Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Ja w sumie każdy gatunek słucham, najwięcej ze starych lat house, trance, pop a nawet rock.

W zasadzie w dzisiejszych czasach te hity nie mają 'nic w sobie' prezentują po prostu bardzo niski poziom a w teledyskach muszą prezentować gołe baby w innym przypadku nikt się nie zainteresuje.

 

Takie dzisiaj realia.

http://demotywatory.pl/3941936/Jednak-beda-one-potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co myślicie o Ashy 501 na Smartphone OS?

Zaciekawił mnie, muszę go obadać, tylko tam wchodzą te małe simy heh. Szukam czegoś sensownego na dual sim i miałem 301kę kupować... chyba wezmę 501, tylko jeszcze obejrzeć na żywo muszę i spytać w T, czy bez marudzenia mi zrobią małego sima, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przerobienie to zależy jak trafisz - czasem robią od ręki za darmo, czasem do 50 zł (replikacja).

 

Poza tym jeśli chodzi o ten format mniejszy to można samemu stosując starą sztuczkę z przycinaniem, m.in moja karta sim tak działa w SGS3 już od dobrego pół roku i ani razu jeszcze żadnego problemu nie miałem, toteż warto złapać za nożyczki i w 5 min samemu "wyciąć" bez ruszania się z domu. Oczywiście o ile możesz to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie myślałem o przycinaniu : )

 

Generalnie chcę coś dual sim, a na rynku posucha, a nie chce mi się na drugi telefon dawać tysiaka... (mam służbowego HTC, ale nie One ;; ) - prawie kupiłem parę dni temu Ashę 301, fajnie, że nie zrobiłem tego, chyba wezmę tą 501. Mały, śmieszny telefonik, ale poprawny, z tego, co widzę, co ludzie piszą i opowiadają na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj tylko na podróbki. Nie wiem jak to się ma do nokii i Ashy, ale z SGS3 to istna plaga. Można bez problemu kupić Galaxy S3 z Androidem i czterordzeniowym procesorem... No właśnie. Tyle, że Android 4.9 i jakiś słaby quad core taktowany na 1.2, zamiast 1.4 ;). Zresztą piękny przykład masz wyżej. Teraz tylko wrzucić "odpowiednią" cenę i sprzedać.

 

A najlepsze jest to, że czasem nawet resellerzy nie mogą poznać, że to podróbka. No bo jak - język polski jest, android jest, pudełko wygląda na oryginalne... Okazuje się dopiero po jakimś czasie. Na forum, które odwiedzam (o androidzie) userzy dowiadują się o podróbce swojego SGS3 dopiero jak download mode im nie działa, żeby wgrać custom rom :D.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupiłem w Euro Ashę 501, czarną : )

Wcześniej pooglądałem reviewy na YT... i wyszło lepiej, niż myślałem.

 

Fajna! Bardzo miłe wrażenie... z zewnątrz wygląda na lepiej wykonaną od Lumii 520, którą jak wziąłem do ręki, to jak bym bawił się chińską zabawką (odstające elementy + skrzeczenie obudowy). Tu jest fajna, mała, zwarta, przemyślane przyciski.

 

Plus za - choć niby niskiej rozdzielczości - to dobry ekranik, w sensie czytelne (choć trącą myszką ikonki) napisy - ciutkę typografia na modłę Modern UI, choć no sporo brakuje. Smartphone OS daje radę, fajnie, bo chciałem coś innego niż Android i nie bulnąć się tysiaka (miałem na oku HTC 500 lub Alcatel One Touch Idol).

 

Jeden mega minus, że nie ma 3g modemu, aktualnie staram się skumać jak w ogóle uruchomić internet i czy da radę wykorzystać moje pakiety. Czytałem, że niby edge... mi to nie przeszkadza, bo tam, gdzie słabo net działa, i tak będzie słabo. A szybki net w terenie nie jest aż tak mega potrzebny (bym se wziął Cyfrowy Polszmat).

 

Ogólnie jestem entuzjastycznie nastawiony. No i dual sim, 70 procent powodu, dla którego w ogóle chciałem kupić nowy tel... 30 procent to fakt, że mój k510i i stara Nokia się już rozlatywały dosłownie...

Przy moim służbowym HTC dizajer wiadomo... ale jako drugi tel - super IMO.

 

Mam nadzieję, że nie brzmię jak fanboj Nokii, ale lubię markę i telefony... no i już mam dość tego Androida... heh.

 

EDIT: Działa net, yeah.

 

EDIT 2: Plus dla T-Mobile za wymianę karty sim > mikro sim bez marudzenia, od ręki, za darmo. WOW, w końcu jakiś plus tych buców...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Plus dla T-Mobile za wymianę karty sim > mikro sim bez marudzenia, od ręki, za darmo. WOW, w końcu jakiś plus tych buców...

 

To nie fer, mnie jakiś miesiąc temu chcieli policzyć za to bodajże 30 zł, ale opchneli sim do bloueconnect za 25 zł nie licząc już za kartę.

Co prawda to była wymiana na nano sim, ale to raczej żadna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Play zawsze wymieniają bez pytania nawet po co, u pozostałych za darmo wymienią tylko jeśli jest taka konieczność, np. wymiana telefonu na obsługujący inną kartę, w pozostałych przypadkach wymiany są płatne.

 

Największym paradoksem jest dla mnie Plus - przenosisz do nich numer, inni Cię za to głaskają po rękach, a Plus każe sobie płacić bodajże 10zł za "pustą" kartę SIM, podczas gdy startery ze środkami na koncie kosztują od 5zł (no ale są na nich jakieś losowe numery telefonu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W opisie Android 4.2.1, w szczegółowym już 4.0.4, a z tego co mi wiadomo ICS się skończył na 4.0.3, toteż... :D

4.0.4 mam w telefonie, więc chyba istnieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie fer, mnie jakiś miesiąc temu chcieli policzyć za to bodajże 30 zł, ale opchneli sim do bloueconnect za 25 zł nie licząc już za kartę.

Co prawda to była wymiana na nano sim, ale to raczej żadna różnica.

To akurat dziwne podejście bo mi wymieniali już niejedną kartę na nową i zawsze za free. Raz zrobiłem im nalot na salon i wymienili mi za jednym zamachem cztery karty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On chyba miał na myśli, że się skończył jak Metallica na czarnym albumie ; )

 

Ale Metallica skończyła się przecież na Kill 'Em All ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zacząłem tak pisać, ale potem sobie przypomniałem, że była o to dysputa i mamy w ogóle update, bo nikt nie przewidział jeszcze wtedy co potem wydadzą... w porównaniu do tego, co zrobili po czarnym, to skończyli się na czarnym. Przed Load/Reload/reszta szitu faktycznie było, że na Kill'em All, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem tak pisać, ale potem sobie przypomniałem, że była o to dysputa i mamy w ogóle update, bo nikt nie przewidział jeszcze wtedy co potem wydadzą... w porównaniu do tego, co zrobili po czarnym, to skończyli się na czarnym. Przed Load/Reload/reszta szitu faktycznie było, że na Kill'em All, heh.

 

A ja Ci powiem, że jak dla mnie, z ostatnich lat, to lubię najbardziej... Garage Inc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4.0.4 mam w telefonie, więc chyba istnieje :P

 

Prawda, akurat tą wersję opuściłem i od razu przesiadłem się na JB. Moje niedopatrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największym paradoksem jest dla mnie Plus - przenosisz do nich numer, inni Cię za to głaskają po rękach, a Plus każe sobie płacić bodajże 10zł za "pustą" kartę SIM, podczas gdy startery ze środkami na koncie kosztują od 5zł (no ale są na nich jakieś losowe numery telefonu).

Mnie Play wystarczając już ugłaskał. Tak, że jest to moja ostatnia umowa z nimi.

Wolę jednak tego "drogiego" Plusa, który mi wszędzie działa i nie mam z nim problemów od jakichś 10 lat. Na dodatek ciągle z tą samą kartą SIM. Play nie działa ani na wsi, ani w centrum Bydgoszczy/Torunia, ani nad morzem. 3 rózne telefony, 3 rózne simy, 3 rózne numery, kupa lokalizacji w których jest problem. Play twierdzi, że jest problem z moją kartą sim. Fenomen normalnie :) Nie rozumieją co się do nich rozmawia. Z całego miesiąca nazbierałem im problemy (daty, godziny) i posłałem na ticket do pomocy technicznej. W Lublinie playka wcale mi nie chciała się do sieci zalogować, co też im napisałem, że sie nie logowała i nie mogłem żadnego połączenia przez dwa dni pobytu tam wykonać z telefonu. No to po czym odpisali mi listownie, że faktycznie w te dni nie było żadnego połaczenia wychodzącego. Dziwne by było jakby było skoro nie było. I że opuszczą mi po dyszce przez następne dwa miesiące :D Grzecznie im odpisałem, że mogą mnie w zadek cmoknąć a dwie dyszki sobie wsadzić.

A, jeszcze twierdzili, że mam ręcznie sobie wybierać sieci z jakimi się łącze. Tyle, że na prośbę o udostępnienie mi murzyna, który będzie za mną telefon nosił od rana do wieczora i przełączał sieci, nic nie odpisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

o fak, a chciałem uciec do play'a po tym jak mnie "wydyłmało" t-mobile z ubezpieczeniem telefonu ...

Mam jeden numer w plusie i jest naprawdę stabilny więc zostaje tam się migrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO to narazie tragedia a nie sieć. Jak jeszcze w tym roku wjadą z LTE, to będzie całkowicie maniana.

Może pani na BOKu w playu ma tyle czasu żeby bawić się w ręczną zmiane sieci, ale ja nie. Albo działa, albo nie działa. Łukasz ode mnie z firmy musi w Bydzi w bloku stać przy oknie żeby mieć zasięg. Ich nie "samoprzełączanie" też oczywiście mu nie działa. A jak się ruch robi na infrastrukturze GSMu to wcale nie może sie nigdzie dodzwonić.

 

Na pytanie czemu po kilkudziesięciu sekundach zanika fonia (co zdarza się bardzo często) odpowiadają, że przecież jest ok, a nadajnik jest X m od miejsca, z którego dzwoniłeś. Jakby mnie to interesowało :) Z tego telefonu przestałem biznesowo korzystać jak do klienta musiałem chyba 5 razy zadzwonić w ciągu 3 minutowej rozmowy.. przez znikającą fonie. O dziwo połączenie jest wtedy cały czas aktywne.

 

Może są miejsca w Polsce gdzie to działa w miare normalnie. Niestety w naszym województwie niekoniecznie.

 

Ja w każdym razie nie polecam tej sieci jeśli chce się dużo używać telefonu do poważniejszych rzeczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×