Skocz do zawartości
Gość l3szcz

Czy warto zakładać?

Polecane posty

Gość

vilgefortz ale nie można powiedzieć, że nie da się zarobić i w ogóle bez sensu.

W innym wypadku byśmy mieli home.pl, nazwa.pl, kei.pl, jeszcze 5 firm i koniec. A patrz jak w ostatnich 5 latach się rynek zmienił mimo wszystko. Bo teksty, że nie warto itd. to słychać od dawna. Warto, jeśli ma się pomysł, trochę kasy i parę innych rzeczy na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Mam dobry pomysł i myślę, że się rozwinie.

Nie będzie to zwykły shared jaki oferuje większość hostingów.

Praktycznie najlepsze marki mają wykupione licencje na Installatron - ja napisałem właśnie skrypt instalujący aplikacje webowe :)

W moim hostingu dużo się będzie dziać - będzie kilka nowości, kilka staroci - planuję odpalić właśnie hosting VPSów - jak na razie sam Xen.

Oczywiście - do wyboru będzie w przyszłości system Windows - będę starał się o współpracę z Microsoftem :)

 

@sponsi - co do tekstów, że nie warto - myślę, że konkurencja chce się pozbyć potencjalnych konkurentów :)

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sponsi - co do tekstów, że nie warto - myślę, że konkurencja chce się pozbyć potencjalnych konkurentów :)

 

Z pewnością :)

 

Odkryłeś żyłę złota i pozostali nie chcą Ciebie do niej dopuścić zniechęcając na forum.

ale poważnie: otwórz firmę zainwestuj $ i prace. Potem za dwa lata przypomnij sobie ten wątek, wróć do nas i napisz jakie są Twoje doświadczenia i czy zrobił byś to jeszcze raz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Wiem, że webhosting to ryzykowna branża, dlatego proszę was - ekspertów - o sensowne wypowiedzi.

@up - Będę to w stanie ocenić dopiero za dwa lata - ale czuję, że to się może udać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba nie sądzisz że będą zapraszać konkurencję do branży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę to w stanie ocenić dopiero za dwa lata - ale czuję, że to się może udać..

Najważniejsze to mieć pomysł jak to sprzedać i jak tym zarządzać.

Wiele osób myśli, że Klienci sami przyjdą, a tak niestety nie jest.

Każdy ma szansę. Reszta zależy od Ciebie i ilości pracy jaką w to włożysz.

Nie licz na to, że będą Cię tu klepać po plecach.

Mamy tu na forum sporo pro mastahów,

którzy tylko czekają aż się ktoś potknie i da im powód by potrollować... ;)

Dwa lata wystarczą, aby spróbować swoich sił i ocenić szansę na dalszy rozwój.

Jest masa firm gotowych odkupić istniejący projekt tego typu,

więc o ile będziesz miał jakkolwiek sensowną ilość Klientów - będziesz miał drogę wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Nie myślę, że klienci sami przyjdą - bo wiem, że nie dojdę do niczego sensownego.

Dlatego mocno się postaram o każdego klienta :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak z perspektywy kilku lat o hostingu

 

- świetny wypełniacz czasu, w zasadzie nigdy nie będziesz się nudził

- zapomnisz o lenistwie, jak odłożysz zrobienie czegoś na później to później będziesz miał kilka razy więcej pracy jak coś "padnie"

- z rodziną będziesz spotykał się na święta i w niedziele ;)

- poznasz wielu fajnych ludzi, będziesz z nimi rozmawiał o różnych porach dnia i oczywiście nocy

- rano będziesz wstawał o 6 lukał czy wszystko działa i jak tak to nastawiał budzik na 12 w południe bo w nocy trzeba było oczywiście coś pilnego zrobić na serwerach

 

Zalety:

 

- pracując można oglądać filmy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, dobry administrator przede wszystkim powinien dążyć do automatyzacji.

 

Ja chociażby jestem administratorem kilku serwerów, tu słowo kilku można zamienić na kilkunastu bądź kilkuset i używam zarówno monitoringu wewnętrznego (do smarta, zużycia zasobów etc) jak i neutralnego zewnętrznego (pingdom). Jeśli coś się "popsuje" to albo dostaję od razu spam na maila i komórkę, albo tylko na maila w przypadku smartchecka czy czegoś lokalnego ;).

 

Przede wszystkim trzeba sobie zrobić piękną rozpiskę jak to wszystko ma działać. Warto pomyśleć o automatyzacji, bo w końcu będzie tych zadań tyle, że 24 godziny w ciągu dnia to za mało ( :D) i potem będzie problem z wdrażaniem tego. Tu z kolei chciałbym nadmienić, że nie jest to trudne, aczkolwiek trzeba mieć zdolność obiektywnego patrzenia na sytuację i świadomość tego jak to ma wyglądać "w przyszłości".

 

No ale wiadomo, że największy pożeracz czasu to odpowiadanie via BOK i tu niestety zautomatyzować się tego nie da, to znaczy po części - pisząc FAQ'i i tutoriale odnośnie powszechnych problemów.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek trzeba mieć zdolność obiektywnego patrzenia na sytuację i świadomość tego jak to ma wyglądać "w przyszłości".

 

 

 

No i tu jest klucz ;)

 

o ile doświadczony admin, który ma jakiś pogląd zaczyna rozwijać jakiś organizm to będzie miał tą świadomość i pogląd na to jak to powinno wyglądać, to dla kogoś nowego jak w tym temacie, gdzie w zasadzie wszystko jest nowością a przygoda z hostingiem zaczyna się od instalacji DA i próbie podglądania jak to działa - wtedy wszystko potrafi zaskoczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się jak najbardziej zgadzam.

 

Ogółem pomysł na biznes trzeba mieć, a nie tylko ochotę. Jak widzę niektóre dzisiejsze krzaki (m.in jedną taką firmę na literę U ;)) to zastanawiam się czy chociaż jeden klient odważyłby się im zaufać. Próbować każdy może, ale wypadałoby się jednak przyłożyć, a nie próbować "na siłę" rozkręcić hosting, który jedyne co może swoim klientom oferować to ciągłe problemy ;).

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nawet jak za darmo się da to też dużo osób tego nie weźmie heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak za darmo się da to też dużo osób tego nie weźmie heh ;)

Tu problem jest inny. Pisma z prokuratury lecą *hurtem*. Free hosting = abuse na dużą skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tu problem jest inny. Pisma z prokuratury lecą *hurtem*. Free hosting = abuse na dużą skalę.

 

Raczej powinieneś powiedzieć: "Tu problemów jest dużo więcej" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Nad darmowym hostingiem też się zastanawiałem, ale zrezygnowałem z tego pomysłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Panel to najmniejszy problem :]

Bo tworzę takowy - zintegrowany z DirectAdmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSS

Każdy ma prawo do założenia firmy hostingowej, a czy uda się - to już jego strata czasu i pieniędzy. Dla mnie to dobrze, aby więcej powstawało nowych firm w Polsce : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja nie mowie ze nie ale warto poczytac najpierw o innych firmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emil, niestety My Polacy to taki dziwny gatunek, że nie wierzymy nikomu.

Przecież to taki łatwy biznes, strona z szablonu, panel billingowy i kasa leci ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Tyle, że ja nie będę korzystał z WHMCS do sprzedaży VPSów :)

Jestem na tyle zdolny, żeby własny panel zrobić :D

Tak samo strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz głowę na karku, to nawet nie wiedząc co to jest rsync zrobisz pieniądze, ale możesz też je przepuścić w jeden dzień i stracić wszystkich klientów przy jakieś awarii serwera.

 

Właściciel hostingu nie musi być administratorem ale przede wszystkim musi być dobrym ekonomistą i szefem.

Życzę Ci ja najlepiej, przygotuj się jednak na dłuuugą drogę do zysków, powiedzmy jakieś minimum 2 lata. ;)

 

A teraz trochę żartem ;)

 

Zrób sobie zdjęcie w dzień rejestracji firmy i potem co dwa lata, zobaczysz jak działa stres na człowieka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ja podchodzę do tego z dozą optymizmu :)

Awaria serwera? Dla mnie to nie żadna nowość - zarządzam kilkoma maszynami z cenną zawartością - i jak one padają - wiem co to jest stres :)

A rodzina w tym wypadku wie też co to nauszniki :]

A tak na poważnie - dziękuję mzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×