Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
teppic

20000 srebrników na reklamę. Gdzie najlepiej?

Polecane posty

Tworzę kolejną stronę internetową, ktora ma być konkurencją dla już istniejącego portalu(ale z trochę inną koncepcją). Nie ukrywam, że chciałbym na niej trochę zarobić(albo chociaż by się serwer zwrócił;P)

 

Mam jakieś 20 000 zł na promocję. I teraz pytanie, bo za bardzo się nie znam, na jaką formę reklamy najlepiej przeznaczyć te pieniądze? Oczywiście by efekt był w miarę zadowalający. Reklama w TV nie wchodzi w grę;P. W dodatku ostrzegam, że jestem uprzedzony do Facebooka? Po prostu go nie lubię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Reklamy w metrze i tramwajach heh ;)

 

 

Może poszukaj jakichś firm "reklamowych" i dopytaj się co by zaproponowali za taką kwotę i zobaczysz co się może wg. nich opłacać.

 

Ale osobiście mając taką kasę zleciłbym jakieś pozycjonowanie w google - pierwszy kroczek do sukcesu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kategoria mojej strony to coś w stylu "ciekawostki";P Po prostu strona przy której można się zrelaksować przy porannej kawie.

 

Kamikadze, to ja już wolę sam sobie tą stronę wypozycjonować niż dawać za to tyle kasy, w dodatku nie wiem czy nie dostanę bana od google;P Wolę te pieniądze przenzaczyć na "fiizyczną" reklamę.

 

Właśnie myślałem o metrze a nawet o radiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Pytasz poważnie? Te ";p" wyglądają jak byś chciał zrobić kolejnego klona kwejk'a :)

Fakt, faktem robiąc coś będziesz musiał się pogodzić z social media, a 20k to nie jest jakaś wielka kwota na reklamę nowego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej będzie porządnie przygotować stronę pod seo i mocno pozycjonować. To będzie najtańsza opcja w stosunku do efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być:

strona przy której można się zrelaksować przy porannej kawie.

To nawet nie zawracaj sobie głowy - metrem czy reklamą w autobusach.

Jesteś nowy na rynku więc musisz dać przyszłym użytkownikom możliwość najprostszego zapoznania się z Twoją ofertą - więc ogranicz się tylko do internetu. Na takie akcje typu metro, gazeta, będziesz sobie mógł pozwolić w przyszłości.

Określ też jakie chcesz mieć cele kampanii reklamowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie będzie klon qwejka;P Bardziej Wykopu jak już;P

 

A reklamę chcę wykupić bo to będzie najlepsza forma by o mojej stronie ktokolwiek się dowiedział. Teraz prowadzę jeden serwis, ale ma on tylko 60-70 odwiedzin dziennie. Nie zależy mi na nim za bardzo, zrobiłem go bardziej jako hobby niż do zarobku.

 

Teraz chcę poważnie wziąć się za stronę, która by zarabiała na siebie. Nawet te marne 2000zł na miesiąc mnie zadowoli;P.

 

Uprzedzam wszelkie krzyki na mnie: przecież wykop to też kopia kopii a jakoś sobie radzą. Poza tym mój serwis będzie zgoła inny, tylko założenia te same.

 

Dlatego zanim wybulę masę kasy na reklamę, chciałem się zapytać czy warto. Zdaję sobie też sprawę z tego, że jeden billboard w metrze nie wystarczy;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myslalem by kupic np. 7 billboardów w metrze warszawskim. Chodzi mi tylko o to by jak najwiecej ludzi dowiedzialo sie o stronie. Później pojdzie lawinowo(oby;P) i już raczej nie bedzie trzeba reklam.

 

Co o tym sądzicie? Warto?

 

Bo jakoś nie mam przekonania do reklam w internecie. Widzę po sobie, że tylko mnie denerwują te banery i po prostu odrzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pamiętaj w przypadku tej reklamy o łatwym do zapamiętania adresie - bo jak walniesz jakiś na 20 znaków to nikt ci nie zapamięta, albo nie zdąży sobie spisać (Ja jak widzę to do notatnika w telefonie sobie spisuje) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jakoś nie mam przekonania do reklam w internecie. Widzę po sobie, że tylko mnie denerwują te banery i po prostu odrzucają.

 

Ok, to zapytam jak jedziesz do pracy i o 7 rano oglądasz billboard w metrze to ile razy pamiętałeś o tym żeby sprawdzić stronę której była reklama wracając z pracy?

Moim zdaniem absurdalny pomysł z tym billboardem ;) takie trochę podanie kotleta w nocniku.

Ale jak chcesz to zrób sobie porównanie - zamów plakatowanie jakiegoś osiedla za + 5000 zł i zamów Adwords za 200zł.

A potem zobacz sobie jaką ilość wejść miałeś z adwords a jaką z samego wyszukiwania/bezpośrednio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że trochę otworzyłeś mi oczy;P

 

Czyli to Adword działa tak? Pomyślę o tym, ale naprawdę pierwszy raz się z tym spotykam. Czyli jednak zostanę przy reklamie w internecie.

 

I jeszcze pytanie: czy jest sens robić kolejną stronę z demotywatorami? Tylko, że byłaby to trochę inna bajka, kierowana do dojrzalszych odbiorców i bez "demotów" o miłości i innych rozterkach z gimnazjum;). Byłąby to moja nastepna strona, po tej co chcę tak reklamować. W końcu nie chcę by "dedyk" się marnował i chcialbym na nim postawic kilka serwisów;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wypadku zdecydowanie reklama w internecie jest wskazana.

 

A apropos

czy jest sens robić kolejną stronę z demotywatorami? Tylko, że byłaby to trochę inna bajka, kierowana do dojrzalszych odbiorców i bez "demotów" o miłości i innych rozterkach z gimnazjum;).

Moim zdaniem nie ma sensu - lepiej zainwestować i przygotować jakąś innowacyjną aplikację / serwis, bo w necie jest dużo jeszcze miejsca na ciekawe rzeczy a nie odgrzewanie kotleta.

Przykładowo ostatnio w Imagine, czytałem o serwisie czy aplikacji na smartfona którą pobierasz za darmo, robisz sobie liste zakupów, a ona wyszukuje Ci oferty sklepów i tak układa harmonogram zakupów żebyś kupił jak najtaniej ;)

I TO jest pomysł ;) A kwejki etc. to przeżytek.

 

EDIT:

O tym mówiłem: http://www.listonic.com/pl/lists

Edytowano przez Mackos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, może qwejki i te sprawy to przeżytek ale... ma ogromną liczbę wejść i pewnie spory zarobek z tego. A skoro jest popyt...

 

No ale ja drugiego, a raczej pewnie już setnego;) qwejka nie chcę robic, choć mógłbym. Tylko, że ja robię serwisy, które sam chciałbym obejrzeć a których nie ma. Dlatego zrobiłem "upiorne.pl" i teraz szykuję kolejną stronę.

 

Z tą kopią demotywatorów, to chodzi o to, że chciałbym sobie obejrzeć ciekawe i prawdziwie demotywujące demoty a nie to co jest na demotywatorach.pl. Stąd ten pomysł. Nawet nie chcę na tym zarabiać.

 

 

Bo widziecie, ubzduralem sobie, że wygryzę wykop.pl z rynku. No po prostu nie lubię tego portalu;P.

 

SEO myslę zająć się sam, najwazniejsza jest reklama. Może uderzyć z tym do jakiejś firmy? Albo kupić baner na facebooku;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl sobie o kategorii ludzi, których spodziewasz się jako odwiedzających i zastanów się na jakie portale oni wchodzą. I już masz odpowiedź gdzie wykupować reklamę ;)

 

Poza tym popieram pomysł z pozycjonowaniem (nie wiem na ile sam jesteś w stanie wybić sobie stronę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo, bardzo dużo czytalem o SEO i wiem o co biega. Tylko na to trzeba mnóstwa czasu... którego po prostu nie mam:P

 

Zresztą w moim przypadku jest problem z frazami, które bym chciał pozycjonować gdyż strona będzie taką zbieraniną ciekawych rzeczy znalezionych w internecie i nie tylko. Gdybym na przyklad sprzedawał kartofle to bym pozycjonował frazę "kartofle", a tak... lipa;)

 

Cóż, zostaje wykupienie reklamy w jakimś portalu albo w gazecie;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zleć to jakiejś firmie zajmującą się SEO/SEM i oni się tym zajmą. Widziałem gdzieś taką firmę, która nawet sama dopasowywała frazy dla strony za dodatkową opłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo, bardzo dużo czytalem o SEO i wiem o co biega. Tylko na to trzeba mnóstwa czasu... którego po prostu nie mam:P

 

Zresztą w moim przypadku jest problem z frazami, które bym chciał pozycjonować gdyż strona będzie taką zbieraniną ciekawych rzeczy znalezionych w internecie i nie tylko. Gdybym na przyklad sprzedawał kartofle to bym pozycjonował frazę "kartofle", a tak... lipa;)

 

Cóż, zostaje wykupienie reklamy w jakimś portalu albo w gazecie;P.

Niestety czytanie o seo to za mało. Potrzebne jest zaplecze i to porządne, jeśli mówimy o wstukiwaniu strony na top 10,5 lub 3. A z keywords wykopu latwo byłoby wybrać jakieś słowa kluczowe dla konkurencyjnej strony:

"[font=monospace][size=1]<meta name="keywords" content="Newsy, Aktualności, Gry komputerowe, Super filmiki, Wiadomości, Ciekawostki, Filmiki z humorem, śmieszne filmy, Muzyka na codzień" />[/size][/font][color=#000000][font=monospace][size=1] "[/size][/font][/color]

 

Hmmm napewno warto skorzystać z adwords. Chociażby dlatego, że koszt tej reklamy przełoży się na jakieś konkretne wejścia a jeśli content będzie wystarczająco ciekawy to te wejścia przyciągną następne. A co do portali to może po prostu najlepiej postawić na te z dużą liczbą wejść? Joemonster, kwejk, demotywatory, sadistic itd. itp. Możesz ewentualnie zawsze jeszcze kupić jakiś wyfarmowany profil facebookowy z allegro - wejścia będą napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Inferno, nie pomyslalem o tym by sprawdzic w zrodle wykopu jego słów kluczowych. Wielkie dzięki za fatygę;). W takim razie sprawię sobie adwords z tymi frazami a zwłaszcza z frazami "ciekawe", "ciekawe strony", itd. Tym bardziej, że moja strona będzie miała frazę "ciekawe" w adresie;).

 

Niestety nadal mam awersję do facebooka, po prostu go nie lubię;P Ale chyba będę się musiał z nim pogodzić, nie ma rady!

 

Coś czuję, że to SEO będzie kosztowało majątek;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×