Skocz do zawartości

Tomasz Smykowski

Użytkownicy
  • Zawartość

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Tomasz Smykowski

  • Ranga
    Nowy użytkownik
  1. Odzyskanie domeny przejętej przez konkurencję

    @mzone Nie mogę podać nazwy, ale sprawdzałem i w całej PL są 2-3 restauracje o tej nazwie. W województwie tylko 1. To dosyć unikalna nazwa. Nazwa wciąż należy do restauracji i pod taką nazwą ona występuje i jest zarejestrowana jako DG. Ja rozumiem Twoje podejście: skoro jest jakaś tam nazwa to czemu ktoś inny nie mógłby jej używać. Powiedzmy, że restauracja istniała, ale przestała i ktoś po kilkunastu latach w tym samym miejscu chce otworzyć kontynuację. To ma sens chociaż nie wiem jak to by było z punktu widzenia prawa. Ale tu sytuacja jest inna, bo restauracja działa pod tą nazwą, a konkurencja przekierowuje ruch z domeny o tej nazwie do swojej konkurencyjnej placówki. @kafi Myślisz, że celowo porzucił tę domenę? Nie sądzę. Myślisz, że można otworzyć obok siebie dwie restauracje o tej samej nazwie? W Polsce prawa autorskie są respektowane średnio, ale nie sądzę, żeby sąd pozwolił, żeby na jednym rynku stały dwie restauracje "Zapiecek" należące do różnych właścicieli. Trochę temat nam się rozbiega. A ja przyszedłem tu zapytać się czy ktoś z Was miał już taką sytuację i wie jak postępować.
  2. Odzyskanie domeny przejętej przez konkurencję

    @pokoleniex Nie do końca. To tak jakby restauracja przestała płacić czynsz i została wywalona ze swojego miejsca, a w to miejsce weszłaby konkurencyjna restauracja i działała dalej pod szyldem starej restauracji. To istotna różnica. No a co do tego co napisałeś dalej, nie wiem czy wiesz, ale wiele firm miewa takie historie. Jedne koncza sie lepiej inne gorzej, ale sie zdarzaja. Podejrzewam ze to akurat bardziej problem tego, ze firmy tworzące strony i zakładające domeny pod nie albo koncza szybko dzialalnosc albo po prostu maja gdzies co sie stanie z klientem. Kasa zarobiona, mozna isc dalej. A ze klient nie ma pelnych informacji np. o domenie to juz niewazne. No i pozniej zdarzaja sie takie cuda. Ale mowie nie wiem jak to wygladalo w tym przypadku. Nawet nie wiem czy chce wiedziec. Sytuacja jest taka a nie inna, czasu się nie cofnie, a problem jest i trzeba go jakoś rozwiązać.
  3. Odzyskanie domeny przejętej przez konkurencję

    @kafi sam jesteś śmieszny, w dodatku się mylisz, spójrz na to co napisał sshd w drugim poście @paweł To nie moja domena, ja tylko występuję jako osoba, która próbuje pomóc. @firehost Nie jest zastrzeżona, ale firma była zarejestrowana na tę nazwę, a firma istnieje na rynku wiele lat i istnieje nazwa w świadomości mieszkańców. ~~ No sytuacja jest taka a nie inna. Zreszta to nie jest rzadkie zjawisko. Firmy często zapominają o abonamentach za domeny. Tylko rzadko się zdarza, żeby wykupiła taką domenę konkurencja i się na niej promowała.
  4. Odzyskanie domeny przejętej przez konkurencję

    @sshd Właśnie sobie to czytam. Wszystko sie zgadza. To jest identyczna nazwa jak nazwa restauracji pierwotnej i została wykupiona w celu promowania konkurencyjnej restauracji o zupełnie innej nazwie, a więc jest wykorzystywana w złej wierze. Patrzę na ceny sądu arbitrażowego przy Eurid i to są koszty rzędu ok. 2500 zł. Nie wiem czy nie taniej wyjdzie rozwiązać to na drodze sądowej. Czy ktoś z Was może coś poradzić w tej kwestii?
  5. Pewna restauracja miała przez kilka lat domenę która była nazwą tej restauracji z końcówką .eu. Jednak w pewnym momencie domena nie została opłacona i została wykupiona przez konkurencyjną restaurację z tego samego miasta, która teraz przekierowuje ruch ze strony na swoją restaurację. A ruchu jest zapewne sporo, bo domena przez te lata była umieszczona w wielu miejscach z opisem restauracji do której pierwotnie należała. Rozumiem, że teraz skoro właściciel jest inny to już strata tego właściciela obecnego i pozostaj zarejestrować nową domenę i pozmieniać wszędzie adresy na nowy. Dosyć czasochłonne. Czy jest jednak jakieś inne rozwiązanie w takim przypadku? Chodzi mi w szczególności o to, że domenę wykupiła konkurencja i promuje pod nazwą pierwotnej restauracji swoją? I gdzie można szukać informacji na ten temat?
  6. @samu Wielkie dzięki. Zadziałało. U mnie domain pointer był pod hasłem parkowanie domeny. Ustawiłem jako alias przekierowanie z s1 na moją domenę i chodzi jak czary. Dzięki!
  7. Witam, Mam panel Direct Admin i tam domenę domena.pl (dajmy na to). Potrzebuję zrobić alias tej domeny w postaci s1.domena.pl tak aby wszystkie requesty do s1.domena.pl były obsługiwane tak jakby były do domena.pl tj. jk np. zrobie s1.domena.pl/plik.html to żeby wyswietlalo plik domena.pl/plik.html. Próbowałem w ustawieniach DNS-a w Direct Adminie ustawić rejestr CNAME. Nazwę podałem s1.domena.pl, a jako wartość domena.pl.. (z kropką na końcu). Ale niestety to nie działa. Gdy wejdę na s1.domena.pl/plik.html pojawia się błąd i to generowany przez jeszcze inny serwis znajdujący się na innej domenie a na tym samym hostingu. Nie wiem jakim cudem. Natomiast jak ustawię zamiast domena.pl. adres IP serwera to z kolei pojawia się błąd braku pliku. Jak to skonfigurować?
  8. A jak wygląda spełnianie przez Was kryteriów?
  9. Szukam dobrego serwera umiejscowionego w Polsce, który by służył dobrze do serwowania statycznych plików. Pliki będą przekazywane przez plik PHP. Mile widziane by było jakby serwer miał jakieś rozszerzenia przyśpieszające serwowanie statycznych plików ew. opcje konfiguracyjne nagłówków np. expires, etag itp. to wtedy bym nie musiał używac pliku PHP do ich serwowania z poprawnymi nagłówkami. Wielkość hostingu interesuje mnie teraz 500 MB. To musi być shared hosting bo mam budżet do 100 zł. rocznie na start na ten cel. Co polecicie? W ogóle słyszałem, że gdzieś tutaj na WHT jest wątek gdzie ludzie podają wydajności różnych serwerów na podstawie testów jakie robili? Czy ktoś wie gdzie to jest?
×