Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szuwarek-mini

5GB bez limitu transferu

Polecane posty

Witam,

po raz kolejny zgłaszam się do Was z prośbą o ofertę odpowiednią do moich wymagań. Nie wiem czemu moje posty często wyróżniały się brakiem odzewu choć oczekiwań nie mam ogromnych. Otóż, do 100zł netto (130zł brutto) potrzebuję serwera z 5 GB dysku (choć wskazane więcej, lub też mniej w razie gdy nic się nie znajdzie) i nielimitowanym transferem. Łał? Czego on chce? Kosmosów za nic? Nie, nie, nie. Zdaję sobie sprawę, że za darmo nic nie ma, że w grę wchodzą też procesor, RAM itp. Sprawa ma się tak, że planuję wrzucić na serwer autorski skrypt który nie obciąża serwera (prosta strona w php z systemem newsów i niewielkim forum które prawdopodobnie i tak przejdzie archiwizacje i zacznie się od nowa lub też całkowicie zrezygnuje z forum dodając odpowiednie moduły do strony). Stronę można zobaczyć pod adresem www.puszcza.vel.pl . Ostatnio ruch notowany w maju 2011 na poziomie maksymalnie 100 unikalnych odwiedzin w skali miesiąca, a jakiekolwiek zmiany przeprowadzane dawno temu - więc duża szansa, że przez kolejny rok będzie to strona widmo za 100zł/rok a zużycia będzie tyle co nic. Jednak w planach jest otwarcie galerii ze zdjęciami (stąd potrzeba oferty bez limitu transferu - przynajmniej na pierwszy okres rozliczeniowy by mniej więcej określić ile będzie nam potrzeba w kolejnych latach). Obciążenie będzie na jednym poziomie, nie ulegnie ono zmianie i będzie ono nie wielkie ze względu na wąskie grono odbiorców - środowisko harcerskie, strona Szczepu. Wobec czego prócz galerii którą stworzymy lub też nie, nie będzie czym męczyć serwera.

 

Pod uwagę brałem ofertę vihost.pl (5GB dysk i brak limitu transferu)

lub

ovh.pl (25GB dysk i brak limitu transferu) - jednak tutaj mam zastrzeżenia co do jakości.

 

Jestem otwarty na negocjacje i oferty indywidualne.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W załączniku przesyłam Ci statystyki za rok 2011 z Awstats, w 2012 nie wygenerowano żadnego ruchu. Musisz liczyć, że statystyki prowadzone są bez żadnej galerii zdjęć.

 

EDIT:

 

Strona siedzi aktualnie u Głowy, dlatego też chcę się przenieść, serwery w Holandii więc i to może być powód wolnego wczytywania strony.

post-11750-0-58474900-1327860469.jpg

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po co Ci transfer bez limitu jak w niecałe pół roku zrobiłeś 1GB?

EDIT: spojrzałem, że mówisz, że to transfer bez fotek.

 

Wiesz ile setek (i to 600-800 setek takich) fotek musiałbyś mieć i ilu userów, by wyrobić np. 30-40-50GB miesięcznie?

Cośty, bierz normalny hosting... nie wydaje mi się, abyś tutaj musiał mieć nie wiadomo jaką kolumbrynę...

 

Chyba, że jeszcze o czymś tu nie piszesz, ale strona szczepu, galeria... nawet 2000 fotek, 100 użytkowników po 200 kilo na fotę to tak na kolanie licząc to ile to miesięcznie transferu... 40GB? Tylko kto będzie 2000 fotek oglądał i ilu userów będzie... chyba za ostro podchodzisz do tego. Weź po prostu dobrej jakości hosting.

 

Administruję bodaj 5 systemami galerii Zenphoto, gdzie jest po kilkaset fotek, są to szkoły - i chyba w pół roku 100GB poszło tylko, a to plus kilka innych serwisów, nie tylko galerie.

 

EDIT:

100zł netto... rocznie? To nie wiem o czym rozmawiamy... mega szitny unlimited transfer, czy w miarę OK hosting... a nie podejrzewam (patrz wyżej), abyś miał nagle nie wiadomo ile tego transferu ciągnąć.

 

EDIT 2:

Mogę Ci pożyczyć na miesiąc konto 5GB/100GB na resellerze w UK, który chyba przestanę opłacać wkróce. Przez miesiąc sobie poustawiasz wszystko, wrzucisz fotki i potestujesz, potem będziesz wiedział co i jak.

Daj znać na PW jeśli chcesz.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety nie ma nielimitowanego transferu w ofercie, jednak jestem w stanie przygotować Ci serwer MZ TWO (bez darmowej domeny) + gratis powiedzmy 200Gb transferu na miesiąc (razem 260 GB miesięcznie w tym pakiecie).

 

Wydaje mi się, że tego nawet w połowie nie wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, dziękuję, za propozycję jednak chyba będę chciał od razu przenieść się na swój serwer i przynajmniej na rok nie ruszać się z miejsca ze względu na to, że aktualny serwer na dniach może mi zostać wyłączony. Teraz i tak nie mam czego testować bo galerii póki co nie ma także wzięcie konta od Ciebie to byłaby sztuka dla sztuki. Zakładam, że zdjęć upcham z czasem być może do granic przestrzeni dyskowej... a wtedy transfer przynajmniej tymczasowo może być na poziomie 400gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ToFFiK - na forum jestem nie od dziś i prawdę mówiąc, każdego dnia siadam przy kawie i przegrzebuję tematy tak jak oferty różnych firm. Serversite znam, choć nie czytałem na temat firmy żadnych opinii. Mimo wszystko nie widzę w niej miejsca dla siebie - póki co smile.png.

 

hpbf.pl - jednak wolę wyłożyć kilka złotówek i mieć jako tako pewność jakości. Oferujecie usługi za darmo, a więc ktoś na to pieniądze wykłada i nie jest to klient. Cieszę się z oferty, i może będzie mi dane kiedyś skorzystać. Nie znam Was a na stronie nie znalazłem żadnych danych firmy (proszę wybaczyć jestem dziś "nie w stanie" co pewnie widać po moich postach, więc może to przeoczyłem). Jak na nie wymagającą stronę rzucam to 100zł choć pewnie i to jest śmieszny pieniądz, ale chcę mieć przynajmniej 98% uptime a nie jak oferujecie 90 smile.png.

 

MZone - waszą firmę znam, i nie bałbym się u Was brać hostingu. Dziękuję za ofertę indywidualną, mam nadzieję, że dasz mi czas na zdecydowanie. Na razie jestem nastawiony na ofertę bez limitu żeby mieć tam jakiś zapas dla siebie a nie błaznować przy supporcie o dodatkowe kilka GB do wyświetlania strony do końca miesiąca. Dlatego jeśli nie znajdę nic sensownego z pewnością i Was odwiedzę :).

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

szuwarek-mini spoko... tylko jeszcze jedno - zoptymalizuj te zdjęcia jakoś. Bo 400GB.... kurczę, coś mi się wydaje, że Ty źle do tego się zabierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem grafikiem i jeśli chodzi o optymalizację, w porządku sprawa... zdążyłem się sporo nauczyć zanim cokolwiek ruszałem na wymarłym projekcie o którym mowa smile.png, ale dzięki za każdą uwagę. Póki co zdjęć jest dość sporo bo dochodzi wiele archiwalnych z poprzednich lat (jeśli się znajdzie to od lat '70 do teraz) - ale też ciężko mi coś powiedzieć, bo trudno określić jakie rozwiązanie znajdziemy, czy część zdjęć pozostanie na picassa czy wszystko przeniesiemy do nas, i nie chciałbym obarczać tutaj forumowiczów swoim niezdecydowaniem. Opcja bez limitu transferu miałaby mi pomóc w oszacowaniu ruchu na stronie, teraz jest zerowy bo na stronie nie ma nic wartościowego. Ciężko mi powiedzieć jak to będzie wyglądało jutro, za miesiąc, za rok. Oczywistym jest, że jpegów kilkumegowych nie będę upychał smile.png. Prócz ofert indywidualnych chciałbym się też dowiedzieć jak widzicie sprawę z hostingiem w vihost i ovh.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

z mojej strony mogę zaoferować:

 

Pakiet START + nielimitowany transfer (dodatkowa opcja) za 180,50zł brutto rocznie

Pakiet MEDIUM + nielimitowany transfer (dodatkowa opcja) za 200zł brutto rocznie

 

Co prawda nie mieści się to w Twoim budżecie, ale znalezienie "no-limit" za 123zł brutto/rok trochę graniczy z cudem... ;-)

 

W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu via PW na forum bądź e-mail.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ViHost jak najbardziej jest warte polecenia wink.png

 

Niestety jak się okazuje, zamówienia nie można zrealizować - trwa to już chyba dłuższy czas jak dobrze pamiętam. Napisałem do BOK, może będą w stanie pomóc.

 

Sprawdzę też OVH - chyba nie zależy mi na super szybkim supporcie ze względu na to, że zepsuć się nie będzie miało co, zresztą projekt nie wymaga dostępności uptime 99,99%

 

Co prawda nie mieści się to w Twoim budżecie, ale znalezienie "no-limit" za 123zł brutto/rok trochę graniczy z cudem... ;-)

 

W pełni się zgodzę i pragnę podkreślić, że mam tego pełną świadomość. Nie wpadłem na to forum z google'a i nie mam zamiaru żądać ogromnej mocy za psi grosz. Jeśli nie uda mi się znaleźć nic sensownego, będę wdzięczny za propozycje z podobnymi warunkami jak wyżej lecz z transferem limitowanym - wstępnie rzucę 500gb / miesiąc, co rozumiem też za wygórowaną opcję... Tak jak mówię, jestem otwarty na oferty i negocjacje (choć to może nie najlepsze słowo bo łaski nikomu nie robię, że mnie przyjmie do swojej firmy).

 

webh.pl - w zakładce "serwery www", przy kliknięciu "zamawiam" pojawia się błąd - 403 Forbbidden, poprawcie sobie smile.png. Dzięki też za ofertę, będę miał ją na uwadze.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrze zoptymalizowane forum, dziennie około 15 tys. odsłon i 800 uu i generuje transfer miesięczny ok. 50 GB. Więc nie wiem czy potrzebujesz serwera aż o takich parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w wielu wcześniejszych postach u mnie nie ma limitu transferu. Uptime prawie 100 proc. Jeżeli chcesz konto do testów napisz na priv. Panel ISPCPOmega. Serwery w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szuwarek, zaprosiłabym Ciebie do nas, ale brak limitu transferu mamy droższy niż chcesz wydać. Nie siedzę co prawda w Twojej głowie i nie wiem, czemu chcesz od razu kupować hosting, którego nie będziesz wykorzystywał nawet w malutkiej części. Na Twoim miejscu wzięłabym mały pakiet w MZone, czy u chłopaków w Castpol, u nas, czy jeszcze w innej sprawdzonej firmie, i dopiero wraz z rozwojem zwiększała pakiet i opłaty, ale rób jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z oferty ovh, nie miałem nigdy najmniejszych kłopotów, trzymałem ok. 10 portali na tym koncie 25gigowym, nie wiem dlaczego masz wątpliwości co do jakości oferowanych usług przez tą firmęwink.png

 

Zobacz tez ofertę http://securityhost.pl

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×