Skocz do zawartości
SevenSoft

Przekierowanie domeny na inny serwer

Polecane posty

Cześć,

 

proszę o wytłumaczenie jeśli źle rozumiem zasadę działania, bo kilka wątków przeczytałem i się zagubiłem troszę :)

 

chcę przekierować domenę: alamakota.pl na sklep alamakota.istore.pl poczta pozostaje na "starym" serwerze

 

więc w DA dodaję tylko CNAME

 

alamakota.istore.pl.    CNAME	 alamakota.pl.

 

i tylko tyle zgadza się?

 

Dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie uda ci się tego zrobić.

1) Taka konstrukcja powoduje przekierowanie alamakota.istore.pl na alamakota.pl. A że twój serwer nie jest zapewne autorytatywny dla domeny istore.pl, to nijak nie zadziała.

2) Rekord alamakota.pl. CNAME alamakota.istore.pl. jest wg rfc niepoprawny, zapewne dlatego nie możesz go dodać.

Możesz (w uproszczeniu) przekierować cokolwiek.alamakota.pl, ale alamakota.pl nie.

 

W uproszczeniu - bo oficjalną definicją tego ograniczenia jest to, że dana nazwa nie może mieć poza cname innych rekordów. A w przypadku zaparkowanej domeny głównej masz SOA i masz NS.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) napisałem maila do iStore i podałem domenę jaką chcę podpiąć pod ich sklep, oni podepną moją domenę.pl pod moje konto na istore

 

cyt. z ich bloga:

 

  • zmiana serwerów DNS, obsługujących domenę na serwery DNS platformy iStore.pl. Dzięki temu cała domena będzie obsługiwana przez nasze serwerów, będziemy mogli więc uruchamiać dla Ciebie dodatkowe usługi, np. udostępnić Ci skrzynki pocztowe w Twojej domenie (biuro@nazwasklepu.pl). Aby zmienić serwery DNS, obsługujące domenę, musisz wpisać nazwy naszych serwerów DNS w ustawieniach domeny (panel zarządzania domeną udostępnia Ci zapewne firma, w której domenę zarejestrowałeś). Nasze serwery DNS to: ns1.pcbuy.pl i ns2.pcbuy.pl – te dwie nazwy musisz podać jako dwa podstawowe serwery DNS, w miejsce wpisanych poprzednio,
  • dla użytkowników zaawansowanych, znających meandry działania serwerów DNS – ustawienie rekordu CNAME dla domeny, wskazującego na sklep na platformie iStore.pl. Np. dla sklepu nazwasklepu.istore.pl należy ustawić rekord CNAME „www.nazwadomeny.pl” i „nazwadomeny.pl”, wskazujący na „nazwasklepu.istore.pl”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Ci od istore nie znają meandrów DNS-a jak każą przekierować alamakota.pl w DNS na CNAME.

 

Ustaw sobie w .htaccess czy tez z panelu przekierowanie z alamakota.pl na www.alamakota.pl a w DNS zrób CNAME

alamakkota.pl. CNAME alamakota.istore.pl.

 

Ewentualnie dodaj rekord IN A na ich IP

czyli

alamakota.pl. IN A xxx.xxx.xxx.xxx

www.alamakota.pl. CNAME alamakota.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×