentacje ew. przeglądać zawiłe wątki to nici z administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×