Skocz do zawartości
Gość l3szcz

Czy warto zakładać?

Polecane posty

Gość l3szcz

Witam.

Z góry przepraszam jeżeli źle nazwałem temat.

Od kilku miesięcy przymierzam się do założenia działalności gospodarczej z usługami hostingowymi dla stron internetowych.

Na rynku polskim jest bardzo duża konkurencja, toteż zastanawiam sięm czy warto założyć takowy "Biznes"?

Oczywiście, finanse mam odpowiednie, kupuję na początek serwer dedykowany w OVH oraz ATM.

Planowałem zrobić kilka planów hostingowych z płatnościami SMS/PRZELEW, najprostszy plan od 1 GB w górę, 3.69 zł za SMS/1.23 przelew - tak jak ma wiele hostingów.

 

Dlatego wam jako ekspertom chciałbym zadać zasadnicze pytanie - czy warto zakładać własną działalność z hostingiem? Jeżeli tak - to proszę o jakieś konkretne propozycje, gdzie najlepiej zareklamować (pomijając oczywiście WHT) i w jaki sposób najlepiej promować firmę ;)

Jeżeli nie - to dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Każdy pomysł jest dobry na biznes jeżeli masz ciekawe oferty dla klientów ktorych nie znajda w innej firmie.

Odnosnie serwerów to odradzam OVH. Polecam wybrać polską firmę np. Biznes-Host.pl

Co prawda ceny będą wyższe niż w OVH lecz pewny support.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez mikorol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Jak na razie mi to będzie starczyć, ze względów cenowych. Biorę też ATM na wszelki wypadek, gdyby maszyna fr padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie serwerów to odradzam OVH. Polecam wybrać polską firmę np. Biznes-Host.pl

Co prawda ceny będą wyższe niż w OVH lecz pewny support.

Dlaczego? Sporo moich klientów ma maszyny w OVH i z supportem nie ma problemów.

 

Biorę też ATM na wszelki wypadek, gdyby maszyna fr padła

I co Ci to da? Jak masz zamiar przepiąć maszynę jak jedna padnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@miłosz - Backupy tam będę robił.

Jeżeli maszyna we Francji padnie, bądź cokolwiek się z nią stanie - dane klientów będą zachowane :)

Przepiąć można przez zarządzanie DNS, dlatego jeżeli coś by się stało, od razu przełaczam maszynę.

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Planowałem zrobić kilka planów hostingowych z płatnościami SMS/PRZELEW, najprostszy plan od 1 GB w górę, 3.69 zł za SMS/1.23 przelew - tak jak ma wiele hostingów.

Wiele? Chyba krzaków ;)

Z takimi cenami to na waciki nawet nie zarobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miłosz - Backupy tam będę robił.

Jeżeli maszyna we Francji padnie, bądź cokolwiek się z nią stanie - dane klientów będą zachowane :)

Przepiąć można przez zarządzanie DNS, dlatego jeżeli coś by się stało, od razu przełaczam maszynę.

Tak Ci sie tylko wydaje :) W rezultacie możesz narobić więcej bałaganu niz to warte.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miłosz - Backupy tam będę robił.

Jeżeli maszyna we Francji padnie, bądź cokolwiek się z nią stanie - dane klientów będą zachowane :)

Przepiąć można przez zarządzanie DNS, dlatego jeżeli coś by się stało, od razu przełaczam maszynę.

 

 

W teorii jet to możliwe

 

Przy założeniu że serwery będą spięte łączem 1Gbit

 

- file system po drbd

- replikacja bazy

- DNS-y przez np przez cloudflare, lub co w tym stylu gdzie można zautomatyzować zmianę IP przez jakieś szybkie API.

 

Jednakże wymagałoby to sprawnego admina i zdyscyplinowanych klientów, którzy będą trzymać się zasad narzuconych przez hostera (np nie używanie innych DNSów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Może i faktycznie jest to trudne :)

Ale wróćmy do pytania - czy warto teraz zakładać Hosting WWW? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

ByznesPlan też za Ciebie napisać? ;)

 

 

Co do tematu to ty musisz sobie wyliczyć czy będzie to opłacalny biznes, czy warto, co kupić itp. Ty inwestujesz więc ty kalkulujesz.

 

I nie napalaj się że zwróci ci się wszystko w 2-3 miesiące ;) Lepiej opłać wszystkie maszyny np. na rok lub dwa żeby klienci nie mieli niespodzianki za 3 miesiące jak to im maszyny padną jak nie opłacisz serwera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się opłaca, przygotuj się na 3 lata dokładania do biznesu, a potem już tylko zyski. ;-)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam hosting WWWdługo się zwraca, więc dobrze mieć jeszcze alternatywę tzn inny projekt który będzie "zwracał" zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja OVH wspominam dosyć dobrze. Miałem 4 maszyny Kimsufi jeszcze z starej oferty przez pół roku. W jednej padł procesor to stosunkowo szybko go naprawili a takto może być. Jedyny problem jaki tam miałem to biurokracja, przeniesienie domeny międzie panelami w ovh ale by zmienić właściciela trza było listy wysyłać.

 

Co do Biznes-Host mam jedynie resellera tam ale jestem naprawdę bardzo zadowolony stosunek cena do jakości rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawie wszystko warto, tylko nie w taki sposób, w jaki się do tego zabierasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam hosting WWWdługo się zwraca, więc dobrze mieć jeszcze alternatywę tzn inny projekt który będzie "zwracał" zysk.

No to jest podejście, którego nie rozumiem. Zróbmy biznes, do którego będziemy dokładać z innego biznesu. Na jaką cholere jest sens robienia takiego czegoś? Chyba jedynie dla zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jaką cholere jest sens robienia takiego czegoś? Chyba jedynie dla zabawy.

 

Albo dla nauki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że działając dość długo wyrabiasz sobie markę z której można dużo zarobić. Bo w biznesie chodzi tylko o to aby zarobić. Ale zeby wytrzymać trudne chwile (początki) trzeba mieć pieniądze, a mając jakiś inny projekt który przynosi owoce można dokładać z niego do tego drugiego w tym przypadku hostingu aż w pewnym momencie z obydwóch projektów zbiera się zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Pieniądze mam :)

Na początku planuje tylko Hosting WWW, ew. VPS + licencje do paneli - czyli właściwie standard nowych hostingów.

Nastawiam się na to, że będę dokładał przez długi czas - ale suma sumarum - to się zwróci ;)

Dziękuję za otuchę i wypowiedzi :)

Proszę o zamknięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest BARDZO prosta: NIE WARTO

A czemu ? Odpowiedź jest tu:

 

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/168574-nazwapl-to-sa-jakies-kpiny/page__st__30#entry1164769

 

 

"Strony klientów trzymam na hekko. Na hostingu resellerskim za bodajże 100 zł, mam 48 stron klientow od których biorę 50-100 zł za hosting. Tak więc 1-2 kliientów tak na prawdę opłaca mi cały hosting na hekko, a jeszcze kilku klientów będę mógł tam wrzucić."

 

i wszystk ow tym temacie :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pomysłu oraz tego jak to zorganizujesz i sprzedasz.

Możesz zrobić specjalizację, czyli hosting pod narzędzia SEO, czy zoptymalizowany pod PrestaShop itp., a później to rozwijać pod ogólny.

 

Brakuje tanich serwerów z Windowsem, ale nie wiem jaka jest tego opłacalność przy administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, myślałem, że z Twoją wyobraźnią wpadniesz na to :)

Podałem przykład kto i ile zarabia na hostingu. Na tej podstawie można sobie odpowiedzieć czy to opłacalny biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×