Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć!

Brak aplikacji i ciągła beta W10 na moją Lumię 735 zaczęły mnie denerwować, więc przymierzam się do zmiany telefonu.
Mogę w ciemno brać iPhone'a SE 64 GB za 2 200 PLN, ale może macie jakieś ciekawe propozycje?
Wiem, że z Androidów są spoko Nexus 5X i Xiaomi Redmi 3 PRO. Zszokowałem się, jak zobaczyłem rozmiary wyświetlaczy w dzisiejszych Androidach (>= 5 cali) :D

Warunki:
- gniazdo słuchawkowe mini jack
- rozmiar wyświetlacza 4 do 4,7" (5" jeszcze zdzierżę..)
- dostęp do aktualizacji i świeżego softu
- procek i pamięć umożliwiające wygodną pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam żadnego samsunga, mam s7 i miałem s6. Zamknięte oprogramowanie i sterowniki. Ciężko o CM czy czystego android. Nawalone miliony usług i śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Brak aplikacji i ciągła beta W10 na moją Lumię 735 zaczęły mnie denerwować, więc przymierzam się do zmiany telefonu.

Mogę w ciemno brać iPhone'a SE 64 GB za 2 200 PLN, ale może macie jakieś ciekawe propozycje?

Wiem, że z Androidów są spoko Nexus 5X i Xiaomi Redmi 3 PRO. Zszokowałem się, jak zobaczyłem rozmiary wyświetlaczy w dzisiejszych Androidach (>= 5 cali) :D

 

Warunki:

- gniazdo słuchawkowe mini jack

- rozmiar wyświetlacza 4 do 4,7" (5" jeszcze zdzierżę..)

- dostęp do aktualizacji i świeżego softu

- procek i pamięć umożliwiające wygodną pracę

 

Polecam Huaweia P9 :) Niestety poniżej 5' nic nie znajdziesz (wałkowałem temat). Ale P9 jest na tyle cienki, że te (chyba) 5,2' w niczym nie przeszkadza - daje się nosić bez problemu w kieszeni etc ;)

Kawał porządnego sprzętu - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flagowce znanych, chińskich marek - oprócz standardowych różnic zwróć szczególną uwagę na częstotliwości na jakich pracują anteny (żeby pokrywało się to z tymi, które wykorzystywane są w PL - 4G) i kwestię współpracy softu z szyfrowaniem (jeżeli Ci na tym zależy).

 

Miałem obecnego flagowca Xiaomi w ręce i z zewnątrz wydał się bardzo fajny, niestety nic więcej na jego temat nie powiem, bo się nie zagłębiałem. Tak jak to w geście Xiaomi zwykło bywać bardzo dobry stosunek wydajność/cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Viperoo, Samsung Galaxy Mini i S3 zraziły mnie do Androida, stąd przesiadka na Windowsa.

Progreso, problem z wielkością polega na tym, że Lumia 735 z 4,7" już ciasno się mieści do mojej nerki, więc z 5" będzie jeszcze gorzej, a włożenie 5,2" może okazać się niemożliwe (będę musiał to zweryfikować).
Fajnie mieć duży ekran, bo dużo tekstu się mieści i zdjęcia fajniej oglądać ;)

Lokator, mówisz o Mi5? Wiem, że Mi4 to był sztos kiedyś, więc jak kolejny model zrobili dobrze, to warto go wziąć pod uwagę. Jak tam wygląda kwestia z rootowaniem, bootloaderem i dostępnością wszystkich CyanogenModów?

Archi, 5,5" już nie zaakceptuje, kiedy są niegłupie telefony z 5 - 5,2" :(

Nexus 5X jest biedny? Podoba mi się, że jest tam czysty Android, bez zbędnych usług.

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jako ślepy wyznawca produktów Samsunga bym polecał flagowce z ostatnich trzech serii. Nie wiem jakie mają dokładnie wymiary S5, S6 czy S7 ale pewnie większe niż chciałbyś żeby było. Niemniej jednak w końcu jak szaleć to szaleć. 2200 to jest już konkretna kwota za którą można pozwolić sobie na dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- rozmiar wyświetlacza 4 do 4,7" (5" jeszcze zdzierżę..)

Dlaczego? Próbowałeś tych większych? Nie przesiadłbym się już na mniej niż 5,5", a wolałbym 6".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym brać w tej chwili coś dla siebie to albo Xiaomi Mi5 Pro, albo Mi4c. Zależy czy Mi5 jest w budżecie, ciężko mi powiedzieć bo z Xiaomi to cena zależ od kursu walut więc trzeba sprawdzać na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi5 kosztuje 1500 za wersję z 64 GB, więc luźno :)

 

Jarku, jak dopłacisz mi 600 PLN do 6S, to chętnie :P

 

Filip, Apple to pewniak, ale może dałoby się przyoszczędzić i jednocześnie nie stracić.

 

Lokator, dzięki, sprawdzę :) Widziałem, że na XDA ten model też żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nexusa 5x, fajny telefon z androidem 7.0 i jedynym minusem do którego mogę się doczepić to fakt, że bateria szybko schodzi, no ale szybkie ładowanie nadrabia ten problem. Telefon za 1400zł więc sporo mniej niż Twój budżet.

 

Może poczekaj na nowego nexus'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mi5 -


Z jednej strony mi5 ma fajne bebechy, z drugiej to co widać w tym filmie.

Huawei P9, Honor 7 jak chcesz coś tańszego.
Chińczyki mają najlepszy stosunek jakości do ceny, a Huawei jest chyba najbardziej jakościowym producentem wśród chińczyków (3ci producent smartfonów na świecie).

 

Poza tym jak pogrzebiesz w necie np na temat testów mi5 vs reszta świata to wychodzi na to że potrafi konkurować/wygrywać z Galaxy S7 - jedyny minus - twardość telefonu. A skoro przykładowo taki chińczyk potrafi konkurować z popularnymi flagowcami, a kosztuje połowę to po co przepłacać za samsugna czy nadgryzione jabłko - lepiej brac jakiegoś chińczyka a w tym wypadku jak ma być tanio - Xiaiomi, jak dobrej jakości to Huawei.

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynacie mnie przekonywać do większych wyświetlaczy.. :P
Naprawdę te 5,2 - 5,5" są dla Was wygodne w użyciu? Nie macie problemów z obsługą jedną dłonią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie macie problemów z obsługą jedną dłonią?

 

Obsługiwałem 1 dłonią 6 calowy telefon (lumia 1320), mieścił się w kieszeni, trudno go zgubić :D. Późnieł musiałem sie na chwile przesiąść na huawei y3 (4 cale) i to była mordęga. Nie wziąłbym nawet gdyby mi dopłacali czegoś poniżej 5 cali. Idź do sklepu i zobacz jak Ci leży w dłoni 5.2-5.5 cala. Wbrew pozorom 5.2 cala to wcale nie jest duży telefon. W chinach wyszedł Honor V8 Max - 6.6 cala, to jest cegła :D

 

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wyznawcą Androida. Miałem kilka flagowych HTC. Od prawie roku(zeszłorocznej premiery) korzystam z iP6s 64 GB i powiem tak: szybko, płynnie i stabilnie. Appki dopracowane, czasami warto wydać te 0.99-2.99E i mieć je całkowicie bez reklam, do tego szyfrowanie, przywracanie kopii. Mój głos na iOS.

 

P.S.

Nie ma tak dużej utraty wartości jak Androidy.

Edytowano przez XYS (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystałem z Androida kilka dobry lat. Praktycznie o samego początku jego premiery na polskim rynku. Miałem T-Mobile G1, kilka chińskich i w późniejszych latach flagowce typu S3, Note i zdecydowanie powiem że po kilku latach preferuje tylko iOS, spójność systemu, jego szybkość jest niestety znacznie lepsza niż androida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również korzystam z iOS-owskiego smartfona i jestem bardzo kontent. Nie laguje, mam duży dostęp do apek, aparat nie zawodzi. Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×