Skocz do zawartości
Gość l3szcz

Czy warto zakładać?

Polecane posty

Gość Kamikadze

Ja ci nie bronię, ale daje przykład jak niewłaściwie rozwijany biznes może szybko lub nie szybko kończyć. Głośna sprawa głowy to dobry przykład. Miał dobry początek nawet jako krzaczek ale później rozwinął firmę, ale kilka wpadek (poważnych) i zobacz. Nie ma kasy na opłacenie maszyn i później problemy ma przez to nowy właściciel i klienci którzy do teraz nie mogą doprosić się o swoje.

 

Nie mówię że u Ciebie musi tak być, ale pamiętaj - PILNUJ SIĘ i dokładnie wszystko planuj ;)

 

 

Irek dobrze gada - polać mu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W przypadku Głowy to raczej zawinił przerost formy nad treścią - wielkie potężne i drogie serwery, złe podejście do sprawy - domena nie zając, nie ucieknie, idę pobujać się po mieście.

 

Irkowi polać - bo dobrze i mądrze gada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

o ile doświadczony admin, który ma jakiś pogląd zaczyna rozwijać jakiś organizm to będzie miał tą świadomość i pogląd na to jak to powinno wyglądać, to dla kogoś nowego jak w tym temacie, gdzie w zasadzie wszystko jest nowością a przygoda z hostingiem zaczyna się od instalacji DA i próbie podglądania jak to działa - wtedy wszystko potrafi zaskoczyć ;)

 

Dokładnie.. Ja powiem od siebie że rozwijam progreso od '99 i do teraz w *tym samym sofcie* (typu qmail, czy około-apaczowe sprawy) robimy łatki, rozwijamy swoje dodatki, pluginy, systemy monitoringu etc. Mimo że mamy już ~14 lat doświadczenia z tysiącami klientów to niektóre rzeczy nadal zaskakują i choć wydaje się że system znamy już od podszewki i jak "własną kieszeń" to okazuje się że praktycznie ciągle można coś poprawić, czy ulepszyć :)

 

Najbardziej rozbudowany jest chyba system pocztowy - na każdej maszynie klienckiej mamy po trzy różnie skonfigurowane instancje qmaila i trzy różne kolejki, a oprócz tego kilka maszyn MX-ów (przyjmujących pocztę z zewnątrz) - systemy antywirusowe / antyspamowe i spięcie ich z kilkunastoma maszynami wymaga sporo doświadczenia - to nie jest jedna maszynka z kilkoma klientami gdzie wszystko świetnie bangla i z niczym nie ma problemu :) Dopiero przy kilku tysiącach klientów wszystko wychodzi. Jeden puści spam przez dziurawą joomle i wszystkim zapycha się poczta? :) To jest pierwszy, najmniejszy - z tysiąca problemów jakie pojawią się z samą usługą poczty :-)

 

Tak czy inaczej - powodzenia - łatwo nie będzie ale też nikt nie mówił chyba że łatwo będzie ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na tyle zdolny, żeby własny panel zrobić :D

 

Tak z innej strony patrząc: tak Ci się tylko wydaje ;) W tej kwestii moim zdaniem masz zbyt gorącą głowę. Jasne, "panel" można napisać i w jeden dzień, ważniejsze jest, żeby działał dobre i był bezpieczny - a tu się już rzeczy poważniejsze zaczynają.

 

 

Tak samo strona.

 

Jak wyżej :)

 

Ale ogólnie, to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

W tym rzecz, że mam już skrypty zabezpieczające sesje przed niepowołanym dostępem :]

Panel będzie bezpieczny, choć "Anything can be hacked".

Tak samo z maszynami gdzie łatki będą nakładane na nginx. I tak samo z maszynami gdzie będzie apache

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym rzecz, że mam już skrypty zabezpieczające sesje przed niepowołanym dostępem :]

 

No to teraz tylko jeszcze logo i trochę html-a i panel gotowy - można w międzyczasie pisać ofertę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Archi - Testowałem je sam + stado małp :)

I wszystko jest jak najbardziej bezpieczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie ma bezpiecznych aplikacji. Są tylko aplikacje z jeszcze nieodkrytymi dziurami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z perspektywy paru lat - testy aplikacji nie mogą byż przeprowadzane przez autorów i stado małp. Stado nic nie jarzy, a autor zawsze będzie miał problem z dostrzeżeniem luk w swoim kodzie. Tylko zewnętrzny audyt przez profesjonaistów ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rób firmę - i jeszcze ze 100 osób takich jak ty niech wpadnie na ten sam pomysł : )

 

Jestem ZA - czym większa konkurencja tym niższe ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Niekoniecznie niższe ceny ;]

Ja właśnie postaram się wstrzymać tendencję spadkową dla cen w jakiś sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujesz, że dasz radę sobie ze wszystkim i masz ciekawe pomysły na wyróżnienie się to czemu nie, spróbować nie zaszkodzi. Twoja oferta musi się wyróżniać spośród innych firm bo inaczej nie masz zbyt wielkich szans na szybkie zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rób firmę - i jeszcze ze 100 osób takich jak ty niech wpadnie na ten sam pomysł : )

 

Jestem ZA - czym większa konkurencja tym niższe ceny ;)

 

I tym niższa jakość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie niższe ceny ;]

Ja właśnie postaram się wstrzymać tendencję spadkową dla cen w jakiś sposób.

Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy ile razy to forum słyszało różne cuda na ten temat. Mieliśmy ekonomistów, że nawet rząd i Pan Rostkowski nie powstydziłby się mieć takiego gościa w drużynie ..;)

 

Niestety to naprawdę nie będzie łatwe, a im wydaje Ci się, że idzie super, tym bardziej powinieneś uważać na to co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Jestem ZA - czym większa konkurencja tym niższe ceny ;)

 

Tak jest! Niech ci wredni kapitaliści zaczną w końcu nam dopłacać! Czas na ceny minusowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@mzone

Tym bardziej uważam na to co robię.

Wiem, że branża jest dosyć ruchliwa i zmienna, analizuję cały czas rynek web hostingów i jak na razie widzę coraz większą konkurencję ze strony "firm" które oferują konta "10000 GB" z nielimitowanym transferem na amerykańskich resellerach. Tyle, że raz w/w "firmy" padną. Wiem jak ciężko jest dostosować się pod daną klientele ale patrzę na to z dozą optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkurencję ze strony "firm" które oferują konta "10000 GB" z nielimitowanym transferem na amerykańskich resellerach

To to jeszcze nic, była firma co sprzedawała konta na amerykańskim bezpłatnym resellerze (nie podam tu nazwy) i całkiem nieźle jej szło do czasu. Co Polak to Polak, tylko My tak potrafimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Odrobine bym sie bal zaczynac cos nowego bez zaplecza w postaci klientow. jedynie co mi przychodzi do glowy to oparcie biznesu o waska tematyke dzialania, np hosting pod sklepy interentowe opartych o wybrany skrypt z darmowym przeniesieniem danych i dobra cena za pierwszy rok. Istotny jest pomysl ktory zostanie oparty dalej o dobry racjonalny plan. Pomysl jest kluczem do sukcesu. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Znam tą firmę :D

No ale dobra - do rzeczy :)

Zastanawiam się nad pewną istotną kwestią - czy na jakiś czas opłacałoby się wziąć whmcs czy od razu działać z nowym panelem?

@sixwishlist - Jak przyjdzie odsłona mojej strony to myślę, że wielu ludzi coś w niej dla siebie znajdzie :)

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bo Polak to taki typ człowieka, który jest zdolny do wszystkiego. U nas wszystko jest możliwe, nawet to, że firma będzie dopłacała kase klientowi, za to żeby wykupił usługi. Coś a'la Kreatywna Księgowość made by Vincent.

 

P.S Nie Rostkowski tylko Rostowski Vincent Jan aka Jacek. Rostkowska to była ta stara k.. kluzicą zwana. Były firmy co gratis dawały frytki, robiły obciąg, dawały "ol inkluzif noł limit", ciekawe co się "na dniach" pojawi za cudo. Tylko u nas rzeczy które się fizjologom nie śniły :) A później że Polacy to zakały są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×