Skocz do zawartości
sparco

Backup online

Polecane posty

Jaki backup online by nie był, bezpieczeństwo i prywatność danych zapewniasz sobie sam stosując enkrypcje i np. 2 lokalizacje.

Może z 2+ lokalizacjami przesadzam,bo np. aws daje naprawdę wysoką "niezniszczalność" danych - rzędu 99,9999%, ale ja bez szyfrowania prywatnych danych nie wrzuciłbym do internetu.

 

Więc jak szyfrujesz, to dowolny dostawca powierzchni dyskowej, który ma dobrą dostępność swojej usługi (czyli nie znika serwis na dzień czy tydzień) i zapewnia jakąś niezniszczalność danych (bo trzyma na raidach, czy w kilku lokalizacjach).

 

Można kierować się też ceną w stosunku do ważności danych, bo nie koniecznie każde dane są tak samo ważne, więc czasem można wybrać rozwiązanie tańsze.

 

AWS obecnie to chyba .03$ za 1GB/mc, tyle że dopłaca się za czynności jak dostęp do danych, czy duży wolumen transferu (więc w zależności od tego jak często się backupuje, może wyjść sporo drozej).

 

Ja Ci mogę przetrzymywać dane za 8gr/1GB/mc w 1 lokalizacji, a za 16gr w dwóch.

 

pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecę Hubic od OVH, ale szyfruj dane przed wyjściem z komputera jak napisał już @Dentarg.

 

Hubic tani, OVH nie zniknie, a oni sami robią backup tego. W AWS zapłacisz trochę niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mogę polecić Hubic, choć samej firmy OVH nigdy nie polecę. Niemniej ich chmura jest tania i chodzi całkiem przyzwoicie. Jedynie ograniczenie to transfer, który jest limitowany 10/10 mb/s. Poza tym na plus: cena i powierzchnia.

 

Natomiast przestrzegam przez OneDrive Microsoftu. Kupiłem Office 365 tylko przez wzgląd na chmurę (1x 5 TB)

Po roku męczarni nie przedłużyłem subskrypcji. Były dni jak nie tygodnie że transfery miałem rzędu 30 kb/s. Wieczne problemy z próbą skasowania kilkuset plików..trzeba było po kilkanaście zaznaczać. Jednym słowem żenada.

 

Jeśli chodzi o inne, w miarę sprawdzone:

 

https://www.idrive.com/pricing

 

ale też był jakiś limit na pasmo.

 

z polskich:

https://www.mintshost.pl/backupvps.php - chodziło szybko i bez dziwnych limitów pasma

http://www.tanibackup.pl/ nie testowałem. Na duży plus usługa rsync

Edytowano przez mediaweb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Hubic. Bardzo wolny interface www, ubogi program do uploadu.

 

Za 60 dolarów rocznie w https://www.amazon.com/clouddrive/ masz nolimits (chyba 100TB) przestrzeń, ale ważniejsze jest to że panel www jest szybki, funkcjonalny i można używac programu www.goodsync.com. Ma wiele opcji synchronizacji.

 

Edytowano przez ednet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Hubic. Bardzo wolny interface www, ubogi program do uploadu.

 

Za 60 dolarocznie whttps://www.amazon.com/clouddrive/ masz nolimits (chyba 100TB) przestrzele waniejsze jest to e panel www jest szybki, funkcjonalny i mona uywac programu www.goodsync.com. Ma wiele opcji synchronizacji.

 

Fakture na firme dostane Jest API by sobie samemu wrzucac z wasnej aplikacji ? Edytowano przez areq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakture na firme dostane Jest API by sobie samemu wrzucac z wasnej aplikacji ?

 

W Amazon faktury na firmę chyba nie dostaniesz.

API jest ale nie znam szczegółów.

 

Zanim wybrałem Amazona, przetestowałem chyba 6-7 innych chmur i ta w mojej ocenie jest najlepsza.

 

Jedyna przewaga Hubica to możliwość wersjonowania plików. Wiem że jest taka opcja ale jej nie testowałem i nie wiem jak dokładnie to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki backup online polecacie? Zależy mi na bezpieczeństwu oraz prywatności moich plików.

To tylko Tarsnap. Serwis stworzony przez byłego oficera bezpieczeństwa FreeBSD. Kod klienta do wglądu. Pełne szyfrowanie, wygodne zarządzanie archiwami i kluczami. Bezpieczeństwo nie do przebicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 100GB.

Budżet około 200zł/rok

Jeżeli może być do backup w formie FTP/FTPS to za 120 złotych masz 100GB z nielimitowanym transferem + przyjazny panel zarządzania = statystyki, dodatkowe konta FTP. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu, adres email w profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dzień dobry, na wstępie poproszę o srebrną łopatę :)

Ostatnio dużo pytam i kombinuję i choć zazwyczaj nic z tego nie wychodzi to jednak lubię wiedzieć co i jak. Może też ktoś inny dzięki temu skorzysta.. :)

Znane są Wam rozwiązania typu AmazonCloud, IDrive, ADrive tyle że w języku polskim?

Rozglądam się za rozwiązaniem które będzie tworzyło kopie zapasowe plików/folderów/partycji i wysyłało automatycznie na serwer FTP który może być w ramach usługi ale też jako mój własny (w sensie kupuję w wybranej przez siebie firmie). Bardzo ważna jest opcja tworzenia kilku kopii czyli dla przykładu cała partycja D, część partycji E i znów cała partycja F a całość wysłana jako trzy osobne pliki z kopiami.

Język polski oraz ładny wygląd całości jest również bardzo ważny.

Innymi słowy szukam możliwości zrobienia kopii zapasowej tego i owego i wysłania tego na FTP. OneDrive czy Google Drive są dobre ale na niewielką ilość dokumentów a nie na 100GB partycję.

Możliwość wersjonowania kopii oraz tworzenie przyrostowych mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Serwer FTP i Cobian może być dobrym rozwiązaniem, ale nie zrobi ci zrzutu partycji. Chyba Comodo Backup (lub coś tej firmy) czy coś takiego ma taką opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chyba postawiłem sobie nieco za wysokie wymagania...

Czy któraś z zagranicznych chmur typu IDrive.com czy Amazon Cloud udostępnia aplikację która umożliwia synchronizację więcej niż jednego wskazanego folderu tak jak jest to w Google Drive czy OneDrive? Ewentualnie opcja tworzenia kilku użytkowników w ramach jednego konta - synchronizuje pliki tego użytkownika który jest w danej chwili zalogowany.

Aplikacja na Androida wymagana, całość nie musi być w języku polskim, jakoś ten fakt przeboleję (może kiedyś któraś z tych wielkich chmur będzie obsługiwać język polski...) ale znów kładę nacisk na wygląd (pewnie zaraz i z tego warunku będę musiał zrezygnować...)

 

P.S Czy OneDrive dla Firm bądź Google Apps oferują opcję ustawienia więcej niż jednego folderu do synchronizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba owncloud spełni Twoje oczekiwania. Co prawda sam interface nie jest taki świetny jak w google drive, ale jak sobie odpalisz ownclouda na VPSie, to możesz tam stworzyć wiele kont, a z każdego konta synchronizować wiele katalogów ... no i masz enkrypcję i nikt nie zabawia się Twoimi plikami.

 

pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WHT Pro

Google drive sync synchronizuje jeden folder - ale można w nim odwzorować sobie strukturę tego co znajduje się na Drive'ie w wersji przeglądarkowej, w jakim celu miało by się synchronizować więcej folderów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do autobackupów - Bacula. Jeśli chodzi o edrive: owncloud - mam swoją instancję, jeśli ktoś chce to może u mnie dostać konto za grosze, lub nawet za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bartosz Z pisał możesz wziąć tego VPSa za 93 zł rocznie (http://www.time4vps.eu/)

i robić backupy z automatu Cronem przy użyciu rsync.

(Rsync najpierw porówna czy dany plik został zmieniony, więc nie będzie Ci robić niepotrzebnych zmian).

 

Taniej nie znajdziesz :-)

Edytowano przez KerbenII (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej Google Drive w wersji Unlimited ksoztuje 8 Euro/netto/miesięcznie i masz 1 TB wraz z benefitami, a archiwizacja jest nieograniczona (zawsze masz możliwość do back'up swoich plików i poczty).

Jak coś to jestem pod mailem mateusz.duiwe@flyonthecloud.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×