Skocz do zawartości
seomajster

Kilka hostingów z jak najwyższym uptime

Polecane posty

Witam

 

Mam następujący problem. Potrzebuje 3 hostingów z jak najwyższym uptime w skali dnia z dowolnego miejsca na świecie czyli jeżeli 1 hosting z np 3 jest up to jestem zadowolony. Na każdym hostingu znajdują się bardzo małe pliki txt (max 15kb) które pobierają klienci (rozsiani po całym świecie). Jeżeli wszystkie 3 hostingi na raz są down 1-2h (jednorazowo) w ciągu dnia to mam krytyczny problem.

 

Czy taki uptime jest w ogóle wykonalny przy założeniu 3 kont hostingowych w 3 różnych DC?
Umieszczenie wszystkich hostingów w jednym kraju (Polska) niesie ze sobą ryzyko niższego uptime?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to operacja pobrania pliku tekstowego, to zainteresuj się Round-robin na DNS.

Nasze serwery mają wysoki uptime (po kilkaset dni). Serwery mamy zarówno w Polsce jak i Francji, więc mógłbyś u nas zakupić dwa podstawowe pakiety (1 GB za 25 PLN rocznie) i miałbyś dwie niezależne lokalizacje z głowy.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą i kontaktu w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy taki uptime jest w ogóle wykonalny przy założeniu 3 kont hostingowych w 3 różnych DC?

 

Oczywiście, że tak, o ile jest to dobrze rozplanowane. Sam round-robin w DNS może nie wystarczyć.

 

 

 

Umieszczenie wszystkich hostingów w jednym kraju (Polska) niesie ze sobą ryzyko niższego uptime?

 

Zależy od tego kto będzie korzystał z tego systemu. Jeśli użytkownicy będą z Polski, to umieszczenie dodatkowych serwerów poza Polską zwiększa to ryzyko i lepiej wtedy wybrać 3 lokalizacje w PL, bez kombinowania we Francji i innych wynalazkach.

 

Natomiast dziwi mnie trochę Twoja obawa. Jeśli dopiero 1-2h niedostępności w skali dnia to dla Ciebie krytyczna sytuacja, to znaczy że wymagasz raptem min. 92% SLA w skali miesiąca dla łącza/zasilania w wybranej firmie hostingowej. Nie znam poważnej firmy hostingowej, która nie zapewniałaby 99,9% dostępności sieci + 100% zasilania w skali miesiąca. Jeśli chodzi o serwery, tutaj sam już dbasz o redundancję dla Usługi i zapewnienie końcowego SLA, acz pewne rozwiązania i tą odpowiedzialność pozwalają przerzucić na firmę hostingową. Więc w czym problem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli firma zapewnia 100% zasilania w skali miesiąca to jest niepoważna

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na każdym hostingu znajdują się bardzo małe pliki txt (max 15kb) które pobierają klienci (rozsiani po całym świecie). Jeżeli wszystkie 3 hostingi na raz są down 1-2h (jednorazowo) w ciągu dnia to mam krytyczny problem.

Wybierz gotowe rozwiązanie, zamiast jakichś 3 hostingów w round robin. To jest w znacznej mierze rozwiązany problem i nie ma sensu takie kombinowanie.

 

S3 gwarantuje dostępność na poziomie 99,9%, Google Cloud tak samo, a OVH nawet 99,99%. Do tego możesz ręcznie wskazać kilka geograficznie niezależnych miejsc przechowywania plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to operacja pobrania pliku tekstowego, to zainteresuj się Round-robin na DNS.

 

Nasze serwery mają wysoki uptime (po kilkaset dni). Serwery mamy zarówno w Polsce jak i Francji, więc mógłbyś u nas zakupić dwa podstawowe pakiety (1 GB za 25 PLN rocznie) i miałbyś dwie niezależne lokalizacje z głowy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i kontaktu w tej sprawie.

 

+ dodatkowo ten trzeci 1GB za 5,66zł rocznie :)

 

http://sixwishlist.com/pl/hosting/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×