Skocz do zawartości
Viva

Mintshost | Coraz drożej, coraz gorzej.

Polecane posty

Zauważyłem ostatnio bardzo "ciekawe" zmiany w planach serwerów dedykowanych w mints.

Standard
  • Intel i5 4460 4x3.2GHz
  • Pamięć RAM 16 GB DDR3 1600MHz
  • Cena: 200zł

Po zmianach:

  • AMD FX4100 4x3.6GHz (ponad 20% słabszy procesor)
  • Pamięć RAM 8 GB DDR3 1600MHz (8GB RAMu mniej)
  • Cena: 200zł
Professional
  • Intel i7 4790HTK 4x4.0GHz
  • Pamięć RAM 16 GB DDR3 1600MHz

Po zmianach:

  • AMD FX 8320 8x3.8GHz (ponad 35% słabsze CPU)
  • Pamięć RAM 8 GB DDR3 1600MHz (8GB RAMu mniej)
  • Cena: +40zł?!

Co wy na to? U mnie brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolar poszedł w górę, ceny podzespołów też, więc albo modyfikacja oferty albo podniesienie cen

 

Podniesienie cen odpada bo kłóci się z ideą mintsa więc zostaje modyfikacja oferty. Na pewno stara oferta jeszcze powróci, kwestia czasu. Na obecną chwilę to najlepsze co można dać w tej cenie.

 

Zawsze też można skorzystać z opcji oferty indywidualnej

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą postawić sprzęt na magazynie i patrzeć jak się kurzy, lub wrzucić do oferty żeby na siebie zarabiał.

 

Najpierw muszą mieć ten sprzęt bo w przypadku tej firmy to kupuja sprzet jak dostaja zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Najpierw muszą mieć ten sprzęt bo w przypadku tej firmy to kupuja sprzet jak dostaja zamówienie.

 

...tego nie wiesz ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może stawiają już na jakość? Poprawili support, firewalle, monitoring? To wszystko kosztuje.

 

Sprzedając tak drogie dedyki na amd? No proszę ja Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

...tego nie wiesz ;)

 

 

Coś mogę jednak powiedzieć na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale pomimo tego jest szansa na pewien odsiew gimbazy która stale smęci że nie działa im "ce esik", "timspik" albo "minekraft". Dzięki temu że dolar poszedł w górę firma ma szanse na poprawę wizerunku i pozbycie się niechcianej klienteli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pomimo tego jest szansa na pewien odsiew gimbazy która stale smęci że nie działa im "ce esik", "timspik" albo "minekraft". Dzięki temu że dolar poszedł w górę firma ma szanse na poprawę wizerunku i pozbycie się niechcianej klienteli :)

 

Niechciana klientela zostawi po sobie smród, bród i inne śmieci, które się będą ciągnąć za firmą odstraszając nowych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmłodsi klienci nie znikną - ceny serwerów dedykowanych są nadal bardzo dobre, płatności sms nie obciążające klientów prowizją, lokalizacja odpowiednia na serwery gier, serwery gier coraz lepiej funkcjonują na procesorach AMD. Wszystkie te czynniki pozostawią klientów młodych, niedoświadczonych, sprawiających problemy na serwerach MintsHost.

 

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie usług osobno dla klientów indywidualnych i osobno dla biznesu. Do tego wszystkiego podwyższyć ceny za usługi biznesowe, ustalić wyższy priorytet obsługi klienta usługi biznesowej, wydzielenie osobnej "podsieci" dla tych klientów, klientom biznesowym wkładać dokładnie sprawdzony sprzęt, nowe dyski.

 

Dzięki temu odseparujemy od siebie 2 grupy klientów.

 

Osoby młode (prowadzące sieci serwerów gier, czy inne projekty narażone na ataki) chcące posiadać wyższą stabilność i niezawodność swoich usług będą miały inne podejście do tego wszystkiego, zainteresują się tym wszystkim - będą płaciły więcej, więc nie będą chciały zachwiania stabilności czy zmniejszenia niezawodności swoich usług - będą więc przykładać większą wagę do zabezpieczenia swoich usług, projektów i dbania o to, co znajduje się na ich serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokator - po co rozdzielać na klientów biznesowych i tych indywidualnych? Gdyby im zależało na "porządnych" klientach to biznes-host w strefie serwerów dedykowanych by ofertę poserzył. Mintshost od samego początku był tworzony dla "biznesmenów z sieciami serwerów" - stawki sms, ceny kont www, serwerów dedykowanych, vpsów. Taki target sobie obrali i teraz nagle im się odwidziało? Sami są sobie winni.

 

Zresztą wolę dopłacić i kupić serwer w eTopie (datahouse), iq.pl czy superhost.

Edytowano przez Groszeq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma czegoś takiego jak niechciani klienci. Mints jest skierowany do młodych i taki zostanie. Nie planujemy podnoszenia cen czy migracji w stronę klientów biznesowych - to nie jest target Mintsa.

 

Zmiany dotyczą jedynie 2 wersji serwerów dedykowanych

 

i5 została zastąpiona FX4, a i7 FX8

 

Poza tymi dwoma zmianami pozostałe serwery utrzymały swoją cenę i konfigurację.

 

Jeżeli ktoś potrzebuje innej konfiguracji niż dostępna na stronie można poprosić o wycenę indywidualną, jest na stronie specjalny formularz do tego.

 

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zawsze za rozdzieleniem klientów w Mints. Aktualnie sporo poważnych klientów (również młodych) jest odrzucanych przez aktualną jakość i stabilność usług.

 

Groszeq, właściciel Mints obiecał podniesienie jakości usług. Nie da się tego zrobić na współdzielonych zasobach nie separując od siebie klientów, którzy dbają o swoje usługi / projekty, i klientów którzy mają na to wyrąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zawsze za rozdzieleniem klientów w Mints. Aktualnie sporo poważnych klientów (również młodych) jest odrzucanych przez aktualną jakość i stabilność usług.

Jeśli to nadal własność Biznes-Hostu (nie wiem, nie śledzę) to co za problem po prostu kupić coś w BH lub innej serwerowni? Robisz z igły widły. Target tej marki to dzieciaki, nie wiem jaki sens mieszać tam jeszcze coś poważniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie sporo poważnych klientów (również młodych) jest odrzucanych przez aktualną jakość i stabilność usług.

 

Śmiem twierdzić że Ci poważni młodzi klienci nie bardzo mają rozeznanie w temacie jakości i stabilności.

 

Wynik pingdoma stabilności łączą dedyka z mintsa:

 

09/02/2015 05:06:30 05/04/2015 13:36:30 55d 7h 30m

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale pomimo tego jest szansa na pewien odsiew gimbazy która stale smęci że nie działa im "ce esik", "timspik" albo "minekraft". Dzięki temu że dolar poszedł w górę firma ma szanse na poprawę wizerunku i pozbycie się niechcianej klienteli :)

 

Zwłaszcza że wprowadzają panel do zarządzania serwerami przy podniesieniu jakości to będzie duży przypływ serwerów zamówionych przez klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się z Wami kłócił ale po rozmowie z właścicielem Mints wywnioskowałem, że targetem Mints było zapewnienie tanich serwerów dedykowanych - > jest. Z dalszej rozmowy wyszło, że teraz targetem Mints jest podniesienie jakości i stabilności wszystkich usług. Moim zdaniem nie da się tego osiągnąć w przypadku kiedy pięciu Kowalskich zarzyna współdzielony niezoptymalizowanymi skryptami forum, dlatego zasugerowałem rozdzielenie klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×