Skocz do zawartości
Causen

Panowie, pomóżcie mi wybrać serwer.

Polecane posty

Witam Państwa.

Zacznę od tego, że kilka ostatnich dni, spędziłem tu na forum/google, ale w dalszym ciągu nie wiem co mam wybrać.

 

Problematyka:

Zajmuje się wdrażaniem stron opartych o joomle, sklepów open source i crm vtiger.

Potrzebuje serwera, bo każdy z tych systemów przy większej ilości użytkowników na zwyczajnym hostingu chodzi słabo, po za tym chce mieć wszystko u siebie.

 

Co wypróbowałem.

Zacząłem od instalacji debiana na wirtualnej maszynie, pogrzebałem w ssh, udało mi się zainstalować apache, mysql itd. Kupiłem VPS za 19 zł, żeby zobaczyć jak mi to wyjdzie na żywo.Jako dałbym radę to ogarnąć sam, jednak do profesjonalnego hostingu to wiele mi brakuje, a nie będę trzymał serwisów klientów na źle skonfigurowanym dziurawym syfie, a konfiguracji serwera nie jestem w stanie nauczyć się w dwa dni.

 

Czego potrzebuję.

Serwera na którym będę mógł :

  1. trzymać strony dla klientów,w osobnych katalogach.
  2. podpinać do nich domeny, subdomeny,
  3. konfigurować pocztę w domenach.
  4. tworzyć i obsługiwac bazy danych.
  5. kontrolować przydział i zużycie zasobów każdej witrny.
  6. jeszcze nie zdecydowałem jak to rozwiąże, czy będę tworzył po prostu katalogi i bazy z głównego konta, czy tworzył pełna konta hostingowe dla każdego użytkownika i każdym zarządzał z poziomu tego konta(żeby mieć porządek)

Do tej pory mam doświadczenie z cpanelem na poziomie właściela domeny i w praktyce potrzebuję tego samego tylko z pełną kontrolą zasobów.

 

Zależy mi na tym, żeby serwer był skonfigurowany przez osobą która się na tym zna, w taki sposób, że ja będę mógł się zająć robieniem tegoco umiem, a jak przyjdzie potrzeba to sobie "wyklikam" nowe konto z dostępem do ftp,cpanelu phpadmina i w ten sam sposób skonfiguruję domeny i pocztę dla klientów.

 

Co mam wybrać?

Serwer dedykowany.

Serwer vps.

Serwer typu reseller.

 

Mam wrażenie, że sam sobie odpowiedziałem pisząc tego posta.. potrzebuję serwer dedykowany z cpanelem? Tak żeby był skonfigurowany pod hosting, gdzie wszystko co ważne będę mógł robić z poziomu cpanelu. Jest to w ogóle wykonalne?

 

Z tego co zauważyłem, zazwyczaj w ofertach vps i dedykowanych, za pomoc administratora trzeba płacić dodatkowo. Co mam więc wybrać, abym czuł się tak samo jak przy zakupie hostingu? ( W sensie, że loguje się do cpanelu i robię to co potrzebuję (tworzę bazy, mam menadżer plików,podpinam domeny bez problemu)nie martwiąc się o konfigurację serwera)

 

(nie zamierzam sprzedawać hostingu jako osobnej usługi, chcę mięc jedynie hosting dla swoich klientów)

 

Zależy mi również na supporcie później. Przykład, dawno temu podczas pierwszego kontaktu z direct adminem, nie wiedziałem jak mam utworzyć bazę danych. Zadzwoniłem do kei.pl i uprzejmy Pan mi ją założył i wytłumaczył jak się to robi. Nie musiałem za to płacić ekstra. W ofertach typu "100 zł za godzinę administracji" nie widzę dla siebie rozwiązania.

 

Podsumowując potrzebuję serwer, który od początku będzie skonfigurowany pod moje usługi a ja będę mógł nim zarządząc przez przeglądarkę, a jeżeli wystąpi mi jakiś problem którego nie będę w stanie wygooglać, to administrator mi pomoże bez wystawiania rachunku.

 

Planowany budżet to od 200-400 zł miesięcznie. Na początek nie potrzebuję wielkich parametrów serwera. Zależy mi jedynie na tym, żeby w razie potrzeby można było te paramtery zwiększyć, bez konieczności przenoszenia wszystkiego na inną maszynę, żebym tego nie odczuł.

 

Doradźcie mi proszę. Co powinienem wybrać? Czy to w ogóle możliwe znaleźc dokładnie to czego potrzebuje, czy tylko sobie marzę?

Zapraszam również firmy do przedstawienia mi swojej oferty i możliwych rozwiązań.

 

Dodam jeszcze, że jako iż sam świadczę usługi dla ludzi, zwracam dużą uwage na podejście do klienta. Zapoznałem się z ofertami firm z rankigu jednak dalej nie wiedziałem co mam wybrać, stąd piszę tutaj. Firmom, które wkleją tu szablonową regułkę z adresem do swojej strony, wklejaną do wszystkich innych tematów gdy ktoś czegoś szuka, dziękuję od razu.

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tutaj albo VPS albo Dedyk. VPS może być na start, ale też może być na stałe, zależy ile tam tego chcesz instalować. Do tego admin który ci wszystko zainstaluje i skonfiguruje tak jak trzeba i działasz. Popatrz na oferty VPS na forum i wybierz tą która będzie ci odpowiadała najbardziej. Analogicznie z wyborem admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do kontaktu pod adresem bok@netdc.pl.

Możemy zaoferować Panu tutaj ciekawy serwer VPS oparty o wirtualizację Xen z dowolnie wybranym panelem administracyjny, który zainstalujemy i skonfigurujemy Panu w cenie usługi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacząłem od instalacji debiana na wirtualnej maszynie, pogrzebałem w ssh, udało mi się zainstalować apache, mysql itd. Kupiłem VPS za 19 zł, żeby zobaczyć jak mi to wyjdzie na żywo.Jako dałbym radę to ogarnąć sam, jednak do profesjonalnego hostingu to wiele mi brakuje, a nie będę trzymał serwisów klientów na źle skonfigurowanym dziurawym syfie, a konfiguracji serwera nie jestem w stanie nauczyć się w dwa dni.

Tu masz w zasadzie 4 możliwości, każda trochę inna i w innych kosztach:

 

1. Zakup konta reseller, jeśli Twoje serwisy klientów nie obciążają zbyt mocno zwykłe konto shared to najlepszym rozwiązaniem był by zakup dla Ciebie takiego konta reseller. Tam masz możliwość kontroli każdego użytkownika osobno, ponadto możesz sobie obrandować panel, ustawić własne adresy DNS aby wyglądało to na Twoją firmę.

Link do naszej oferty Reseller: http://www.mzone-net....php?d=reseller

 

2. Hosting Dedykowany, trochę droższe rozwiązanie ale bardziej konfigurowalne, zakupujesz serwer dokładnie według swojej specyfikacji. Taki serwer jest zarządzany i w zasadzie administrator wykonuje wszystkie czynności związane z naprawą czy konfiguracją.

Link do naszej oferty Hostingu Dedykowanego: http://www.mzone-net...hp?d=vpsmanaged oraz http://www.mzone-net...x.php?d=vps_pro

 

3. Najdroższa ale też moim zdaniem najbardziej profesjonalna. Jest to zakup serwera dedykowanego, panelu administracyjnego i administracji serwerem, niestety najdroższe rozwiązanie i nie opłacalne przy małej ilości klientów:

Link do oferty serwerów: http://www.mzone-net...hp?d=dedykowane

Link do oferty administracji: https://www.service....owanego/&step=0

 

4. Zakup zwykłego serwera VPS, samodzielnego zarządzanie serwerem i ewentualne wynajęcie kogoś do administracji takim serwerem na zasadzie pomocy, dużo tańsze, ale dużo rzeczy wykonujesz tu sam lub płacisz za ich wykonanie.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Skoro ciekawi Cię administracja serwerem VPS, ale nie czujesz sie na silach sam tym zarządzać to proponuje Ci któryś z naszych pakietów VPS z directadmin i administracją:

 

http://biznes-host.pl/?s=vps_directadmin&rodzaj=da&sub=12

 

Dostajesz dostęp do VPS-a do konta root, do DirectAdmin do poziomu Administrator, no i przede wszystkim taki serwer jest zarządzany przez Nas.

 

Czyli korzystasz jak ze zwyklego konta , ale możesz sobie podpatrzeć co i jak.

Zwiększenie parametrów bez problemu w każdej chwili, przy dłuższych płatnościach do 50 % zniżki.

 

Support działa sprawnie, możesz do Nas napisać na bok@biznes-host.pl lub zadzwonić do mnie pod numer 503-414-990 jak masz jakies pytania czy problemy - zawsze chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam

Marek Drzewiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem na początek będzie zarządzany VPS na wirtualizacji XEN, do tego Directadmin i mamy wszystko co potrzeba. Nie ma sensu odrazu pakować się w serwer dedykowany.

 

Zapraszam na bok@castpol.pl, przygotuję ofertę na taki serwerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź i ukierunkowanie mnie.

 

Teraz wiem, że powinienem zdecydować się na VPS.

Proszę mi wybaczyć "noobtalking", ale chciałbym jeszcze uzyskać informacje na temat kopii zapasowych.

Zależy mi na tym aby kopie zapasowe, wykonywane były przynajmniej raz dziennie. W panelu demo DirectAdmin jako root, widzę opcje przeprowadzania backupu dla wszystkich użytkowników.

Moje pytanie. Czy taki backup wybrany dla wszystkich jednocześnie zapisywany jest jako jeden dla wszystkich uzytkowników i katalogów, czy dla każdego serwisu z osobna? Chodzi mi to, żeby ewentualne przywrócenie backupu dla jednego użytkownika, nie spowodowało przywrócenia danych również dla innych (może to im zaszkodzić a nie pomóc)

 

Drugie pytanie, w sumie najważniejsze dla mnie. Widzę że DirectAdmin, nie ma możliwości tworzenia kont zwykłych użytkowników z poziomu Admina, a tylko z poziomu resellera. Załóżmy więc taką strukturę

 

Admin>konto reseller>konto 1,konto2,konto3,konto4,konto5.

Każde z kont posiada bazę danych i użytkownika przypisanego do niej z hasłem.

 

Czy używając konta na poziomie admina, mogę swobodnie wędrować po katalogach ftp wszystkich użytkowników oraz bazach danych i wykonywac na nich operacje, czy muszę się logować do nich za pomocą danych konkretnego użytkownika? Czy żeby to zrobić do kazdej bazy danych muszę dodać uzytkownia root ze swoim hasłem?

Zauważyłem również, że DirectAdmin nie ma opcji menadżera plików a bardzo by mi się przydał. ( Wrzucanie i wypakowywanie zipów, ustawienia chmod) robi się o ręcznie, za pomocą ssh?

Czy któś z Państwa ewentualnie jest mi w stanie zaofeorwać vps z cPanelem i jakie by byly tego ekstra koszty?(jakoś jestem do niego przyzwyczajony, pomimo że na moim hostingu utworzenie bazy danych z uzytkownikiem i przywilejami zajmuje 5 minut)

 

Zapoznałem się z już ofertami wszystkich którzy tu napisali i wszędzie jest DirectAdmin.

 

Wszystkim którzy się wypowiedzili jeszcze raz serdecznie dziękuję.

 

Do Biznes-Host oraz Mzone mam dodatkowe zapytanie.

Skąd taka rozbierzność w parametrach serwerów za ta samą cenę?

250Gb powierzchni 1Tb transferu, 2 gb ramu, 2x2,8Ghz

200Gb powierzchni 2Tb transferu, 6 gb ramu, 6ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu Directadmin możesz ustalić harmonogram kopii. Czy ma być wykonywana lokalnie czy na zewnętrzny serwer. U mnie przy VPSie zarządzanym otrzymujesz miejsce na zewnętrznej macierzy do kopii zapasowych.

 

Backup zapisuje się dla każdego konta oddzielnie, więc przywrócenie wybranych elementów jest dość proste.

 

Jest możliwość tworzenia kont z resellera Admin, trzeba się na tym koncie przełączyć na poziom resellera.

 

Po FTP nie da się chodzić z jednego konta po całym serwerze. Ale bazy możesz przeglądać logując sie na konto da_admin.

 

Za cPanel musisz doliczyć paredziesiąt zł za samą licencję miesięcznie. Czy się opłaca? A może lepiej za te pare dyszek dokupić parametrów do serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Biznes-Host oraz Mzone mam dodatkowe zapytanie.

Oferta każdej firmy jest inna, to nic nowego, nasza oferta serwerów PRO VPS jest aktualnie w promocji z pakietem administracji Premium..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie zawsze parametry idą w parze z jakością -, u Nas masz zniżke 50 % przy płatności rocznej, SLA 99,9 %, poza tym jest jeszcze overselling które różne firmy stosują.

 

Jedno sprostowanie:

Czy używając konta na poziomie admina, mogę swobodnie wędrować po katalogach ftp wszystkich użytkowników oraz bazach danych i wykonywac na nich operacje, czy muszę się logować do nich za pomocą danych konkretnego użytkownika? Czy żeby to zrobić do kazdej bazy danych muszę dodać uzytkownia root ze swoim hasłem?

Zauważyłem również, że DirectAdmin nie ma opcji menadżera plików a bardzo by mi się przydał. ( Wrzucanie i wypakowywanie zipów, ustawienia chmod) robi się o ręcznie, za pomocą ssh?

 

Masz w Directadmin menedżer plików i możesz chodzić po wszystkich katalogach uzytkowników - poprostu logujesz się jako uzytkownik i przechodzisz do menedżera.

 

Menedżer plików masz w górnej belce -ikonka folderu i napis "Files" lub "menedżer plików"

 

Link:

http://ip_serwera:2222/CMD_FILE_MANAGER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy używając konta na poziomie admina, mogę swobodnie wędrować po katalogach ftp wszystkich użytkowników oraz bazach danych i wykonywac na nich operacje, czy muszę się logować do nich za pomocą danych konkretnego użytkownika?

 

W każdym panelu wygląda to trochę inaczej.

 

W Directadmin masz po zalogowaniu jako admin 3 poziomy dostępu, jest Admin,Reseller, Użytkownik. Jako admin lub reseller logujesz się na konto klienta i masz dostęp do jego wszystkich opcji, możesz dowolnie zmieniać parametry konta, masz także dostęp do baz danych.

 

W WHM/cPanel jest to troche inaczej rozwiązane. Klienci mają cPanel, ty jako administrator masz swój panel nazwany WHM: http://www.cpanel.ne...ucts/cpanelwhm/

Większość rzeczy wykonujesz bez konieczności logowania się na konto użytkownika (zmiana haseł, parkowanie domen, zarządzanie dns, przydzielenie uprawnień itp.), możesz jednak podobnie jak to ma miejsce w Directadminie zalogować się na cPanel klienta i dokonać jakiś zmian w cPanelu klienta.

 

Bo nie zawsze parametry idą w parze z jakością -, u Nas masz zniżke 50 % przy płatności rocznej, SLA 99,9 %, poza tym jest jeszcze overselling które różne firmy stosują.

Parametry przeważnie idą w parze z jakością, każda firma stara się zachować wysoki standard. Niestety mniej doświadczone firmy mogą mieć z tym dość duże problemy, to się tyczy przeważnie młodych firm, gdzie obniżają cenę tym samym obniżają jakość kosztem sprzętu.

Nie znam firmy, która nie chciałby podnieść jakości swoich usług. Niestety nie da się oszukać ekonomii i za wysoka jakość klient musi zapłacić. Tu wyjątek stanowią promocje, gdzie przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości i promocyjnej cenie klient ma usługę dokładnie taką samą jak po normalnej cenie.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, apache jest dość ciężki więc lepszym rozwiązaniem jest nginx czy lighttpd. Z tym, że jeśli firma postawi Ci taki vps na przykład z da i skonfiguruje to za optymalizację albo dopłacisz albo zatrudnisz kogoś kto Ci się tym zajmie. Pamiętaj, że firma daje Ci vps + panel a reszta obowiązków spoczywa na Tobie samym. Jeśli nie masz pojęcia o zarządzaniu serwerem nie pchałbym się w VPSy. Taka ot moja prywatna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję.

 

Odnośnie posta obywatela Nesti,

Właśnie dlatego panowie polecają mi zarządzany VPS, tylko teraz kwestia, czy optymalizacja serwera (god, jeszcze wczoraj nie wiedziałem, że takie coś istnieje) tak żeby wszytko działało szybko wliczone jest w cenę tego zarządzanego VPSa, czy jest to dodatkowo płatne?

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno być wliczone.

 

Np u mnie jest. W końcu serwer ma działać tak aby Klient był zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mam już VPSów w wirtualizacji OpenVZ. Niedługo będzie wystawiona oferta na serwerki zarządzane w wirtualizacji XEN, na serwerach HP DL380 G7 z dyskami SAS w sprzętowym kontrolerze. Maszyny są w mojej serwerowni w Polsce.

 

Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam do kontaktu smile.png

 

Nowa oferta już prawie skończona, i tak na szybko usunąłem starą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miłosz, jeszcze ridizajn strony i będzie git : ) albo inna marka, bo mi się z Castrolem kojarzy : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, jeszcze ridizajn strony i będzie git : ) albo inna marka, bo mi się z Castrolem kojarzy : /

Tego jeszcze nie słyszałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od siebie mogę ci polecić Biznes-host. Jeśli chodzi o support to stoi na najwyższym poziomie. Klient jest najważniejszy i widzą w nim człowieka a nie tylko pieniądze. Pamiętam nawet głupią sytuację gdy obudziłem się "z ręką w nocniku" jeśli chodzi o płatność za serwer (1 dzień do końca a ja nie miałem możliwości żadnej przez 2 dni przelać gotówki). serwer został przedłużony o 1 dzień:)

stabilność i wydajność też jest na wysokim poziomie. Uptime jak na razie w moim przypadku to około 80 dni (i rośnie:P). Nie wiem czy w cenie ~19zł brutto za miesiąc (płatność 3 miesiące z góry) znalazłbym serwer w polsce w jakiejś innej firmie. Szkoda tylko że w pakietach jest mało RAMu w porównaniu do ofert innych firm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz :)

 

Próbujesz wejść na billing.castpol.pl, ale serwer przedstawił nieważny certyfikat. Nie ma informacji na temat przejęcia tego certyfikatu po utracie ważności. To oznacza, że Google Chrome nie może zagwarantować, że komunikujesz się z billing.castpol.pl, a nie z intruzem. Zegar komputera jest obecnie ustawiony na czwartek, 24 maja 2012 18:12:18. Czy wygląda to właściwie? Jeśli nie, popraw błąd i odśwież stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc, udało mi się zmusić mój testowy vps za 19 do działania. Mimo tego że jest to tylko 1gzh 512 Mb, wypakował mi 30mb zipa w 3 sekundy. Na webdzie, ta sama operacja zajmuje kilka do kilkunastu minut. Jestem w szoku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×