Skocz do zawartości
Westbam

Centrum OVH w Polsce!

Polecane posty

 

Hi,

Now, we propose the IP FO (local) in WAW.
Have fun :)
Octave

 

Potwierdzam, adresy są już dostępne w panelu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co z migracją starych adresów? Testował ktoś?

 

Niestety nie da się przenieść do WAW.

 

 

Mnie bardziej zastanawia, jak na dzień dzisiejszy działa/nie działa VAC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

 

Niestety nie da się przenieść do WAW.

 

 

Mnie bardziej zastanawia, jak na dzień dzisiejszy działa/nie działa VAC...

 

No to dziękuję bardzo za takie "działanie" FO IP.

 

Mnie również zastanawia kwestia backup'ów, bo chcę je robić w Polsce a nie po tragicznym transferze do Francji. Apropos VAC to dzisiaj dzwoniłem do BOK, bo znów na stronie głównej widać "discovery poland" i zawarta w ofercie "Ochrona Anty DDoS". Pan stwierdził że właśnie dlatego że to nie działa, wyłączyli zamawianie - jak powiedziałem że właśnie kliknąłem na "zamów" i otworzył się formularz zamawiania, znów usłyszałem ciszę w słuchawce na dobre kilka sekund. Dopiero po moim telefonie zamawianie przestało być możliwe.

 

Anyway, stwierdzili że do 1wszego "może" się wyrobią i "nie odpowiadają za słowa Pana Olesa" :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No to dziękuję bardzo za takie "działanie" FO IP.

 

Mnie również zastanawia kwestia backup'ów, bo chcę je robić w Polsce a nie po tragicznym transferze do Francji. Apropos VAC to dzisiaj dzwoniłem do BOK, bo znów na stronie głównej widać "discovery poland" i zawarta w ofercie "Ochrona Anty DDoS". Pan stwierdził że właśnie dlatego że to nie działa, wyłączyli zamawianie - jak powiedziałem że właśnie kliknąłem na "zamów" i otworzył się formularz zamawiania, znów usłyszałem ciszę w słuchawce na dobre kilka sekund. Dopiero po moim telefonie zamawianie przestało być możliwe.

 

Anyway, stwierdzili że do 1wszego "może" się wyrobią i "nie odpowiadają za słowa Pana Olesa" :D

 

Oles mówił, że na początku wprowadzi "local ip" w obrębie jednego DC. To lepsze rozwiązanie, niż nie byłoby ich wcale.

 

Zamawianie serwerów jest nadal możliwe na stronie OVH - dostępny jest tylko model z dyskami SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

 

Oles mówił, że na początku wprowadzi "local ip" w obrębie jednego DC. To lepsze rozwiązanie, niż nie byłoby ich wcale.

 

Zamawianie serwerów jest nadal możliwe na stronie OVH - dostępny jest tylko model z dyskami SSD.

 

No to ja dalej poczekam z produkcyjnym wykorzystaniem tego blaszaka. W sumie było coś takiego na liście, dzięki za przypomnienie.

 

Jeżeli dalej jest serwer dostępny do kupna, to znaczy że kolejny raz polski BOK wprowadził mnie w błąd, tak samo jak w błąd wprowadzają klientów którzy kupują te serwery, ot co.

 

Mam nadzieję że do tego 1.01 się wyrobią ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oleś na mailiście też przycichł. Ogólnie odpalili VAC w SGP i testują w SYD, a co do Warszawy to nie widać żadnych zmian. Totalna stagnacja. Odpalili jakiś czas temu FO w obrębie tego samego DC i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na mailliście wie czy mamy co liczyć na jakiś anty-ddos w tym roku czy coś? :D Bo aktualnie tym można się podetrzeć odcina w godzinach wieczornych niektórych isp bez ataku (przynajmniej mój serwer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieli swego czasu problem na jednym z routerów m.in. przez sesję do THINX'a (było na trackerze) i część prefixów nie było osiągalnych, więc to by mogło się pokrywać z Twoim problemem. Co do reszty to nic nie wiadomo.. Nawet w kwestii przedłużenia tych serwerów o kolejny miesiąc. Mam wątpliwości co do tego, czy uda im się doprowadzić to do porządku do końca roku. Całe szczęście się w to nie władowałem, a już na pewno nie produkcyjnie jak niektórzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieli swego czasu problem na jednym z routerów m.in. przez sesję do THINX'a (było na trackerze) i część prefixów nie było osiągalnych, więc to by mogło się pokrywać z Twoim problemem. Co do reszty to nic nie wiadomo.. Nawet w kwestii przedłużenia tych serwerów o kolejny miesiąc. Mam wątpliwości co do tego, czy uda im się doprowadzić to do porządku do końca roku. Całe szczęście się w to nie władowałem, a już na pewno nie produkcyjnie jak niektórzy :)

 

Problem odcinania isp nadal jest zauważalny w nocnych godzinach, może nie tyle co wszystkich adresów ale większość, a co do jakiegoś filtrowania to obawiam się tego

 

Sieć OVH o rozmiarze 3 Tbps może pobierać i filtrować bardzo dużą liczbę ataków. Filtrowanie odbywa się w 3 centrach danych (Beauharnois, Roubaix, Strasburg). SLA wszystkich naszych klientów jest gwarantowane. Usługi nie odczuwają wpływu ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet w kwestii przedłużenia tych serwerów o kolejny miesiąc. Mam wątpliwości co do tego, czy uda im się doprowadzić to do porządku do końca roku.

 

To co jest opłacone ma być na poczet stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może jak rozwiązać problem z "pochodzeniem" adresu ip?

Stary adres 137.xxx w niektórych serwisach rozpoznawany jest jako spoza pl, chyba hongkong teraz nie pamiętam, a nowe adresy 193.xxx rozpoznawane są jako włoskie. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może jak rozwiązać problem z "pochodzeniem" adresu ip?

Stary adres 137.xxx w niektórych serwisach rozpoznawany jest jako spoza pl, chyba hongkong teraz nie pamiętam, a nowe adresy 193.xxx rozpoznawane są jako włoskie. Da się coś z tym zrobić?

 

Wystarczy cierpliwie czekać aż dostawcy baz geolokalizacji adresów IP, zaktualizują je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co... Oles dalej będzie przedłużał serwery bo coś nie zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Wiadomo jak wygląda sprawa Antyddos ? ruszyło się coś w temacie ?
Wie ktoś czy okres płatności będzie znowu przedłużony czy już niby wszystko jest ok i trzeba przygotować siano na kolejny okres rozliczeniowy ?

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Wiadomo jak wygląda sprawa Antyddos ? ruszyło się coś w temacie ?

Wie ktoś czy okres płatności będzie znowu przedłużony czy już niby wszystko jest ok i trzeba przygotować siano na kolejny okres rozliczeniowy ?

 

Wczoraj BOK stwierdził iż kategorycznie serwery NIE będą przedłużane darmowo i że w jakimś mitycznym regulaminie "było napisane" że ta usługa nie jest gotowa i nie będzie zawierać tych opcji.

 

Niemniej jednak dotarłem do informacji iż od początku lutego VAC ma działać (routing przez SBG).

 

Co do innych feature'ów - cisza.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie na stronie oferty Discover - https://www.ovh.pl/discover/poland.xml jest napisane "Usługi zawarte w cenie serwera - Ochrona przed atakami DDoS", tak samo poniżej "W ofercie serwera - Sieć - Anty-DDOS Pro w cenie". Nie ma tutaj żadnej informacji o tym, że Anty DDoS nie jest dostępny, tak jak to zrobili w przypadku IP-Failover - tutaj napisali "(wkrótce)", więc IP-Failover może nie być, ale w przypadku Anty-DDoS sprawa ma się zupełnie inaczej.

 

Ponadto prezes OVH zapowiadał, że VAC będzie działał do 10 stycznia. Obecnie nie odpowiada na żadne wiadomości na liście mailingowej.

 

Osobiście planuję zrezygnować z kilku serwerów i żądać pełnego zwrotu kosztów serwerów za niezgodność z ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

No (nie)miła Pani wczoraj stwierdziła że jak ja sobie wyobrażam że to już jest okres rozliczeniowy i na pewno nie będzie możliwości zwrotu :D


btw. to samo im mówiłem - a oni że nic nie wiedzą :D


Pytanie - ma ktoś ten mityczny regulamin usług discovery? :D Próbuję się dokopać, BOK milczy :D Jeżeli nie ma takowego to usług podlega pod regulamin zwykły, a jeżeli taki istnieje to chciałbym go wnikliwie przeczytać i na tej podstawie reklamować.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×