Skocz do zawartości
kori

jaki serwer www z ochroną ddos

Polecane posty

transfery małe, 1-2GB/mc

pojemnosc: ok. 300-700MB

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

to "serwer www" (który rozumiem jako hosting współdzielony) czy "serwery dedykowane i vps"?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że shared.

 

W zasadzie każdy hosting który nie ma serwerów w budżetowych DC i ovh czy hetznera, powinien to klientom zapewniać. W ww może być problem, bo DC przeważnie wyłączają takim klientom maszyny zamiast pomóc, więc i sama firma hostingowa za wiele nie może zrobić.

 

U nas to w zasadzie standard i pilnujemy takich spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas to w zasadzie standard i pilnujemy takich spraw.

 

Kryptoreklama :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kryptoreklama :rolleyes:

 

Użytkownik spytał o hosting www z ochroną DDoS - Tomek odpowiedział poprawnie na pytanie. Co Ci nie pasuje?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na szybkiej reakcji i dobrej ochronie na tego typu ataki polecam ci http://www.progreso.pl/

Miałem za dwa ataki dawno dawno temu nie zdążyłem wypalić papierosa atak wycięty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up skoro Oktawave mając serwery w ATMAN (tam gdzie ma Progreso) i nie daje sobie rady z atakami (D)DoS, to jednak na miejscu właściciela tematu wstrzymał się z taką decyzją zakupu usługi hostingowej w Progreso. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizujmy, i chodzi o politykę odnośnie subklientów.

 

Czyli to jest pseudo chmurka? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizujmy, i chodzi o politykę odnośnie subklientów.

Pytanie jest o to jaka jest polityka firmy wobec klientów.

 

Nie sądzę, że to jest pytanie. Z autopsji i z widzenia wiem. Nie chcę drążyć tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@up skoro Oktawave mając serwery w ATMAN (tam gdzie ma Progreso) i nie daje sobie rady z atakami (D)DoS, to jednak na miejscu właściciela tematu wstrzymał się z taką decyzją zakupu usługi hostingowej w Progreso. ;)

 

Ja bym się wstrzymał z gadaniem głupot. Oktawave to Thinx w Wawie, Progreso to Atman w Katowicach. Pomimo, że jedna firma to "tam gdzie" to zbyt gruba generalizacja. Poza tym i tak związku brak.

 

A ja bym się wstrzymał z kupnem Citroena bo francuskich aut się nie kupuje, poza tym szwagier miał jakiegoś Citroena i nie dawał rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja bym się wstrzymał z kupnem Citroena bo francuskich aut się nie kupuje, poza tym szwagier miał jakiegoś Citroena i nie dawał rady.

 

OT:

Nie generalizujmy, nie wyobrażam sobie innego auta niż francuskie i tylko takie miałem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

^^^E no, myślałem, że sarkazm jest wyczuwalny na kilometr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dalem w dedykowanych i vps, bo podobno zaden shared nie ma ochrony ddos
i zalecono mi dedyka, aczkolwiek mocno by sie marnowal, po za momentami atakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

 

Ja bym się wstrzymał z gadaniem głupot. Oktawave to Thinx w Wawie, Progreso to Atman w Katowicach. Pomimo, że jedna firma to "tam gdzie" to zbyt gruba generalizacja. Poza tym i tak związku brak.

 

 

Idąc tym tropem to wszyscy mają te serwery w jednym miejscu... w Internecie! :D

 

Jeżeli chodzi o Progreso - mamy odpowiedni pakiet bezpieczeństwa w Atman który gwarantuje 24/h rozwiązywanie problemów z atakami DoS po stronie routerów Atmanowych. Coś się dzieje - wspólnie z technikami z Atmana wycinamy atakujących. Jeżeli DoS jest mały (do kilkuset Mbit) - często sami sobie jesteśmy z nim w stanie poradzić.

 

Tym niemniej oczywiście DoSy rzędu wielu-dziesięciu Gbitów są w stanie położyć absolutnie każdego Operatora i każdy serwis na krótszą, czy dłuższą chwilę, co wielokrotnie w ostatnich miesiącach miało miejsce - mBank, Allegro, czy atak na Octawave.

 

Czy ataków w przyszłości będzie więcej? Ja widzę wielkie zagrożenie w mnożących się VPSach, które słabo lub w ogóle nie administrowane mogą się stać siedliskiem nowych botnetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ja widzę wielkie zagrożenie w mnożących się VPSach, które słabo lub w ogóle nie administrowane mogą się stać siedliskiem nowych botnetów.

 

Chyba dużo prościej zrobić botnet ze stacji końcowych klientów (którzy często instalują wszystko jak leci) niż z vpsów. Raczej bym się nie obawiał takich vpsów ;) Dużo bardziej groźne są pewnie końcówki np w azji - w grupie siła jak to mówią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

 

Chyba dużo prościej zrobić botnet ze stacji końcowych klientów (którzy często instalują wszystko jak leci) niż z vpsów. Raczej bym się nie obawiał takich vpsów ;) Dużo bardziej groźne są pewnie końcówki np w azji - w grupie siła jak to mówią ;)

 

Być może w tej chwili jeszcze tak ale obawiam się że za rok, dwa to się może zmienić :) Windowsy coraz bezpieczniejsze, a sporo VPSów raz postawionych nie zostanie palcem tkniętych przez kolejne lata! I tu nawet nie chodzi o system tylko o używane oprogramowanie. U nas w firmie jest już oddzielna komórka (czyt. człowiek) od spraw abuse'owych - mamy z tym naprawdę dużo pracy. Ludzie sami nie aktualizują Joomli, Wordpressów i podobnych, gdyby nikt nad tym nie czuwał (w tym przypadku my - tj. administrator i człowiek który dostaje zgłoszenia do działu abuse) to w ciągu paru dni bylibyśmy siewcą spamu i pakietów DoS.
Druga sprawa że taki VPS ma zwykle do dyspozycji 100 / 1000Mbit wyjścia, gdzie końcówki wśród końcowych użytkowników tą prędkość mają mocno ograniczoną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż założyłem progreso, zobaczymy jak to będzie

 

już pierwsza rzecz mi się nie podoba, nie da się rozpakować archiwum, trzeba wgrywać po pliczku

 

niestety na support w weekend nie ma co liczyć (w webionie nie było tak)

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tym niemniej oczywiście DoSy rzędu wielu-dziesięciu Gbitów są w stanie położyć absolutnie każdego Operatora i każdy serwis na krótszą, czy dłuższą chwilę, co wielokrotnie w ostatnich miesiącach miało miejsce - mBank, Allegro, czy atak na Octawave.

 

 

ciekawe kto ich hostuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up skoro Oktawave mając serwery w ATMAN (tam gdzie ma Progreso) i nie daje sobie rady z atakami (D)DoS, to jednak na miejscu właściciela tematu wstrzymał się z taką decyzją zakupu usługi hostingowej w Progreso. ;)

Należy oddać sprawiedliwość ATMANowi. Nic nie wiadomo o tym (i jest to bardzo mało prawdopodobne), aby w trakcie ataku na Octawave był problem po stronie jakiegokolwiek urządzenia ATMANa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@tgx ile dzieci robi ctrl+c ctrl+v bez przeczytania w ogóle co ściągają co instalują i do czego to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

niestety na support w weekend nie ma co liczyć (w webionie nie było tak)

 

Skąd ta opinia? Nie widzę żadnego maila / zgłoszenia od Ciebie w tej sprawie. Otwórz zgłoszenie w Extranecie - na pewno pomożemy, działamy 24/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×