Skocz do zawartości

KerbenII

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

KerbenII wygrał w ostatnim dniu 21 Styczeń 2016

KerbenII ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

19 Normalna

1 obserwujący

O KerbenII

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Imię
  Patryk
 • Nazwisko
  Węgrzynek

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Umowę należy przeczytać przed podpisaniem, a w przypadku wątpliwości skonfrontować z prawnikiem. Na pewno bardziej profesjonalnie niż żalić się zleceniem na forum służącym opiniowaniu firm hostingowych, w dodatku podpisując się nazwą agencji ds. budowania wizerunku (PR). Kwestię rozliczania należy "dogadać" przed podpisaniem umowy i zadbać o to aby znalazły się w niej odpowiednie zapisy. Jeżeli ma rachunek, to pani ma potwierdzenie przelewu, przelanego w odpowiedniej kwocie na rachunek zleceniodawcy. Do wygrania sądownie sprawy nie potrzebuje pani do tego kopii rachunku.
 2. Problem z zainstalowaniem DA

  Czy instalujesz DirectAdmina na nowej, nieużywanej maszynie (zaraz po formacie)?
 3. Ogólnie to: Ta cała strona to jeden wielki szablon (Kliknijcie np. na "Przejdź do Panelu Admina", na dole strony), a wywali was na totalnie innej domenie Wbrew informacjom na stronie ani firma blue-net, ani silver-net nie jest partenerem NASK Innych informacji nie chciało mi się sprawdzać, ale ja nie zdecydowałbym się hosting w takiej firmie. PS: inspireo i Blue-NET.pl proponuję dogadać się między sobą, a nie robić "burdel" w wątku z ocenami firm hostingowych. Jeżeli ma Pani podpisaną jakąkolwiek umowę z Blue-NET.pl i w dalszym ciągu uważa pani, że Blue-NET.pl się z niej nie wywiązuje to może pani domagać się naprawy szkody i wypłaty zadośćuczynienia (w przypadku gdy taki zapis został zawarty w umowie) na drodze sądowej.
 4. Podejrzewam, że może być to spowodowane przesyłaniem POSTa do strony dodaj.html ;-)
 5. logi serwera auth.log

  Zależy od konfiguracji jail.conf: enabled = true filter = sshd action = iptables[name=SSH, port=ssh, protocol=tcp] #zablokuje pojedynczy port logpath = /var/log/auth.log maxretry = 5 enabled = true filter = fail2ban action = iptables-allports[name=fail2ban] #zablokuje na wszystkich portach logpath = /var/log/fail2ban.log maxretry = 5
 6. Nie mogę edytować więc tworzę nowy post: Softaculous ma w wersji płatnej 384 skrypty, a nie jak wcześniej podałem 154.
 7. Witaj, Może prościej będzie zwiększyć maksymalny czas wykonywania skryptu? :-) Służy do tego php'owa instrukcja ini_set('max_execution_time', 300); Może Ci się przydać również zwiększenie maksymalnej ilości limitu miejsca w pamięci: ini_set('memory_limit', '128M'); Jeżeli w dalszym ciągu chcesz podzielić ten plik xml na mniejsze części, to tutaj znajdziesz odpowiedni program (w funkcjonalnej wersji trial).
 8. Ostatnie oficjalne wydanie 16 lat temu, ale wykorzystywany z powodzeniem do dzisiaj :-) EDIT:Co do automatycznej instalacji skryptów: Softaculous - 55 skryptów w licencji darmowej, 154 w płatnej (24 dolców na rok)
 9. Pierwszy VPS - wskazówki i rady

  Oczywiście, możesz bawić się na swoim własnym komputerze, ale musisz pamiętać o tym, że jakość świadczonych usług będzie pozostawiać wiele do życzenia. Możesz mieć też lekko p********e jeśli jakiś dowcipniś z Korei lub Pakistanu puści na Ciebie DDoSa (dostawca internetu nie będzie zadowolony). Poza tym, pamiętaj, że wynajęcie nawet najtańszego VPSa upoważnia Cię do zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi od Twojego hostera (co niejednokrotnie, przynajmniej w moim przypadku) przyśpieszało rozwój o parę miesięcy.
 10. Wynajem VPS

  Niestety, nie mogę Ci pomóc. Moje wszystkie VPSy działają pod kontrolą Linux/Unix, a Twój bot do DO wymaga zainstalowanego Net Framework 4.5.2 (czyli notabene platformy Windows). Ale słuchaj: Jest taka fajna platforma Vultr (tutaj masz kupon $50 dolarów na 60 dni) dzięki któremu przez te parę dni "pociągniesz" VPSa z Windows Server za darmo. Pamiętaj tylko, że obowiązuje Cię opłata rejestracyjna (w wysokości $2,50), które zostaną Ci zwrócone w przeciągu 7-14 dni (Zabezpieczenie przeciwko kilkunastokrotnym rejestracjom). Nie przesadź z wyborem maszyny, ponieważ ceny podane w cenniku są podane w rozliczeniu godzinowym. Mam nadzieję, że pomogłem :-)
 11. logi serwera auth.log

  Z analizy informacji zapisanych w authlogu mogę powiedzieć, że ostatnie udane logowanie z zewnątrz do maszyny udało się z adresu: 81.15.179.6 jest to adres utrzymywany w Polsce (najprawdopodobniej Twój własny). Powodem dziwnych logów jest CRON, który podnosi uprawnienia do roota dla użytkownika admin. Jeżeli nie chcesz, aby Twój authlog był "zaśmiecany" działaniem crona wykonaj następujące czynności: (poradnik dla Debiana) przejdź do katalogu /etc/pam.d otwórz ulubionym edytorem plik: common-session-noninteractive poszukaj linii z takim wpisem: session required pam_unix.so Nad tą odszukaną linijką dodaj nową z następującą zawartością: session [success=1 default=ignore] pam_succeed_if.so service in cron quiet use_uid zapisz plik i wyjdź z niego dokonaj restartu usługi CRON poleceniem service cron restart Na koniec na wszelki wypadek można sprawdzić czy kolejne logowania się do maszyny pojawiają się w pliku auth.log. Jeżeli z jakiegoś powodu kolejne informacje w logu się nie pojawiają (bo np. wpadliśmy na pomysł grzebania w tym pliku) to restartujemy usługę rsyslogd poleceniem: service rsyslog restart Jeżeli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo serwera to masz dwa warianty do wyboru: Jesteś administratorem usług hostingu współdzielonego (i udostępniasz swoim klientom logowanie po SSH) W takim przypadku nie powinieneś zmieniać portu dla usługi SSH, tylko zainstalować i skonfigurować fail2ban (który będzie automatycznie banować userów, których IP będzie wielokrotnie wskazywać nieprawidłowe logowania). Pamiętaj, że takie działanie może zablokować Twojego klienta (który np. zapomniał hasła do maila) i będziesz musiał go odblokować - najlepiej, aby wtedy Strona Główna Twojego hostingu była na innej maszynie niż Twój hosting, tak, aby klient dalej miał możliwość zobaczenia Twoich informacji kontaktowych. Jesteś administratorem serwera dla siebie (i/lub kilku zaprzyjaźnionych osób): Wtedy możesz iść na "maksa" z bezpieczeństwem. Konfigurujesz sobie OpenVPNa i na Firewallu blokujesz jakikolwiek dostęp "z zewnątrz" do SSH, FTP i innych kluczowych zasobów. Swoim zaufanym znajomym dajesz certyfikaty lub loginy i hasła do VPNa, dzięki któremu podłączają się oni do serwera, ale jako użytkownicy lokalni. Z doświadczenia wiem, że nie opłaca się zmieniać domyślnego portu SSH. Może kiedyś to działało, teraz zazwyczaj boty skanują całą sieć w poszukiwaniu odpowiedzi odpowiedniego daemona, więc moim zdaniem zmiana portu SSH = po prostu utrudnienie sobie życia.
 12. logi serwera auth.log

  Czy nie masz przypadkiem na tym serwerze wgranego DirectAdmin?
 13. Wynajem VPS

  Witaj, Jakie potrzebujesz parametry/ do jakich portów dostęp?
 14. Backup online

  Tak jak Bartosz Z pisał możesz wziąć tego VPSa za 93 zł rocznie (http://www.time4vps.eu/) i robić backupy z automatu Cronem przy użyciu rsync. (Rsync najpierw porówna czy dany plik został zmieniony, więc nie będzie Ci robić niepotrzebnych zmian). Taniej nie znajdziesz :-)
 15. Problem z Nginx.

  Upewnijmy się więc z jakiej wersji OpenSSL korzysta NGINX: ldd `which nginx` | grep ssl i czy nie jest ona wrzucona "na sztywno": ./objs/nginx -V Wrzuć proszę w odpowiedzi co Ci zwrócił terminal.
×