Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz Smykowski

[gdzie] Szybki shared hosting zlokalizowany w PL z PHP ale głównie do serwowania zdjęć

Polecane posty

Szukam dobrego serwera umiejscowionego w Polsce, który by służył dobrze do serwowania statycznych plików. Pliki będą przekazywane przez plik PHP. Mile widziane by było jakby serwer miał jakieś rozszerzenia przyśpieszające serwowanie statycznych plików ew. opcje konfiguracyjne nagłówków np. expires, etag itp. to wtedy bym nie musiał używac pliku PHP do ich serwowania z poprawnymi nagłówkami. Wielkość hostingu interesuje mnie teraz 500 MB. To musi być shared hosting bo mam budżet do 100 zł. rocznie na start na ten cel. Co polecicie?

 

W ogóle słyszałem, że gdzieś tutaj na WHT jest wątek gdzie ludzie podają wydajności różnych serwerów na podstawie testów jakie robili? Czy ktoś wie gdzie to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to na istniejącym twoim hostingu dyrektywy FileETag i Header set umieszczone w pliku .htaccess nie działają?

Wydawało mi się, że to powinno na większości tych które używają Apache lub Litespeed zadziałać.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego serwera umiejscowionego w Polsce, który by służył dobrze do serwowania statycznych plików. Pliki będą przekazywane przez plik PHP. Mile widziane by było jakby serwer miał jakieś rozszerzenia przyśpieszające serwowanie statycznych plików ew. opcje konfiguracyjne nagłówków np. expires, etag itp. to wtedy bym nie musiał używac pliku PHP do ich serwowania z poprawnymi nagłówkami. Wielkość hostingu interesuje mnie teraz 500 MB. To musi być shared hosting bo mam budżet do 100 zł. rocznie na start na ten cel. Co polecicie?

 

W ogóle słyszałem, że gdzieś tutaj na WHT jest wątek gdzie ludzie podają wydajności różnych serwerów na podstawie testów jakie robili? Czy ktoś wie gdzie to jest?

 

Nie wiem jak z tymi expires, etag, itp ale jeżeli szukasz szybkiego hostingu w Polsce, to bierz najmniejszy pakiet z castpol.pl

Jestem pełen podziwu dla prędkości z jaką wszystko tam działa, zarówno ładowanie stron, panel administracyjny jak i samo wczytywanie stron. 40 mb zip zawierający 4660 plików, rozpakowuje mi się tam dosłownie 3 sekundy. Kilka razy szybciej niż moim komputerze, a mam 4 gb ramu i 4x3,6 GHZ. Napisz do źródła - tam się wszystkiego dowiesz http://www.webhostin...er/7422-milosz/

 

Taki przykład - dokładnie ta sama strona na dwóch hostingach.

Inny hosting

Czas odp. DNS: 0.165 sekundy Czas połączenia: 47.478 sekundy Czas zapytania: 49.178 sekundy Czas odpowiedzi: 14.004 sekundy Ilość pobranych danych: 1945.26 kB Prędkość pobierania: 150.83 kB/s

castpol

Czas odp. DNS: 0.004 sekundy Czas połączenia: 2.072 sekundy Czas zapytania: 4.165 sekundy Czas odpowiedzi: 3.345 sekundy Ilość pobranych danych: 1948.96 kB Prędkość pobierania: 639.62 kB/s

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Polecam Hekko.pl (ref). Posiadam 2 sharedy oraz 1 reseller. Serwery szybkie. Support szybki. Ceny naprawdę małe a i czasem na jakąś promocję można wpaść.

 

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×