Skocz do zawartości
Oreo

Obecna sytuacja na forum...

Polecane posty

Nie wiem, w jakim stylu mam pisać, lecz postaram się w miarę możliwości napisać, tak by było zrozumiałe dla wszystkich, w tym dla Tomka ( nie mam nic do niego! ). Pozwolę przytoczyć sobie jeden screen (ukryty w spojlerze).

8dhrsc.jpg

 


Z tego screenu wynika, że dwie osoby naraz (jako gościowie) wyraziły durną opinię na temat FutureHost. Nie uzasadniły dlaczego poleciły firmę. Wygląda to na zwykłe nabijanie punktów dla firmy, aby znalazła się w TOP rankingu.

Odnośnie reklamy, o której wspomniał Tomek. Chciałbym, a bardzo zachęcam go do głębokich przemyśleń na temat wypromowania WHT, mianowicie po chłopski rozum, wiadomo, że klienci danej firmy hostingowej wejdą na forum tylko na chwilę. Co wyciśniecie z reklam, skoro to tylko na chwilkę byłoby. W tej sytuacji, jedynie pogrążacie całokształt forum. Z każdym dniem, coraz bardziej upada. Niektórzy mogą to zaprzeczyć, tudzież chciałbym wyprzedzić i dodam, że argument na to, że upada, jest taki, że niektórzy moderatorzy w ogóle nie interesują się jakością treści na forum (ostatnia była fala krytyk skierowana w moją stronę). Niestety... Ostatnimi czasy, odnoszę wrażenie, że Tomek mając swój autorytet, manipuluje większością społeczności. Pisze to, co nie jest poparte sensem (bez urazy dla niego), no i oczywiście dąży w kierunku stopniowego użycia kryptoreklamy dla zenbox.pl (przynależy do ekipy zenbox.pl). Wiadomo, że nie o to rozchodzi się według Was, ale prawda jest w oczy kole - zapewne będą wystawiać opinie na temat zenbox.pl i podtrzymają to w ciągu dalszym, niezależnie od jakości i wiarygodności. Jeśli to nie to, nie szkodzi! Siedzę wygodnie przed komputerem, naciskam przycisk włączania jednostki centralnej. Odprężam się, wdycham i wydycham i patrzę... na przeglądarkę internetową. Naciskam otwieranie zakładki i wpisuję WHT. Bingo! Wiecie co widzę po prawej stronie forum? Jedynie to, że najmłodsze firmy (niby) wybiły się i mają znakomitą opinię (prawie zero negatywnych komentarzy), jedną z nich jest właśnie FutureHost. :)

Uśmiechnąłem się do tego monitora i aż strach nadal patrzeć na ten ranking.

Nie zamierzam odchodzić od tego forum, wiele rzeczy wyniosłem z tego miejsca i na prawdę pomaga mi w dalszym przyswajaniu coraz więcej i nowych rzeczy (dot. bezpieczeństwa itd.). Ale czas to zmienić... Nie warto, aby administracja ciągle się upierała, bo to jest krok do upadku, nic więcej. A raczej tego nie chce, prawda?

Kolejna sprawa - minusy reputacji, oraz częste flamy/kłótnie. Często użytkownicy wszczynają kłótnie, zwyczajnie w momencie, gdy pojawia się nowy użytkownik, nie doświadczony i potrzebujący pomocy tutaj. Spotkałem się z wieloma przypadkami, tj.: śmianie się z newbie, który nie wie co wybrać i tym inne.

Niektórzy wyrażają własną opinię na dany temat, często udzielają się (dotyczy również mnie) i o dziwo... Reputacja na minusie. Dlaczego? Ponieważ, oczywiście, nie opierają się o gotowe szablony i piszą po swojemu. Czyżby na siłę udupianie? Uważam, iż tak. Nie chcę nikogo tutaj wyzywać, obrażać, wyśmiewać, oczerniać, ale tutaj również wymaga to wkładu użytkowników, aby bardziej zdrowo podchodzili do tego forum.


Reasumując, trzeba wprowadzić nieco lepszą weryfikację modułu opinii i ewentualnie zwiększyć nieco rygor w regulaminie dotyczący wszczynania kłótni przez różnych użytkowników. :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Może po kolei, nie widzę żadnego problemu z modułem opinii w pokazanym spoilerze.

 

Opinie dodane są z dwóch różnych IP (zupełnie różnych i różnych maili). Jedyne uszczelnienie to można wymusić dodanie adresu email w domenie (stronie), którą podaje się jako weryfikacja.

 

Jeśli chodzi o reklamę to chyba nie zrozumiałem, ranking nie jest dla klientów firmy, którzy dodadzą opinię, a dla osób, które tej opinii szukają.

 

Opinie/ranking w google są zazwyczaj w top3 np. "hosting ranking" jest pierwszy, nie muszę pytać właścicieli trzech pierwszych firm czy opłaca się być na topie - ja to wiem. To czy ktoś zachęci swoich klientów do składania opinii czy nie pozostawiam w kwestii właścicieli firm.

 

Kwestii zenbox.pl zupełnie nie rozumiem, nie widzę ani kryptoreklamy ani reklamy tej firmy na forum.

 

Pozostaje kwestia reputacji i moderatorów, jeszcze na spokojnie postaram się do tego ustosunkować później gdyż jest to powracający problem. Globalnie uważam, że moderatorzy robią dobrą robotę ale widać może być coś nie tak.

 

Reputacja ulega zmianą, algorytm się zmienia i zawsze możemy go jeszcze dopracować.

 

Dzięki za wkład, każdy się liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po kolei, nie widzę żadnego problemu z modułem opinii w pokazanym spoilerze.

 

Opinie dodane są z dwóch różnych IP (zupełnie różnych i różnych maili). Jedyne uszczelnienie to można wymusić dodanie adresu email w domenie (stronie), którą podaje się jako weryfikacja.

 

Jeśli chodzi o reklamę to chyba nie zrozumiałem, ranking nie jest dla klientów firmy, którzy dodadzą opinię, a dla osób, które tej opinii szukają.

 

Opinie/ranking w google są zazwyczaj w top3 np. "hosting ranking" jest pierwszy, nie muszę pytać właścicieli trzech pierwszych firm czy opłaca się być na topie - ja to wiem. To czy ktoś zachęci swoich klientów do składania opinii czy nie pozostawiam w kwestii właścicieli firm.

 

Kwestii zenbox.pl zupełnie nie rozumiem, nie widzę ani kryptoreklamy ani reklamy tej firmy na forum.

 

Pozostaje kwestia reputacji i moderatorów, jeszcze na spokojnie postaram się do tego ustosunkować później gdyż jest to powracający problem. Globalnie uważam, że moderatorzy robią dobrą robotę ale widać może być coś nie tak.

 

Reputacja ulega zmianą, algorytm się zmienia i zawsze możemy go jeszcze dopracować.

 

Dzięki za wkład, każdy się liczy :)

 

Tak długo jesteś na tym forum i nie jesteś świadomy rozwiązań typu proxy, VPN etc.? Zastanów się nad tym... Przecież wiadomo, że jeden potencjalny klient, który jest w stanie poświęcić się dla pieniędzy, lub darmowego VPS'a/konta www, użyje kilka serwerów proxy (squid, prawdziwy adres IP całkowicie ukryty). Nawet istnieje jeszcze coś takiego jak TOR, który jest bardzo skuteczny pod każdym względem.

 

Zenbox.pl - tutaj było za dużo kryptoreklamy i rzeczywiście, wykorzystaliście WHT do uzbierania pieniążków (jeśli mogę się mylić, popraw mnie), oraz do kryptoreklamy. :)

 

Odnośnie moderatorów - dziękuję za zainteresowanie tą sprawę. Masz rację, to jest globalny i powracający problem. Czasami bywa tak, że któremuś znudzi się jakaś praca, więc próbuje czegoś nowego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oreo, dałbym Ci plusa, niestety nie moge na tym forum.

 

Gratuluje odwagi i zaczęcia ciekawego tematu. ;)

 

Reputacja ulega zmianą, algorytm się zmienia i zawsze możemy go jeszcze dopracować.

 

Niestety nadal nie działa poprawnie, ponoć miało naliczać punkt za każdy rok na WHT.

Okazuje się, że dając punkt mam niższą "silnie", niż użytkownik zarejestrownay w styczniu tego roku.

Jak jestem z wami od samego początku mzone, czyli już prawie 7 lat. ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oreo nie kumam co do mnie pijesz, gdzie czymkolwiek manipulowałem (zwłaszcza, że od listopada wypowiadam się tylko w tematach o firmie, nigdzie więcej) i używałem kryptoreklamy?

 

Jesteś tu od stycznia, a widzę, że dużo wiesz, z jakiego innego nicka wcześniej pisałeś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak długo jesteś na tym forum i nie jesteś świadomy rozwiązań typu proxy, VPN etc.? Zastanów się nad tym... Przecież wiadomo, że jeden potencjalny klient, który jest w stanie poświęcić się dla pieniędzy, lub darmowego VPS'a/konta www, użyje kilka serwerów proxy (squid, prawdziwy adres IP całkowicie ukryty). Nawet istnieje jeszcze coś takiego jak TOR, który jest bardzo skuteczny pod każdym względem.

 

Zenbox.pl - tutaj było za dużo kryptoreklamy i rzeczywiście, wykorzystaliście WHT do uzbierania pieniążków (jeśli mogę się mylić, popraw mnie), oraz do kryptoreklamy. :)

 

Odnośnie moderatorów - dziękuję za zainteresowanie tą sprawę. Masz rację, to jest globalny i powracający problem. Czasami bywa tak, że któremuś znudzi się jakaś praca, więc próbuje czegoś nowego. :)

 

 

111 opinii dla firmy hostingowej to jest pikuś, nie widzę potrzeby nawet super hiper analizy czy to TOR, proxy czy vpn. Natomiast fakt, wdrożymy zakaz dostępu przez vpn'y (popularne DC typu OVH).

 

WHT do zbierania kasy na zenbox? Zdecydowanie jesteś w błędzie, pokazywałem to już kilka razy, niestety musisz uwierzyć na słowo.

 

 

Oreo, dałbym Ci plusa, niestety nie moge na tym forum.

 

Gratuluje odwagi i zaczęcia ciekawego tematu. ;)

 

 

Niestety nadal nie działa poprawnie, ponoć miało naliczać punkt za każdy rok na WHT.

Okazuje się, że dając punkt mam niższą "silnie", niż użytkownik zarejestrownay w styczniu tego roku.

Jak jestem z wami od samego początku mzone, czyli już prawie 7 lat. ;)

 

Reputacja miała nie naliczać punktów za staż na forum (ostatnia zmiana), nie mogę akurat znaleźć tematu, w którym to było poruszane, nie wiem 2-3 tygodnie temu.

 

Ostatnio może był to za duży współczynnik (1 punkt za każdy rok), może trzeba go ustawić na 0,5 punktu za każdy rok? (jak ten czas leci...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zenbox.pl - tutaj było za dużo kryptoreklamy i rzeczywiście, wykorzystaliście WHT do uzbierania pieniążków (jeśli mogę się mylić, popraw mnie), oraz do kryptoreklamy. :)

 

 

Nie wiem gdzie Ty widzisz tą kryptoreklamę. Jest/było kilka dyskusji, głównie podgrzewanych przez społeczność, ale kryptoreklama?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

111 opinii dla firmy hostingowej to jest pikuś, nie widzę potrzeby nawet super hiper analizy czy to TOR, proxy czy vpn. Natomiast fakt, wdrożymy zakaz dostępu przez vpn'y (popularne DC typu OVH).

 

Pozostawię to bez komentarza, bo ręce opadają...

 

popularne DC typu OVH

 

byś się zdziwił jak dużo komentarzy może być np. z botnetów na neostradzie i innych z pozoru normalnych adresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do minusików to niby coś tam działa, ale nie do końca, Za przykład dam ten post => http://www.webhostingtalk.pl/topic/34274-dyskusje-logoutpl-biznes-hostpl/?p=367158 , w którym Oreo dał komuś -8, a ja -2. Jakimkolwiek by to algorytmem nie było wyliczane to raz, że na 100% różnica jest zbyt duża, a dwa sam fakt tego że mam mniej "mocy" ;). Oczywiście mi to rybka, nigdy do tych punkcików uwagi nie przykładałem, ale warto by było żeby działało jak należy.

 

Co do modułu opinii to po co dodatkowo sobie utrudniać życie? Zrobić weryfikację via mail w domenie, jedna opinia jedna domena, ew. odstępy czasowe bądź możliwość edycji opinii po jakimś czasie i sprawa załatwiona. Od zawsze powtarzam, że jakiekolwiek blokady w oparciu o IP będą zawsze słabe, bo nigdy nie da się nawet w części osiągnąć tego, co chcemy.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

pieniążków (jeśli mogę się mylić, popraw mnie)

 

Pieniążki

to

dostają

dzieci

w

przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był tu podobny użytkownik do Oreo, nazywał się bodajże nvu. Nie powiem, zawsze to jakaś odskocznia od nudnej codzienności forum. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie no,


potencjał, jest, jest ;)


Ale bardziej w kwestii


pisania po uprzednim


upaleniu się ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje nad tym, kim był Oreo? Pogubiłem się. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek - czas już schować tą swoją dumę, bo to pokazujesz, staje się z dnia na dzień coraz bardziej złośliwe, a co za tym idzie nieznośne.

Na siłę próbujesz podtrzymać przekonanie, że moduł opinii jest rewelacyjny, wiarygodny, och ach. Może i macie z tego zyski, a przede wszystkim z reklam, które wyświetlają się u każdego, kto wejdzie na stronę (pomijając tych z Adblockiem), ale to jest strasznie natrętne i co za tym idzie negatywnie wpływa na całokształt tego forum. Zdaj w końcu sobie z tego sprawę, że przerosła Cię duma i władza. Panuje taki rygor wobec moderatorów, że boją się cokolwiek napisać, powiedzieć (nawet na żywo!). Reżim jest zauważalny od pierwszego wejrzenia. Załóżmy, że jestem człowiekiem myślącym, przeglądam umiejętnie internet, a co za tym idzie moja spostrzegawczość pozwala zauważyć wiele rzeczy. Jedną z tych rzeczy jest to, że gdy wchodzę na forum, to nawet odstrasza mnie (choć lubię na nim "siedzieć"), a to z powodu modułu opinii. Spoglądając na moduł opinii i ogółem ranking firm, to aż śmieje się do monitora... Mało wiarygodny. A nawet mówię do siebie: Kolejne Allegro, gdzie produkty, które mają coś wspólnego z stroną, to są promowane (czyt. kryptoreklama).


Jak zwykle, posługuje się wikipedią. Kocham ją, tam są tak fajnie i jaśnie przedstawione definicje przeróżnych słów, nawet związanych z IT.

 

Kryptoreklama - ukryta działalność reklamowa wiążąca się z uzyskaniem przez dziennikarza bądź redakcję korzyści majątkowej lub osobistej od osoby bądź przedsiębiorstwa dążących do zamieszczenia przekazu reklamy sprawiającego wrażenie obiektywnej, redakcyjnej informacji.

 

(sic! Tomek śmieje się ze mnie, bo tak na prawdę, według niego, nie ma żadnej kryptoreklamy...) Według tego co jest napisane powyżej, właśnie zauważam tą kryptoreklamę na tym forum. Tomku, wykorzystałeś swoją wiedzę, którą nabyłeś na WHT, a co za tym idzie sławę. Nie mam nic do tego, ale, żeby w pewnym stopniu reklamować zenbox.pl na tym forum? Według Ciebie i kogoś innego z ekipy, to żadna reklama. No cóż, postradałem sobie rozum? Szkoda. Ale... Psia mać! Nie wiem co napisać tutaj... A wiem! Już wiem, hehe. Spójrz na to z innej perspektywy...

 

Nowiutka, świeżutka firma, mało znany właściciel... Nie ma szans na dobre wypromowanie firmy, tylko dlatego, że nie jest sławny i jego temat zostanie olany. A Zenbox był w dobrym miejscu umieszczony, użyto w pewnym stopniu perswazję (+kryptoreklamę, o której kilkakrotnie będę wspominać, aż do bólu). Co z tego wynika? Wiadomo, że planowaliście to od dłuższego czasu. Odnośnie zysków z WHT, które zostały niby przeznaczone na zenbox.pl - tego nie potwierdzam i zaprzeczam, bo nie widziałem żadnych przelewów, ale ludzie z WHT spekulowali to.

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/42919-wlasny-hosting-w-chmurze-oktawave-udostepnia-panele-do-zarzadzania-uslugami-online/?do=findComment&comment=366558

 

Tutaj link do postu, w którym napisałeś, że inne hostingi znajdujące się na chmurce Oktawe nie mają żadnych szans na sukces.

Czyżby? Dlaczego nie? Każdy ma szansę. Duże doświadczenie, oho. Jeśli to ironia - przepraszam.

 

Wiele by pisać. Wiem jedno... Ludzie poczuli niechęć do Ciebie, a Ty wykorzystujesz to i pokazujesz swój "autorytet". Każdy boi się wyrazić prawdziwe zdanie na temat WHT.

 

Jeśli to usuniesz - wyjdziesz na tchórza, na nikogo więcej.

Jeśli ostrzeżesz mnie pod pretekstem, ze kogoś z Was obraziłem - wyjdziesz na kogoś, kto na siłę będzie mnie karał, choć nie wiadomo za co.

Jeśli olejesz tą sprawę - wyjdziesz na kogoś, kto ma w poważaniu potrzeby użytkowników.

 

EOT. Piszę w Twoim stylu, jesteś moim mentorem, oł jea!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość błędnie wyciągniętych wniosków poraża, wszystko ma się nijak do rzeczywistości.

 

Co Ty o module opinii? Mylisz mnie z Bartkiem, serio aż takie podstawy. W ogóle zabawnie piszesz, jak po raz nty Ci mówię, że od pół roku nie piszę właściwie nic na WHT oprócz reakcji / wywoływania mnie do tablicy co przecież każdy sobie może sprawdzić w historii moich postów, to nie jest żadna tajemna wiedza.

 

Z tą kryptoreklamą też nic nadal nie rozumiesz - nie wg mnie, wg logiki, mógłbyś coś pisać o marketingu szeptanym, ale też przecież nie w kontekście forum gdzie zenbox reaguje a nie tworzy dyskusje. Serio sama wikipedia nic jeszcze nie da, trzeba łączyć fakty i rozumieć pojęcia.

 

Pokażę Ci to na przykładzie najprostszym, w cytowanym przez Ciebie http://www.webhostingtalk.pl/topic/42919-wlasny-hosting-w-chmurze-oktawave-udostepnia-panele-do-zarzadzania-uslugami-online/?do=findComment&comment=366558 jest dyskusja o to że ktoś na GOTOWYM szablonie w OW chciałby uruchamiać hosting. Rozumiesz różnicę?

 

Nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale raczej nie w tej naszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość błędnie wyciągniętych wniosków poraża, wszystko ma się nijak do rzeczywistości.

 

Co Ty o module opinii? Mylisz mnie z Bartkiem, serio aż takie podstawy. W ogóle zabawnie piszesz, jak po raz nty Ci mówię, że od pół roku nie piszę właściwie nic na WHT oprócz reakcji / wywoływania mnie do tablicy co przecież każdy sobie może sprawdzić w historii moich postów, to nie jest żadna tajemna wiedza.

 

Z tą kryptoreklamą też nic nadal nie rozumiesz - nie wg mnie, wg logiki, mógłbyś coś pisać o marketingu szeptanym, ale też przecież nie w kontekście forum gdzie zenbox reaguje a nie tworzy dyskusje. Serio sama wikipedia nic jeszcze nie da, trzeba łączyć fakty i rozumieć pojęcia.

 

Pokażę Ci to na przykładzie najprostszym, w cytowanym przez Ciebie http://www.webhostingtalk.pl/topic/42919-wlasny-hosting-w-chmurze-oktawave-udostepnia-panele-do-zarzadzania-uslugami-online/?do=findComment&comment=366558 jest dyskusja o to że ktoś na GOTOWYM szablonie w OW chciałby uruchamiać hosting. Rozumiesz różnicę?

 

Nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale raczej nie w tej naszej.

 

Twoje ego sprawia, że według Ciebie, wszyscy ludzie, którzy otaczają Ciebie, są idiotami i wyciągają złe wnioski z czegokolwiek. Czyli uważasz się za świętego i za kogoś, kto nic nie zrobił złego, a nawet lepiej, bo zrobił coś dobrego dla WHT? Jasne, że od pół roku nic właściwie nie piszesz, ale właśnie tutaj coś napisałeś, prawda? Nie oszukujmy się, ale to jest więcej niż reakcja, bo w rzeczywistości (żyję raczej w Waszej) przyciągasz na siłę ludzi do dyskusji dot. zenbox'a. Zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że od pół roku nic właściwie nie piszesz, ale właśnie tutaj coś napisałeś, prawda? Nie oszukujmy się, ale to jest więcej niż reakcja, bo w rzeczywistości (żyję raczej w Waszej) przyciągasz na siłę ludzi do dyskusji dot. zenbox'a. Zgadza się?

Rozwalasz mnie serio, przecież mnie człowieku obsmarowujesz / wywołujesz do tablicy to chyba ... tak dobre słowo ... logicznie rzecz biorąc wypowiadam się w swojej obronie.

 

Oczywiście, te wątki (ok, wszystkie) gdzie wykazałem Twoje elementarne braki w logicznym myśleniu łaskawie pominąłeś. Może Ego za duże? ;)

 

Ale mam Cię gagatku :> Idąc Twoim tokiem rozumowania to Twój temat (który to Ty wywołałeś) jest formą kryptoreklamy zenboxa na WHT (generowaniem nowej dyskusji, nie związanej z forum). Jak nic musisz się ukarać.

 

A na poważniej już, serio, pomyśl czasem zanim zaczniesz walić oskarżenia bez podparcia faktami, albo jak już podpisz się pod nimi swoim imieniem i nazwiskiem, jak takiś pewny swojej racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Stare dobre WHT (głaszcze)... Co by było gdyby nie te przepychanki na forum :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Dokładnie. Czasami tak to już jest, że jak ktoś nie ma się czym zająć to musi ponarzekać, besztać ludzi, czy oglądać fotobloga. Zboczeń jest naprawdę tysiące. Niektórzy z zazdrości, że komuś powodzi się lepiej potrafią zrobić bardzo nieprzewidywalne a wręcz nader przerażające rzeczy. W ogóle to nie rozumiem podejścia Oreo. zenbox.pl to zenbox, webhostingtalk.pl to webhostingtalk i czy się wspierają czy nie, czy mają wspólny serwis z kawą, czy noszą sobie śniadanie wzajemnie do łóżka to ich indywidualna sprawa. Jest sobie takie WHT, które tworzy miejsce do dzielenia się informacjami z ludźmi z branży, oferciaki firm no i taki ceep calm tez się znajdzie ;)

 

Według mnie szkoda nerów i zdrowia na podnoszenie sobie "przez kabel" ciśnienia. No ja rozumiem jakby ktos Ci ewidentnie krzywdę zrobił, ale raczej skoro masz takie wyszukane słownictwo i ogólnie chcesz reprezentować swoja osobą jakiś poziom to nie zniżaj się obrażając innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×