Skocz do zawartości
jasne

Ekstremalna konfiguracja subdomen

Polecane posty

Cześć wszystkim,

 

Potrzebuje wykonać coś takiego :

na serwerze pierwszym mam kilkanaście różnych domen. chciałbym teraz aby właściciele tych domen mogli

uruchamiać przykładowo taką subdomenę na swojej domenie:

 

poczta.domena.pl -> zeby wczytywala się zawartość webmail z mojaSuperPoczta.pl (gdzie mojaSuperPoczta.pl jest na drugim serwerze).

 

Teraz po wpisaniu mojaSuperPoczta.pl uruchamia sie webmail aplikacja. Chciałbym zeby Ci właściciele mogli ze swojej subdomeny wyświetlić webmail ale zostając w swojej subdomenie, (nie zeby przekierowanie 301) .

 

Czy da się zrobić do edycją rekordów strefy DNS w domenach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale posiadam panele DA juz .. mozesz rozwinac o co dokładni chodzi z DNS CNAME

W skrócie polega to na dopisaniu rekordu CNAME do każdej domeny w formie:

 

poczta.domena.pl CNAME mojaSuperPoczta.pl

 

Tyle że jak mojaSuperPoczta.pl ma certyfikat SSL to będzie krzyczeć że jest nieprawidłowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To za mało. Serwer www obsługujący normalnie mojaSuperPoczta.pl musi teraz wiedzieć, że ma obsłużyć dowolną inną domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak tereraz mam

 

poczta.domena.pl CNAME mojaSuperPoczta.pl

 

ale po odpaleniu poczta.domena.pl zamiast pokazywac zawartosc mojaSUperPoczta.pl (webmail)

pokazuje zawartosc adresu domyslna (it works) dla adresu IP na ktorym jest mojaSuperPoczta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operowanie na nazwach bez podania konkretnej domeny jest kłopotliwe natomiast czy masz dostęp fizyczny do serwera gdzie jest utrzymywana mojaSUperPoczta.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, mam dostep. WIdze ze chodzi o to tez musze w DA dodac poczta.domena.pl do DOMAIN POINTERS w mojaSuperPoczta.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, mam dostep. WIdze ze chodzi o to tez musze w DA dodac poczta.domena.pl do DOMAIN POINTERS w mojaSuperPoczta.pl...

 

Brawo :) , a tak na marginesie nie cierpię DA

 

Natomiast nie znam twojej całej konfiguracji więc trudno mi dac jednoznaczne rozwiązanie twojego problemu, jedynie mogę odrobinę nakierować.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×