Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Technicy serwerydedykowane.pl też chyba uczą się na błędach. Przez 1,5 tygodnia miałem kompilowany kernel. Sam nie mogłem tego wykonać - brak możliwości podłączenia KVM i restartera. Serwer przez tydzień był restartowany nawet 5 razy dziennie z downtime po 15 minut. Oczywiście wszystko zostało wykonywane nieodpłatnie - w końcu nie dostałem w pełni gotowej maszyny do pracy - brak poprawnych sterowników do większości urządzeń (system nie pokazywał poprawnie ilości RAMu, dysk SCSI pracował tak jakby nie chciał). Przysiadało się chyba do tego 3 techników. W końcu jeden z nich wpadł na pomysł, żeby skopiować kernel z innej mojej maszyny (o podobnych parametrach) na której samodzielnie wykonałem kompilację. Poskutkowało, ale takie wyjście świadczy jedynie o ich wiedzy, czy tam niewiedzy...

Z dyżurów weekendowych, czy całej pomocy technicznej korzystałem sporadycznie, bo mają/mieli niezłe zamieszanie i 0 rekacji dla zgłaszanej sprawy. Problemy kieruję prosto 'do góry'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiedza techników 0 tag że po takich wypowiedziach napewno nie kupie u nich dedyka szczególnie że pisze non stop wyprzedane No bez przesady A ten wczorajsza awaria łącza jeszcze mnie upewniła przed zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci pad lacza w tym miesiacu. Rozumiem godzine, dwie przestoju ale za kazdym razem to ponad 6 godzin. Przeciez to jakas kpina jest! Wszystkim odradzam korzystanie z uslug tej firmy.

 

pozdrawiam

risstof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeci pad lacza w tym miesiacu. Rozumiem godzine, dwie przestoju ale za kazdym razem to ponad 6 godzin. Przeciez to jakas kpina jest! Wszystkim odradzam korzystanie z uslug tej firmy.

 

pozdrawiam

risstof

 

jesli Ci tak zle to masz przeciez wolny wybor, zamiast siedziec tam i narzekac mozesz poszukac ofert innych firm o lepszych " opiniach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli Ci tak zle to masz przeciez wolny wybor, zamiast siedziec tam i narzekac mozesz poszukac ofert innych firm o lepszych " opiniach"

 

sorry za off ale Szirok czy zdajesz sobie sprawę że przeniesienie się z jednego dedyka na drugi to dla wiekszości ludzi duży kłopot ?

 

choć fakt, siedzenie i narzekanie niczego nie zmieni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry za off ale Szirok czy zdajesz sobie sprawę że przeniesienie się z jednego dedyka na drugi to dla wiekszości ludzi duży kłopot ?

 

choć fakt, siedzenie i narzekanie niczego nie zmieni ...

sa sytuacjw, w ktorych czekanie jest najgorszym mozliwym rozwiazaniem. Wydaje mi sie, ze spora czesc osob na forum juz wie, ze empirycznie dowiedziono, ze SD jest budzetowa serwerownia i za tak niskie kwoty jakie sie u nich placi nie ma co cudow oczekiwac. Dlatego jak dla kogos 6 h pad lacza pare razy w miesiacu jest problemem to niech lepiej szuka sobie innego rozwiazania, bo nie sadze, zeby sie jakosc miala poprawic (chyba, ze podniosa ceny i beda mieli za co zadbac o ta jakosc, jakosc kosztuje... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szirok, nie czepiaj sie goscia ze w temacie o SD pisze swoja opinie o SD

 

ja w wawie u SD mam uptime ponad 100 dni i od dluzszego czasu nie bylo padu lacza - nie jest wiec az tak zle ;)

za te 500pln jakie place jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szirok, nie czepiaj sie goscia ze w temacie o SD pisze swoja opinie o SD

 

ja w wawie u SD mam uptime ponad 100 dni i od dluzszego czasu nie bylo padu lacza - nie jest wiec az tak zle ;)

za te 500pln jakie place jestem zadowolony

 

no widac Ty masz dobrze, niektorzy maja gorzej ( z tego co tu pisza), ale tak czy siak zamiast pisac temat na kilkaset postow i co jakis czas dopisywac, ze " po raz kolejny mi nie dziala... itp" lepiej po prostu "cos" zrobic samemu, jak to mowia " wziac sprawy w swoje rece", bo od narzekania nikomu nic nie przyszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie naszczescie dzisiejsza awaria niedotknela lecz za poprzednia zaproponowali mi 300% (!!!) odszkodowania...

 

...

 

Tez niewiecie o co chodzi? Ja niestety po chwili juz wiedzialem... 300% od 5 godzin = 7 zl (zaokraglajac w gore) ;)

 

Poprostu mistrzostwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy się dopiero rozkręcają, wiem, że ich to nie tłumaczy, ale z tego co słyszałem możliwości mają spore, więc niedługo myślę, iż będzie to całkiem solidna firma, sprzedająca swoje usługi w atrakcyjnych cenach ; ).

Sądzę, że jeszcze z pół roku musi minąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem takie po 25zł duze w hipermarketach... wiec te duze po 7zl moga byc w tanszych sklepach.... w kazdym razie juz krazy plotka po sieci ze SD do serwera lizaki gratis daje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qqlka to szkoda że nie miałeś nigdy serwerów w LeaseWeb :rolleyes::) :)

Polecam! W przypadku awarii to na lizaka nie dostaniesz, ew dostaniesz maila z info że są bardzo sorry, a jak nie opłacisz choćby 1$ to wyłączą Ci wszystkie serwery :)

 

A wiadomo czy można lizaka zamienić na browarka? Chłopaki z SD nie wielbłądy pić też chyba muszą?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i temat SD wraca ponownie. Serwer niedziala juz okolo 55 minut i kto wie ile to potrwa, pewnie do rana.

 

Tragedia, inna strona z tej samej serwerowni dziala nadal, jest to bardzo dziwna sprawa bo oni tez niemaja premium trafic a zawsze gdy pada moj serwer ich dzialania normalnie. Jestem w zlym kacie serwerowni, gdzie niedociera prad co tydzien... slyszal ktos o czyms takim? Moze eksperymentuja z pradem zmiennym i raz jest prad a raz niema : o raz jest w rogu polnocno-wschodnim a raz poludniowo-zachodnim...

 

Szkoda slow poprostu... juz nawet niemam sily sie denerwowac bo to co sie tam dzieje poczawszy od lizakow jako rekompensata do totalnego braku supportu po godzinie 17 skonczywszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i temat SD wraca ponownie. Serwer niedziala juz okolo 55 minut i kto wie ile to potrwa, pewnie do rana.

Serwer masz w Gdańsku czy w Wawie?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdansku, dodam ze wczoraj (sobota 07-07-07) rowniez nastapila awaria od 19:30 do okolo 8 rano ... brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z pojawiającymi się tu sygnałami parę słów z naszej strony.

Jak już ktoś zauważył, łącze od firmy Crowley z którego część nowych serwerów (instalowanych od kwietnia do końca czerwca) korzystało okazało sie wysoce zawodne. Obecnie praktycznie juz wszyscy klienci umieszczeni na feralnej klasie adresowej (Crowley został skonfigurowany na adresach PA) są juz przeniesieni na nową klasę, a dostawcy realizujący ta usługę są rozproszeni.

punkt wymiany ruchu, w rpzyszłym tygodniu kończmy instalacje dodatkowego łącza od firmy NASK, który będzie backupem, zapewniającym pełną nieprzerwaną pracę nawet w przypadku awarii wszystkich innych dostawców. W chwili obecnej nasza serwerownia jest podłączona przez dwa niezależne kable światłowodowe, wychodzące z budynku w dwóch różnych kierunkach.

Wdrożony został już dyżur 24h/7 dni w tygodniu nasi technicy są on site. Przy okazji dziękuje za cenne informacje od "qqlka", które pozwolą nam wyeliminować niedoskonałości dyżurów (problem z dodzwonieniem w godzinach wieczornych), problem zostanie rozwiązany błyskawicznie.

Zdajemy sobie sprawę, że ostatnie 3 miesiące były wyjątkowo awaryjne, niestety "nacielismy" się na Crowley, ktorego jakos okazala sie tragiczna - kilkunastogodzinne awarie, pojawiły się też problemy techniczne w systemie zasilającym.

Wszystkie te problemy sa w tej chwili już wyeliminowane, a miło mi poinformować, iż wszystkie nowo instalowane serwery otrzymują już numery IP z bezpośrednim stykiem do TP sa, obecnie realizowanym przez firmę ATM. Ceny serwerów się nie zmieniają mimo realizacji połączeń przez znacznie droższych partnerów.

Nieustannie pracujemy nad tym aby zapewnić jak najlepsze usługi - serwerownia w Gdańsku jest stosunkowo młoda i spotkało nas pare przykrych niespodzianek, ale rozwiązujemy te problemy tak szybko jak to możliwe i mamy już je za sobą. Mam nadzieję

, że wyjaśniłem wszystkie niejasności i wątpliwości, chętnie odpowiem na wszystkie pytania, w miare swoich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzic na szczescie powyzsze slowa. Zaproponowano mi na atrakcyjnych warunkach lepszy serwer i styk z TP w nowej klasie adresowej. Serwer juz dostalem a wlasnie za chwile zostane przepiety do lacza z TP. Ogolnie bardzo pozytywnie!

 

Hmm zostalem przepiety ze starego lacza do... starego lacza :F ale w okresie testowym to wyjasnimy.

 

update: ok a wiec ostatecznie wszystko sie dobrze zakonczy w ten weekend mysle :), support bardzo szybko odpowiada na wszelkie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak jest teraz? Już jest stabilnie?

Tak. Stabilnie jak w SuperHorhost.pl. Klient niedawno mi dziękował że go stamtąd zabrałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×