Skocz do zawartości

Polecane posty

Moze zle zrozumialem lub moja niewiedza spora. Myslalem, ze RAID HARD to hdd system widzi jako nie 2x120 tylko jako jeden dysk, i jak padnie to pada odrazu wszystko.

 

To zależy jak RAID jest ustawiony... Są różne poziomy RAID (tutaj sobie możesz poczytać więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID#Standardowe_poziomy_RAID) i faktycznie, poziom 0 daje taki efekt jak opisujesz - jeden duży dysk, i jak któryś z dysków fizycznych padnie, to koniec z twoimi danymi... W serwerach takiego poziomu RAID się raczej nie stosuje... Najczęściej jest to RAID 1, czyli tzw. mirror, gdzie dane zapisywane są na dwóch (lub więcej) dyskach jednocześnie, i kiedy jeden padnie to nadal masz swoje dane na drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze zle zrozumialem lub moja niewiedza spora. Myslalem, ze RAID HARD to hdd system widzi jako nie 2x120 tylko jako jeden dysk, i jak padnie to pada odrazu wszystko.

HARD to nawet lepiej, bo jest osobny sprzęt (kontroler RAID), który odpowiada za zapis danych na macierzy. Mając SOFT - działa proces w systemie, który się tym zajmuje. Przy awarii dysku w HARD jest dokładnie tak samo jak w SOFT - jeśli masz RAID 1 to dalej używasz partycji z dysku jakby nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HARD to nawet lepiej, bo jest osobny sprzęt (kontroler RAID), który odpowiada za zapis danych na macierzy. Mając SOFT - działa proces w systemie, który się tym zajmuje. Przy awarii dysku w HARD jest dokładnie tak samo jak w SOFT - jeśli masz RAID 1 to dalej używasz partycji z dysku jakby nic się nie stało.

 

Nie do końca, obecnie procesory są na tyle szybkie, że w większości wypadków RAID sprzętowy spowalnia działanie I/O.

Taki mam przykład w OVH mam ten sam model dysku na soft raid i w online mam hard i na soft dysk działa dwa razy szybciej (jeśli nie więcej).

 

Sprzętowy raid to jak kiedyś koprocesory fpu do 386. Kiedyś cpu nie były w stanie wydajnie ogarniać macierzy, stąd pojawiły się karty sprzętowe. Do tej pory wiele ludzi ulega temu mitowi że raid sprzętowy jest lepszy i firmy na tym zarabiają, robiąc tak naprawdę bezużyteczny o ile nie po prostu szkodliwy sprzęt.

 

Kolejna sprawa to karta raid to jest dodatkowy element systemu który się może popsuć. Już nie wspominam o tym, że niektóre nie działają z innymi systemami, sterowniki są zamknięte czy nawet jak padnie karta to musisz kupić dokładnie taką samą aby odtworzyć macierz.

 

Mam nadzieje, że w 2014 firmy hostingowe pójdą po rozum do głowy i przestaną montować badziew w serwerach.

 

W serwerach takiego poziomu RAID się raczej nie stosuje... Najczęściej jest to RAID 1, czyli tzw. mirror, gdzie dane zapisywane są na dwóch (lub więcej) dyskach jednocześnie, i kiedy jeden padnie to nadal masz swoje dane na drugim...

 

Stosuje się w najczęściej w serwerach bazodanowych aby wyciągnąć jeszcze więcej I/O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Teraz chyba 1/0 raid jest w eco serwerach. Pod coś większego wymagającego i bezpieczeństwa i prędkości robi się 1+0 albo jeszcze coś innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, obecnie procesory są na tyle szybkie, że w większości wypadków RAID sprzętowy spowalnia działanie I/O.

Taki mam przykład w OVH mam ten sam model dysku na soft raid i w online mam hard i na soft dysk działa dwa razy szybciej (jeśli nie więcej).

 

Sprzętowy raid to jak kiedyś koprocesory fpu do 386. Kiedyś cpu nie były w stanie wydajnie ogarniać macierzy, stąd pojawiły się karty sprzętowe. Do tej pory wiele ludzi ulega temu mitowi że raid sprzętowy jest lepszy i firmy na tym zarabiają, robiąc tak naprawdę bezużyteczny o ile nie po prostu szkodliwy sprzęt.

 

Kolejna sprawa to karta raid to jest dodatkowy element systemu który się może popsuć. Już nie wspominam o tym, że niektóre nie działają z innymi systemami, sterowniki są zamknięte czy nawet jak padnie karta to musisz kupić dokładnie taką samą aby odtworzyć macierz.

 

Mam nadzieje, że w 2014 firmy hostingowe pójdą po rozum do głowy i przestaną montować badziew w serwerach.

 

 

Stosuje się w najczęściej w serwerach bazodanowych aby wyciągnąć jeszcze więcej I/O.

Tzn. zgadzam się z Tobą w 99%. Miałem ostatnio do czynienia z RAID 50 (6 dysków) i nie wyobrażam sobie, żeby to procek lub jakaś część jak chipset zajmowała się tymi danymi. Nie wiem jakiej karty była firma (teraz przeniesiono to na RAID 1 SSD), ale było coś takiego, że eksportowało się z niej programem (open source na linux'a) algorytm dla danych zawartych w macierzy. Wg producenta (a raczej administratora tego serwera, który się niby od producenta dowiedział) można za pomocą aplikacji podpiąć te dyski pojedynczo i zgrać np. po sieci dane z macierzy bez tej karty - tylko za pomocą aplikacji.

 

Co do RAID - przy bazach danych 10/01 wymagany, żeby było szybko i bezpiecznie, przy mało ważnych danych lub np. typowych serwerach pod caching proxy - 1 dysk starcza, wtedy można myśleć o dysku w RAMie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki za ciut odkop ale jest na to proste rozwiązanie - baza sql lokalnie, DataBinding i jazda :)

 

Jak już odkopujesz, to podaj proste i skuteczne rozwiązanie: Dla wordpressów wystarczy po prostu w ramach jednej bazy danych dać rożne przedrostki tabel podczas instalacji - spokojnie można mieć kilka/naście wp na jednej bazie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak już odkopujesz, to podaj proste i skuteczne rozwiązanie: Dla wordpressów wystarczy po prostu w ramach jednej bazy danych dać rożne przedrostki tabel podczas instalacji - spokojnie można mieć kilka/naście wp na jednej bazie.

 

 

Zgadza się:) Przedrostki tabel załatwiają sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oferta Kimsufi nie będzie oferowana przez oddział polski OVH.

Zamówienia, płatności i wsparcie oferuje tylko oddział OVH we Francji, z tego względu płatność jest w Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze potwierdzic, czy w panelu SYS jest mozliwosc zmiany danych do faktury np z osoby fizyczna na firme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze potwierdzic, czy w panelu SYS jest mozliwosc zmiany danych do faktury np z osoby fizyczna na firme?

 

Dane typu nazwisko czy adres możesz zmienić, ale "forma prawna" jest bez możliwości edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sewer zakupiony w grudniu 2013 r. Zainstalowany w kilka minut. Działa bezproblemowo. Transfery też. Z supportu nie korzystałem bo nie było potrzeby.

Panel administracyjny dość ubogi i mocno niedopracowany.

Tyle po 3 tygodniach użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez wlasnie zakupilem.
Dostalem identyfikator do logowania w SYS.
Kupilem serwer SYS ten za 250 zl brutto, pytanie moje jest takie, ze wplacilem przez payu pieniadze za serwer + instalacja, ale w panelu klienta nic sie nie pokazalo, ze cokolwiek oplacilem, ani nie pokazalo sie w panelu SYS ze cokolwiem zamowilem, dlaczego? Jedynie okno czerwone service dosnt exists? Tak ma byc na razie?

Druga sprawa, zdziwilem sie ze nie bylo do wyboru systemu instalacyjnego przy skladaniu zamowienia, czy to tez robie pozniej sam przez panel SYS?

 

ps. Akurat przy moim bylo czas oczekiwania 72h. A ty trafiles moze na 120 sekund ze tak szybko dostales?

Edytowano przez poppe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie zamówienia dostaniesz mailem.

 

Serwery w ofercie SYS są bez systemu (stąd też ten niski czas dostarczenia dostępnych maszyn - 2 minuty zamiast godziny jak w starym OVH - tylko co to za serwer, jak nie ma OSa ;)). Instalację robisz z panelu po dostarczeniu maszyny. Swoją drogą, w moim przypadku trwała ona długo jak na automatyczny proces (~45 minut).

 

A to 72h w czasie dostawy to może niestety równie dobrze oznaczać tydzień ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Mam nadzieje, ze jest do wyboru Linux Debian 4.0 64bit? Albo 5.0/Lenny? Ktory z tych jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez wlasnie zakupilem.

Dostalem identyfikator do logowania w SYS.

Kupilem serwer SYS ten za 250 zl brutto, pytanie moje jest takie, ze wplacilem przez payu pieniadze za serwer + instalacja, ale w panelu klienta nic sie nie pokazalo, ze cokolwiek oplacilem, ani nie pokazalo sie w panelu SYS ze cokolwiem zamowilem, dlaczego? Jedynie okno czerwone service dosnt exists? Tak ma byc na razie?

 

Druga sprawa, zdziwilem sie ze nie bylo do wyboru systemu instalacyjnego przy skladaniu zamowienia, czy to tez robie pozniej sam przez panel SYS?

 

ps. Akurat przy moim bylo czas oczekiwania 72h. A ty trafiles moze na 120 sekund ze tak szybko dostales?

 

Dlatego, że wpłaty księgują w następnym dniu roboczym i wtedy dostaniesz fakturę i będzie widoczna w panelu.

Do czasu wystawienia faktury nie wszystkie opcje w panelu działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH nie posiada innych systemów niż aktualny i wersja w dół. I sądzę że to całe soyoustart też tak ma. Czyli debian 6 się znajdzie niżej już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strefa a z moim pytaniem o linux, mozesz napisac?

 

Najniższa wersja Debiana jaka można zainstalować to 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(odpukac) jak bedzie trzeba kontaktu z supportem w OVH odnosnie serwera SYS to co , jedyne polaczenie to ticket do polakow? Nie ma inne dojscia bezposredniego do technikow (tak jak jest na ovh)? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie oprócz parametrow jest jakas roznica w jakosci zabezpieczen i ogolnie sprzetu miedzy OVH a SYS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Chciał bym zapytać czy można normalnie kupować serwery z gammy kimsufi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×