Skocz do zawartości
hostsearch

Start Traxa.pl - Darmowy Hosting Plikow, Obrazkow, Wideo, Flash I Audio

Polecane posty

Gość patrick

wszystko pieknie ale gdyby byla lokalizacja serwera bardziej europejska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma wpływ poza tym, że płaciliby więcej za łącza a tak pewnie mają 10 mbps unmetered za 150 dolarów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Wpływ ma sama odleglość przebycia pakietu, serwis jest adresowany dla polskich użytkowników więc ten ping ok 160 ms i z 15 hopów dadza niższy transfer uploadu jak i downloadu, niż maszyny z lokalizowane tuż za zachodnia granicą. Ceny łacz jak i sprzętu w niemczech leca na łeb na szyje wiec co do cen lacza duzych roznic nie ma myśle.

A sam serwis wyglądem ładny, a użyteczność sprawdzi sie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping nie ma praktycznie wpływu na prędkość przesyłu danych, a jedynie na czas odpowiedzi - to, że serwer ma nawet ping 400, dlatego, że jest milion kilometrów od Ciebie nie przeszkadza mu, żeby już po nawiązaniu połączenia słać Ci dane z prędkościa 10 mbps, jeśli tylko routery po drodze pozwolą.

 

Dodatkowo, infrastruktura amerykańska (każda nawet tania serwerownia ma wpięcia szkieletu do kilkunastu providerów) zapewnia kilkakrotnie wyższa bezawaryjnosć i przepustowość niż niemieckie serwerownie z jednym łączem do Lambdanetu czy czegoś podobnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ping ok 160 ms i z 15 hopów dadza niższy transfer uploadu jak i downloadu

 

Bzdura. Opóźnienie nie wpływa na szybkość transmisji w trybie ciągłym (download).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku serverownia ma 4 niezależne łącza do europy, w tym 2 do Londynu a jedno do Paryża ;-) Co zapewnia szybkosc danych, także do Polski, gdzie połączenie idzie glownie przez gts. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Kazdy duzy ping pokazuje tak naprawde odleglosc od hosta i to, ze plik bedzie musial przebyc duzo dlusza droge, co bedzie sie wiazalo z transferem. To pokazala mi praktyka i moje lacza ...

 

Powiedz, ze masz taki sam transfer download z servera w polsce na laczu 10 mbit a servera w usa na laczu 10 mbit :>

 

Sama inicializacja polaczenia z serverem usa a eu tez to ilustruje ;)

wyższa bezawaryjnosć i przepustowość niż niemieckie serwerownie z jednym łączem do Lambdanetu czy czegoś podobnego...

"Level(3), LambdaNet, Global Crossing, T-Online, bellaxa"

edit

taki link co do łącz https://www.server4you.de/images/backbone20...ackbonemap.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, czy jedziesz samochodem z Płońska do Warszawy lub też z Gdańska do Warszawy nie zmienia tego, że w każdym momencie możesz osiągnać sobie 200 km/h na liczniku jeśli droga pozwoli - jedyną różnicą będzie czas dotarcia na miejsce - tak samo jest z pakietem, który po prostu na początku przemierza dłuższą drogę, a niecałe pół sekundy na odpowiedź przy kilkunastomegowym pliku ma naprawdę zerowe znaczenie.

 

Dodam także, że mam w wielu wypadkach znacznie lepsze transfery ze Stanów niż z zapachanych "bliższych" lokalizacji w Europie (np. na Sourceforge). Na swoje serwery w Stanach wrzucam pliki z prędkościa 950 KB/s z takim samym powodzeniem jak na te w Europie. A, że nie są to warezowe rilejsy w 940 częsciach dłuży czas odpowiedzi ftp nie robi mi róznicy - podobnie jak w przypadku wrzucania pojedynczych plików na Traxa.

 

A server4you mające 7 peerów na całą Europę to naprawdę nic takiego specjalnego, chociaż na tle netdirekt czy 1paket rzeczywiście się wyróżnia. Layeredtech, tania amerykańska serwerownia ma kilkanaście carriers w samych Stanach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy duzy ping pokazuje tak naprawde odleglosc od hosta i to, ze plik bedzie musial przebyc duzo dlusza droge, co bedzie sie wiazalo z transferem.
Bzdura. Po nawiązaniu połączenia, co zajmie może sekundę więcej czasu, transfer idzie już gładko, niezależnie od pinga.

 

Sama inicializacja polaczenia z serverem usa a eu tez to ilustruje

 

Bzdura #2. Inicjalizacja połączenia to zupełnie inny rodzaj wymiany pakietów, niż w przypadku pobierania pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

testowane na dsl 8mbitow - praktycznie full speed wyciaga - ping nie ma znaczenia w tym przypadku - jedyne znaczenie ping ma jesli host ma wylaczone polaczenia ciagle w apache wtedy pojedyncze elementy wolniej sie wczytuja stron bo aby sciagnac kazdy element przegladarka nawiazuje nowe polaczenia - jesli jest to wlaczone to otwieranie strony 500kb z usa a holenderskiej serverowni to roznica 1-2 sekundy na laczu 512kbit

 

ten mit o szybkosci polaczenia z serverami w stanach wymyslily chyba jakies firmy ktore mialy lacza w polsce i dostawaly po ***** bo ceny w usa sa duzo nizsze. proponuje skonczyc sie o to klucic bo nie ma sensu.

 

roznice pingu sa bardziej odczuwalne przy ftp jesli wrzucasz mase malych plikow.

 

p.s. mam do dyspozycji servery w leaseweb ale nie ma sensu bo szybkosc jest ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak:

 

jezeli chcialbys sciaganc jeden plik o wielksoc 1GB, biorac pod uwage ze nie utracisz zadnych packetloosow przez duza liczbe hopow to nie zwiekszy to czasu sciagania od servera w niemczech.

 

Natomiast wez pod uwage ze chcesz sciagnac 10000 plikow, ktore daja lacznosc 1GB? w niemczech serverek szybciej ci odpowie przez co szybciej zaczyna wysylac kolejne pliki a taki w USA potrzebuje wiecej czasu do namyslu..

 

to tez widac na stronach www, im dalej tym gorzej bo kazdy odrebny plik jest osobno zapytywany, co daje dluzszy czas wczytywanie. Oczywiscie w praktyce na oko tego nie widac az tak ;) bo to była by paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, tyle, że tu nie chodziło o szybkość uzgadniania połączeń, tylko o suchy transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, tylko jakby pojawiał się jakiś wskaźnik postępu ładowania pliku... było by jeszcze lepiej... - wrzuciłem testowo plik i maksymalną prędkość jaką udało mi się uzyskać to tylko 80 kB/s (przy łączu 2 Mbps).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podoba mi się, tylko jakby pojawiał się jakiś wskaźnik postępu ładowania pliku... było by jeszcze lepiej... - wrzuciłem testowo plik i maksymalną prędkość jaką udało mi się uzyskać to tylko 80 kB/s (przy łączu 2 Mbps).

 

 

A no racja, przydalby sie ten pasek bo tak to przy przesylaniu wiekszych plikow nie wiadomo czy serwer wysyla czy sie przywiesil...

 

Poza tym Ciekawy projekt (ciekawe kiedy go zamkna z powodu warezu ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Bzdura. Po nawiązaniu połączenia, co zajmie może sekundę więcej czasu, transfer idzie już gładko, niezależnie od pinga.

 

Masz racje. A to oczywiscie wynika ze specyfikacji tcp/ip -> na poczatku rozmiar okna jest maly (okno = liczba wyslanych pakietow po ktorych musi nastapic potwierdzenie ich otrzymania z drugiej strony). Samo to potwierdzanie pakietow jest najwieksza bolaczka odleglosci i to jest jedyna rzecz ktora mozna odczuc. Ale okno bardzo szybko powieksza sie, wiec liczba koniecznych potwierdzen (ktore dlugo trwaja) jest coraz mniejsza. Dlatego tez pliki sciagane np. z USA przy pierwszej sekundzie - dwoch sciagaja sie znacznie wolniej (duza liczba potwierdzen) ale w miare uplywu czasu (a to sa raczej milisekundy, niz sekundy:) transfer rosnie i efekt duzej odleglosci zanika ;)

 

Tak wiec raz na zawsze -> odleglosc NIE MA prawie zadnego znaczenia jezeli chodzi o predkosc sciagania wiekszych plikow :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×