Skocz do zawartości

keram200

Użytkownicy
  • Zawartość

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

1 Normalna

1 obserwujący

O keram200

  • Ranga
    Nowy użytkownik
  1. [OPINIE] ultimahost.pl

    Dałem znać jednej osobie, aby w momencie padu sprawdziła połączenie z matką. Jeżeli matka odpowie, a VPS już nie, sprawę będziemy mieli jasną
  2. [OPINIE] ultimahost.pl

    Ja również zauważyłem problemy na łączach już od dłuższego czasu. Nie wiem jak szerokie grono VPS jest dotknięte tym problemem, ale w ciągu dnia pojawia się co najmniej kilka drobnych przerw (maks. kilka minut). Skargi dochodzą głównie z zagranicy, choć w Polsce też niektórzy mają problem. Nie, nie zgłosiłem jeszcze do supportu, bo zbieram informacje gdzie mniej więcej i jakiego rodzaju ruch jest przerywany. Na typowe pady mi to nie wygląda, bo ICMP dochodzi bez problemu. Protokoły wyższych warstw wyglądają na wycięte po drodze do DC.
  3. [dyskusje] ovh.pl

    Wiadomo jak to jest ze sprzętem. Na jego awaryjność ma wpływ dużo czynników, a chyba tym najgorszym jest "złośliwość rzeczy martwych" Może działać kilka ładnych lat, a równie dobrze paść po kilku dniach lub już od nowości mieć wadę - zwłaszcza dyski. Miałem do czynienia już z kilkunastoma maszynami w OVH i nie mogę powiedzieć, aby w moim wypadku awaryjność była jakaś powalająca. Niekiedy to te przechodzone dyski sobie lepiej radziły niż nowe, nie ma na to żadnej reguły.
  4. ovh -> hetzner

    Jeżeli masz jakieś zasoby w innym DC, które ma lepsze połączenie z OVH i Hetznerem, użyj ich jako pośrednika w transmisji. Pamiętaj, aby w miarę możliwości spakować dane. Jako jeden / kilka plików będzie znacznie szybciej.
  5. [dyskusje] ovh.pl

    @Mondo90 W 3 zamówionych KS 2G z nowej serii dostałem nowe dyski Toshiby (wg SMART). Jeden z dysków był trefny od samego początku, a jakoś 2 dni temu się całkiem wyłożył. Reszta działa jak należy. Jeżeli chodzi o support dla oferty Kimsufi. Zgłaszasz problem na forum, a oni i tak tworzą Ci w panelu ticket, gdzie od nowa musisz opisywać swój problem. Nie widzę w tym większego sensu poza wstępną selekcją zgłoszeń. Ta z resztą ma sens tylko wtedy, gdy zajmują się nią osoby inne od tych, które obsługują zgłoszenia w panelu.
  6. Połączenie z zew. serwera

    Dobra, ja sprawdziłem, nie ma dostępu z zewnątrz. Tak właściwie czemu nie zainstalujesz sobie MySQLa i nie przeniesiesz bazy na VPSa?
  7. Połączenie z zew. serwera

    @Archi i Aimer On chce podpiąć bazę z Hostingu WWW (Proserwer) pod stronę stojącą na VPS (Hosteam), a nie odwrotnie @zoxovsky 1. Sprawdź czy port MySQL na Proserwer jest otwarty. nmap -p 3306 176.31.228.81 2. Zapytaj supportu na Proserwer czy zewnętrzne połączenie z MySQL jest w ogóle możliwe / dozwolone.
  8. Widzę, że temat bije rekordy popularności na przestrzeni ostatnich kilku dni Myślę, że technicy odpowiadają jedynie za podpięcie tych dedyków. Reszta procesu to już zadanie botów (przydzielają serwery do kont klientów, instalują system, rozsyłają maile itd.). Sama kolejność przyznawania jest raczej nie do odgadnięcia. Wiadomo, że lepiej w pierwszej kolejności zadbać o zadowolenie klientów, którzy aktywnie korzystają z ich usług, nie mają zaległości w opłatach, często przedłużają usługi itd. Zamówiłem 3 serwery w czwartek (27.07) ok. 23 w odstępach kilkunasto minutowych, natomiast w sobotę (29.07) ok. 21 dostałem pierwszy serwer. Do tej pory 2 oczekują na instalację. Osobiście mi się nie spieszy - nawet nie mam czasu, żeby je skonfigurować. Gorzej dla tych, którzy tracą "miljony" oczekując na serwer za 15zł
  9. Możliwe, że większość (a nawet wszystkie) to RPSy. To by tłumaczyło dlaczego tak dużo nowych dysków wstawiają do tych serwerów.
  10. Jak widać, OVH i w tej ofercie kontynuuje swoją tradycję wstawiania do Kimsufów różnych procesorów. Ja dostałem Atoma N2800 (2 rdzenie, 4 wątki, taktowanie 1,86Ghz) i zapewne Ty również się załapałeś. Możesz to sprawdzić za pomocą: cat /proc/cpuinfo
  11. Nowoczesne modele transmiterów PLC są w stanie pracować na osobnych fazach, jednakże producenci nie chwalą się tym zbytnio. Wiąże się to ze stratami w jakości transmisji i zapewne nie w każdym wypadku zadziała. Warto też wziąć pod uwagę, że w szczególnych przypadkach nawet połączenie na jednej fazie nie będzie zadowalające. Jest grupa urządzeń, które generują dość sporą ilość zakłuceń do sieci energetycznej i w ich "sąsiedztwie" komfortowe wykorzystanie tej technologii będzie niemożliwe. Myślę, że w przypadku autora tematu, rozstawienie urządzeń WiFi według podanego przez niego schematu będzie bezpieczniejszą opcją. Ze swojej strony, jako repeater mogę polecić TL-WA830RE (stara wersja, w biało czarnej obudowie - nowej nie testowałem), dobrze sprawdzał się w swojej roli. W razie potrzeby może działać także jako zwykły AP.
  12. VPS - podpięcie domeny

    Rejestruj domeny tam, gdzie jest możliwość utrzymywania ich na serwerach usługodawcy. Utwórz strefę o nazwie domeny, wybierz typ podstawowy, w pola nic nie wpisuj. Po utworzeniu, przejdź do tej strefy, sekcję "Rekordy adresów (A)" uzupełnij tak: Nazwa: @ IP: 185.17.41.220 Nazwa: www IP: 185.17.41.220 Zatwierdź zmiany i czekaj na aktualizację. Podstawą jest, aby domenę obsługiwać conajmniej 2 serwerami DNS. W przypadku niedostępności jednego z nich, domena nadal jest aktywna i kieruje na odpowiednie adresy.
  13. VPS - podpięcie domeny

    Jeżeli domena nie jest zarejestrowana w ViHoście, raczej nie ma powodu, aby mieli ją utrzymywać na swoich serwerach DNS. Zapewne wyjątkiem byłoby wykupienie takiej usługi. W razie problemów ze swoim rejestratorem, możesz skorzystać z darmowych serwerów DNS, np. https://freedns.42.pl/.
  14. VPS - podpięcie domeny

    Jeżeli nie chcesz na swoim VPS stawiać serwera DNS, konfiguracja w ISPConfig jest zbędna. Dodatkowo w celach bezpieczeństwa, wyłącz serwer odpowiedzialny za DNS (BIND lub MyDNS), ew. zablokuj port 53 UDP/TCP na firewallu (w przypadku wirtualizacji OpenVZ mogą być z tym problemy). Domenę powinieneś oddelegować na serwery DNS rejestratora i tam, w panelu konfiguracyjnym znajdziesz ustawienia rekordów. Aktualnie twoja domena nie wskazuje na żaden host. W momencie, gdy Firefox nie znajdzie hosta dla nazwadomeny.pl, automatycznie próbuje również pod adresem www.nazwadomeny.pl. Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych przeglądarek.
×