Skocz do zawartości
booo9

Rejestracja hosting bez HTTPS-a ?

Polecane posty

Szukam hosting na mała stronkę klubu sportowego,

Pogrzebałem po sieci i wytypowałem sobie parę firm hostingowych.

Biorę 1szego z mojej listy i jakiś plan do koszyka i rejestraca, a tu wtopa - formularz bez HTTPS-a a w polach danych hasła, PESELY, adresy, telefony i inne 'delikatne' dane.

 

Biorę 2ego z mojej listy, to samo, rejestracja bez HTTPS-a, 3ci to samo.

 

Czy ja jestem paranoikiem i moje oczekiwania są są nie z tego świata, i po prostu jestem skazany na rejestrację bez HTTPSa i zamknięcie oczu i klinkięcie [rejestruj].

Czy moje oczekiwania rejestracji u firm zajmujących się techologiami IT po HTTPS-ie to przerost formy nad treścią ?

 

Ja podejrzewam że jak rejestracja po HTTP to i pewnie hasła moje są w ich bazach niezaszyfrowane i jeszcze mi potwierdzenie wyśłą haseł na emaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie typujesz jakieś wynalazki. Większość normalnych firm ma https.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny SSL to koszta, a nie każda firma jest w stanie zapłacić ;). Ja w takim wypadku dałbym możliwość przynajmniej połączenia HTTPS po ręcznie podpisanym certyfikacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie typujesz jakieś wynalazki. Większość normalnych firm ma https.

1szy rodzynek w rankingu WHT, IDHosting http://www.idhosting...rejestracja.php rejestracja po HTTP

 

Gdyby to były firmy krzak to bym zrozumiał, ale to są firmy IT których zadaniem ma być troska o bezpieczeństwo naszych danych.

Edytowano przez booo9 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lekceważą temat albo nie zdają sobie sprawy jak bardzo jest to ważne dla klienta.

Jedyną receptą na to jest rezygnacja z ich usług (obecnych lub zamiwrzonych) - klient się nie skarży, klient odchodzi.

Proponuję też mały feedback - żeby mieli szansę się poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1szy rodzynek w rankingu WHT, IDHosting http://www.idhosting...rejestracja.php rejestracja po HTTP

 

Gdyby to były firmy krzak to bym zrozumiał, ale to są firmy IT których zadaniem ma być troska o bezpieczeństwo naszych danych.

 

Pewnie dlatego, że ten ranking ma małą wiarygodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekceważą temat albo nie zdają sobie sprawy jak bardzo jest to ważne dla klienta.

Nie oszukujmy się. Ważne jest tylko dla promila paranoidalnych klientów bojących się sniffera w swojej sieci...

Co wcale nie znaczy, że podejście polegające na braku szyfrowanego kanału transmisji dla m.in. owych delikwentów nie jest godne potępienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się. Ważne jest tylko dla promila paranoidalnych klientów bojących się sniffera w swojej sieci...

Co wcale nie znaczy, że podejście polegające na braku szyfrowanego kanału transmisji dla m.in. owych delikwentów nie jest godne potępienia.

 

Miałem na myśli, że skoro ich stać na utratę co najmniej jednego klienta, któremu zależy na zółtej/zielonej kłódce to proszę bardzo. Kto bogatemu zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że skoro ich stać na utratę co najmniej jednego klienta, któremu zależy na zółtej/zielonej kłódce to proszę bardzo. Kto bogatemu zabroni.

 

Zapewne spać nie mogą po nocach bo uciekł jeden klient ;)

 

Jednemu zależy na kłódce zielonej, inny przestraszy się czegoś innego, kolejnemu nie spodoba się opis, logo itp. Prawda taka, że Ciebie bardziej zabolało to że nic u nich nie kupiłeś i teraz musisz płacić więcej gdzie indziej, gdzie ta kłódka domyślnie jest zielona - no ale cóż nie można mieć wszystkiego.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiekszosc osob nie lubi pytania o potwierdzenie certyfikatu bo zolto wszedzie i tez wychodzi. Innych odrzuci brak nazwy kolo https (nazwy firmy). To teraz wszyscy maja kupowac certyfikaty za kilka tysiecy bo 5 klientow nie kupi uslugi za 100zl / rok?

 

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiekszosc osob nie lubi pytania o potwierdzenie certyfikatu bo zolto wszedzie i tez wychodzi. Innych odrzuci brak nazwy kolo https (nazwy firmy). To teraz wszyscy maja kupowac certyfikaty za kilka tysiecy bo 5 klientow nie kupi uslugi za 100zl / rok?

 

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Wiem, że piszesz z tapatalka, ale przeczytaj co wyżej zostało napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat kosztuje niecałe sto złotych na rok, firmy mają też zniżki więc jest to dużo taniej.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne spać nie mogą po nocach bo uciekł jeden  klient ;)

 

Jednemu zależy na kłódce zielonej, inny przestraszy się czegoś innego, kolejnemu nie spodoba się opis, logo itp. Prawda taka, że Ciebie bardziej zabolało to że nic u nich nie kupiłeś i teraz musisz płacić więcej gdzie indziej, gdzie ta kłódka domyślnie jest zielona - no ale cóż nie można mieć wszystkiego.

 

Nic mnie nie boli.Niech śpią spokojnie. Liczę tylko na szczerość z ich strony. Żenujące byłoby, gdyba któraś z wymienionych firm pod wpływem tego tematu wdrożyła certyfikat. Skoro mają twarde zasady niech się ich trzymają. A jak się klientowi nie podoba, niech sp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie boli.Niech śpią spokojnie. Liczę tylko na szczerość z ich strony. Żenujące byłoby, gdyba któraś z wymienionych firm pod wpływem tego tematu wdrożyła certyfikat. Skoro mają twarde zasady niech się ich trzymają. A jak się klientowi nie podoba, niech sp...

 

Raczej pod wpływem odpowiednich ustaw regulujących przetwarzanie danych osobowych i świadczenia usług drogą elektroniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie boli.Niech śpią spokojnie. Liczę tylko na szczerość z ich strony. Żenujące byłoby, gdyba któraś z wymienionych firm pod wpływem tego tematu wdrożyła certyfikat. Skoro mają twarde zasady niech się ich trzymają. A jak się klientowi nie podoba, niech sp...

 

 

Jaką szczerość? Czy któraś z firm chwali się szyfrowanym połączeniem a takiego nie ma? Czy któraś z firm oficjalnie wypowiedziała się w temacie, że z zasady nie ma takiego połączenia?

Dla mnie budujące byłoby gdyby wymienione firmy wdrożyły certyfikaty i pokazały tym samym, że reagują na krytyczne opinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaką szczerość? Czy któraś z firm chwali się szyfrowanym połączeniem a takiego nie ma? Czy któraś z firm oficjalnie wypowiedziała się w temacie, że z zasady nie ma takiego połączenia?

Dla mnie budujące byłoby gdyby wymienione firmy wdrożyły certyfikaty i pokazały tym samym, że reagują na krytyczne opinie .

 

to była właśnie (widać nie dość) ironiczna odpowiedź na stwierdzenie, że krytyczna opinia klienta nie ma znaczenia. A ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam że jak rejestracja po HTTP to i pewnie hasła moje są w ich bazach niezaszyfrowane i jeszcze mi potwierdzenie wyśłą haseł na emaila.

Nie bądź taki do przodu..

 

Powiedz nam lepiej co chcesz zdziałać. Bo chyba odreagowujesz rejestracje na slaskdatacenter.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uwielbiam ta ekscytacje "bezpieczenstwem" wsrod userow, siedzacych na jakis superbezpiecznych neostradach, windowsach xp aktualizowanych ostatni raz 10 lat temu itd, ale sami znaja sie najlepiej na wszystkim.. kazda z tych garazowych firemek-potentantow ma https, wystarczy podac adres z https:// z przodu.. i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×