Skocz do zawartości
Nico~

VSP poszukiwany

Polecane posty

Witam wszystkich użytkowników!

 

Za kilka dni kończy mi się ważność hostingu www, na którym posiadałem 5-6 domen z serwisami opartymi na takich CMS'ach jak: Joomla, Wordpress, phpBB3, itd. Wraz z wieloma kontami pocztowymi oraz bazami danych. Postanowiłem więc przenieść wszystko na coś szybszego i większego, dlatego chciałbym uzyskać dobrych rad oraz propozycji co do tego, jaki mam VPS kupić.

 

Zależy mi na tym, aby mój VPS bez problemów, ani obciążeń, podołał:

- 10-15 domenom wraz z serwisami,

- b/o kontom pocztowym,

- b/o bazą danych,

- serwerowi TeamSpeak3, dla śladowej ilości użytkowników,

- serwerowi CS:GO, dla około 10 graczy. Serwer odpalany byłby sporadycznie, podczas gry ze znajomymi.

Budżet to 150-250 złotych brutto/rok

Z góry dziękuję i proszę o przedstawianie ofert/propozycji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciasno z takim budżetem. Ja bym przede wszystkim wyrzucił pocztę do darmowego dostawcy (Yandex, Prokonto.pl) i DNS gdzieś (freedns.42.pl, CloudFlare). Do tego wziął dwa VPS-y w RunAbove. Zależnie, jakie co generuje obciążenie, albo rozrzucił serwisy po równo, albo najcięższy-dwa na jeden serwer, resztę na drugi serwer, albo www na jednym i baza na drugim.

 

Na mniej obciążonym z tych dwóch możesz też utrzymywać Teamspeaka. Ponieważ tam płacisz za godzinę i możesz dowolnie tworzyć i usuwać serwery, pod Counter Strike'a weź trzeci serwer, skonfiguruj go i zrób snapshota. Przechowywanie tego snapshota to grosze, a serwer uruchamiaj tylko wtedy, kiedy gracie. Jedyna wada, to że IP możesz musieć podawać za każdym razem, bo będzie się czasem zmieniać. Ping do SBG to 30-40ms z Polski.

 

To się powinno wszystko zmieścić w 250zł rocznie. Dwa VPS-y to 19zł miesięczinie (228 rocznie), a storage, backupy i ten okazjonalny serwer CS powinny się zmieścić w reszcie. Ewentualnie, zobacz czy jeden VPS nie podoła tym serwisom, jeśli celujesz w dolną część swojego zakresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra może trochę zaszalałem z moimi wymaganiami. :D

Na tą chwilę posiadam 5 "małych", czyli ze średnim ruchem stronek z zainstalowanymi w/w CMS'ami. Ta liczba może, ale nie musi urosnąć do 10 podobnych. Wpisałem 10-15, po to aby mieć jakiś zapas na przyszłość w razie potrzeby.
Jeżeli chodzi o bazy danych, to jest po jednej do każdego z CMS'ów, napisałem b/o, abym mógł ich stworzyć bez ograniczeń.
Podobnie jest z kontami pocztowymi, przypada ich około 4-5 na każdą domenę, więc nie wiem czy wyrażenie "sporo" jest trafnym.

Zależy mi na tym aby wszystko mieć w jednym miejscu. Czy to co napisałem zmienia postać rzeczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z pocztą polega mniej na liczbie kont (jak skonfigurujesz pięć, to możesz równie dobrze dodać 200), ale na konieczność utrzymywania własnego serwera pocztowego, co jest dość złożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie co proponujesz? Aby to miało ręce i nogi. Zależy mi to na tym, aby wszystko trzymać na jednym VPS. A nie 100 innych kont itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie wszystkiego w jednym miejscu nie ma IMHO większego sensu. Ale może ktoś zaproponuje VPS-a z jakimś panelem w tej cenie, gdzie wszystko wyklikasz, bo raczej nie z administracją.

 

Zawsze możesz też się nauczyć konfiguracji i obsługi serwera pocztowego (oraz DNS). Ale nawet wtedy będziesz potrzebował dodatkowego serwera DNS, czyli albo drugiego VPS-a, albo slave'a we freedns.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstaluje Vesta Panel, to wszystko mi się zainstaluje automatycznie (dns, mail, php, mysql), to chyba dobrze. Czy nie o to chodzi? :D

Edytowano przez Nico~ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstaluje Vesta Panel, to wszystko mi się zainstaluje automatycznie (dns, mail, php, mysql), to chyba dobrze. Czy nie o to chodzi? :D

 

Pytanie czemu nie oddzielisz całkowicie stron, poczty , dns od TS-a i serwera gier? Praktycznie dowolny mały hosting + jeden VPS zda egzamin. Odejdzie masa problemów. To tylko pytanie i jednocześnie inna forma rozwiązania dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to poproszę o jakieś propozycję (z linkiem do oferty) najlepiej z jednego hostingu wszystko. Skoro tak będzie lepiej, to się posłucham waszej rady. :)

 

PS. No dobra rezygnuję z serwera CS:Go. Teraz powinno być lepiej nie?

Edytowano przez Nico~ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten budżet sztywny, czy możesz dołożyć coś więcej dla dobrej firmy z porządnym supportem i dobrym serwerem?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by to było 350zł rocznie to coś by się znalazło.

 

Pod www,pocztę,dns: 2GB HDD z nielimitowanym transferem + autoskaler zasobów, panel PLESK

VPS: 2Ghz/512RAM/20GB HDD ,nielimitowany transfer na KVM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały ten budżet. Nawet na VPS Classic 2 w OVH brakuje :). Wszystko zależy jakie te serwisy masz i jak często odwiedzane. Bo może tak być że 1vCPU i 2GB RAMU z powodzeniem starczy (jak dobrze zoptymalizujesz te CMSy), a może tak być że na 4vCPU z 4GB RAM będzie się ślimaczyć :).

 

Jeśli umiesz zainstalować sobie vestacp, ogarniasz DNSy i starczy Ci 1TB transferu miesięcznie, to mogę Ci zaproponować VPS KVM, 2vCPU (sprzętowy AES), 2GB RAM, 20GB HDD (Raid10) za 250 brutto na rok. Jak coś to PW.

 

pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×