Skocz do zawartości
23kulpamens

Hosting pod stronę - wizytówkę, dużo miejsca na pocztę, wysoki uptime

Polecane posty

Witam,

 

szukam hostingu na dość rozbudowaną stronę wizytówkę ze sporą ilością treści i multimediów, ale bez szaleństw. Myślę że max 1GB.

 

Ruch na stronie to będzie ok. 100UU/dzień, całość na Wordpress.

 

Bardzo ważne jest miejsce na pocztę, potrzebne będzie mi miejsce na ok. 50 kont, które będą przesyłać miedzy sobą/na zewnątrz i otrzymywać wiadomości z dużymi załącznikami. Więc ogólnie trzeba będzie dużo miejsca, z tym że lwią część pochłonie poczta. Podejrzewam, że z 10 kont będzie zużywać ok. 2GB reszta ok. 250MB. Czyli wszystko razem gdzieś z 50GB. Ważne też żeby poczta wysyłana z serwera nie wpadała do spam'u np. u użytkowników Gmaila (z czym spotkałem się już przy niektórych firmach hostingowych). Myślałem też żeby osobno wykupić hosting na stronę i osobno na pocztę. Jeżeli tak będzie lepiej to jakie są porządne hostingi pocztowe. Np. z home.pl nie mam zbyt miłych wspomnień, poza tym oferują max. 10GB.

 

Przydałby się też wysoki uptime serwera i lokalizacja. Lokalizacja musi być w Polsce. Co do uptime powiedzmy, że 99.5% to za mało, musi być 99.9%, a jeszcze lepiej 99.98%

 

Została jeszcze jedna kwestia umowy z GIODO. Nie wiem jeszcze czy to wymóg, ale możliwe, że pojawi się taka konieczność. Dlatego prosiłbym o zaznaczenie takiej możliwości lub jej braku w ofertach od firm.

 

W ofertach które do tej pory przeszukałem brak mi kompleksowego opisu wszystkich ww. informacji. Raz są jedne, raz drugie albo nie potrafię ich znaleźć. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

szukam hostingu na dość rozbudowaną stronę wizytówkę ze sporą ilością treści i multimediów, ale bez szaleństw.

Ja tylko w kwestii formalnej: pojęcie "wizytówka" i "rozbudowana strona ... ze sporą ilością treści i multimediów" się przeciwstawne i się wykluczają a nie łączą.

 

Jeszcze mógłbyś podać jakiś przybliżony budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii formalnej: pojęcie "wizytówka" i "rozbudowana strona ... ze sporą ilością treści i multimediów" się przeciwstawne i się wykluczają a nie łączą.

 

Rozumiem, że w pewnym sense stworzyłem oksymoron, ale ta strona nie ma mieć żadnych zaawansowanych funkcji wymagających mocy obliczeniowej. Właściwie to nawet aktualności za bardzo nie będą się zmieniać. A więc charakter strony ma być przede informacyjny stąd wizytówka. Tylko że ilość informacji będzie duuuużo większa niż zazwyczaj w takim przypadku.

 

Budżet to powiedzmy maks. 1000PLN/rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy poczta wpada do spamu jest zależne od wielu rzeczy np. od użytkownika poczty gmail, a także od treści wiadomości. Nikt nie jest w stanie zagwarantować czegoś takiego jak 100% dostarczanie do normalnego folderu. Do tego gmail (z doświadczenia wiem) czasem mimo odebrania wiadomości, nie dostarcza jej nawet do spamu (nie jest to częste ale się zdarza). Ja bym tego nawet za darmo nie używał - no ale są ludzie którzy myślą, że gmail jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Przy takim budżecie rozejrzyj się za serwerem VPS. Jak dobrze to skonfigurujesz zapomnisz o problemie i nie będziesz wracał do tematu. Podaruj sobie hosting właśnie ze względu na pocztę z której jak zdążyłem przeczytać będziesz / będziecie korzystać i jest ważna. Szukaj firmy która istnieje już trochę na rynku. Nie sugeruj się opiniami z tego forum na temat firm bo wielokrotnie jest to stek bzdur.

Osobiście polecam: ionic.pl - VPS lub kei.pl pakiet Luna. Ta ostatnia wyjdzie Tobie drożej ale warto.

Pisałeś lokalizacja Polska bo? Interesują mnie własnie kryteria wyboru lokalizacji usługi.

Edytowano przez sixwishlist.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ofertach które do tej pory przeszukałem brak mi kompleksowego opisu wszystkich ww. informacji. Raz są jedne, raz drugie albo nie potrafię ich znaleźć. Proszę o pomoc.

 

My.

 

Lokalizacja w Polsce - (ATMAN)

Za 50 GB miejsca zapłacisz 150 PLN netto / rok*, możesz całość przeznaczyć na pocztę.

Robimy to od 1999 r.

Dbamy o reputacje naszych serwerów.

Nie ma problemu z GIODO.

 

* - za rok i jeden miesiąc, 30 dniowego okresu testowego nie wliczamy do abonamentu, więc twój abonament trwa o jeden miesiąc dłużej, to nie promocja tylko nasz rozumowanie, że okres testowy to nie abonament, tylko czas na testy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×