Skocz do zawartości
elcct

Serwer dedykowany za 15 złotych z nielimitowanym łączem 100mbit

Polecane posty

Regulamin jest po to aby go łamać :) Myślisz że krzaków będzie interesowała legalność odsprzedaży, skoro są duże szanse że nawet nie będą mieli zarejestrowanej firmy :)

Zresztą odsprzedaż serwera, a wydzielenie miejsca na hosting www i jego sprzedaż, to trochę różne sytuacje.

Spotkałem się z teorią, że najpierw udostępniają serwery dla osób które opłaciły je z góry na rok czasu.

Sam zrobiłem to narazie na 3 miesiące, żeby sprawdzić jak to będzie w ogóle działać, a pomyśli się o zapłacie od razu za dłuższy okres.

 

Zasadnicza kwestia, te 1-10 dni, to są kalendarzowe, czy robocze? Bo to też zmienia postać rzeczy :) Jeśli robocze to można i nawet dobre dwa tygodnie poczekać :)

Ponoć oni tyrają :D nawet w weekend taki mi Pani z BOK powiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżetówki mają to do siebie, że mają ogromną ilość klientów. To niestety zajmuje czasu, tymbardziej na tak dużo zamówień w tej promocji.

Na pewno każdy z Was dostanie swoj serwer w tych 10 dniach opisanych na stronie.

 

Jak komuś się spieszy mamy serwery gotowe w kilka godzin, niestety nie za 15 złotych. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć oni tyrają :D nawet w weekend taki mi Pani z BOK powiedziała

Tak, w sobote o 15.30 dostałem serwer skonfigurowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, w sobote o 15.30 dostałem serwer skonfigurowany :)

OVH akurat ma 24/7 kogoś na zmianie. W PL też, ale to tylko dla osób z wykupioną opcją PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robią biedaki co mogą, mi serwer uruchomili w niedzielę. Nawet nie wyobrażacie sobie mojego zdziwienia. Szczególnie, że mam w OVH wyłącznie konto firmowe - nikt się tego faktu nie czepił. Z tego, co dowiedziałem się od gościa na infolinii wynika, że dokonują chyba przy każdym zamówieniu swego rodzaju "oceny ryzyka" - na pewno sprawdzają najpierw ilość zamówionych przez danego delikwenta serwerów (prócz samego zamawiania maks. 3 na użytkownika chodzi też prawdopodobnie o "multikonta" na rodzinę i sąsiadów), a kto wie, może sprawdzają też w jakiś inny sposób historię działań danego osobnika i w ten sposób oceniają czy będzie wykorzystywał serwery w sposób zgodny z regulaminem. Ja razem z serwerem zamówiłem stricte prywatną domenę, przeznaczoną na ten serwer właśnie, może to był dodatkowy czynnik, który sprawił, że dość szybko uruchomili mi maszynę. No i nigdy nie miałem z nimi problemów regulaminowych czy podobnych, dawno temu nie pasiło mi coś z ich usługami, to zwyczajnie ich nie przedłużyłem, nie robiłem awantur, nie płakałem po świecie jakie to OVH niedobre. A panu Magistrowi zwyczajnie robią na złość, wredne, złe typy... Ale on już im pokaże, gdzie raki zimują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaciłeś na rok z góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta promocja działa tak, że jak mam wykupiony abonament za te 15 zł miesiąc, to będe miał już tak do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaciłem na 3 miechy, nie jestem na tyle bogaty, żeby wywalać ponad półtorej stówki, żeby coś przetestować ;)

Jednak widząc jak serwer działa raczej będę usługę przedłużał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Ja opłaciłem na pół roku z góry. I w sumie bym opłacił jeszcze na kolejne pół roku. Aczkolwiek zamówiłem od razu jak promocja się pojawiła. W OVH mam kilkanaście domen, profil prywatny, potem firmowy i znów prywatny. Więc nie wiem czy na to wszystko patrzą. Może losowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Up powiem ci tak jak cie podkapują będzie źle .

 

 

W sumie sam zamówiłem dedyka w poniedziałek tego 16gb i czekam :).

 

 

Ale tego za 15zl to też kupie z góry za na rok z directadmin pod hosting free www :)
Według mnie opłaca się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, nie mają nic lepszego do roboty, a analizowanie klientów, któremu to lepiej postawić serwer w pierwszej kolejności :) W międzyczasie mogliby postawić o te kilka serwerów więcej :) Zresztą jak komuś mają uruchomić to i tak to zrobią, co za różnica czy "gorszy" klient dostanie serwer dzień wcześniej czy póżniej. Zresztą, wszyscy użytkownicy serwerów za 11,99zł są traktowani jako Ci niższej kategorii, nie oszukujmy się :)

Sam zamówiłem serwer na firmę, utrzymuję na OVH z 8 domen, do tego nie miałem z nimi nigdy na pieńku, a jakoś ciągle czekam :)

 

A z jakąkolwiek oceną, poczekajmy przynajmniej ten miesiąc, aż minie ten największy bum na te najtańsze kimsufi, pouruchamiają je, a klienci zdąrzą pouruchamiać usługi. Wtedy będzie można zobaczyć jak to będzie z obciążeniem przede wszystkim sieci, tymbardziej że to całkowicie nowe Datacenter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam uruchomione usługi i powiem Ci, że działa tak, jak w sumie powinien 2-rdzeniowy Atom. Wydajności nie ma, ale działa ;) Co do sieci, to w sumie też nie ma się czego czepić, trasy są jakie są, ale bez tragedii, co do transferów to średnie mam na poziomie 45-50 Mbps (zarówno odbiór jak i wysyłka), więc też jak na budżetówkę bardzo znośnie. Dysk nie sprawia problemów, nic się póki co nie zwiesza, nawet przy testach "wydolnościowych" serwer nie uklęknął, a jedynie momentami trochę "zamarudził" - wina procka, nic nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat bije rekordy popularności na przestrzeni ostatnich kilku dni ;)

 

Myślę, że technicy odpowiadają jedynie za podpięcie tych dedyków. Reszta procesu to już zadanie botów (przydzielają serwery do kont klientów, instalują system, rozsyłają maile itd.).
Sama kolejność przyznawania jest raczej nie do odgadnięcia. Wiadomo, że lepiej w pierwszej kolejności zadbać o zadowolenie klientów, którzy aktywnie korzystają z ich usług, nie mają zaległości w opłatach, często przedłużają usługi itd.

 

Zamówiłem 3 serwery w czwartek (27.07) ok. 23 w odstępach kilkunasto minutowych, natomiast w sobotę (29.07) ok. 21 dostałem pierwszy serwer. Do tej pory 2 oczekują na instalację. Osobiście mi się nie spieszy - nawet nie mam czasu, żeby je skonfigurować. Gorzej dla tych, którzy tracą "miljony" oczekując na serwer za 15zł :P

Edytowano przez keram200 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj zamówiłem serwer MG z nowej serii i dostałem w gdzieś pół godziny

Też kosztował 15 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT: Jakie 15, zawyżyłeś aż o 25 gr. Nie prowadzaj ludzi w błąd 14,75zł

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z forum OVH:

 

 

 

4) Jak długo czeka się na zainstalowanie serwera?

Aktualnie realizacja zamówienia może trwać od 1 do 10 dni. Czas ten będzie się stopniowo skracał. 10 dni to maksymalny czas oczekiwania na serwer. Mamy kilka tysięcy zamówień, kilka "fal" instalacji. Dostarczamy serwery stopniowo, a nie blokami raz w tygodniu. Pomimo, że czas instalacji jest orientacyjny i nie podlega umowie, postaramy się zrealizować zamówienia jak najszybciej.

 

Żebyście przestali snuć jakieś dziwne teorie spiskowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, dla tych, którzy lubią tworzyć teorie spiskowe - Wasz abonament liczony jest od momentu URUCHOMIENIA serwera, nie od momentu opłacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teorię spiskową, że jednak jakiś shuffle jest w zgłoszeniach, bo raczej nie wierzę, że nie załapałbym się na pierwszą połowę (minęło 5 dni roboczych) kupując serwer kilka godzin po nowej ofercie :P.

 

Ale mi to rybka, nie spieszy mi się. Za taką cenę mogę i miesiąc czekać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi kolega behemoth narobił apetytu i właśnie testuję najnowszą wersję owncloud na tym serwerze. Nawet na tym Atomiku działa to sobie całkiem znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że jeszcze nikt z Polskich operatrów nie wyszedł z podobną propozycją widzą jakie duże zainteresowanie jest ze strony klientów takimi serwerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi kolega behemoth narobił apetytu i właśnie testuję najnowszą wersję owncloud na tym serwerze. Nawet na tym Atomiku działa to sobie całkiem znośnie.

Także posiadam ownclouda i bardzo fajnie chodzi jak na 15zł ;)

Utrzymuje także 10 slotowego Minecrafta bez żadnych lagów (w trybie classic - bez pluginów, dla mnie i znajomych)

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×