Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RafoX

Router WIFI

Polecane posty

a więc tak szukam w miarę dobrego rutera do 150 zł max mam masę powierzchni i obecny sobie nie daje rady a to zrywa połączenie a to coś ...

na allegro znalazłem taki wynalazek

http://allegro.pl/ruter-wifi-pentagram-p-6361-n150-do-toya-aster-upc-i2429957782.html

nie jest w sumie drogi do tego myślałem tą antenkę co oferują

Antena 9dBI Pentagram P6901-2 - dopłata +25zł

 

co o tym myślicie ? da to sobie radę ?

jeśli macie coś innego a dobrego do tej ceny to zaproponujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci TP-Link TL-WR1043ND, ale jest trochę droższy. Modele TL-WR743ND lub TL-WR941ND też będą ok. 1043 mam ja, pozostałe dwa moi znajomi - wszyscy sobie chwalą :)

Edytowano przez Tajgeer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy takiego czegoś nie daje teraz tp? (siostra ma podobny u siebie). Dużo ci tego zasięgu brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy takiego czegoś nie daje teraz tp? (siostra ma podobny u siebie). Dużo ci tego zasięgu brakuje?

ja to mam z pół roku tak TP to mi dało w gratisie

no ja w sumie zrobiłem sobie takie pomieszczenia z piwniczki i u mnie tam zasięg jest ok ruter postawiony na oknie i na połowie domu mam ... przeniosłem go do domu zobaczę czy będzie ściągało w dół ale dupa nie miałem zasięgu wcale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie będzie najlepiej kupić coś z wan po jr45 i puścić kabelek i mieć dwa? jedno np. na dole a drugie na górze? czy nie ma możliwości puszczenia kabla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja u siebie mam:

 

W piwnicy router TP Linka WR340G, dzięki któremu mam zasięg:

 

w Piwnicy, na pierwszym piętrze i na drugim piętrze (4/5 kresek).

 

Nie jest drogi smile.png

 

 

Dodatkowo w tym tygodniu postawiłem sobie drugi na samej górze WR740N TP linka który z funkcję bridge rozwiewa mi internet jeszcze mocniej smile.png

 

 

Za 150zł spokojnie kupisz oba modele hehe więc możesz sobie fajną sieć zrobić w domciu smile.png

 

Edit:

 

Krzysiu po co kabel chcesz ciągnąć przez pół domu?

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz jakiegoś access pointa dorzucić do tego po prostu? W sensie że sam router pokryje Ci jedną część, a drugi dasz w innej części "masy powierzchni" i podepniesz go jako "przedłużacz"? Nie byłoby to bardziej wydajne?

 

co do samego routera może poszukaj czegoś z możliwością wgrania tomato albo dd-wrt, chyba że nie potrzebujesz rozbudowanego oprogramowania do zarządzania siecią. Ja tam lubię dd-wrt.

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu po co kabel chcesz ciągnąć przez pół domu?

 

no bo ciężko będzie to inaczej rozwiązać... chyba ze kupi router z dwoma radiami i jednym się podłączy do sieci a drugim będzie "rozsiewać" - a takie routery są drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie będzie najlepiej kupić coś z wan po jr45 i puścić kabelek i mieć dwa? jedno np. na dole a drugie na górze? czy nie ma możliwości puszczenia kabla?

Możliwość jest bez problemu

 

Ja u siebie mam:

 

W piwnicy router TP Linka WR340G, dzięki któremu mam zasięg:

 

w Piwnicy, na pierwszym piętrze i na drugim piętrze (4/5 kresek).

 

Nie jest drogi smile.png

 

 

Dodatkowo w tym tygodniu postawiłem sobie drugi na samej górze WR740N TP linka który z funkcję bridge rozwiewa mi internet jeszcze mocniej smile.png

 

o widzisz to by mnie cieszyło

możesz dokładniej rozwinąć ten temat co i jak i czym to połączyć ?

 

 

co do samego routera może poszukaj czegoś z możliwością wgrania tomato albo dd-wrt, chyba że nie potrzebujesz rozbudowanego oprogramowania do zarządzania siecią. Ja tam lubię dd-wrt.

nie no taki mi nie potrzebny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

1 router wpinasz sobie w gniazdko internetowe (dsl/adsl) i konfigurujesz sobie wifi

 

Ustalasz SSID, hasło, kanał itp.

 

2 router podpinasz pod jakiegoś kompa i odpalasz konfigurację. Ustawiasz tryb wifi do działania w trybie bridge, ustawiasz SSID pierwszego routera, mac adres pierwszego rutka, hasło i kanał (wszystko musi być identycznie).

 

Odpinasz od kompa i ustawiasz sobie w takim miejscu żeby miał dostateczny sygnał z pierwszego i hulaj dusza piekła nie ma :)

 

U mnie stoi mniej więcej 50/60 % zasięgu i rozsiewa dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustawiasz tryb wifi do działania w trybie bridge

Tryb BRIDGE to zmostkowanie interfejsu Ethernet z Wireless. W zależności od kierunku taki AccessPoint/AP-Client.

Owa opcja "przedłużania" zasięgu to się REPEATER albo WDS raczej zwie wink.png

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tryb BRIDGE to zmostkowanie interfejsu Ethernet z Wireless. W zależności od kierunku taki AccessPoint/AP-Client.

Owa opcja "przedłużania" zasięgu to się REPEATER albo WDS raczej zwie wink.png

 

Tak tak :)

 

Pomyliło mi się przez napis w tplinku który źle zrozumiałem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, z tym, że ja potrzebuje jakiegoś dobrego Routera WIFI, do którego można podłączyć modem USB (od Internetu Mobilnego)

Ja tam lubię dd-wrt.

DD-WRT jest dobre, ale najlepiej zmienić podstawowe hasło (niektórym się ustawia samo), bo jak byłem u kolegi, jego sąsiad miał DD-WRT to bez problemu "wbiłem" do Niego na WiFi (hasło jakie miał, było podstawowe i łatwo je złamać: "ddwrt").

Edytowano przez Bartek M (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dołączam się do pytania, z tym, że ja potrzebuje jakiegoś dobrego Routera WIFI, do którego można podłączyć modem USB (od Internetu Mobilnego)

 

DD-WRT jest dobre, ale najlepiej zmienić podstawowe hasło (niektórym się ustawia samo), bo jak byłem u kolegi, jego sąsiad miał DD-WRT to bez problemu "wbiłem" do Niego na WiFi (hasło jakie miał, było podstawowe i łatwo je złamać: "ddwrt").

 

http://allegro.pl/giga-router-wifi-dsl-gsm-3g-4g-lte-rb-1733-1000mw-i2454277381.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. polecasz towar który łamie polskie prawo (1W na 2.4ghz a limit to 100mW)

2. Ta 10 razy większa moc (która teoretycznie da około 3x większy zasięg) nie da ci nic - bo urządzenia z dwóch stron by musiały mieć ten 1W. Co z tego że nadajesz 10x mocniej jak 10x mocniej nie odbierzesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×