Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam w "miarę" mocnego VPS. Potrzebuje min. 2 mocne rdzenie najlepiej z SB lub IB (LGA 1155) (nie interesuje mnie Xeon E5 bo muli strasznie, a dużo VPS na nim jedzie), dysk SSD min. 40GB z prędkością powyżej 200MB/s, RAM min. 8GB, najlepiej z możliwością dokupienie w późniejszym czasie. Łącze jest używane na poziomie 10-15Mb/s + 2 razy dziennie wysyłana kopia na 2 zewnętrzne serwery 2x4GB

 

Czekam na oferty z cenami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jaki budżet...
Nie mówiłeś o lokalizacji więc może kimsufi?

 

edit

zapomniałem że tam nie ma ssd

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muli raczej nie przez E5 tylko przez ustawienia serwera, nikt ci nie da gwarancji 200 MB/s na SSD bo to jest ponad 1/3 prędkości dysku... więc faktyczne zasoby dla ciebie zależą od innych userów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo przez to że dostawał 2 rdzenie ale z tych stosunkowo nisko taktowanych E5? ;) Ogólnie to zastanawiam się dlaczego spora część z tych serii e5 i e7 mimo że to np. ivy bridge mają po 2ghz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo są tanie, a VPSy mają straszną presje na cene

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził kimsufi, myślę że jakbyś się z OVH dogadał to za dopłatą by Ci włożyli tam ssd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził kimsufi, myślę że jakbyś się z OVH dogadał to za dopłatą by Ci włożyli tam ssd.

 

dobre dobre ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyk na chwile obecną wychodzi zbyt dużo niż opisywany VPS w pierwszym poście.

Obecnie siedzę na E5-2620 2Ghz - 4 rdzenie gdzie wydajność 1 rdzenie wynosi 1953.65 million ops/sec

dla porównania na drugim serwerze i5 2400 dla 1 rdzenia wydajność wynosi 3093.8 million ops/sec

 

żeby nie było, E5 z pierwszego postu, mam tu na myśli LGA1366

 

Co do dysku przy E5-2620 jest raid 10 SSD jednak jego prędkość wynosi 80MB/s, a na drugim serwerze chyba raid 0 SSD gdzie prędkość wynosi 450MB/s i nie spada poniżej 250MB/s na tym drugim serwerze jestem zadowolony z wydajności jednak jego zasoby są zbyt skromne i szukam czegoś większego.

 

Do tej pory jest sam "spam" po za tym nic więcej!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×