Skocz do zawartości
elcct

Serwer dedykowany za 15 złotych z nielimitowanym łączem 100mbit

Polecane posty

Ostatnio codziennie zmieniają oferty, pewnie dużo klientów odeszła po tym jak zaczęli przycinać łącze i teraz kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio codziennie zmieniają oferty, pewnie dużo klientów odeszła po tym jak zaczęli przycinać łącze i teraz kombinują.

Myślę, że to chwilowa oferta. Pewnie mają w planach wyprzedać heble i wprowadzić nową ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Ostatnio codziennie zmieniają oferty, pewnie dużo klientów odeszła po tym jak zaczęli przycinać łącze i teraz kombinują.

 

kredyty trzeba płacić, a obrót spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kredyty trzeba płacić, a obrót spada...

 

Przecież w żaden sposób na tym nie zarobią, co to jest 15zł miesięcznie za serwer dedykowany. Obrót nie wzrośnie, nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to denerwuje troche, bo chciałem zakupić jeden serwer HG, spędziłem trochę czasu na obliczeniach czy mi się będzie opłacać, okazało się, że tak - ale pomyślałem, że prześpie się z tym jeszcze i kupie na następny dzień.

 

A na następny dzień zmienili ofertę całkowicie i przestało się opłacać ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt, który tam dają to już raczej zamortyzował się im i leżał odłogiem, więc puścili go za grosze.

Poza tym zauważ, że minimalny okres rozliczeniowy to trzy miesiące ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tu bardziej chodziło o raptowną zmianę oferty, musieli poczuć różnice w obrocie i teraz "program naprawczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacząco nie, powiedziałbym że wcale, ale jako fajny nośnik reklamy może się udać. Zamiast płacić adwordsy czy bannery lepiej dać ofertę po kosztach i niech "wieść idzie w świat"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Hello,

 

We have just opened the largest data centre in Europe able to host more than 350,000 servers. It's called GRA, which is located in Gravelines (Northern France https://en.wikipedia.org/wiki/Gravelines). The work took several months and the DC has been operational for the last 3 months for our internal needs.

 

We worked on the new Kimsufi version in secrecy with one goal: to offer a real dedicated server for less than £5. After 6 months of work, we are able to launch the server for ..... £2.49/month only! We completely reviewed the hardware, the electrical infrastructure and the network for maximum redundancy but to reduce the costs as well. For example, we are no longer using UPS but 3 batteries in each rack that feed in parallel 220V/12V rectifier which supplies servers directly with 12V. This is only one example of the innovations that we have put in place to fix particular problems with KS-2G. Unfortunately all these tips don't apply to other ranges of servers.

 

The range

--------

We have 3 servers in the KS range:

 

KS-2G powered with an Intel ATOM, 2G of RAM, a 500GB disk and a connection of 100Mbps. Price: £2.49/month.

 

We also offer a KS-4G 4GB of RAM, 2x500GB RaidSoft for £9.99/month and KS-16G powered with i5 Core VT with 16GB, and 2x1TB for £19.99/month.

 

PS. the payment of £2.49/month is very low and to avoid too important bank charges, the payment is for 3 months minimum.

 

We have changed the manner of routing servers to reduce the costs and it is no longer possible to order additional IP FailOvers. It's a simple and quick routing, no option.

 

We will start deploying the servers early next week.

 

Why this server?

---------------------

This is a personal server, perfect for a sysadmin to test, for traceroute, file storage, virtualization, monitoring, etc... In short, everyone needs a small server on the net to do 2 or 3 essential things smile.gif

 

More information:

http://www.ovh.co.uk/dedicated_servers/kimsufi.xml

 

Best wishes,

 

Octave

 

Tyle z forum brytyjskiego OVH. Propozycja jako serwer backupowy kusząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, sam wynająłem takiego Atoma na 3 miesiące. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dyski są przelatane jak maszyny LOT, strach używać to na backup.

To może być serwer pod jakąś grę na wakacje, broń Boże pod jakiś sklep czy ważną bazę danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dyski są przelatane jak maszyny LOT,(...)

 

Device Model: TOSHIBA DT01ACA050
Serial Number: 233BB36PS
1 Raw_Read_Error_Rate 0x000b 100 100 016 Pre-fail Always - 0
2 Throughput_Performance 0x0005 134 134 054 Pre-fail Offline - 99
3 Spin_Up_Time 0x0007 126 126 024 Pre-fail Always - 182 (Average 182)
4 Start_Stop_Count 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 21
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 100 100 005 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x000b 100 100 067 Pre-fail Always - 0
8 Seek_Time_Performance 0x0005 118 118 020 Pre-fail Offline - 33
9 Power_On_Hours 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 410
10 Spin_Retry_Count 0x0013 100 100 060 Pre-fail Always - 0
12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 21
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 37
193 Load_Cycle_Count 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 37
194 Temperature_Celsius 0x0002 193 193 000 Old_age Always - 31 (Min/Max 13/31)
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0022 100 100 000 Old_age Always - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0008 100 100 000 Old_age Offline - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x000a 200 200 000 Old_age Always - 0

 

 

 

Może miałem szczęście (-;

Edytowano przez vlop (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co to za kopia bezpieczeństwa na jednym dysku ;)

 

Zależy od ważności trzymanych kopii, można wykupić 2 najtańsze kimsufi i stworzyć kopie na oby dwóch serwerach. Wtedy mamy już 2 serwery backupowe, a to już coś ;)

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że wszyscy cierpią na braki IPv4, a oni opuścili cenę z 4 do 2 zł netto za adres ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekam aż któraś z naszych polskich firm wyleci z dedykami za 9.99 zł / miesiąc. Dawać :D.

Raspberry Pi może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dyski są przelatane jak maszyny LOT, strach używać to na backup.

To może być serwer pod jakąś grę na wakacje, broń Boże pod jakiś sklep czy ważną bazę danych.

 

Świetne są te komentarze osób z tej branży. I co najlepsze te osoby nie wiedzą nawet nic o OVH.

Dyski które tam wkładają to są głównie nowe seagate.

 

 

A co do ich polityki to jako ich stały klient jestem zszkokowany. I mogę wam to powiedzieć, za parę miesięcy zapchają im się znowu łącza i będą cięcia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja mam serwer z starej oferty to on zostanie zamieniony na serwer z nowej oferty czy muszę wykupić serwer na nowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×